3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот vaskonti » 24 апр 2017 12:25

Dachi написа:
vaskonti написа:Вземи се поинтересувай, пък после ми говори кое са глупости. Логиката да се гледа къде завършва нарушението е, че въпреки него нападателят може и да продължи и евентуално да вкара гол. Тоест, всеки "извоюван" от нападателя метър се отчита в негова полза. То иначе едно дърпане на фланелката може да продължи 10-15 метра - да почне на 30-ия метър и да приключи в началото на наказателното поле. Къде смяташ, че трябва да се свири нарушението?
Примера ти няма нищо общо - спъването извън наказателното става именно там и не продължава напред. Ако обаче ритниците и спъването продължат, това вече е друго и е различно от примера ти.
Въобще, поинтересувай се преди да говориш наизуст.

По твойта логика, ако започне да го дърпа за фанелката извън наказателното и нападателя продължи и падне в наказателното е дузпа?

Ако дърпането ПРОДЪЛЖИ в полето - да!
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]


Потребителски аватар
redhooligan
Мнения: 1160
Регистриран на: 11 апр 2013 18:37
Skype: Какво е това животно?
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот redhooligan » 24 апр 2017 12:37

Dachi написа:
vaskonti написа:
Dachi написа:
vaskonti написа:По новите правила съдиите трябва да отчитат къде завършва нарушението, а не къде започва. Играта с ръка започва извън полето, но категорично продължава и малко в него, най-малко върху линията. Едва ли съдията зад вратата е успял да отчел този факт, за част от секундата не би могъл, но формално погледнато в случая отсъжда правилно, макар и да го прави случайно. Прибраната ръка на защитника не беше съвсем прибрана, но това няма кой знае какво значение, защото определено има посягане към топката, макар и минимално. Но и няма основания за картон, да не говорим за червен.
Като цяло съдията се справи, само не разбрах какво стана с картоните на Моци, но след като няма жалба по въпроса от страна на ЦСКА-София , значи всичко е наред.


Пълни глупости говориш. По правило се гледа къде е започнало нарушението. Ако спънеш някой пред наказателното, а той направи няколко крачки и падне вътре в наказателното, кво тогава е дузпа по твойте правила, така ли?

Вземи се поинтересувай, пък после ми говори кое са глупости. Логиката да се гледа къде завършва нарушението е, че въпреки него нападателят може и да продължи и евентуално да вкара гол. Тоест, всеки "извоюван" от нападателя метър се отчита в негова полза. То иначе едно дърпане на фланелката може да продължи 10-15 метра - да почне на 30-ия метър и да приключи в началото на наказателното поле. Къде смяташ, че трябва да се свири нарушението?
Примера ти няма нищо общо - спъването извън наказателното става именно там и не продължава напред. Ако обаче ритниците и спъването продължат, това вече е друго и е различно от примера ти.
Въобще, поинтересувай се преди да говориш наизуст.

По твойта логика, ако започне да го дърпа за фанелката извън наказателното и нападателя продължи и падне в наказателното е дузпа?


Точно така! И такива дузпи се свирят във Англия. Не на един или два мача. Между спъване и дърпане и т.н. има голяма разлика.
ОЩЕ ОТ ДЕТЕ ЗАПАЛИ МОЕТО СЪРЦЕ, ВИНАГИ ЩЕ БЪДА ВЕРЕН, АЗ ОБИЧАМ ЦСКА!

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1641
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот volf » 24 апр 2017 12:40

vaskonti написа:
sin4ec написа:Груба съдийска грешка, която повлия на крайния реултат. В интерес на истината с оглед показаното хиксът е логичен резултат, но тази дузпа е пълен абсурд...преди години на един мач ЛЕВСКИ-ЦСКА бе свирена подобна, когато фаулът беше метър и кусур навън. С нея червените победиха.

Колко толкова да е груба? Колко повторения и стоп кадъра ти трябваха за да прецениш, че играта с ръка ЗАПОЧВА извън полето? И айде да не си припомняме минали случки, за вас за свирили дузпа за игра с глава, което май е една идея по-груба грешка от вчерашната.

Васко ти, ти винаги си ми правел впечатление на трезвомислещ и адекватен човек, но си на път да го промениш, като се превърнеш в поредното пресаташе на Съоилас!
Вече споменах, че след срещата по Диема спорт 2 излъчиха стоп кадър на ситуацията от идеален ъгъл и разрез на терена. Игра с ръка има! Ръката е прибрана! Ситуацията е на два метра преди наказателното! Защитникът въобще не влиза в наказателното, а го обикаля от близката за камерите страна на метър от линията!
Гледах мача с испанец, който не спря да се смее след като съдията отсъди дузпа в тази ситуация. Тази сутрин продължава да се смее!
Кажи ми как дори в Испания видяха, че дузпата е измислена и пълен майтап, а Вие там в непосредствена близост, продължавате да тънете в мракобесие и да се самозаблуждавате?!!!!!! :shock:

Потребителски аватар
redhooligan
Мнения: 1160
Регистриран на: 11 апр 2013 18:37
Skype: Какво е това животно?
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот redhooligan » 24 апр 2017 12:41

volf написа:
redhooligan написа:Ситуацията е много спорна. Може да се свири дузпа,а може и фаул. Какви са тези измишлиотини за 1 метър пред наказателното не мога да разбера. Ако видеото се спре точно на контакта на топката със ръката на футболиста се вижда,че това става на самата линия на наказателното поле или точно пред нея,което означава че съдията няма как да прецени дали е вътре или отвън. Също така това става за част от секундата не е като един метър засада която не се свири и т.н. Свирили една дузпа срещу тях за последните не знам колко кръга, ако въобще има свирена срещу тях този сезон и само ревът. Защо не реваха миналия мач срещу ЦСКА ? Там съдията си беше свършил работата, а сега не е. Докато тото отбора Лудогорец съществува и участва във А група, Български футбол няма да има. Това е положението!!!
Ето и снимка от спорната ситуация!
[offtopic]Изображение[/offtopic]

След мача по Диема спорт 2 дадоха стоп кадър от идеална позиция и разрез на полето. Повече от категорично топката удря защитника над лакътя при прибрана ръка и на повече от 2 метра извън наказателното поле. Всъщност защитника въобще не влиза в наказателното а минава в страни от близката му страна. По късно Десподов влиза в полето и започва да жестикулира. Съдията не отсъжда нищо, защото това е правилното решение, но допълнителният съдия го подвежда и с голямо закъснение той посочва бялата точка, което отприщва бурна радост в изтерзаните до този момент ловешки футболисти в червен екипи.


Аз съм дал стоп кадър от идеална позиция без да имам техниката на Диема Кировска. Сега погледни снимката и ми кажи къде се намира играча на Лудогорец и топката къде го удря? Хайде малко се стегнете. По класния отбор сте,но стига сте разчитали само на съдийте за да побеждавате в нашето първенство. Какво ще кажеш за миналия мач за гола от засада и там ни е подпрял съдията? Може би като легнахте на Дунав и си взехте някой друг лев от тото-то и тогава съдията е бил виновен? Кога ще започнете да пускате Българи да играят за вас? Или 10 бразилци и 1 негър са достатъчни.
P.S. Близнака го не броя за Българин, той е гражданин на България,но от ромски произход :)
ОЩЕ ОТ ДЕТЕ ЗАПАЛИ МОЕТО СЪРЦЕ, ВИНАГИ ЩЕ БЪДА ВЕРЕН, АЗ ОБИЧАМ ЦСКА!

Ozzimozzi
Мнения: 7135
Регистриран на: 30 авг 2012 12:20
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот Ozzimozzi » 24 апр 2017 12:43

vaskonti написа:
Dachi написа:
vaskonti написа:По новите правила съдиите трябва да отчитат къде завършва нарушението, а не къде започва. Играта с ръка започва извън полето, но категорично продължава и малко в него, най-малко върху линията. Едва ли съдията зад вратата е успял да отчел този факт, за част от секундата не би могъл, но формално погледнато в случая отсъжда правилно, макар и да го прави случайно. Прибраната ръка на защитника не беше съвсем прибрана, но това няма кой знае какво значение, защото определено има посягане към топката, макар и минимално. Но и няма основания за картон, да не говорим за червен.
Като цяло съдията се справи, само не разбрах какво стана с картоните на Моци, но след като няма жалба по въпроса от страна на ЦСКА-София , значи всичко е наред.


Пълни глупости говориш. По правило се гледа къде е започнало нарушението. Ако спънеш някой пред наказателното, а той направи няколко крачки и падне вътре в наказателното, кво тогава е дузпа по твойте правила, така ли?

Вземи се поинтересувай, пък после ми говори кое са глупости. Логиката да се гледа къде завършва нарушението е, че въпреки него нападателят може и да продължи и евентуално да вкара гол. Тоест, всеки "извоюван" от нападателя метър се отчита в негова полза. То иначе едно дърпане на фланелката може да продължи 10-15 метра - да почне на 30-ия метър и да приключи в началото на наказателното поле. Къде смяташ, че трябва да се свири нарушението?
Примера ти няма нищо общо - спъването извън наказателното става именно там и не продължава напред. Ако обаче ритниците и спъването продължат, това вече е друго и е различно от примера ти.
Въобще, поинтересувай се преди да говориш наизуст.

Това, което казваш е така, но по принцип касае нарушенията от тип "задържане". Ако защитник хване нападател извън наказателното и продължава да го държи и вътре, то се свири наказателен удар. При играта с ръка не смятам, че това е приложимо.
При конкретната ситуация изглежда, че по-скоро играта с ръка е малко извън наказателното поле, но не бих се наел да го твърдя категорично, след като нямаше достатъчно добро повторение.
За мача - за пореден път показахме слабост в завършващата фаза, но ми хареса агресията и раздаването. За съжаление поредна глупава грешка в защита ни лиши от победата. Въпреки резервите ми към Бодуров се убедих, че не сме сбъркали като го взехме. Стамен Белчев може да ми е симпатичен, но не е за старши треньор на ЦСКА.
Защо Левски не е обслужвал дълга си към НАП в последните 2 години, при положение, че това е водещото плащане за придобиване на лиценз?
- Не бих казал, че плащанията към НАП са най-важното нещо за получаване на професионален лиценз.


Красимир Иванов

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23122
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот W84me » 24 апр 2017 12:56

Да не говорим, че един от двамата бледолики Бумал и нападателчето трябваше да са под душовете. За Бумал коментаторчето даже каза, че картона бил незаслужен... После да не се чудим защо футбола ни е на това ниво..
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1641
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот volf » 24 апр 2017 13:02

redhooligan написа:
volf написа:
redhooligan написа:Ситуацията е много спорна. Може да се свири дузпа,а може и фаул. Какви са тези измишлиотини за 1 метър пред наказателното не мога да разбера. Ако видеото се спре точно на контакта на топката със ръката на футболиста се вижда,че това става на самата линия на наказателното поле или точно пред нея,което означава че съдията няма как да прецени дали е вътре или отвън. Също така това става за част от секундата не е като един метър засада която не се свири и т.н. Свирили една дузпа срещу тях за последните не знам колко кръга, ако въобще има свирена срещу тях този сезон и само ревът. Защо не реваха миналия мач срещу ЦСКА ? Там съдията си беше свършил работата, а сега не е. Докато тото отбора Лудогорец съществува и участва във А група, Български футбол няма да има. Това е положението!!!
Ето и снимка от спорната ситуация!
[offtopic]Изображение[/offtopic]

След мача по Диема спорт 2 дадоха стоп кадър от идеална позиция и разрез на полето. Повече от категорично топката удря защитника над лакътя при прибрана ръка и на повече от 2 метра извън наказателното поле. Всъщност защитника въобще не влиза в наказателното а минава в страни от близката му страна. По късно Десподов влиза в полето и започва да жестикулира. Съдията не отсъжда нищо, защото това е правилното решение, но допълнителният съдия го подвежда и с голямо закъснение той посочва бялата точка, което отприщва бурна радост в изтерзаните до този момент ловешки футболисти в червен екипи.


Аз съм дал стоп кадър от идеална позиция без да имам техниката на Диема Кировска. Сега погледни снимката и ми кажи къде се намира играча на Лудогорец и топката къде го удря? Хайде малко се стегнете. По класния отбор сте,но стига сте разчитали само на съдийте за да побеждавате в нашето първенство. Какво ще кажеш за миналия мач за гола от засада и там ни е подпрял съдията? Може би като легнахте на Дунав и си взехте някой друг лев от тото-то и тогава съдията е бил виновен? Кога ще започнете да пускате Българи да играят за вас? Или 10 бразилци и 1 негър са достатъчни.
P.S. Близнака го не броя за Българин, той е гражданин на България,но от ромски произход :)

Не е идеален стоп кадъра ти, но и от него става ясно! - Виж сенките на футболистите и ще разбереш къде са позиционирани?!

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13759
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот Red_Neck » 24 апр 2017 13:08

Dachi написа:По твойта логика, ако започне да го дърпа за фанелката извън наказателното и нападателя продължи и падне в наказателното е дузпа?

Много ясно!
Четете бе хора! Само с писане не става ....

За ситуацията снощи, аз не мога да преценя със сигурност дали е дузпа или не е. Факт, че съдията зад вратата сигнализира, а той имаше добър поглед върху ситуацията, но едва ли можеше да прецени хоризонталната линия на нак. поле.
На мен в реално време ми се видя, че ръката е вън, но в посока тъча, .... след няколко повторения се оказа, че съм сгрешил.
Гледах го 10 пъти вече и оставам с впечатлението, че имаше .... носена топка, ... не беше само чукване в ръката ;)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: 3 кръг плейофи: ЦСКА - Лудогорец |23.04| 20:00ч.

Мнениеот vaskonti » 24 апр 2017 13:23

volf написа:
redhooligan написа:Аз съм дал стоп кадър от идеална позиция без да имам техниката на Диема Кировска. Сега погледни снимката и ми кажи къде се намира играча на Лудогорец и топката къде го удря? Хайде малко се стегнете. По класния отбор сте,но стига сте разчитали само на съдийте за да побеждавате в нашето първенство. Какво ще кажеш за миналия мач за гола от засада и там ни е подпрял съдията? Може би като легнахте на Дунав и си взехте някой друг лев от тото-то и тогава съдията е бил виновен? Кога ще започнете да пускате Българи да играят за вас? Или 10 бразилци и 1 негър са достатъчни.
P.S. Близнака го не броя за Българин, той е гражданин на България,но от ромски произход :)

Не е идеален стоп кадъра ти, но и от него става ясно! - Виж сенките на футболистите и ще разбереш къде са позиционирани?!

Няма значение дали защитника влиза в полето, има значение къде е топката и ръката. Защитника може да не влиза с крака, но ръката и топката могат да са вътре и това е достатъчно. А чегвъртия съдия е тъкмо на най-доброто място за такава преценка. Освен това прибраната ръка би важала при шут срещу нея, а в случая защитника просто си повежда топката и с това сериозно повлиява на ситуацията. Дузпата може да не е категорична, но има достатъчно основания да се отсъди. Това е едно от положенията, при които каквото и да се отсъди все ще е правилно и все ще има недоволни.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта