За огромната роля на синята дузпа

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

tezei
Мнения: 223
Регистриран на: 12 сеп 2008 15:49

Re: За огромната роля на синята дузпа

Мнениеот tezei » 31 окт 2008 07:39

Абе, Данчо, отвори статистиката за мачовете между двата отбора и виж какво показват цифрите!!!! Там пише, че във вечното дерби чорбата е получила повече пъти правото да изпълнява наказателен удар!!!! Така че млъкни - както винаги пускаш някакви тъпи и провокативни теми и обикновено текст, който е изваден отнякъде! А в случаите, когато пишеш от твое име се получава нещо страшно, така че се пообразовай първо малко, а след това се прави на Джек Лондон!!! Иначе в събота след мача изобщо няма да ти се говори!

gong
Мнения: 291
Регистриран на: 20 май 2008 00:16
Контакти:

Re: За огромната роля на синята дузпа

Мнениеот gong » 31 окт 2008 09:47

angelov написа:Преди години маше един мач с участието на Аржентина. Тогава имаше 5 дузпи, 3 от които за Аржентина. Не съм сигурен за другият отбор, но мисля че беше Колумбия.

Хайде да не ми се сравнявате с Аржентина, а? И когато ви казват истината в очите, просто си замълчете - така правят интелигентните хора.
Когато си прост, то е завинаги!

Потребителски аватар
Yasso
Мнения: 1179
Регистриран на: 16 юли 2008 11:59
Контакти:

Re: За огромната роля на синята дузпа

Мнениеот Yasso » 31 окт 2008 10:24

Няма тема , в която да не го обърнете на псуване и заяждане...
Не разбрахте ли, че е безмислено да обръщате внимание на сините комплексари...?!!

Дай да разведрим малко атмосферата...

Ето ви един материал за това, как е възникнала дузпата:

"ДУЗПАТА НА 117 ГОДИНИ!

Дузпа!Един от най-драматичните моменти във футболната игра, често изменял хода на състезанието, решавал изхода на мачове, турнири и шампионати.
Но как и кога е възникнала тя?!!

Наказателният удар е въведен през есента на 1891г. за санкциониране на нарушения близо до вратата.Конкретния повод за въвеждането му бил мачът за купата на Англия между "Стоук сити" и "Нотс Каунти".Две минути преди края резултатът бил 1:0 за Каунти, но десния халф на "Стоук" се озовал пред вратата на съперника и отправил неспасяем удар.
А левият бранител на "Нотс Каунти" мигновенно отбил топката с ръце.
Съдията могъл да даде само свободен удар, тъй като дотогава в правилата 11-метровия удар бил непознат.Разбира се, всички играчи на "Нотс Каунти" се наредили на голлинията и свободния удар не бил реализиран.

Това довело до "футболна революция", като цялата спортна общественост в Англия застанала на страната на ощетените, настоявайки за преиграване на срещата.Английската федерация не разрешила преиграването, но осъзнала че правилника трябва да се измени - комисията по правилата определила разчертаването на така нареченото "наказателно поле", в което всяко умишлено нарушение срещу играч на атакуващия отбор се наказва с дузпа.

Само след една година обаче "Стоук сити" отново играе мач за купата на Англия, този път срещу "Астън Вила", а резултата е 1:0 за съперниците.Минута преди края е отсъден наказателен удар в полза на "Стоук сити" за грубо нарушение в наказателното поле, но разгневен играч на "Вила" праща топката в публиката.
Докато я намерят....времето изтекло и съдията свирил край на срещата.Отново завалели протести, пак бил получен отказ да се преиграе мачът, но пропускът в правилника бил поправен : "Времето за игра трябва да бъде продължено за изпълнение на отсъдения 11-метров наказателен удар."

С течение на времето били направени и други корекции, за да бъде дузпата наистина ефикасно наказание - вратарят не бива да се отмества от голлинията, докато не е бита топката, през 1937г. е разрешено отсъждането на дузпа и когато топката не е в наказателното поле, но там е извършено нарушение....

Прието е дузпата да се смята за 100% гол, но не рядко топката не попада в целта.При добро изпълнение вратарят е безпомощен, защото неговата реакция винаги е по-бавна от скоростта, с която топката преминава единайсетте метра.
За нереализираните дузпи се счита от специалистите, че вината носят 80% изпълнителите и само 20% е умението на вратарите."

Чао от мен и нали знаете кой и сега е номер едно?!! :P
Изображение
...А НИЕ СМЕ : ЦСКА!!!

penkov87
Мнения: 129
Регистриран на: 07 юни 2008 06:41
Контакти:

Re: За огромната роля на синята дузпа

Мнениеот penkov87 » 31 окт 2008 10:57

цска бг резила да малчи щото утре ще има голямо миле пред стадиона

gong
Мнения: 291
Регистриран на: 20 май 2008 00:16
Контакти:

Re: За огромната роля на синята дузпа

Мнениеот gong » 31 окт 2008 15:50

penkov87 написа:цска бг резила да малчи щото утре ще има голямо миле пред стадиона

Ти първо се научи да пишеш, п******, тогава ми говори за мИлета пред стадиона! Сополанко.
Когато си прост, то е завинаги!

Потребителски аватар
panajotp
Мнения: 30
Регистриран на: 22 юли 2008 11:43
Контакти:

Re: За огромната роля на синята дузпа

Мнениеот panajotp » 31 окт 2008 17:49

Май имаше една измислена дузпа от Антон Генов наскоро. И тя не беше за Левски.
САМО ЛЕВСКИ!!!!!!!!!
Бог Прощава, Левски Не
http://www.bulgarian-football.com/gif8/ ... n_2000.jpg

Потребителски аватар
RED_FOX
Мнения: 130
Регистриран на: 27 окт 2008 23:49
Контакти:

Re: За огромната роля на синята дузпа

Мнениеот RED_FOX » 31 окт 2008 18:22

Абе и 5 да им свирят, ако Гонзо ги бие...аз съм спокоен :mrgreen:


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта