17 Кръг/Крумовград - ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

goshev
Мнения: 1572
Регистриран на: 04 май 2019 11:34
Контакти:

Re: 17 Кръг/Крумовград- ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Мнениеот goshev » 12 ное 2023 22:37

Кареасо определено е поне класа над ония португалец (забравих му името) от времето на титаните. :)

На линия
Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3606
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 17 Кръг/Крумовград - ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Мнениеот danko_sot » 13 ное 2023 00:09

Имаме още 3-4 мача до зимната пауза, след което трябва много внимателно да се прецени какви трансфери могат да се направят зимата. НЕМ мен не ме е убедил с нищо дотук, че точно той може да детронира Лудогорец и да ни направи шампиони, още повече, че те сега при Дерменджиев като че ли се стабилизираха, а и със сигурност ще пазаруват и те зимата. Все пак обаче НЕМ е ограничен откъм варианти на тактически постройки заради играчите, с които разполага. Така се получава, че сега имаме играчи в атака, но няма как те да играят всички. Например Асприля се справя добре, но в тази постройка къде да играе? Трябва или на мястото на някои от нападателите или на външните в ромба, тоест Хайнц или Кареасо, което не мисля, че е неговата роля. Той си е крило като цяло. Може да играе и в 4-3-3, но за тази схема ни трябват трима стабилни вътрешни халфа, а ние освен един Юга и донякъде Линдсет други май нямаме. А и Хайнц няма къде да играе. Като цяло, гледайки мача днес, видях как той не успяваше да се справи на фланга и често беше надбягван. Но той не е флангови играч и навярно почва да губи блясъка си в тази роля, както Линдсет, когато играеше като типичен дефанзивен халф.
Като цяло не мисля, че с този ромб само можем да станем шампиони. Трябва да има вариативност и поне още една схема, в която да можем да играем и да се справяме добре. Освен това бековете трябва да се справят много по-добре, те са ключови в ромба. Днес Вион игра слабо. А и Турицов не е типичен халф-бек. Така че да, в средата на терена и на позициите ляв и десен защитник може би трябва да се помисли за нови.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Red_Omerta
Мнения: 113
Регистриран на: 28 апр 2022 09:00
Контакти:

Re: 17 Кръг/Крумовград - ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Мнениеот Red_Omerta » 13 ное 2023 11:33

Добър мач - мога да го разделя преспокойно, на 2 полувремена.
Отново стартирахме плахо, неконцентрирани и безидейно и отново получихме първи гол при противник, които показва, че може да вкарва. След гола се разиграхме, не знам тактика ли е това, но с по-силни отбори от Крумовград - ще е голям проблем и ще си скубем косите.

Не ми е ясно защо пускат Естрада на мястото на Назон, може би Естрада е по-грамотен тактически, но е ужасно тромав, почти не играе за 1ва топка, отделно не е този тип таран, които ни трябва.

За "Алигатора" също се чудя, защо не му дават повече игрово време, има логика да влиза по-късно в мача, защото противника е изморен, а той е доста повратлив.

Не ми допада тази игра без крила, тук има хора с по-голямо виждане от моето, но не мога да си представя да взимаш крила на летният трансфер прозорец и да не ги използваш на правилните места.

Хайнц е най-голямата дупка за момента, което е нормално пие като смог всяка седмица, дори в нета го бяха качили..

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3966
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: 17 Кръг/Крумовград - ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Мнениеот djd » 13 ное 2023 11:33

Добре е, че три от головете ги вкараха хора, които играят по-назад по принцип - Юга, Петров и Кареасо.
Когато нападателите ги пазят здраво и не могат да се измъкнат, тогава те могат да увлекат защитниците и да освободят пространства за атака от други наши футболисти. Това е много по-добре, отколкото да разчитаме само на Назон или Естрадата. В такава посока трябва да се развиваме. Противникът не трябва да си мисли само за двама-трима от нашите, а за всички. Само Бусато не съм го виждал досега да стреля към вратата, малко в страни ги бие и излизат в тъч. :lol:

gihuelo
Мнения: 5702
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: 17 Кръг/Крумовград - ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Мнениеот gihuelo » 13 ное 2023 11:36

Red_Omerta написа:Добър мач - мога да го разделя преспокойно, на 2 полувремена.
Отново стартирахме плахо, неконцентрирани и безидейно и отново получихме първи гол при противник, които показва, че може да вкарва. След гола се разиграхме, не знам тактика ли е това, но с по-силни отбори от Крумовград - ще е голям проблем и ще си скубем косите.

Не ми е ясно защо пускат Естрада на мястото на Назон, може би Естрада е по-грамотен тактически, но е ужасно тромав, почти не играе за 1ва топка, отделно не е този тип таран, които ни трябва.

За "Алигатора" също се чудя, защо не му дават повече игрово време, има логика да влиза по-късно в мача, защото противника е изморен, а той е доста повратлив.

Не ми допада тази игра без крила, тук има хора с по-голямо виждане от моето, но не мога да си представя да взимаш крила на летният трансфер прозорец и да не ги използваш на правилните места.

Хайнц е най-голямата дупка за момента, което е нормално пие като смог всяка седмица, дори в нета го бяха качили..


Тоя в нета не беше ли Линдет на барабаните?

Mitata
Мнения: 6651
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: 17 Кръг/Крумовград - ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Мнениеот Mitata » 13 ное 2023 13:54

Отборът като цяло заигра по-добре в сравнение с началото на сезона, дори точковият му актив надхвърли значително моите предвиждания. Но с подобна игра трудно ще се доберем до титлата. Когато противникът е свеж и ни пресира нашите не успяват да изградят атаките си добре, защитата ни лесно се пропуква и се налага Бусато да спасява трудни топки. Едва когато противниците се поуморят през второто полувреме ЦСКА успява да доминира. Но това важи за отбори от ранга на Крумовград, Хебър, Етър. Ако противникът е класен и футболистите му са свежи до смия край на мача лутането е през всичките 90 минути като в такива мачове можем да стигнем до победа само след случаен гол, не в резултат на сериозен траен натиск, съпътстван с положения.

Не мога да не отбележа незадоволителната форма на двамата нрвежци, което ме учудва. Нали са сериозни професионалисти? Вион на моменти се отличава със смешни отигравания. В защита се усеща осезателно отсъствието на Матай.

За титла са нужни по-добра физическа подготовка, по-голямо разнообразие в атака.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Потребителски аватар
mistreated
Мнения: 6330
Регистриран на: 11 сеп 2008 12:43
Контакти:

Re: 17 Кръг/Крумовград- ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Мнениеот mistreated » 13 ное 2023 14:15

Martinez1948 написа:Аз ли съм в грешка или трябва да сме много благодарни, че мачовете на истината /в ЕКТ / са далеч за момента.
Не видях два /буквално/ смислени паса !! И за да не изреждам цялата палистра от клишета , ще кажа, че отбора /и цялата А пфг/ играе на нивото на 3та унгарска, чешка дивизия.
Преди няколко дни Лъчо Танев пред Дарик сравни родния професионален футбол с 2ра испанска дивизия !!! Де да беше на такова високо ниво.


Абсолютно прав е Лъчо Танев! Футболът в Сегунда е на светлинни години от този в Примера. Гледам ги от време на време и на моменти съм си казвал "нашите отбори не са толкова зле, като ги гледам тия".
Иначе за мача - първото трагедия, второто стояхме по-добре. Но като цяло прекалено много прибързани и грешни пасове. Вион е муха без глава, а дриблите му са по-зле и от на Турицов. Най-хубавото е резултатът и това, че когато едните в атака нямат ден, другите влизат и решават мача.
Hold me in your arms until there's no more of you, that I can take...

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13762
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: 17 Кръг/Крумовград - ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Мнениеот Red_Neck » 13 ное 2023 15:38

Red_Omerta написа:Не ми е ясно защо пускат Естрада на мястото на Назон, може би Естрада е по-грамотен тактически, но е ужасно тромав, почти не играе за 1ва топка, отделно не е този тип таран, които ни трябва.

За "Алигатора" също се чудя, защо не му дават повече игрово време, има логика да влиза по-късно в мача, защото противника е изморен, а той е доста повратлив.

Не ми допада тази игра без крила, тук има хора с по-голямо виждане от моето, но не мога да си представя да взимаш крила на летният трансфер прозорец и да не ги използваш на правилните места.

Хайнц е най-голямата дупка за момента, което е нормално пие като смог всяка седмица, дори в нета го бяха качили..

Чисто футболно, Естрада е поне класа над Назон. Физически е обратното.
На Назона всяко спиране му е къс пас, но пък компенсира с борба и физика. Естрада и Фаетон работят много по-добре с топката при сгъстени защити и са по-комбинативни, но халфовете трябва да са по-близо до тях, а те редовно изостават.
В нападение драма няма. Схемата с двама е ОК, изпълнителите се избират според противника и състоянието му в течение на мача.

За мен драмата е в средата. Кареасо държи що-годе прилично и постоянно ниво, а Югата изглежда незаменим, което е огромен минус. Останалите са една напред, една назад.

В защита експериментите с Вион на левия бек трябва да бъдат ограничени!

Буси да ме прощава, ама носи огромна вина за гола - момчетата се бяха подредили за изнасяне с пасове, а той след много мислене я изрита в средата, където в радиус от 30 метра имахме само един човек и стана белята.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

На линия
Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3606
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: 17 Кръг/Крумовград - ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Мнениеот danko_sot » 13 ное 2023 19:23

Естрада ми изглежда като класически централен нападател (консуматор). Нищо че в някои мачове пропусна с лека ръка 100-процентови положения. В схема с класически крила и фокус на подаванията към него основно в наказателното поле ще бележи повече, но колко повече е трудно да се каже. На този етап изглежда неуверен в себе си и не достатъчно ефективен. Още в следващия мач може да го замести Назон и едва ли това ще е лишено от логика.
Относно играта с крила, такъв беше планът. Илич в подготовката налагаше схема с крила, доколкото помня. Видяхме обаче колко неуверен бе Шагоян, на когото се разчиташе да е едната опция. Антонов пък е твърде млад все още. А Хайнц се губеше, когато Илич го налагаше в дясно.
Като цяло при малко повече фантазия и смелост можем и сега, ако не да играем отначало на срещите с крила, то поне в хода на мачовете да пробваме. Не е толкова сложно. Асприля на едното крило, Кареасо на другото. В центъра Линдсет и Юга, а напред опции колкото искаш, включително и с един таран и Хайнц зад него. А в допълнение на това и Фаетон може да играе като крило.
Но НЕМ едвам успява да печели мачовете и мисля, че няма смелост да пробва различни ротации както в схемата, така и при играчите. До тук един Асприля и то чак в последните мачове взе да го пуска. Всичко друго е ясно по състава и схемата и на малките деца. А Илич не бе такъв.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13762
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: 17 Кръг/Крумовград - ЦСКА/12.11.2023/ 13:00 ч.

Мнениеот Red_Neck » 13 ное 2023 19:43

Ще помоля потребители, които допреди 2 месеца ни даваха Левски за пример, да не коментират нито сегашния, нито предишния наставник.
Някак не е хигиенично!
Благодаря!
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: danko_sot, velez и 25 госта