Какъв трябва да е пътят на ЦСКА оттук нататък?

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3601
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Какъв трябва да е пътят на ЦСКА оттук нататък?

Мнениеот danko_sot » 26 авг 2011 08:51

Колеги, паднахме от доста високо тоя сезон. Признавам си, че бях повярвал в отбора преди мачовете, вярвах безрезервно и на Милен Радуканов. Истината е, че още лятото имах съмнения относно трансферната ни политика. Няколко пъти съм писал, че Маркиньос е по-важен играч от Делев и може би е по-добре да продадем Спас, а не Маркос, с оглед трансфера на Зику при нас. Но пък възраста на бразилецът беше в негов минус. Също така, когато взимахме Зику, аз се съмнявах, че той е по-скоро играч тип "Делев"( това си го мислех, заради многото му отбелязани голове), а не е типичен плеймейкър. Това се оказа точно така с малката подробност, че Спас поне играе с хъс, себераздаване и много тичане. Докато румънецът е мърда от класа.
Още след първия мач написах един дълъг анализ за грешната тактика на Радуканов в първата среща. Оценката за треньорския щаб за провеждането на срещите и тактиката в тях е слаб 2. Не искам да изпадам в конкретика и за вчерашния мач, достатъчно дълъг анализ + нагледна схема направих за първия мач в Клуж. Вчера цял мач(до 70 мин., до тогава издържах да гледам мача) играехме едва ли не все едно този резултат ни устройва. Толкова бяхме налели гипса да не ни хванат на контри като в първата среща... Но както казах аз не искам да се спирам на вчерашния мач, а за пореден път да ви върна към лятото, защото тактиката на клуб като ЦСКА явно до голяма степен се определя точно тогава и тя зависи в голяма степен от входящите трансфери.
Ще започна от ролята на Делев в кллуба след идването на Радуканов. Сигурно помните, че имаше период, когато Спас беше в доста слаба форма и чак след идването на Милен, той тръгна нагоре. Първо Милен направи Спас фалшиво крило. Това означава, че Спас привидно играеше на крилото, но всъщност си беше на върха на атаката, а Мишел Платини, който също беше в немилост преди Радуканов, започна да се нагърбва с черната работа в атака. Бразилецът имаше за задача да изтегля централните защитници назад със себе си и да отваря пространства за Делев в атака. Цялата тази стратегия даде добри резултати и плодове, но трябва да се каже, че като цяло подобна схема облагодетелства Делев, но в известен смисъл не е добра за отбора. След идването на Зику и заминаването на Маркиньос схемата ни на игра още повече "пострада" откъм отборен аспект, за сметка на индивидуалноста на един играч, ако мога така да кажа. Вече казах, че схемата ни преди това беше изработена така, че да дава повече свобода на Делев, но това вредеше на отборния механизъм. А и постепенно съперниците ни разучиха този наш стил. Мишел Платини в индивидуален план беше пък може би най-ощетен от подобна стратегия от играчите, тъй като му се налагаше да играе на непривична позиция. Но да се върна на Зику. Когато той дойде от него се очакваше да замести Маркиньос и да бъде плеймейкъра и мотора на отбора. Уви обаче Зику в голяма част от мачовете прекарва единствено в стоене пред наказателното поле или вътре в него. Радуканов го пробва и на фланга и в някои аспекти се забеляза леко подобрение, когато румънецът заигра там. Вчера също почти цяло първо полувреме игра там Зику. Когато обаче Зику мине зад нападателя става страшно. Не стига че румънецът почти не се връща назад в защита, но и въобще не се наема да разпределя той играта. От друга страна Делев продължава да си играе като фалшиво крило в този момент и поради ролята на тези двама играчи в състава вече балансът в схемата ни тотално се нарушава. Това беше най-голямата грешка на Радуканов и той сигурно го знае, но нямаше топки да направи промени в стартовите състави. Наистина е много трудно да изкараш играч като Зику от състава и то в клуб като ЦСКА, когато това е най-скъпоплатеният ти играч и привидно звездата на отбора. За съжаление манахме един воденичен камък, какъвто беше Шеридън, но сега попаднахме на друг в лицето на Зику. И за това трансферната политика трябва да бъде преценявана от треньорите изключително внимателно и обстойно да се анализира купуването на всеки един играч и каква ще бъде ролята му в отбора, защото виждате до какъв дисбаланс може да доведе един грешен трансфер. За мен трябва да продадем час по-скоро Делев и Зику и от тук нататък да се разчита много повече на играчи, които ще имат огромен принос в отборното начало, защото за клуб като нашия, когато играем срещу качествен отбор не можем да си позволим да имаме играч като Зику, който се разхожда по терена. Истината е, че във футболът техниката е важен аспект, но футболът е основно тичане и бягане. Без бягане и тичане няма как да станат нещата
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
wade3
Мнения: 123
Регистриран на: 26 юли 2010 23:11
Контакти:

Re: А сега, накъде???

Мнениеот wade3 » 26 авг 2011 09:01

Да се надяваме тази година шампионата да е по-силен като се вземе в предвид,че никой български отбор няма да играе в ЛЕ

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3601
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: А сега, накъде???

Мнениеот danko_sot » 26 авг 2011 09:04

wade3 написа:Да се надяваме тази година шампионата да е по-силен като се вземе в предвид,че никой български отбор няма да играе в ЛЕ


Така мисля, че ще бъде. Ама няма да е заради Левски и ЦСКА по-силен, а заради отбори като Черно море, Черноморец, Локо Плд, Локо Сф, Лудогорец
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

blue,lagoon
Мнения: 245
Регистриран на: 19 май 2009 21:06

Re: А сега, накъде???

Мнениеот blue,lagoon » 26 авг 2011 09:07

Как накъде? Към Монтана,Търговище,Севлиево! И е крайно време да схванете ,че отдавна не сте нищо в Европа. Вие и в България 3 години не сте ставали шампиони!!! Просто един от многото слаби български отбори. Със Спас,Коста,Тошо и Мболито дотук. Това е! А тоя Галчев да е жив и здрав е футболист тип селски бек 0т 60-те години! И какво искате? Марш при Левски,Литекс и другите в кочината на БГ футбола!!!
Последна промяна от blue,lagoon на 26 авг 2011 09:07, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: А сега, накъде???

Мнениеот Red_Pride » 26 авг 2011 09:07

сега към Монтана,но ще видим с таз игра къде ще се издънем :oops: Спешно трябва заместник на Марко :idea:
[rimg]https://dl.dropboxusercontent.com/u/31972793/androidbg/10628155_946991171983886_3440970175867167846_n.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3601
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: А сега, накъде???

Мнениеот danko_sot » 26 авг 2011 09:10

Red_Pride написа:сега към Монтана,но ще видим с таз игра къде ще се издънем :oops: Спешно трябва заместник на Марко :idea:


да няма кой да вързва играта отпред. Зику се крие напред. Янчев и Галчев се стараят, не мисля, че те са най-виновните за слабите игри
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: А сега, накъде???

Мнениеот blue avalanche » 26 авг 2011 09:22

Как къде?В кочината,наречена А група!
ПП.Аз като ви разправях,че Делев,Зику и Радуканов са въздух под налягане?
Т.Янчев е въздух БЕЗ налягане.
К.Стоянов вече и в Сливен няма да го вземат.
В защита-май ще плачете за Акуаро...
Галчев-някой сериозно го е заблудил,че може да играе футбол.
Бандаловски-отвсякъде гонен,в ЦСКА приет.
И т.н.

Потребителски аватар
luxorus
Мнения: 2482
Регистриран на: 11 авг 2009 11:44
Контакти:

Re: А сега, накъде???

Мнениеот luxorus » 26 авг 2011 09:23

За мен Делев е най-надценявания играч в БГ футбола.Нека да видим кои са му силните страни!Скорост-вчера на няколко пъти имаше пространство да надбяга румънски защитник-не успя нито веднъж.Дрибъл-ек на ек почти никога не тръгна снощи да играе.Центриране-кошмарно,Дълъг пас-средно.Борба за първа топка-никакъв шанс.Лидерство-освен да ръкомаха и да спори със съдиите,друго не виждам.Това за мен е Спас Делев-едно просто момче, посредствен футболист,,за посредствен отбор в посредствен шампионат.
I'M BLIND!IMPRESS ME!

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: А сега, накъде???

Мнениеот Red_Pride » 26 авг 2011 09:27

за нашето първенство стават,ама в Европа ни лъсва голия гъз. Снощи Нелсън си мислише,че играе срещу Калиакра и на няколко пъти изпадаше в много жалки ситуации
[rimg]https://dl.dropboxusercontent.com/u/31972793/androidbg/10628155_946991171983886_3440970175867167846_n.jpg[/rimg]

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3601
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: А сега, накъде???

Мнениеот danko_sot » 26 авг 2011 09:29

luxorus написа:За мен Делев е най-надценявания играч в БГ футбола.Нека да видим кои са му силните страни!Скорост-вчера на няколко пъти имаше пространство да надбяга румънски защитник-не успя нито веднъж.Дрибъл-ек на ек почти никога не тръгна снощи да играе.Центриране-кошмарно,Дълъг пас-средно.Борба за първа топка-никакъв шанс.Лидерство-освен да ръкомаха и да спори със съдиите,друго не виждам.Това за мен е Спас Делев-едно просто момче, посредствен футболист,,за посредствен отбор в посредствен шампионат.


Но в първите мачове от тоя сезон аз лично видях подобрение в някои аспекти от неговата игра. Спас не е лош играч, но Големият му проблем е, че така и не иска да се научи да играе на крилото. Ако не го направи никога няма да стане голям играч от него. Защото колко треньори в света си мислите, че ще се навият да го използват като Радуканов и ще го оставят да се вихри в центъра на нападението? Добре има скорост, умее да се включва от дълбочина. И какви други качества притежава, за да е централен нападател. Висок ли е, с глава ли е добър, гърдира я много добре или какво?!
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта