ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43748
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот rhaegar » 08 мар 2017 19:24

doktora25 написа:Истината трябва да се търси по средата и постепенно трябва да се върви към разпределяне на големите пари върху представители на възможно най-голям брой държави.


Да, то туй е комуна, на всички по равно.

Пари има и ще има за тези, които предизвикват интерес. Бедните, обикновено го духат, уви. Такъв е животът.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот iliev72 » 08 мар 2017 19:29

rhaegar написа:
doktora25 написа:Истината трябва да се търси по средата и постепенно трябва да се върви към разпределяне на големите пари върху представители на възможно най-голям брой държави.


Да, то туй е комуна, на всички по равно.

Пари има и ще има за тези, които предизвикват интерес. Бедните, обикновено го духат, уви. Такъв е животът.

Така си мислеха и в NBA :) Да не забравяме какъв беше зрителският интерес 90-те и сега какъв е след няколко lockout и лакомията на америкаците.Тук няма да има lockout , но вече има пресищане и ще видим докога нещата ще вървят като сега ;)
Офтопик:


Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43748
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот rhaegar » 08 мар 2017 19:39

Ти май наистина не се опитваш да мислиш.

Сравненията с американските спортове са несериозни. Основополагащите неща там (силен колежански спорт, драфт, трейдове, липса на изпадане/промоция), ги няма тук/ Двете системи са толкова различни, че няма накъде.

Тук клубовете са в по-силна позиция от глобалната организация, а там е обратното. Ако УЕФА не им угажда, утре се отделят топ20 на най-богатите и популярни отбори-без замисляне ти изреждам-Байерн, Дортмунд, Арсенал, Челси, Юнайтед, Сити, Пуул, Юве, Милан, Интер, Реал, Барса, Атлетико, ПСЖ, Монако, ОМ, Аякс, Порто, Бенфика и още един-два там, правят си една лига помежду си и познай към кого ще потекат най-големите пари. Заплахи за нещо подобно имаше още в средата на 90-те. Защо мислиш, започна разширяването на ШЛ и евротурнирите като цяло?
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12736
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Eminem » 08 мар 2017 20:12

Да, много е вълнуващо да гледаш шампионите на Източна Европа, на Лихтенщайн, Люксембург, Белгия, Австрия, Швейцария, Дания, Швеция и т.н.
Невероятни мачове ще стават, няма съмнение. УЕФА ще счупи рейтингите, а парите ще валят. Не си мислете, че с тези отбори, парите ще намалеят. Неееее, дори ще се утроят. Кой няма да гледа този уникален турнир ?

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот MCMXIII » 08 мар 2017 20:34

rhaegar написа:И ако 6-7 пъти поред на осминафинал отпадаше Розенборг, какво щеше да е по-различно? Щеше ли да ти пука изобщо?

Офтопик:
Дано феновете на Байерн ни извинят, че им оспамихме темата.

Офтопик:
Извиненсибе
[center][/center]

Serafim
Мнения: 5165
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Serafim » 08 мар 2017 21:16

hydetoshi написа:
metodito написа:4-1... Тоест по-скоро ми се иска да е толкова, понеже май него мач ще гледам, но реално, ако Байерн вкара ранен гол, както вероятно ще искат, мача ще приключи към петата-шестата минута... Венгер е несъстоятелен треньор, за да се мери с големите. С такива финанси, Арсенал трябваше да е спечелил досега ШЛ. Но парите не играят във футбола.

Несъстоятелен треньор със спечелени 3 купи на ВЛ и 6 купи на Англия+ финал за купаУЕФА 2000г и финал ШЛ 2006г. Ти кого наричаш "голям треньор" с когото"джуджето" Венгер не може да се мери? Иди пообразовай се малко за футбола и тогава ела пак да пишеш във форума. Арсенал е много далеч от финансите на Сити и Челси,но построиха стадион за 1млрд. паунда,заради което не купуват скъпи футболисти. С това,което има Венгер Пеп и Конте трудно ще влязат в осмицата. Така,че айде разбирачите да си мълчат.
И само ще добавя,че през Сити минаха доста "кадри" на Арсенал,които"джуджето"направи футболисти за да може Сити да е отборът,който е сега-Адебайор,Насри,Клиши,Саня...


Тия всичките кадри, минали през Арсенал и озовали се в Сити отдавна са минали зенита на кариерите си. Дори и Насри, който прави силен сезон в Севиля, вече върви към залеза на кариерата си. Това общо-взето характеризира Арсен Венгер към момента. Треньор, живеещ още в романтичните времена, а футбола днес е пари повече от всякога.
Те и Дортмунд на практика бяха фалирали, обаче в последните 6-7 години са постигнали долу-горе толкова, колкото и Арсенал. А между другото това оправдание с парите вече се изчерпва, защото не е като артилеристите да нямат финансов гръб. Просто трансферната политика на Арсенал е меко казано противоречива. Много сериозно трябва човек да се напъне, за да се сети за няколко имена, които в последните 5-6 години са дошли в Арсенал и са просперирали, като футболисти. Сиреч да са станали звезди от европейско ниво. Изходящите трансфери пък не са за коментиране...

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот iliev72 » 08 мар 2017 22:46

rhaegar написа:Ти май наистина не се опитваш да мислиш.

Сравненията с американските спортове са несериозни. Основополагащите неща там (силен колежански спорт, драфт, трейдове, липса на изпадане/промоция), ги няма тук/ Двете системи са толкова различни, че няма накъде.

Тук клубовете са в по-силна позиция от глобалната организация, а там е обратното. Ако УЕФА не им угажда, утре се отделят топ20 на най-богатите и популярни отбори-без замисляне ти изреждам-Байерн, Дортмунд, Арсенал, Челси, Юнайтед, Сити, Пуул, Юве, Милан, Интер, Реал, Барса, Атлетико, ПСЖ, Монако, ОМ, Аякс, Порто, Бенфика и още един-два там, правят си една лига помежду си и познай към кого ще потекат най-големите пари. Заплахи за нещо подобно имаше още в средата на 90-те. Защо мислиш, започна разширяването на ШЛ и евротурнирите като цяло?

Въобще не си наясно със случките в NBA и това което става в УЕФА.Ще ти дам един пример.
Секретеря на NBA каза , че струпване на звезди в един отбор не е добре за NBA и от това губи конкуретността на NBA.
Такова нещо когато кажат шефовете на УЕФА аз ще те черпя френски коняк.Хората в NBA мислят не само за пари за разлика от идиотите от УЕФА.И затова сме на това дережде и има такова разделение.Такова разделение няма в американските спортове и там е почти условно разделянето на богати и бедни клубове.И там всеки може да стане шампион за разлика от турнирите на УЕФА в които изненади са веднъж на 15г.
Офтопик:


Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот Alex » 08 мар 2017 22:52

metodito написа:
Alex написа:
insaneboy1 написа:
Alex написа:Байерн и при 2-0 щяха да си направят една контра и да си решат мача... нямаше нужда от безумния грък... Не даде дузпа, и после от засада на Левандовски как го докара до дузпа и червен картон само той си знае... Ае да Ви е честито, ама срещу Барса гърците няма да крият вашите, а техните засади...

Барса тая година няма да им се падне, не бери грижи :D

Абе то с Реал е същото... а за Барса много ми е интересно дали няма да са първият тим в ШЛ класирал се след 4 гола дефицит...

Няма да са първия.

Осветли ме по темата, разбирачо?
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43748
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот rhaegar » 08 мар 2017 23:12

iliev72 написа:
rhaegar написа:Въобще не си наясно със случките в NBA и това което става в УЕФА.Ще ти дам един пример.
Секретеря на NBA каза , че струпване на звезди в един отбор не е добре за NBA и от това губи конкуретността на NBA.
Такова нещо когато кажат шефовете на УЕФА аз ще те черпя френски коняк.Хората в NBA мислят не само за пари за разлика от идиотите от УЕФА.И затова сме на това дережде и има такова разделение.Такова разделение няма в американските спортове и там е почти условно разделянето на богати и бедни клубове.И там всеки може да стане шампион за разлика от турнирите на УЕФА в които изненади са веднъж на 15г.


Да, защо секретаря на NBA не го каза това лято за Дюран в ГСУ, а го направиха за Крис Пол в Лейкърс? Естествено, че в УЕФА няма как да го кажат, от къде на къде ще се месят в трансферната политика на даден отбор? Затова ти казвам, че там глобалната организация е в пъти по-силна отколкото в Европа.
Гарантирам ти, че на управляващите NBA, печалбата също им е на първо място. Просто начинът, по който се развива и управлява спортът там е тотално различен и не можеш да правиш паралели с Европа.
Вариативността на шампионите също се дължи на различните правила. Махни им тавана на заплатите и ще видиш.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ШЛ 1/8 финал: Арсенал Лондон - БАЙЕРН МЮНХЕН

Мнениеот iliev72 » 08 мар 2017 23:40

Няма таван на заплатите.Това е поредното доказателство , че въобще не си част.Има фонд РЗ и как го харчат отбрите си е тяхна работа.И това го каза точно по адрес на Дюрант :)
Комисионерът на Националната баскетболна асоциация Адам Силвър излезе с ясна позиция относно преминаването на Кевин Дюрант в Голдън Стейт Уориърс.
По този начин, според анализаторите, Лигата ще има два суперотбора, които ще убият интригата - Голдън Стейт и шампионът Кливлънд.
"Прочетох на някои места, че това е, което НБА иска, тъй като привлича огромна ТВ аудитория. Не мисля, че това е за доброто на Лигата, искам всички да са наясно с това. Относно това с фаворитите, опитайте се да кажете на останалите 430 баскетболисти, които не са в съставите на тези два отбора," заяви Силвър.

Казах ти , че не си наясно :) И в началото на 90-те най-глобалнатa лига беше NBA :)
Не е лошо да прочетеш защо в USA има фонд РЗ в спорта :)
Офтопик:


Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта