Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

The_Miz
Мнения: 324
Регистриран на: 15 апр 2021 05:08
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот The_Miz » 02 мар 2024 19:07

Аз не мога да разбера каква роля играе Папазки в клуба. Уж имал повече пари от Гришата, пък даже някои твърдят и от Домуса, а до този момент няма никаква промяна и Ганчеви си правят, каквото си поискат. Единствено, ако той основно финансира стадиона, ама и там никой не знае какво се случва.

Потребителски аватар
dragoni
Мнения: 232
Регистриран на: 16 юни 2012 03:31
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот dragoni » 02 мар 2024 19:32

The_Miz написа:Аз не мога да разбера каква роля играе Папазки в клуба. Уж имал повече пари от Гришата, пък даже някои твърдят и от Домуса, а до този момент няма никаква промяна и Ганчеви си правят, каквото си поискат. Единствено, ако той основно финансира стадиона, ама и там никой не знае какво се случва.

Аз незнам колко пари има Папазки...незнам колко има и Ганчев знам само че на този етап няма кой да дойде да напрай стадион и да ни напрай шампион

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3603
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот danko_sot » 02 мар 2024 19:41

dragoni написа:Момчета аз адвокат на Ганчев няма да ставам но.......Айде преставете си че утре се откаже от ЦСКА кой ще дойде аде кажете ми КОЙ . И като дойде какво по-различно ще направи . Срещу нас стои гела с много пари и амбиции.


Донякъде си прав. Цецо е същия тип "Плейстейшън президент" като Гришата.
Папазки трудно ще бъде приет, макар и под прикритие заради тъмното му минало. Между другото в интернет пише, че и в Уин Бет, той не се води реален собственик, защото там също има някакви изисквания да имаш чисто съдебно минало.

Колкото до Гела и парите му, този сезон това не е фактор. Скоро писах за това. Този сезон за входящи трансфери сме дали повече пари от тях по мои сметки или ако не, поне сме равни. Тук говорим за мениджмънт,стратегия и оперативно и спортно-техническо управление и в това те ни превъзхождат многократно. Но реално почти всички отбори в Ефбет имат по-ясно структура на управление от нас и затова ме е яд най-много.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
dragoni
Мнения: 232
Регистриран на: 16 юни 2012 03:31
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот dragoni » 02 мар 2024 20:01

danko_sot написа:
dragoni написа:Момчета аз адвокат на Ганчев няма да ставам но.......Айде преставете си че утре се откаже от ЦСКА кой ще дойде аде кажете ми КОЙ . И като дойде какво по-различно ще направи . Срещу нас стои гела с много пари и амбиции.


Донякъде си прав. Цецо е същия тип "Плейстейшън президент" като Гришата.
Папазки трудно ще бъде приет, макар и под прикритие заради тъмното му минало. Между другото в интернет пише, че и в Уин Бет, той не се води реален собственик, защото там също има някакви изисквания да имаш чисто съдебно минало.

Колкото до Гела и парите му, този сезон това не е фактор. Скоро писах за това. Този сезон за входящи трансфери сме дали повече пари от тях по мои сметки или ако не, поне сме равни. Тук говорим за мениджмънт,стратегия и оперативно и спортно-техническо управление и в това те ни превъзхождат многократно. Но реално почти всички отбори в Ефбет имат по-ясно структура на управление от нас и затова ме е яд най-много.

И на мен ми е болно но . С тези пари които ще отидат за стадион- да можеше да се дадът за селекция можещ треньор добри играчи и 5-6 год. шампиони нали в развалините .Но по ми харесва след 2-3 год. нов стадион и шампион .Несъм врачка но така се надявам.

Gotzev.88
Мнения: 650
Регистриран на: 12 яну 2019 22:58
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот Gotzev.88 » 02 мар 2024 21:21

danko_sot написа:
dragoni написа:Момчета аз адвокат на Ганчев няма да ставам но.......Айде преставете си че утре се откаже от ЦСКА кой ще дойде аде кажете ми КОЙ . И като дойде какво по-различно ще направи . Срещу нас стои гела с много пари и амбиции.


Донякъде си прав. Цецо е същия тип "Плейстейшън президент" като Гришата.
Папазки трудно ще бъде приет, макар и под прикритие заради тъмното му минало. Между другото в интернет пише, че и в Уин Бет, той не се води реален собственик, защото там също има някакви изисквания да имаш чисто съдебно минало.

Колкото до Гела и парите му, този сезон това не е фактор. Скоро писах за това. Този сезон за входящи трансфери сме дали повече пари от тях по мои сметки или ако не, поне сме равни. Тук говорим за мениджмънт,стратегия и оперативно и спортно-техническо управление и в това те ни превъзхождат многократно. Но реално почти всички отбори в Ефбет имат по-ясно структура на управление от нас и затова ме е яд най-много.


Като изключим Фаетон и Скаршем за други играчи пари не са давани? Асприля се откупи сам, Каранга се самопокани, Естрада беше под наем, не вярвам за Стойчев да сме дали повече от 100 000 евро. Щом казваш, че си ги смятал може и така да е, но имай предвид, че отбор не се гради за един сезон. Лудогорец купуват играчи всяко лято и почти всяка зима от 10 години насам, до степен до която по едно време имаха буквално два взаимно заменими отбора и допълнителни футболисти, които влизат за един мач, после не ги чувам половин сезон, и после влизат за още един мач и си казвам- ааа, да бе, верно че имаха и такъв, този още ли е при тях? Имах чувството, че имат 40 играча, честно... При тях дори Десподов и Текпетей по едно време бяха резерви и двамата. При нас такива играчи никога няма да пропуснат мач. Ганчев (и/или Папазки) започна да дава някакви пари едва от миналата година. Мисля, че и нашата стратегия, и тяхната е грешна, но се замисли за два примера: Челси и МанЮ. За 10 години хвърляш 1 млрд евро и се бориш за класиране в ЕКТ в турнир, който никога досега не си броял за жив, а много по-скромни отбори с правилна стратегия и мисъл те задминават и те млатят, където те хванат. Пример са и Мюнхен и Леверкузен в момента. Ние със свободни агенти преди им дишахме във врата на Лудогорец, сега с повече пари за селекция в момента имаме най-небалансирания отбор за последните 6 години и едно Черно море без милиони за селекция им диша във врата. Така че хвърлянето на пари е абсолютно излишно, ако нямаш грам мозък и стратегия как да го правиш и това кой колко струва не винаги е показателно. Ако ще и всичките уин,ин, аут, палмс,еф, и т.н милиони бетове, дето се навъдиха в последно време у нас, да започнат да дават пари за селекция в ЦСКА, ако ще купуваш 5 централни защитници за 30 млн евро, 10 десни бека за 60 млн евро, ама забравиш, че нямаш нападател (някак важно във футбола), крила и ляв бек- кел файда от милионите, както казват в Разград!
Тоест, съгласен съм с теб, че нашите нямат никаква стратегия, но тези в Разград също. Просто от по-дълго време хвърлят пари от нас, дават по-големи заплати и играчите им не бяхат толкова често и така се получава малко по-добро качествено и количествено натрупване. Но в крайна сметка Сервет ги отстранява със сходен бюджет, ако не и по-малко, а Черно море им е конкурент.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3603
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот danko_sot » 02 мар 2024 21:58

Кордоба си забравил. И за него се дадоха доста пари. Те платиха доста за Квадво Дуа, но за други не се сещам да са платили кой знае колко.
Това за натрупването на качествени футболисти в Лудогорец е вярно, но да кажеш, че те нямат стратегия не е правилно при положение, че 10 поредни години стават шампион и са редовен участник в ЕКТ при това потресаващо слабо ниво на Ефбет.Имат перфектен стадион и база. Имат си общежития за юношите доколкото знам, имат си и хубави терени за тях вероятно. Тази година удариха джакпота с Тиаго, което показва, че скаутската им мрежа работи на ниво и след като той премина в Брентфорд само с парите от него може би се осигуряват финансирането за два сезона напред.

Сега чаквам някои хора да се нахвърлят както когато писах, че политиката в Левски е много по-добра от нашата. Но засега фактите показват, че съм бил прав. Ако сложим тяхното ръководство начело на нашия тим с парите, които даваме сега, ние ще бъдем шампиони.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

gihuelo
Мнения: 5701
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот gihuelo » 02 мар 2024 22:14

Според трансфермаркт за сезон 23/24 година Лудогорец са купили играчи за 5,55 млн евро ание за 3.56 млн евро.
За сравнение за 22/23 сумите са били съответно 8,1 срещу 2,8 млн. евро.
21/22- 9,0 млн срещу 350к (Калоян Кръстев - 250к, Гарсес -100к) :)
20/21- 1,65 млн евро срещу 900к (Кох-500, Йомов-200,Канцлера-100)
19/20 -3,75 млн срещу 60к ! (Ахмед Ахмедов - 60к )
18/19- 4,20 млн срещу 1,15 млн. евро
17/18- 3,65 млн срещу 300к(Рубен Пинто)
16/17- 700к срещу 50к( тук има няколко футболисти за които не се знаят сумите)
15/16 -6,62млн срещу 100к
14/15- 2,60 млн. срещу 50к
13/14- 1,90млн срещу не сме давали пара тази година.

Тоест за 10 години (според трансфермарк) те са купили футболисти за 47,7 млн.евро а ние за 9,8 млн евро , като прави впечатление , че до преди две години рядко минаваме милион :)
Така че не е само до мениджмънт.
Просто взимаш футболисти без пари (дават се пари само на агенти и на ръка при подписване) и след това гледаш да го продадеш на печалба .

Просто Киро няма кой да го стигне докато дава такива пари! Откакто е отишъл в Разград според мен е дал някъде към един милиард лева . Абсурдно е да ги избие или да е напред ,просто е такъв доказва се че е най-добрия.
Мислих си че Цеката е такъв по начина който тръгна ,но явно е някаква средна мишка ,защото много бързо сгъна цирка.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3603
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот danko_sot » 02 мар 2024 22:27

[quote="gihuelo"]Според трансфермаркт за сезон 23/24 година Лудогорец са купили играчи за 5,55 млн евро ание за 3.56 млн евро.
За сравнение за 22/23 сумите са били съответно 8,1 срещу 2,8 млн. евро.
21/22- 9,0 млн срещу 350к (Калоян Кръстев - 250к, Гарсес -100к) :)
20/21- 1,65 млн евро срещу 900к (Кох-500, Йомов-200,Канцлера-100)
19/20 -3,75 млн срещу 60к ! (Ахмед Ахмедов - 60к )
18/19- 4,20 млн срещу 1,15 млн. евро
17/18- 3,65 млн срещу 300к(Рубен Пинто)
16/17- 700к срещу 50к( тук има няколко футболисти за които не се знаят сумите)
15/16 -6,62млн срещу 100к
14/15- 2,60 млн. срещу 50к
13/14- 1,90млн срещу не сме давали пара тази година.

Тоест за 10 години (според трансфермарк) те са купили футболисти за 47,7 млн.евро а ние за 9,8 млн евро , като прави впечатление , че до преди две години рядко минаваме милион :)
Така че не е само до мениджмънт.
Просто взимаш футболисти без пари (дават се пари само на агенти и на ръка при подписване) и след това гледаш да го продадеш на печалба .

Просто Киро няма кой да го стигне докато дава такива пари! Откакто е отишъл в Разград според мен е дал някъде към един милиард лева . Абсурдно е да ги избие или да е напред ,просто е такъв доказва се че е най-добрия.
Мислих си че Цеката е такъв по начина който тръгна ,но явно е някаква средна мишка ,защото много бързо сгъна цирка.[/quote

Е добре, ти си по-прав в случая ;)
Но за тази година сме почти равни по дадени пари, а разликата между двата отбора е огромна. И не просто мениджмънта ни е слаб, той е трагичен , направо отсъства.
Иначе на 90 процента парите тази година за входящи трансфери са на Папазки повечето. Гришата никога няма да даде толкоз и то при предстояща реконструкция на стадиона.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

gihuelo
Мнения: 5701
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот gihuelo » 02 мар 2024 22:42

Ема някак си не върви Папазки да купи играчите а ГГ да си избере треньора.
Никога няма да научим каква е врътката , чакаме някакси нещата да тръгнат :)

Gotzev.88
Мнения: 650
Регистриран на: 12 яну 2019 22:58
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот Gotzev.88 » 02 мар 2024 23:17

Ако трябва да съм честен и да се абстрахирам от стереотипа, че Левски е с всяка власт, пък ние сме срещу всяка... това което си мисля (без никакви доказателства, но познавайки БГ реалността добре) е, че ГГ, да, помага много на всякакви други спортове, даже на волейболния Левски и да, обича футбола и сам е решил навремето да развива Литекс. Но знаете много добре, че футболните ЦСКА и Левски са други бири. На Левски постоянно се спускаха спонсори, при нас няма доказателства за това. Но си мисля, че макар и да не сме любимци на властта няма как тя да си позволи да има твърде много неконтролируем гняв за дълго време. Тоест, или ГГ е спуснат/заплашен отгоре, или той сам е решил да си има влиятелен отбор и това да му е гаранция, че ще го пази от нещо. Макар че Левски не опази Божков, но да кажем, че 2019 ГЕРБ бяха точно във вихъра си и нямаха спирка, а 2016 още имаха поне малко задръжки. Същото се отнасяше и за Инджов, който е ни в клин, ни в ръкав... нито се интересува от футбол, нито някога е помагал на спорта, нито има каквато и да е връзка с него. Няма никаква логика един ден да се събуди и да му се прииска да помага на отбор. Та, ако разсъждението е вярно, то вероятно и Папазки ни "помага" финансово по същата причина, една от двете възможни, но взима само позитивите, протекцията от това, иначе не му пука особено какво се случва в отбора. За сметка на това си е оставил Орманджиев и Филипов като представители и смята, че това е достатъчно. А те, милите, са директори на водопади и нищо повече.

А за селекцията, не вярвам, че Стойчо Стоилов не работи в клуба, както казва ГГ, но някаква врътка има. Мисля, че СС гледа и си дава мнението, но вече няма чак такава основна функция. Така смятам, защото в началото се взимаха бразилци и португалци на кило. После "открихме" и френския пазар, а в момента обезлюдяваме Норвегия и Колумбия и единствените бразилци са Бусато, който просто е от стара партида :) и Каранга, който се върна сам. На мен това не ми се връзва... Не си представям СС да има контакти с Норвегия, някак не го виждам просто.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта