Сепси - ЦСКА - 4:0

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3680
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Сепси - ЦСКА, 03.08., 20:00

Мнениеот danko_sot » 03 авг 2023 23:37

sly написа:Ако беше останал Илич щяхме да играем със същия състав. Тогава защо го смениха, къде са промените? Християн Петров и Евтимов
са по-добре от Бусато и Кох. Асен Дончев като влезе раздвижи десния фланг, даже Шопов е по-добре от Линдсет. Защо тези Българи не играят. Мисля ,че ни трябва БГ тренер


Там е работата, че нямаше да играем със същият състав при Илич. И мисля, че щяхме да постигнем и по добър резултат. Но все пак аз мисля че правилно го сменихме. Подготовката е била проспана.(не за първи път). Налаганата от треньора схема при първа възможност променена.
Но ние само коментираме от далеч. Не сме в кухнята. Пак казвам за мен в ЦСКА липсва силна фигура, която да е между треньора и собствениците. Така да се каже "уши" и "очи", които да гледат какво се случва на тея подготовки, кой как тренира, има ли групички в отбора, няма ли, изобщо някой, който да контролира случващото се в тима, а и работата на треньора. Моите уважения към Фичо, а и Стоян (той поне е нов) , ама те за къв *** са там??? Ако пък Дани Ганчев е такъв, определено не се е справил.
И само това е вината на собствениците този път и сега, че назначиха Джон. Но това последното все пак е само теория засега ;)
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Mitata
Мнения: 6660
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: Сепси - ЦСКА, 03.08., 20:00

Мнениеот Mitata » 03 авг 2023 23:40

Беше ясно, че отпадаме, затова драмите са излишни.
Мисля, че ЦСКА се нуждае в управлението от хора, които разбират от футбол. Със Стойкас няма да стане. Ганчев трябва да избере ЦСКА или Стойкас.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6107
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Сепси - ЦСКА - 4:0

Мнениеот MASTER_COOL » 04 авг 2023 08:37

С Илич зле, без Илич - катастрофа ;)
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

peliforewer
Мнения: 9659
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Сепси - ЦСКА - 4:0

Мнениеот peliforewer » 04 авг 2023 08:42

Както и да погледнем двата мача със Сепси единствената дума която ми идва е РЕЗИЛ.За да са в това състояние футболистите вината е на Саша Илич и екипа му.Тези които отговарят за привличането на нови попълнения трябва да отговорят защо в ЦСКА се привличат футболисти на които ще им трябват 2-3 месеца най-малко за да бъдат готови да играят професионален футбол.Друга година се оправдаваха, че няма пари за трансфери и се вземат свободни агенти, но тази година се дадоха не малко пари за новите играчи.НЕМ също подходи много странно към реванша в Румъния, колкото и да не познава отбора на ЦСКА, поне е гледал първият мач в София.Там отчетливо се видя, че това нареждане на отбора с трима тромави ЦЗ е точно по вкуса на румънците.Така ли НЕМ не опита нещо различно, изказването му след мача, че сменил много неща в отбора и играли висока преса, абсолютни глупости.Явно този мач НЕМ го беше отписал и го игра за да подчертае на ръководството, че има нужда от нови попълнения на определени постове.Видя се, че в отбора има проблеми и между футболистите, Назон главата му май вече не е в ЦСКА, а и нямам спомен във важни мачове да е отбелязал гол.Продължавам да твърдя, че футболистите на ЦСКА са добри и правилното им нареждане + един истински дефанзивен халф ще оправят нещата.Не съм съгласен с крайните мнения на Шивача, всички ни е болно, но да призоваваш да се гонят собственици е прекалено.Собствениците ли са виновни, че футболистите ни след луксозна подготовка в Австрия едва ходят, че два паса не могат да си подадат.Браво и жалко за червените фенове които отидоха до Брашов за да подкрепят футболистите, треньорското ръководство и футболистите се подиграха с тях.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6107
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Сепси - ЦСКА - 4:0

Мнениеот MASTER_COOL » 04 авг 2023 09:32

Абсолютно ! Този отбор е приличен, но му липсват наистина по един класен състезател в центъра на защитата и средата на терена. Твърдя, че играем безумно слабо и заради Линдсет ! От няколко месеца го следя - БЕЗУМЕН Е ! Непредизвикани грешки, грешни пасове, загуба на топката - ПЪЛНА ДУПКА !
Илич направи чудо ! Събра толкова много точки с осакатен отбор
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3680
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Сепси - ЦСКА - 4:0

Мнениеот danko_sot » 04 авг 2023 09:45

peliforewer написа:Както и да погледнем двата мача със Сепси единствената дума която ми идва е РЕЗИЛ.За да са в това състояние футболистите вината е на Саша Илич и екипа му.Тези които отговарят за привличането на нови попълнения трябва да отговорят защо в ЦСКА се привличат футболисти на които ще им трябват 2-3 месеца най-малко за да бъдат готови да играят професионален футбол.Друга година се оправдаваха, че няма пари за трансфери и се вземат свободни агенти, но тази година се дадоха не малко пари за новите играчи.НЕМ също подходи много странно към реванша в Румъния, колкото и да не познава отбора на ЦСКА, поне е гледал първият мач в София.Там отчетливо се видя, че това нареждане на отбора с трима тромави ЦЗ е точно по вкуса на румънците.Така ли НЕМ не опита нещо различно, изказването му след мача, че сменил много неща в отбора и играли висока преса, абсолютни глупости.Явно този мач НЕМ го беше отписал и го игра за да подчертае на ръководството, че има нужда от нови попълнения на определени постове.Видя се, че в отбора има проблеми и между футболистите, Назон главата му май вече не е в ЦСКА, а и нямам спомен във важни мачове да е отбелязал гол.Продължавам да твърдя, че футболистите на ЦСКА са добри и правилното им нареждане + един истински дефанзивен халф ще оправят нещата.Не съм съгласен с крайните мнения на Шивача, всички ни е болно, но да призоваваш да се гонят собственици е прекалено.Собствениците ли са виновни, че футболистите ни след луксозна подготовка в Австрия едва ходят, че два паса не могат да си подадат.Браво и жалко за червените фенове които отидоха до Брашов за да подкрепят футболистите, треньорското ръководство и футболистите се подиграха с тях.


+1

Не можем да съдим собствениците, че оставиха Саша Илич начело на отбора. Всички ние щяхме да скочим в негова защита, ако той бе сменен след края на сезона. Но се вижда, че оставането му начело е било грешка.

Но Ние Спортно-техническо ръководство, което да взима реални решения за клуба явно нямаме. Такива дето да решават след края на сезона кои играчи ще се продадат, на кои ще се предложат нови договори или не, какви нови попълнения ни трябват, такива които следят подготовката на тима и следят всички процеси в кухнята на тима отблизо. В ЦСКА няма никаква организация - примерно да се знае Стоян Орманджиев за това отговаря, Фичо за това, Дани Ганчев за това и т. н. И ето го резултата.
Създаде се една добра организация на клуба като маркетингов продукт, но спортно-технически явно се предоверихме на Саша Илич.

Лошото е, че аз наистина не виждам как сегашният треньор може вдигне и обедини този отбор. Избързаха с неговото назчаване. А трябваше просто да оставят Стамен, който познава тима, да води отбора в Румъния и после да решават.
Но още в първият мач се видя, че новият треньор няма топки. Променил бил тактиката с висока преса. Много умно!
Следват мач със Славия у дома, Лудогорец навън и Ботев Враца навън. Ние ако не вземем 6 точки от тези мачове Смит е аут.
Има играчи, които вече са се изчерпали или по други причини не трябва и не заслужават да играят тима. Такива са Бусато, Турицов, Назон, Морено, Юга, Бисмарк, Туфегджич. Продажбата им трябваше да бъде форсирана още в края на сезона, но както казах ние нямаме реално спортно-техническо ръководство извън треньора. Никой не знае какви пълномощия има Фичо, освен да дава интервюта, Стоян Ормнджиев и т.н.
Забравих да кажа, че Стоян Колев също носи отговорност за представянето и избора на вратари. Но ЦСКА се е превърнало в увеселително дружество, където никой не носи отговорност за нищо.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

gihuelo
Мнения: 5827
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Сепси - ЦСКА - 4:0

Мнениеот gihuelo » 04 авг 2023 10:37

Аз за Илич грам не съжалявам .
Но назначението на Джон Смит беше прибързано, ако трябваше да се връща стар треньор Акрапович беше по-добър вариянт.
Снощи нищо ново , даже и не личеше че Илич не е на скамейката.
Когато трябва да обръщаш от 0:2 според мен трябва да тръгнеш супер офанзивно.
Повеждат те с 1:0 още в 19-та минута , тоест имаш само 70 минути да вкараш евентуално три гола.
Но Маестрото прави първа смяна в 46-та минута и вади Санянг и пуска Вион :)
В 63-та минута вади Фаетон и пуска Аспрлиля :) Нападател за нападател :) Може би го е страх да не станат много нападателите .
Това е 25 минути преди края .
И вече като пусна Дончев на мястото на Турицов уби всичко детско в мен.
Ако аз бях треньор единствения вариант така да протече мача е или да сме много ама много зле и играем така за да отървем резил с 7-8:0 или ако играем с Реал Мадрид и 2:0 би бил приемлив резултат.
Но да не скочиш на 6-тия в Румъния е мега скандално.
Чак по едно време си мислех че нарочно играем за да паднем ! Единствения ни ЦЗ които има някаква прилична скорост Християн Петров дори не помириса терена и в двата мача.
Интересно ми е хората стоящи зад Папазки и реални съсобственици на клуба как са приели това назначение на Маестрото.
Още повече Орамнджиев младши е работил доста време при Лъчо Танев и е наясно с много от нещата във футбола.
И аз като шивача мисля че следващия ни треньор е Гицов.
А съм сигурен че ако треньор беше Крушчич който изповяда футбола на Люпко тези румънци щяха да ни вкарат най-много един гол и в двата мача.
Акрапович вероятно и той щеше тънко да ги хлъзне.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6107
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Сепси - ЦСКА - 4:0

Мнениеот MASTER_COOL » 04 авг 2023 10:45

Мено Кох е трагичен футболист, а чак капитан го направиха :cry:
Просто сме в омагьосан кръг
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

CSKArforever
Мнения: 244
Регистриран на: 03 фев 2020 21:16
Контакти:

Re: Сепси - ЦСКА - 4:0

Мнениеот CSKArforever » 04 авг 2023 12:03

За мен най-големият ни проблем е, че нямаме крила. С Турицов, Санянг и Вион като някви "халф бекове" имам чувството, че не 2, а 5 мача да играем с тези, гол няма да вкараме. Липсват играчи по фланговете, които да са бързи, експлозивни, да пробиват, след което да отправят добър удар, или намерят съотборник с пас или центриране. Тази позиция сме я з*ебали от години и минаха какви ли не карикатури като Йоан Баи, Вилдсхут, Вив Соломон Отабор и подобни некадърници.
Асприля щом е резерва, явно ще му трябва още време. Шагоян не е за титуляр. Един Никола Илиев за мен би бил страхотно попълнение, не знам какво се случва с трансферът му. Силно се надявам, да не го видим при Цеката.
Иначе съм съгласен за Линдсет, който от половин година не знае къде се намира. Абсолютна трагедия. Кареасо в мачовете със Сепси също никак не ми допадна като игра.
Трябва сериозно да си помислят и за нов вратар, защото Бусато с тези грешки в решаващи мачове през последните няколко месеца май приключи.
Евтимов е от доста време в отбора, но нямам категорично мнение за него, поради малкият му брой мачове.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13835
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Сепси - ЦСКА - 4:0

Мнениеот Red_Neck » 04 авг 2023 12:04

2 тежки загуби, факт.
Нека оставим настрана емоциите и отчетем и другите факти.
1. Сепси бяха по-подготвен и по-добър отбор от нас и съвсем заслужено си ни пребиха. Сепси са 6-ти в Румъния, но Сeпси са носители на купата и суперкупата на Румъния последните 2 сезона!
2. В първите кръгове на ЕКТ е от голямо значение кой отбор в каква фаза от подготовката за сезона се намира. Ние по традиция (вече) изглеждаме далеч от оптималното след подготовка и на повечето нови футболисти им трябват месец-два за да разкрият потенциала си (Назон е красноречив пример. Въпросът обаче е, дали щяхме да можем да си позволим Назон във форма и вкарващ редовно и дали самият Назон щеше да дойде на Армията). Футболистите на Сепси изглеждаха значително по-подготвени за началото на сезона.
3. Реално двата мача бяха решени от груби индивидуални грешки. Според мнозина имаше и откровени треньорски/тактически грешки. Ние може да редим схеми и варианти по цял ден, но точно треньорите са всеки ден с отбора и те най-добре знаят в какво състояние са играчите им, какъв им е потенциала, кой го сърби, кой го боли и от кой, какво може да се очаква, т.е. как да се извлече оптимален резултат в даден мач. В този ред на мисли, нито разполагам с инфото, нито имам претенции да разбирам треньорската професия по-добре от Саша или НЕМ.
4. Ако истинската причина за смяната на Саша от шефовете е била да се търси импулс (според изказване на Фичо през седмицата), с който да се направи чудо във втория мач, това си беше тежко, комарджийско изпълнение и поредното управленско харакири.
Аз съм ОК с това да уволниш треньор в края на сезона ако не е изпълнил цел (титла/купа) или не си доволен от облика на играта, но е пълна идиотия да инвестираш доволно в играчи, да мине цялата подготовка и след третия мач да обръщаш обстановката с главата надолу, надявайки се на чудо!

Как да е. Минало, заминало .....
Според мен вариантите са 2 - или сезонът ще е тотален провал, или ни очаква голяма радост в края му. Имам чувството, че ще е второто. Вярвам, че НЕМ е професионалист и ако не се намесят сериозни външни фактори, отборът тепърва ще ни радва.
Само ЦСКА!

Едит: ... и не разбирам комплексарщината непрекъснато да се коментира смяната на собственото му име. Кеф му Джон, кеф му Нестор - голям праз. Все едно е сменил името на клуба ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта