19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

CSKArforever
Мнения: 241
Регистриран на: 03 фев 2020 21:16
Контакти:

Re: 19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Мнениеот CSKArforever » 01 дек 2023 20:04

След тотото на Домус Арена преди седмица, нещо не ми се вярваше днес да бием. Не знам за този мач конкретно дали аз не си внушавам, но е повече от ясно, че шампиони няма да станем. Нито пропуснатата дузпа на Турицов беше случайна, нито тази на Али Соу преди няколко години. Само слепец може да вярва, че някой друг освен Лудогорец може да стане шампион. Докато на Домусчиеви им се занимава и докато хора от високите етажи не искат отбори като ЦСКА и Левски да просперират (които имат потенциала да мобилизират и изкарат доста на брой хора по улиците) шампионска титла няма да видим. Двата столични гранда за мен съвсем умишлено бяха съсипани и то не само във футбола, а навсякъде. Футбол, волейбол, баскетбол...

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3603
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Мнениеот danko_sot » 01 дек 2023 20:43

Много си краен. За мен играхме добре в този мач, основно за второто полувреме говоря, защото първото го проспах буквално :) явно е от егн-то :!:
Има позитивни неща от този мач. Трябва понякога да приемаме и такива резултати. Да отдадем заслуженото и на Славия. Те също играха добре и си заслужиха хикса.
Позитивното е, че стояхме стабилно в защита почти целия мач с изключение на гола, който може би трябва да го пишем на сметката на Енес. При неотсъдената дузпа през първото полувреме също безразсъдна проява от негова страна. Но от друга страна виждаме как играе Хрис. Бележи голове, държи защитата отзад, постоянен, без да прави грешки и се очертава като лидер.
Турицкатс и той си връща настроението и формата като че ли. Миналия мач с асистенция, този също с добри включвания. Така се играе в тази схема на Бека. А не като Тибо на другия фланг. И отсега ви казвам, че зимата ще дойде ляв бек.
Стабилна игра на Бусато, Юга, Линдсет и Фаетон.
Но Шопов и Естрада не се включиха както трябва. Вместо да затворят мача, те донесоха повече брак.
Аз лично съм нападал няколко пъти НЕМ затова, че затваря мачовете твърде страхливо, но точно днес странно не го направи. Можеше да вкара още един защитник или Шаката, но не го направи. Не го обвинявам затова, но най-вероятно той се обвинява.
Както и да е за мен добър мач за бг стандарти. Не трябва да навеждаме глава, играем добре и ако продължаваме така имаме шанс да завършим сезона първи и да ударим "лудите".
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

dedko2022
Мнения: 1060
Регистриран на: 06 ное 2022 20:02
Контакти:

Re: 19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Мнениеот dedko2022 » 01 дек 2023 21:23

Абе Бусатов ни извади няколко чисти положения, та спокойно можеше да загубим този мач.

Gotzev.88
Мнения: 650
Регистриран на: 12 яну 2019 22:58
Контакти:

Re: 19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Мнениеот Gotzev.88 » 01 дек 2023 21:27

И Заги, и НЕМ се бяха проучили толкова добре, че се неутрализираха един- друг изцяло и никой не прояви креативност... Нещо като преди време ние с Акрапович срещу Локото още с идеите на Акрапович- мъка. Противно на очакванията аз мисля, че нито ние, нито Лудогорец ще зимуваме първи, а Черно море. А тази зимна пауза е суууупер дълга и на пролет ще е коренно ново първенство. Важно е какво ще правим зимата, трябва да се вземе едно ПОНЕ крило- в момента играта с крила не ни е опция, когато крилата ти са Фаетон, дедо Асприля, бебето Антонов и Шагоянов. Трябва да се разкара адски много плява- вече споменатия Шагоян, Шопов в момента би бил резерва дори и в Ботев Плд- да го дават на Пирин, Враца, на който искат, но просто да се разкара! Хайнц си имал някакви лични проблеми, но дори и в посредствена форма е по-стабилен от Шопов в уж добра форма. Реално погледнато, НЕМ не е правил подготовка с отбора и ако ще и да е най-способният треньор (а той не е) не може да покаже някакъв постоянен изграден стил без такава. А временният стил, който показа, не беше лош (визирам поредицата Берое, числото, Ботев Плд, Локо Плд). Тия прекъсвания за националите, в които хората ни в атака половината пътуват девет дена път с камили по тропиците, не ги броя.

peliforewer
Мнения: 9491
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: 19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Мнениеот peliforewer » 01 дек 2023 21:44

Както предполагах стана много тегав мач за ЦСКА, не знам как ще продължаваме, но тези които уж са квалитетни само отбиват номера, а тези които са по-посредствени се блъскат, ама полза няма, нямат и нормални отигравания.Какво имам предвид.Хайнц, Назон вместо да дърпат ЦСКА напред, го дърпат с отиграванията си назад.Махмутович след прекараното време на пейката днес беше много зле, Вион много джаскане, но никакъв ефект, а през неговата зона който пожела мина.Турицов напред направи добри пробиви, но назад беше не много добре, Кареасо се загуби, имаше възможност да реши мача, аматьорско изпълнение с глава.Юга се бори, но е много бавен и това днес при тежкия терен много си пролича.Фаетон, опитва нещо, ама няма как да премине през трима противникови футболисти и да вкара гол, футболът е колективна игра.Резервите, Естрада все още не знае къде се намира и си живее живота прибира си хубавата заплата и чака момента да му свърши наема.Шопов с нищо не показа, че трябва да е титуляр, представи се посредствено и в двете фази, Асприля продължава да е енигма, за мен това е футболистът-лидер, играл на най-високо ниво от всички червени футболисти и да го пускаш по 5 минути във важните срещи е необяснимо.Накрая да спомена Бусато, Християн Петров и Линдсет, това са футболистите които днес спечелиха точката на Овча купел.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

sly
Мнения: 386
Регистриран на: 19 фев 2012 19:32
Контакти:

Re: 19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Мнениеот sly » 01 дек 2023 21:59

Славия играха като за последно, сигурен съм ,че другия мач за купата няма да могат да покажат същото ниво. А ние през цялото първо полувреме играхме само от ляво (Фаетон), на десния фланг ако Турицов не изнесе някоя топка няма кой друг, не знам кои са халфовете пред него, но са безлични.
Само ЦСКА

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3603
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Мнениеот danko_sot » 01 дек 2023 22:37

peliforewer написа:Както предполагах стана много тегав мач за ЦСКА, не знам как ще продължаваме, но тези които уж са квалитетни само отбиват номера, а тези които са по-посредствени се блъскат, ама полза няма, нямат и нормални отигравания.Какво имам предвид.Хайнц, Назон вместо да дърпат ЦСКА напред, го дърпат с отиграванията си назад.Махмутович след прекараното време на пейката днес беше много зле, Вион много джаскане, но никакъв ефект, а през неговата зона който пожела мина.Турицов напред направи добри пробиви, но назад беше не много добре, Кареасо се загуби, имаше възможност да реши мача, аматьорско изпълнение с глава.Юга се бори, но е много бавен и това днес при тежкия терен много си пролича.Фаетон, опитва нещо, ама няма как да премине през трима противникови футболисти и да вкара гол, футболът е колективна игра.Резервите, Естрада все още не знае къде се намира и си живее живота прибира си хубавата заплата и чака момента да му свърши наема.Шопов с нищо не показа, че трябва да е титуляр, представи се посредствено и в двете фази, Асприля продължава да е енигма, за мен това е футболистът-лидер, играл на най-високо ниво от всички червени футболисти и да го пускаш по 5 минути във важните срещи е необяснимо.Накрая да спомена Бусато, Християн Петров и Линдсет, това са футболистите които днес спечелиха точката на Овча купел.


Все пак бяхме стабилни отзад днес, което е положително. НЕМ е направил добър ход днес след мача, като е казал публично, че имаме проблеми в атакуващ план. Дано това посъбуди офанзивните ни играчи. Относно Хайнц, очевидно спадът в неговата игра е една от основните причини за фригидната игра напред. Ако бях на мястото на треньора щях да променя малко позицията му. Например да си сменят местата с Линдсет, не само Русия да е на върха на ромба.
Вече съм съгласен с повечето тук, че трябва да се търси нов ляв бек, въпреки че по едно време не смятах така. От дясно Турицката се малко позакрепи. Все пак ако вземем отляво там за отдясно стават бая хора- Вион, Шакич, Дончев. Така че един ляв бек ни стига за мен лично.
Другият пост, за който трябва да търсим според мен за зимата със сигурност това е на позицията на Кареасо. За мене има спад при него и то говоря цялостно, като впечатленията са ми от 5-6 мача поне. То разбира се, играчът в средата ще може и други да замества от ромба, ако се наложи.
Очевидно е, че Назон е непостоянен играч на приливи и отливи. За Естрада също съм съгласен, че си го кара пет за четири. Но тук имаме достатъчно хора. Просто трябва набиване на задници и много работа с кондиционните треньори и психология. Това е работа на треньорите. Разполагаме и с Асприля, Морено, а защо не и с Папазов. Сериозно го казвам! Защо го отписаха това момче за първият състав?
Като цяло съм оптимист за мачовете до края. Смятам, че можем да ги вземем и двата. Колкото до пролетта всичко ще зависи най-вече от подготовката, но и от трансферите. Но разбира се, и от това как НЕМ ще си изиграе картите в отделните мачове. Има време обаче до тогава.
Последна промяна от danko_sot на 01 дек 2023 22:39, променено общо 1 път.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
kolokolo
Мнения: 1562
Регистриран на: 24 май 2009 14:29
Контакти:

Re: 19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Мнениеот kolokolo » 01 дек 2023 22:38

Фактите са че отмениха редовен гол , спестиха нарисуван втори жълт за фал срещу Турицов , позволиха на Славия да играят свободна борба . Този мач показа че Мафията си е на място . Трябва са ги бием за купата , тя е реалистичния шанс за трофей + Лига Европа .
realno написа:
ЦСКА се шегуват на една наша нормална загуба...

Евроидиот Подуене - Хамрун Спартанс(Малта) 2:6
Нормално .

peliforewer
Мнения: 9491
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: 19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Мнениеот peliforewer » 01 дек 2023 23:15

danko_sot написа:
peliforewer написа:Както предполагах стана много тегав мач за ЦСКА, не знам как ще продължаваме, но тези които уж са квалитетни само отбиват номера, а тези които са по-посредствени се блъскат, ама полза няма, нямат и нормални отигравания.Какво имам предвид.Хайнц, Назон вместо да дърпат ЦСКА напред, го дърпат с отиграванията си назад.Махмутович след прекараното време на пейката днес беше много зле, Вион много джаскане, но никакъв ефект, а през неговата зона който пожела мина.Турицов напред направи добри пробиви, но назад беше не много добре, Кареасо се загуби, имаше възможност да реши мача, аматьорско изпълнение с глава.Юга се бори, но е много бавен и това днес при тежкия терен много си пролича.Фаетон, опитва нещо, ама няма как да премине през трима противникови футболисти и да вкара гол, футболът е колективна игра.Резервите, Естрада все още не знае къде се намира и си живее живота прибира си хубавата заплата и чака момента да му свърши наема.Шопов с нищо не показа, че трябва да е титуляр, представи се посредствено и в двете фази, Асприля продължава да е енигма, за мен това е футболистът-лидер, играл на най-високо ниво от всички червени футболисти и да го пускаш по 5 минути във важните срещи е необяснимо.Накрая да спомена Бусато, Християн Петров и Линдсет, това са футболистите които днес спечелиха точката на Овча купел.


Все пак бяхме стабилни отзад днес, което е положително. НЕМ е направил добър ход днес след мача, като е казал публично, че имаме проблеми в атакуващ план. Дано това посъбуди офанзивните ни играчи. Относно Хайнц, очевидно спадът в неговата игра е една от основните причини за фригидната игра напред. Ако бях на мястото на треньора щях да променя малко позицията му. Например да си сменят местата с Линдсет, не само Русия да е на върха на ромба.
Вече съм съгласен с повечето тук, че трябва да се търси нов ляв бек, въпреки че по едно време не смятах така. От дясно Турицката се малко позакрепи. Все пак ако вземем отляво там за отдясно стават бая хора- Вион, Шакич, Дончев. Така че един ляв бек ни стига за мен лично.
Другият пост, за който трябва да търсим според мен за зимата със сигурност това е на позицията на Кареасо. За мене има спад при него и то говоря цялостно, като впечатленията са ми от 5-6 мача поне. То разбира се, играчът в средата ще може и други да замества от ромба, ако се наложи.
Очевидно е, че Назон е непостоянен играч на приливи и отливи. За Естрада също съм съгласен, че си го кара пет за четири. Но тук имаме достатъчно хора. Просто трябва набиване на задници и много работа с кондиционните треньори и психология. Това е работа на треньорите. Разполагаме и с Асприля, Морено, а защо не и с Папазов. Сериозно го казвам! Защо го отписаха това момче за първият състав?
Като цяло съм оптимист за мачовете до края. Смятам, че можем да ги вземем и двата. Колкото до пролетта всичко ще зависи най-вече от подготовката, но и от трансферите. Но разбира се, и от това как НЕМ ще си изиграе картите в отделните мачове. Има време обаче до тогава.

Ние и сега си имаме ляв защитник, Сейни Санянг, на 21 години, само дето трябва да му се гласува доверие.Много харесвам желанието с което играе Вион, ама трябва да се играе и с главата, днес направи толкова глупости, сбъркани пасове, безобразни центрирания,безмислени нарушения, при едно от които стана изравнителният гол за Славия.Все си мисля,че със страх футбол не се играе, а Илич и сега Маестро подхождат със страх към съперниците от горната половина на таблицата.ЦСКА през последните години няма спечелен решителен мач пред пълни трибуни на стадиона, това е голям проблем, дано на 10.12 ме опровергаят.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3603
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 19 Кръг/Славия-ЦСКА/1.12.2023/ 17:30 ч.

Мнениеот danko_sot » 01 дек 2023 23:39

peliforewer написа:
danko_sot написа:
peliforewer написа:Както предполагах стана много тегав мач за ЦСКА, не знам как ще продължаваме, но тези които уж са квалитетни само отбиват номера, а тези които са по-посредствени се блъскат, ама полза няма, нямат и нормални отигравания.Какво имам предвид.Хайнц, Назон вместо да дърпат ЦСКА напред, го дърпат с отиграванията си назад.Махмутович след прекараното време на пейката днес беше много зле, Вион много джаскане, но никакъв ефект, а през неговата зона който пожела мина.Турицов напред направи добри пробиви, но назад беше не много добре, Кареасо се загуби, имаше възможност да реши мача, аматьорско изпълнение с глава.Юга се бори, но е много бавен и това днес при тежкия терен много си пролича.Фаетон, опитва нещо, ама няма как да премине през трима противникови футболисти и да вкара гол, футболът е колективна игра.Резервите, Естрада все още не знае къде се намира и си живее живота прибира си хубавата заплата и чака момента да му свърши наема.Шопов с нищо не показа, че трябва да е титуляр, представи се посредствено и в двете фази, Асприля продължава да е енигма, за мен това е футболистът-лидер, играл на най-високо ниво от всички червени футболисти и да го пускаш по 5 минути във важните срещи е необяснимо.Накрая да спомена Бусато, Християн Петров и Линдсет, това са футболистите които днес спечелиха точката на Овча купел.


Все пак бяхме стабилни отзад днес, което е положително. НЕМ е направил добър ход днес след мача, като е казал публично, че имаме проблеми в атакуващ план. Дано това посъбуди офанзивните ни играчи. Относно Хайнц, очевидно спадът в неговата игра е една от основните причини за фригидната игра напред. Ако бях на мястото на треньора щях да променя малко позицията му. Например да си сменят местата с Линдсет, не само Русия да е на върха на ромба.
Вече съм съгласен с повечето тук, че трябва да се търси нов ляв бек, въпреки че по едно време не смятах така. От дясно Турицката се малко позакрепи. Все пак ако вземем отляво там за отдясно стават бая хора- Вион, Шакич, Дончев. Така че един ляв бек ни стига за мен лично.
Другият пост, за който трябва да търсим според мен за зимата със сигурност това е на позицията на Кареасо. За мене има спад при него и то говоря цялостно, като впечатленията са ми от 5-6 мача поне. То разбира се, играчът в средата ще може и други да замества от ромба, ако се наложи.
Очевидно е, че Назон е непостоянен играч на приливи и отливи. За Естрада също съм съгласен, че си го кара пет за четири. Но тук имаме достатъчно хора. Просто трябва набиване на задници и много работа с кондиционните треньори и психология. Това е работа на треньорите. Разполагаме и с Асприля, Морено, а защо не и с Папазов. Сериозно го казвам! Защо го отписаха това момче за първият състав?
Като цяло съм оптимист за мачовете до края. Смятам, че можем да ги вземем и двата. Колкото до пролетта всичко ще зависи най-вече от подготовката, но и от трансферите. Но разбира се, и от това как НЕМ ще си изиграе картите в отделните мачове. Има време обаче до тогава.

Ние и сега си имаме ляв защитник, Сейни Санянг, на 21 години, само дето трябва да му се гласува доверие.Много харесвам желанието с което играе Вион, ама трябва да се играе и с главата, днес направи толкова глупости, сбъркани пасове, безобразни центрирания,безмислени нарушения, при едно от които стана изравнителният гол за Славия.Все си мисля,че със страх футбол не се играе, а Илич и сега Маестро подхождат със страх към съперниците от горната половина на таблицата.ЦСКА през последните години няма спечелен решителен мач пред пълни трибуни на стадиона, това е голям проблем, дано на 10.12 ме опровергаят.


Няма да го загубим този мач, аз съм убеден в това. Но той няма да е решаващ за титлата.
Късно е за Санянг. Не можем да рискуваме с него през вторият решителен полусезон. Колкото до Вион, може и от дясно да се справя по-добре. Нека се конкурира там с Турицов. А от ляво да се вземе друг. Де Нойер и той трябва да се излекува за втория полусезон.
Ти си прав за решителните мачове. От тази гледна точка ако го вземем е по-важно, а не заради точките. Видяхме какво стана миналия сезон. Трябва ментална сила, воля, решителност и най-вече вяра в собствените възможности. Това е ключът за титлата. Имаме качество в съставът, но ни липсва това другото за момента. Но така е когато 10 поред си шампион, няма как да нямаш увереност и обратно, когато свикнеш да си втори я губиш. Време е да я върнем на Армията.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта