Истината за лъжата

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12591
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Истината за лъжата

Мнениеот BRF » 26 яну 2015 16:08

В крайна сметка следенето на футбола през 1992 не е като днес!Не се даваха всички мачове,по-скоро никакви не се даваха!Изводите си ги правихме от репортажчета и вестници.Помня,че тогава бяхме готови да празнуваме Златната топка на Ицо и беше огромно разочарование ВТОРОТО му място в Европа!
Имаше и много радостни,защото тогава разделението на сини и червени беше многократно по-голямо!Факт е,че Христо преобрази Барселона и след неговото идване,този отбор вече стана гранд в Европа!До тогава беше един от силните отбори в Европа.Не случайно наричаха онзи отбор Дрийм тийм(идва от американския баскетболен национален отбор,по спомен Джордан,Пипън,Меджик Джонсън,Лари Бърд :? .....)
п.п.Колкото до глупостите на Хонда,че Савичевич бил по-добър тогава :lol: ,че Ван Бастен бил в топ10 на Европа за всички времена пък къде бил Ицо?Повтарям,че освен Златна има и Сребърна топка,което показва че две години е бил сред двамата най-добри!Оуен,Канаваро,Уеа,,например могат ли да намерят място в топ10?Значи ли,че са незаслужени носители на Златна топка?Блохин,Яшен,онзи дребния датчанин,Матеус,Лоу, да ги изреждам ли другите?
Очакванията в България бяха за победа на Ицо и нотките на съмнение се породиха след онзи мач на Милан с Гьотеборг където Ван Бастен реализира четири гола по различен начин с което показа всичко в един нападател.Тогава в започнаха да се препечатват от чужди медии мненията,че Ван Бастен трябва да я взема защото в един мач е показал всичко.Другото е ,че поради контузия наближаваше ранния край на кариерата му.

real_campeones
Мнения: 34
Регистриран на: 25 яну 2015 12:06

Re: Истината за лъжата

Мнениеот real_campeones » 26 яну 2015 17:38

Спомням си,че през ноември 1992-ра Ицо в едно интервю направо си обвини Берлускони,че е "уредил" наградата на Марко ван Бастен,което породи чудовищен скандал.Наистина фактът,че цели девет човека не са го поставили в петицата е изключително странен,при положение,че той беше двигателят на валякът Барселона в тая година.
За мен лично самата награда "Златна топка" е пораждала много конфликти между специалистите.Например през 1995-а когато наградата отиде при Джордж Уеа,това поради сериозни спекулации и аз дори бях изключително учуден,тъй като Малдини беше единственият претендент за мен.А едва ли самият либериец е очаквал подобно нещо.
Незнам кой точно е гласувал за него,но той за мен винаги си е бил нищо повече от добър футболист,който умееше да шутира и с двата крака и наистина правеше впечатляващи пробиви през центъра,но какво от това...Може би заради голмайсторският му приз за ШЛ му я дадоха,нямам представа...
Но е факт,че след като Милан го купиха,той не се запомни с нищо особено...

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Истината за лъжата

Мнениеот boabbb » 27 яну 2015 11:38

Бате Ицо го прецакаха - факт :x Но той е достатъчно голям и без втората "Златна топка" 8-)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Истината за лъжата

Мнениеот boabbb » 27 яну 2015 11:43

Кировец написа:
saffron написа:Интересно ми е ако правиш тема за Роналдо във форума на Спортинг Лисабон ли ще я пуснеш?

Тази сентенция на Жозе не я знаех. Страхотна е.

Колкото до Стоичков - мисля, че феновете му, които са и такива на ЦСКА са в пъти повече от тези на Барселона в България, та аз лично не виня автора. ;)


Сентенцията е на Ариго Саки, а сафрона е бот :lol: :lol: :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

honda
Мнения: 4361
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Истината за лъжата

Мнениеот honda » 27 яну 2015 19:16

real_campeones написа:Спомням си,че през ноември 1992-ра Ицо в едно интервю направо си обвини Берлускони,че е "уредил" наградата на Марко ван Бастен,което породи чудовищен скандал.Наистина фактът,че цели девет човека не са го поставили в петицата е изключително странен,при положение,че той беше двигателят на валякът Барселона в тая година.
За мен лично самата награда "Златна топка" е пораждала много конфликти между специалистите.Например през 1995-а когато наградата отиде при Джордж Уеа,това поради сериозни спекулации и аз дори бях изключително учуден,тъй като Малдини беше единственият претендент за мен.А едва ли самият либериец е очаквал подобно нещо.
Незнам кой точно е гласувал за него,но той за мен винаги си е бил нищо повече от добър футболист,който умееше да шутира и с двата крака и наистина правеше впечатляващи пробиви през центъра,но какво от това...Може би заради голмайсторският му приз за ШЛ му я дадоха,нямам представа...
Но е факт,че след като Милан го купиха,той не се запомни с нищо особено...

На няколко пъти споменаваш ,че ван Бастен е дузпаджия-да вярно е. Само за протокола дузпите не са 9 ,а по-малко,вече писах,че статистиката не е точна. Примерно за мача с Фоджа (2:8 с който Милан стана шампипон) ван Бастен вкара 3 гола ,но нито един не беше от дузпа ;) ,както е посочено в статията,но е пропуснато ,че даде и 3 голови паса ,единия от които след като бе излъгал вратаря и не беше никакъв проблем сам да я вкара във вратата,но подаде на съотборник. Примерно е пропуснато,че два от головете на Милан станаха ,след като ван Бастен отне топката на защитниците на Фоджа при единия сам я вкара,а при другия излъга вратаря и подаде. Примерно е пропуснато ,че в мача с Наполи в които ван Бастен вкара 4 гола , 3 от головете си ги изработи абсолютно сам - при единия излъга двама защитници и от около 25 метра вкара гол, при други 2 от головете сам отне топката от защитниците на Наполи напредна и я вкара във вратата, общо в този мач вкара 4 гола и даде една асистенция. От тези дузпи ,които аз си спомням вкарани от ван Бастен ,всичките бяха свирени за нарушения срещу него,примерно в мача срещу Лацио (5:3-гледах го на живо) и двете дузпи си бяха 100% в този мач освен 2 гола ван Бастен имаше и 2 асистенции. Общо за цялата 1992 ван Бастен има близо 40 гола(38 по-точно) и около 25 голови асистенции,като има над 10 гола без никакво участие на съотборник- отнема топката от защитниците на другия отбор и я вкарва- ами в такива ситуации може да се му каже само "браво". Общо взето много малко са головете на ван Бастен при които той получава свободен топката с лице към вратата необезпокояван и да стреля необезпокояван. Просто той беше най-пазения( и най-фаулирания заедна с Роналдо -Феномена) нападател. Ако си му гледал болшинството мачове ,ще знаеш ,че той много рядко получаваше топката в чиста ситуация -винаги до него имаше поне един защитник. Точно това ,че много се движеше и умееше да отиграва т.н."безнадежни" топки. Беше с уникална физика от една страна много здрав (188см/82кг -този ,който е писал статията не знам дали въобще го е виждал ,че пише ,че Стоичков е по-здрав) от друга невероято гъвкав и повратлив,което му даваше голямо предимство в борбата за спорна топка,а при него чисти топки много рядко достигаха. Също така ,ако си гледал внимателно Милан и националния отбор на Холандия щеще да видиш една хитринка ,която той правеше при центриране ,той извеждаше централния защитник,който в такива ситуации беше залепен за него далеч от вратата ,а там където трявваше да бъде той нахлуваха Гулит и Рийкард и центриращия я даваше към този от тях ,срещу който нямаше висок защитник-така станаха доста голове.(2 в мача срещу Реал(М) 5:0). Умението на ван Бастен да играе за спорна топка го направи един от най-добрите нападатели за всички времена. Както и уникалната му ефективност -приблизителино по 0.7 на мач, а също така и даваше много голови асистенции - примерно в представянето на ЕП 1992 ,което според теб е тотален провал има 3 голови асистенции(отделно отменен напълно редовен гол срещу Русия(ОНД)),за мен въобще не е така.
Доколкото си спомням бяха изнесени някакви данни как са гласували представителите на различните държави- тези ,които не бяха включили Стоичков бяха от северните държави ,както и някои малки южни държави като Малта, Албания -това са държави ,които са в орбитата на Италия и калчото се гледа много там и е напълно нормално да дадат предимство на най-добрия в калчото . Докато северняците имаха достатъчно избор да галсуват от регионален патриотизъм -между ван Бастен, Беркамп,М.Лаудруп, Бр.Лаудруп, Бролин, Хеслер, Шмайхел,Ефенберг,Куман,Рийкард.
Стоичков за мен игра много силно през цялата година и второто му място е напълно заслужено ,но за мен първото повече го заслужаваше ван Бастен. Определено 1992г беше най-силната година като игра в Милан.
Много пъти съм водил този спор -кой е бил по-добър межди ван Бастен и Стоичков през 1992, обикновено тези които твърдят ,че тов а е Стоичков ,твърдят: "ван Бастен е по-добър ,но през 1992 нищо не игра" , аз им отговарям;"колко мача на ван Бастен и колко мача на Стоичков си гледал пррез 1992?" -обикновено се оказва ,че са гледани по 5-6 мача на всеки един от двамата .Аз твърдя ,че съм гледал почти всички мачове ,които бяха излъчвани по телевизията ,осбено на Милан и твърдя ,че 1992 беше може би най-силната на ван Бастен-беше в невероятна форма.
Затова дали е имало някаква конспирация -не знам,не вярвам. А това дето го беше писал ,че Стоичков отказал баснословна оферта на Берлускони и последния му го връщал са абсолютни глупости. Нещо не звучи убедително да отказва на Берлускони, а да приема такава на Калисто Танци(собственика на Парма). Между другото , как ще коментираш и че ван Бастен беше избран за футболист на годината и от ФИФА или и там Берлускони е уредил нещата.
За мен това ,че Стоичков е българин не го прави по-добър футболист от ван Бастен.
За Уеа- направи един изключително силен есенен полусезон с Милан и това се оказа достатъчно за да бъде избран за футболист на годината.

real_campeones
Мнения: 34
Регистриран на: 25 яну 2015 12:06

Re: Истината за лъжата

Мнениеот real_campeones » 27 яну 2015 21:47

Цял свят знае,че Ицо я заслужаваше,той пак си мели неговото...Опитваш се да вадиш от 9 реки - вода.Еми извинявай много,но си супер пристрастен,само факта,че толкова много се надъхваш да ме убеждаваш в обратното ми е ясно,че си фен на Левски/Милан."Единият му гол не го бил вкарал,а бил подал..." "Той не бил вкарал толкова дузпи и имал много асистенции..."
Много ми е интересно откъде аджаба си намерил статистика с асистенциите на Ван Бастен за периода 1991-92 и 1992-93 г. защото аз се убих да търся и нищо не съм открил.Само не ми казвай,че пазиш някой стар вестник от тия години...
Бил си гледал всички мачове на Марко,а сам казваше,че било невъзможно в ония години.А ти между другото гледал ли си всички мачове на Ицо ? Защото аз съм (поне 85%),тъй като работих в нощен бар,като барман (фор дъ рекърд) и там се пълнеше предимно с каталунци...
Ти ми казваш,че Марко ван Бастен имал 25 асистенции,а мислиш ли,че Камата като крило е имал по-малко ?

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Истината за лъжата

Мнениеот Кашчей » 27 яну 2015 21:53

real_campeones написа:Цял свят знае,че Ицо я заслужаваше,той пак си мели неговото...Опитваш се да вадиш от 9 реки - вода.Еми извинявай много,но си супер пристрастен,само факта,че толкова много се надъхваш да ме убеждаваш в обратното ми е ясно,че си фен на Левски/Милан."Единият му гол не го бил вкарал,а бил подал..." "Той не бил вкарал толкова дузпи и имал много асистенции..."
Много ми е интересно откъде аджаба си намерил статистика с асистенциите на Ван Бастен за периода 1991-92 и 1992-93 г. защото аз се убих да търся и нищо не съм открил.Само не ми казвай,че пазиш някой стар вестник от тия години...
Бил си гледал всички мачове на Марко,а сам казваше,че било невъзможно в ония години.А ти между другото гледал ли си всички мачове на Ицо ? Защото аз съм (поне 85%),тъй като работих в нощен бар,като барман (фор дъ рекърд) и там се пълнеше предимно с каталунци...
Ти ми казваш,че Марко ван Бастен имал 25 асистенции,а мислиш ли,че Камата като крило е имал по-малко ?


Какво знаеш ти за потребителя с ник honda?..освен ника му?

Всъщност струва ли си повече от 20 години по-късно да се ровят такива истории?
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10135
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Истината за лъжата

Мнениеот шивача » 27 яну 2015 22:00

Хонда, аре стига си лъгал децата, типично по милиционерски! Кво си гледал през 92-ра. като Кеворк още не излъчваше калчото? Гледал си Бастен в 8:30 по новините на 8секундно репортажче. Вие сте баси племето-трябва да ви изгорят всичките и да взривят пепелта! Няма отърване от вашето овъртане и изопачаване на истината! Цялата ви история е една измислица, една огромна лъжа! Навремето и Гунди(лека му пръст) така са го издигнали в култ, а само като видиш статистиката и кво е постигнал с националния дори и на теле му става ясно, че "фуража " е фалшив!!! А сега се сетих за един уникален изказ на Мичмана(лека му пръст), когато играхте с Милан, а Ники Илиев пазеше именно Бастен, та през целия мач хвалеше Илиев, па каза, че брилянтния Ники Илиев се справи с невероятния Ван Бастен, който май вкара във въпросния мач 3 или 4 гола??! Такова племе сте си- лъжливо! Вижте реакцията на "тартора" Наско Сираков след мача с Германия в щатите0 след последният сигнал Ицо, Данчо, Пената, Емо, Туньо скачат от радост и кеф, а той се държи за главата, щото не може да повярва, че това е истина! Доста показателно за обречената психика на левскарите. Само плямпат, а като почне мача и се крият по терена.Мишки!
За спорът през 92 ще кажа две думи: Ицо играеше ляво крило и захранваше Ромарио и Салинас, а Бастен беше основно консуматор! Другото е, че Ицо можеше и е играл на върха на атаката, докато Бастен на крилото не! Ицо е играл и ляв бек и деф. халф, истинско богатство за всеки треньор. Ако Ицата беше роден в Германия примерно, щеше да има две златни топки! Но и една ни стига да му се кефим :) Защото Ицо е един и е Велик! Амин.
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !

Потребителски аватар
шивача
Мнения: 10135
Регистриран на: 11 авг 2011 13:06
Skype: С нами Бог!
Контакти:

Re: Истината за лъжата

Мнениеот шивача » 27 яну 2015 22:04

Кашчей написа:
real_campeones написа:Цял свят знае,че Ицо я заслужаваше,той пак си мели неговото...Опитваш се да вадиш от 9 реки - вода.Еми извинявай много,но си супер пристрастен,само факта,че толкова много се надъхваш да ме убеждаваш в обратното ми е ясно,че си фен на Левски/Милан."Единият му гол не го бил вкарал,а бил подал..." "Той не бил вкарал толкова дузпи и имал много асистенции..."
Много ми е интересно откъде аджаба си намерил статистика с асистенциите на Ван Бастен за периода 1991-92 и 1992-93 г. защото аз се убих да търся и нищо не съм открил.Само не ми казвай,че пазиш някой стар вестник от тия години...
Бил си гледал всички мачове на Марко,а сам казваше,че било невъзможно в ония години.А ти между другото гледал ли си всички мачове на Ицо ? Защото аз съм (поне 85%),тъй като работих в нощен бар,като барман (фор дъ рекърд) и там се пълнеше предимно с каталунци...
Ти ми казваш,че Марко ван Бастен имал 25 асистенции,а мислиш ли,че Камата като крило е имал по-малко ?


Какво знаеш ти за потребителя с ник honda?..освен ника му?

Всъщност струва ли си повече от 20 години по-късно да се ровят такива истории?

И кво трябва да знае, боли го оная работа кой е зад ник Хонда. Може пък да е собственика на кавазаки? А може и да си ти, дърт пендел :mrgreen:
И всъщност да, струва си, само ти не струваш и пени, щото си педи-гри-пал :mrgreen:
НОСТРАДАМУС : 2024г болната мома отива в отвъдното !

real_campeones
Мнения: 34
Регистриран на: 25 яну 2015 12:06

Re: Истината за лъжата

Мнениеот real_campeones » 27 яну 2015 22:04

Кашчей написа:Какво знаеш ти за потребителя с ник honda?..освен ника му?
Всъщност струва ли си повече от 20 години по-късно да се ровят такива истории?

Като не ти е интересно,не влизай бе...да не съм те вързал ?


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта