Интервюто с Гьоре Йовановски!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6779
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Интервюто с Гьоре Йовановски!

Мнениеот soilwork » 18 авг 2010 13:14

Мога да простя слаба игра, но не и липса на характер и сърце, ако трябва футболистите ще плюят кръв на терена, заканва се македонецът

Новият старши-треньор на ЦСКА Гьоре Йовановски даде първото си интервю за българска медия специално за „Тема Спорт”. Македонецът говори за кариерата си и бъдещето му при червените.

Г-н Йовановски, вероятно и вие сте изненадан, че вече сте треньор на ЦСКА. Какви са основните задачи, които се ви поставени?
- Не, не съм изненадан, защото имах разговори с ръководството на ЦСКА още преди 4 месеца. Тогава идвах до София и преговаряхме. Очаквах, ако имат някакви проблеми от ЦСКА пак да ме потърсят. Така се и случи. Иначе какво може да очаквате от ЦСКА, освен победи. Идвам в най-големия български клуб, отбора с най-силна и най-вярна публика на Балканския полуостров и знам какво се очаква от мен. Бъркате, ако си мислите, че идвам неподготвен в ЦСКА.
Познавам много
добре отбора,

защото съм изгледал 7 мача на живо от началото на годината. ЦСКА разполага с много качествени футболисти и не виждам проблем да постигнем успехи. Проблема на отбора в момента е най-вече психологически. Трябва да се върне увереността и самочувствието на играчите. Това ще е и една от първите ми задачи. Вече разговарях индивидуално с всички футболисти и съм наясно с това, което мислят и очакват. А по-важното е, че те също знаят какво аз ще изисквам от тях.
- Кажете нещо повече за екипа, с който ще работите?
- Мой първи помощник ще е Борис Мицевски. Кондиционен треньор ще бъде Иван Йовановски. Той ми е съфамилник, но не си мислете че сме роднини. Треньор на вратарите е Йордан Йорданов-Жан, а в екипа остава Милен Радуканов. Скаутите също остават същите – Методи Томанов и Методи Деянов.
- Какви са впечатленията ви от отбора, току-що завършихте първата си тренировка начело на ЦСКА?
- Впечатленията ми са изцяло позитивни. Виждам голямо желание в момчетата. Сигурен съм, че ще направим добър екип и ще се обединим около една и съща цел – ЦСКА да печели всеки свой мач от тук нататък. Проблемите са свързани с това, че имаме много контузени състезатели. Най-вече в линията на защитата, където не можем да използваме Йордан Минев и Костадин Стоянов. И двамата бяха основни футболисти през миналия сезон, но сега няма да мога да ги използвам в първия мач с ТНС. Минев обаче може да попадне в групата за мача с Черно море в неделя. Утре (б.а. - днес) той ще се включи в тренировките наравно с останалите. На Стоянов му трябват още 3-4 дни.
- Знаете ли, че Костадин Стоянов е отстранен от отбора и смятате ли да разчитате на него?
- Да,
знам за всички
решения, които
са взимани
в ЦСКА.

Наясно съм с всяка една подробност. Ще проведе разговор с ръководството на клуба относно неговия статут. Мисля, че има голям шанс от другата седмица той отново да тренира наравно със съотборниците си.
- Наясно ли сте вече с играта на ТНС. Проучихте ли съперника?
- Сега след като приключим интервюто, отивам да гледам записи на техни мачове. Имаме пълна информация за възможностите на този отбор, така че разузнаването не е проблем. Нормално ще е да постигнем две победи и да влезем в групите на Лига Европа.
- Да, това ще е нормално, но в ЦСКА напоследък се случват само ненормални неща…
- Това, което е било преди мен не мога да го променя. Каквото се е случвало, вече е в миналото. Анализите си остават за мен и аз трябва да помогна на отбора да излезе от тази ситуация.
- Как преминаха преговорите ви с ръководството на ЦСКА?
- Не трябваше да ме убеждават дълго, за да приема. Разбрахме се по всички въпроси само за един час. Говорих и с двамата собственици, както и със спортно-техническия директор Емил Костадинов. Те ми казаха какви са изискванията и какво очакват от мен, а аз им обясних как ще работя. Това бе просто едно продължение на разговорите ни преди 4 месеца, когато ЦСКА се спря на г-н Павел Дочев за треньор.
- А с Павел Дочев говорихте ли?
- Не, но ще го направя. Смятам, че един разговор с него ще ми бъде много полезен. Той все пак е бил треньор на ЦСКА в последните 3 месеца и неговото мнение по някои въпроси ще бъде важно за мен. Така че, възнамерявам да го потърся и да се видим.
- Какво ще изисквате от футболистите на ЦСКА?
- Ще държа много на дисциплината, както на терена, така и извън него.
Компромиси с
никой няма
да правя.

Ще държа всички футболисти да бъдат изключително дисциплинирани, отговорни и съвестни. Това е основата и ако то е налице, всичко останало ще бъде постигнато много по-лесно. Няма ли екипност, разбирателство и уважение, нищо няма да се получи. Вече казах на играчите какво ще изисквам и очаквам от тях. Сега ни предстоят два мача в рамките на 3-4 дни, които задължително трябва да спечелим.
- Разкажете нещо повече за кариерата си?
- През 1996-1997 година станах помощник треньор на Вардар Скопие, а през следващия сезон бях на същата длъжност в турския Самсунспор. През 1998-1999 година вече бях начело на Вардар Скопие, с който спечелих Купата на страната. От 1999 до 2002 година работих като старши-треньор в Слога Югомагнат.

Станахме
шампиони
3 пъти подред

и играхме 3 финала за Купата на страната, като веднъж я спечелихме.
През 2002-ра подписах 3 годишен договор с националния отбор на Македония, но сам напуснах след 6 месеца, защото имахме различия с федерацията, които аз не можех да търпя.
Така през 2003 година застанах начело на Работнички Кометал и водих тима до 2007-ма. Станахме два пъти шампиони, а

през 2006-та
стигнахме до
директни мачове
за влизане в
групите на
Шампионската лига.

Първо елиминирахме Дюделанж, а след това отвяхме и Дебрецен, който сега ще играе с Литекс, а преди година отстрани Левски. С унгарците направихме 1:1, като гости, а у дома ги победихме с 4:1. След това на прага на групите отпаднахме от френския Лил.
През 2007 година поех новака в македонския елит Милан Куманово. Завършихме сезона на 2-ро място и играхме финал за Купата. Бяхме определени за сензацията на първенството. Това бе и мой пети финал в турнира за Купата на Македония. Шампионските ми титли също са толкова.
Малко след началото на сезон 2008-2009 поех друг новак в първенството – Металург Скопие. Когато застанах начело на отбора той бе на последно място в класирането, а в края завършихме 4-ти. Това са фактите, оттук нататък всеки е свободен да ги интерпретира, както намери за добре.
- Знаете ли, че Гьоко Хаджиевски бе треньор на ЦСКА преди малко повече от 15 години. В отбора са играли и доста македонци, като Саша Чирич, Люпчо Марковски, Бобан Бабунски, Ристе Милосавов, Артим Шакири…
- Да, всичко това ми е известно. Запознат съм отлично с историята на ЦСКА. Дори знам повече, отколкото подозирате.
- Това е похвално, но едва ли ще ви помогне, защото ЦСКА е в безнадеждна ситуация…
- Ще видим… Аз съм сигурен, че ще успея.
- Той и Павел Дочев беше сигурен :lol: , но направи 4 загуби в София за 20 дни и публиката рано-рано му поиска оставката?
Аз пък ще тръгна с две победи, пък ще видим докъде ще стигна.
- Македонските журналисти казват за вас, че сте много конфликтен човек и не търпите никакви критики.
- Истината е, че аз защитавам до последно интересите на отбора, в който работя. Винаги отстоявам принципите и методите си на работа. Рядко отстъпвам и държа на думата си. За това някои журналисти в Македония имат проблеми с мен. Вярно е, че
-
- понякога съм
- по-остър,
-
- но това е в интерес на работата ми. Не мога да оставям да ми се качват на главата. По мое време Работнички продаде 12 футболисти в чужбина и клубът спечели сериозни пари.
- Знаете ли, че вие сте бил предпочетен за треньор на ЦСКА пред Миодраг Йешич, който е любимец на феновете?
- Не, това не го знаех, а и сега вече едва ли има някакво значение.
- Как ще водите ЦСКА в четвъртък, като не познавате отбора?
- Казах ви вече, че съм гледал наживо 7 мача на ЦСКА от началото на годината и познавам качествата на почти всички футболисти с изключение на Тонев, Томи Костадинов, Дечев и новопривлечените чужденци. Знам какво може всеки един от останалите играчи.
- Голяма част от феновете на ЦСКА не ви приемат насериозно и е много вероятно още след първия неуспех да ви поискат оставката. Подготвен ли сте за негативно отношение от страна на медиите и феновете?
- Не мисля за това. Ще работя за ЦСКА с цялото си сърце и съм сигурен, че ще успея.
- Възможно ли е да привлечете македонски футболисти в ЦСКА?
- Възможно е, защо да не е възможно. Всеки чужденец, който е по-добър от българските футболисти, може да бъде привлечен.
- Вярно ли е, че първият човек, който ви е честитил новия пост е халфът на Левски Дарко Тасевски, на когото сте бил треньор в националния отбор?
- Да,
-
- Дарко е
- мое момче,
-
- но не е вярно, че ми е честитил.
- Запознат ли сте с нивото на останалите български отбори и как оценявате шансовете на ЦСКА да навакса изоставането си от лидерите в класирането?
- Да, познавам добре състоянието на водещите отбори в България. Знам, че Черноморец, Левски и Литекс са останалите отбори, освен ЦСКА, които имат свръхамбиции през този сезон. Колкото до изоставането в точките, аз си мисля, че можем да го наваксаме още през първия полусезон. Който си мисли, че ЦСКА няма шансове за титлата е в дълбоко заблуждение. Убеден съм, че ЦСКА ще бъде шампион.
- Това звучи доста несериозно предвид настоящата ситуация в клуба?
- Добре, нека оставим тогава резултатите да говорят. Ще видите, че ЦСКА бързо ще си стъпи на краката. Знам, че нямаме право на повече грешки. Знам, че имаме и най-добрите футболисти. Трябват ни победи в следващите два мача и всичко ще си дойде на мястото.
- Искате ли да кажете нещо на феновете?
- Надявам се да подкрепят ЦСКА, така както само те могат. И да вярват в отбора. Футболистите пък трябва да знаят, че мога да простя слаба игра, но не и липса на сърце и характер. Искам играчите да оставят сърцето си на терена, ако трябва да плют кръв, но да се борят до последно.
- Само с борба на става, трябва да се играе и футбол…
- Без битка на терена, футбол не може да се играе. Ако футболистите не показват характер и не са готови да воюват от първата до последната минута всичко е обречено на неуспех.
- В ЦСКА има доста футболисти, ще се разделите ли с някои от тях?
- По принцип на мен ми е нужна група от 22-ма равностойни състезатели. Тези, които не попадат в сметките няма за какво да тренират с отбора. Трябва ми обаче малко време, може би около 10-ина дни, за да добия впечатления от момчетата, които все още не познавам добре.
- Предполагам не ви е известно, че никак не е лесно да се работи с футболистите на ЦСКА. Те често са в основата на треньорските смени в клуба…
- Аз съм доволен от това, което видях на първата тренировка. Сигурен, съм че няма да има проблеми с дисциплината. Просто всеки ще трябва да спазва вътрешния ред. Компромиси няма да се правят. Пак ви казвам, че ЦСКА разполага с футболисти, с които може да стане шампион. Така, че всичко зависи от нас. Минали са само три кръга и всичко може да бъде наваксано.
- Знаете ли, правил съм интервюта с всички треньори на ЦСКА през последните 11-12 години и всички казват едно и също, а след това резултатите постигнаха само двама-трима…
- Е, значи аз ще съм четвъртия.
- Като футболист сте играл в Турция, имате ли някакви успехи.
- В три сезона бях избиран за най-добрия десен бек в първенството.
- Възнамерявате ли да правите много промени в състава за мача с ТНС в четвъртък?
- След тренировката утре (б.а. - днес) всичко около групата за мача и състава ще е ясно. Сега е рано за такава преценка. Хайде да приключваме, защото ме чака много работа. Съвсем скоро ще видите, че ЦСКА може много.

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6779
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Интервюто с Гьоре Йовановски!

Мнениеот soilwork » 18 авг 2010 13:16

Прави ми приятно впечатление че човекът е запознат с отбора и амбициите които гоним! Въпреки че го взехме на бъзик-последните дни,нищо чудно да се окаже сполучлив избор за треньор на ЦСКА!! Длъжни сме да го подкрепим! Tова ми хареса:"Футболистите пък трябва да знаят, че мога да простя слаба игра, но не и липса на сърце и характер. Искам играчите да оставят сърцето си на терена, ако трябва да плют кръв, но да се борят до последно"
В четвъртък съм на стадиона!!!!
Последна промяна от soilwork на 18 авг 2010 13:22, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
СВОБОДЕН
Мнения: 1824
Регистриран на: 25 сеп 2009 21:26
Контакти:

Re: Интервюто с Гьоре Йовановски!

Мнениеот СВОБОДЕН » 18 авг 2010 13:21

Ак се окаже добър треньор което не изключено, то въпросът е защо не го взеха още в началото. След като явно са водили преговори.
СТО ГОДИНИ, СТО ГОДИНИ, СЛАВЕН ЛЕВСКИ СОФИЯ! СТО ГОДИНИ СЛАВЕН ЛЕВСКИ, ХИЛЯДИ СМЕ НА СВЕТА!

Потребителски аватар
MuroCSKA
Мнения: 414
Регистриран на: 05 юни 2009 17:18
Контакти:

Re: Интервюто с Гьоре Йовановски!

Мнениеот MuroCSKA » 18 авг 2010 13:24

Наистина е много запознат с нещата. И има доста самочувствие. Дано само онези шилета играчите да не му скроят номер.

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6779
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Интервюто с Гьоре Йовановски!

Мнениеот soilwork » 18 авг 2010 13:26

СВОБОДЕН написа:Ак се окаже добър треньор което не изключено, то въпросът е защо не го взеха още в началото. След като явно са водили преговори.
Ами Дочев беше първи избор,явно Гьоре е бил резервен вариант при лош старт на сезона!

bojiTHEmaster
Мнения: 298
Регистриран на: 10 окт 2008 15:58
Контакти:

Re: Интервюто с Гьоре Йовановски!

Мнениеот bojiTHEmaster » 18 авг 2010 13:26

Според мен от такива гръмки изказвания не могат да се правят изводи колко добър треньор е... Всеки на негово място би казал същото нещо, което се вижда от всички, че проблемите са главно психологически и че отборът няма характер...

Потребителски аватар
MuroCSKA
Мнения: 414
Регистриран на: 05 юни 2009 17:18
Контакти:

Re: Интервюто с Гьоре Йовановски!

Мнениеот MuroCSKA » 18 авг 2010 13:29

bojiTHEmaster написа:Според мен от такива гръмки изказвания не могат да се правят изводи колко добър треньор е... Всеки на негово място би казал същото нещо, което се вижда от всички, че проблемите са главно психологически и че отборът няма характер...

Ама не всеки би бил запознат толкова много с играчите..........

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6779
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Интервюто с Гьоре Йовановски!

Мнениеот soilwork » 18 авг 2010 13:31

bojiTHEmaster написа:Според мен от такива гръмки изказвания не могат да се правят изводи колко добър треньор е... Всеки на негово място би казал същото нещо, което се вижда от всички, че проблемите са главно психологически и че отборът няма характер...
От друга страна е добре че има самочувствие-поне не е някой който мънка и не знае с какво се е захванал! Дано успее да го предаде и на футболистите!

Потребителски аватар
Гуу
Мнения: 1624
Регистриран на: 11 дек 2009 21:43
Контакти:

Re: Интервюто с Гьоре Йовановски!

Мнениеот Гуу » 18 авг 2010 13:32

Гьоре Йовановски написа:Мога да простя слаба игра, но не и липса на характер и сърце, ако трябва футболистите ще плюят кръв на терена, заканва се македонецът


Гьоре Йовановски написа:- Разкажете нещо повече за кариерата си?
- През 1996-1997 година станах помощник треньор на Вардар Скопие, а през следващия сезон бях на същата длъжност в турския Самсунспор. През 1998-1999 година вече бях начело на Вардар Скопие, с който спечелих Купата на страната. От 1999 до 2002 година работих като старши-треньор в Слога Югомагнат.

Станахме
шампиони
3 пъти подред

и играхме 3 финала за Купата на страната, като веднъж я спечелихме.
През 2002-ра подписах 3 годишен договор с националния отбор на Македония, но сам напуснах след 6 месеца, защото имахме различия с федерацията, които аз не можех да търпя.
Така през 2003 година застанах начело на Работнички Кометал и водих тима до 2007-ма. Станахме два пъти шампиони, а

през 2006-та
стигнахме до
директни мачове
за влизане в
групите на
Шампионската лига.

Първо елиминирахме Дюделанж, а след това отвяхме и Дебрецен, който сега ще играе с Литекс, а преди година отстрани Левски. С унгарците направихме 1:1, като гости, а у дома ги победихме с 4:1. След това на прага на групите отпаднахме от френския Лил.
През 2007 година поех новака в македонския елит Милан Куманово. Завършихме сезона на 2-ро място и играхме финал за Купата. Бяхме определени за сензацията на първенството. Това бе и мой пети финал в турнира за Купата на Македония. Шампионските ми титли също са толкова.
Малко след началото на сезон 2008-2009 поех друг новак в първенството – Металург Скопие. Когато застанах начело на отбора той бе на последно място в класирането, а в края завършихме 4-ти. Това са фактите, оттук нататък всеки е свободен да ги интерпретира, както намери за добре.


Това звучеше впечатляващо...определено започва да ми става симпатичен Гьоре.

Потребителски аватар
lucio
Мнения: 410
Регистриран на: 10 май 2009 09:36
Контакти:

Re: Интервюто с Гьоре Йовановски!

Мнениеот lucio » 18 авг 2010 13:32

На зла круша зъл прът трябва. На Българските футболисти им трябват такива треньори. :) .


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта