Ивайло Чочев

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
cska - maina
Мнения: 1340
Регистриран на: 28 сеп 2010 21:49
Местоположение: Пловдив

Ивайло Чочев

Мнениеот cska - maina » 07 апр 2013 23:25

Изображение
Той е роден на 18 февруари 1993 г. в плевенското село Трънчовица. Левски опитал да отмъкне таланта от Чавдар Етрополе

Феновете на футболната игра вече научиха, че Ивайло Чочев е израснал в плевенското село Трънчовица, започнал е да тренира в Спартак (Плевен), баща му дори е бил играч на този тим. Вече успяха и да го видят. Здрав, прав българин, с много силен ляв крак, брилянтна техника и неповторим характер. Признава чистосърдечно, че не е наясно още откъде изгрява слънцето в София, но това не му пречи вече съвсем сериозно да хваща окото и по време на подготовката в Турция. Особено в последната контрола, когато бе диктатор на терена през втората част.
Висок 188, състезателно тегло 80 кг. Статистически обаче се пропуска фактът, че той е двукратен шампион на България, при това в рамките само на около месец през 2010 година. При 17-годишните, набор 1993 година, Чавдар Етрополе няма особени трудности за титлата тогава. Но още на четвъртфиналите при 19-годишните Чавдар има за съперник силния отбор на Левски. Първият двубой е в Етрополе. Сините пристигат в балканския градец като завоеватели. Двубоят тръгва успешно за тях с гол на Андреас Васев. Тогава треньорът на Чавдар Атанас Атанасов-Орела пуска през втората част младия халф Ивайло Чочев, а на вратата вече е неговият връстник и приятел Митко Евтимов, бъдещ страж на Нотингам Форест.
Влизането на Чочев се превръща в празник за няколкото хиляди на стадиона. Диктатура на трънчовеца и обрат до 3:1.
Тогава ръководството на Левски е поискало обяснение от ДЮШ. Твърди се, че Бисер Хаздай е казал: "Влезе някакъв Чочев и ни разказа играта".
На "Герена", в реванша, Чочев отново е на терена и Чавдар не оставя никакви шансове на сините, за да стигне до титлата с победа над коравия тим на Видима-Раковски с гол на Станислав Краев-Гути и отново блестящи Ивайло Чочев и Иван Вълчанов (сега в Новара). Впрочем плевенчанинът Гути през 2012 г. реализира хеттрик със Спартак (Плевен) в контрола срещу ЦСКА.
След реванша на "Герена" обаче Левски прави опит да отмъкне Ивайло Чочев. Играчът и семейството му не се поддават на изкушенията, а освен това докладват веднага на ръководството на Чавдар. Случаят е приключен много бързо. Година по-късно друг столичен отбор прави плах опит за отвличане на състезателя чрез треньор, навъртал се известно време около клуба от Етрополе. И отново коректна реакция на играча и неговото семейство.
В началото на май 2011 година Ивайло Чочев е поканен в Глазгоу Рейнджърс, след като вече е наблюдаван в България от известен скаут на шотландците. Буквално "спира часовниците" на хората от академията на Рейнджърс. Известно е обаче какво се случи по-късно с фалита на шотландския гранд и до трансфер не се стигна.
Чочев продължава силно и в националния отбор до 19 години. Събира погледите на специалистите на Острова по време на турнир в края на юни 2011 година, игран именно на прекрасната база на Рейнджърс.
С годините фактите избледняват и започват да се градят легенди. На официалното представяне през януари изпълнителният директор Георги Илиев-Майкъла обявява, че Чочев е привлечен по настояване на Стойчо Младенов и Паро Никодимов. Сигурно е така. Но началото на интереса към играча не е съвсем такова. Скаутът на клуба Иво Димов споделя търсенията на ЦСКА пред своя съгражданин и приятел Атанас Атанасов-Орела през есента на миналата година. Атанасов не се колебае и препоръчва на бившия халф да се концентрират върху Ивайло Чочев. Орела често обича да казва, че колкото повече опознаваш това момче, толкова повече му имаш доверие и толкова повече си сигурен, че той няма да те предаде на терена.
Ивайло е известен с пристрастията си към германската Бундеслига. Може би една достойна мечта! Достатъчно голяма, за да му пасне.
Чочев не е типичен представител на съвременната вълна играчи в българския футбол. 15-годишен зарязва математическата гимназия в Плевен, за да следва футболната си мечта в Етрополе. Но съвсем не се отпуска и е отличен ученик в етрополската гимназия. Съвсем естествено след дипломирането си през 2012 година кандидатства и е приет във Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий". Никой не знае кога това момче се подготвя и кога си взема изпитите в университета. Но го прави повече от успешно. Заради ЦСКА вероятно ще премине на индивидуален план на обучение. Но е сигурно, че няма да избяга, за да му бъде по-лесно.
Много му помага по-голямата му сестра Христина Чочева. Тя също е студентка във Великотърновския университет.
Остава Ивайло да покаже колко невероятен отличник е на терена и да спечели страстната и признателна публика на ЦСКА. Задачата е изпълнима. Решението едва ли ще бъде толкова трудно за бившия ученик от математическата гимназия.



Има най-много минути в контролите

Миодраг Йешич явно е забелязал и оценил таланта на Ивайло Чочев. За това говори фактът, че младокът има най-много минути в контролите до момента - 395. ЦСКА е изиграл 6 проверки от началото на подготовката си, като във всяка една от тях Чочев е записал участие. Той е използван на две позиции – в 5 от срещите действа като вътрешен полузащитник, като алтернатива на обигравания за момента тандем Лукас Саша – Анисе, а един път е ситуиран и зад нападателя. Това стана на последния мач със Заглембе. Определено Чочев има късмет, че ще играе под ръководството на Йешич, тъй като сърбинът отдавна е показал афинитет към младите футболисти и при всички положения ще продължи да разчита на него и да му дава шансове. Така че 19-
годишният полузащитник ще има реална възможност да разгърне качествата си и да се развие.

Първото му интервю, като състезател на ЦСКА[offtopic]Кога рабра за инетерeса на ЦСКА към теб?
- Преди мача за Купата пишеше в някои сайтове, но аз не вярвах до последно.

Дали Стоичков ти се обади и кога?
- Той се обади след няколко дни и ми каза да съм спокоен, каза на баща им, че имам качества и ще успея.

Как се чувстваше баща ти след разговора със Стоичков?
- Беше много щастлив и с гордост ми каза като се прибрах, че Стоичков му се е обадил и са си говорили за мен.

Стоичков често ли говореше с отбора, докато беше част от Чавдар (Етрополе)?
- Да, идваше е много често на тренировка. Даваше ни много съвети. После стана треньор на Литекс и нямаше време да пътува.

Колко време си в Етрополе?
- 4 години. От 15-годишен играя там. Преди това тренирах в Плевен.

Как се чувстваше на реванша с ЦСКА?
- Доста странно. Настоящият ми отбор срещу бъдещия, а аз нямах възможност в този мач да играя за нито един.

Някой от ЦСКА каза ли ти нещо тогава?
- Поздравиха ме преди мача и ми казаха, че ме чакат.

Запозна ли се с някой от ръководството?
- Да, след медицинските прегледи и по време на реванша.

Знаеше ли, че те наблюдават скаутите на клуба?
- Не. Знаех, че има интерес към мен от няколко отбора, но конкретно за ЦСКА - не.

Доволен ли си от условията, които ти предостави ЦСКА?
- Да, доволен съм. Всичко за мен е перфектно. Нещата се наредиха така както искам. Изпитвам удоловстие да играя и тренирам с отбора.

Запознат ли си с историята на клуба?
- Да, като цяло знам историята. Целият ми род са цесекари.

Кое те е впечатлило от историята?
- Двете години, в които отбора отстранява Ливърпул и Нотингам. А и футболистите, които успяват в чужбина са минали през ЦСКА. Това ме е впечатлило от малък. Само ЦСКА може да прави толкова успешен трансфер.

Къде си израснал?
- В село Трънчовица, Плевенско.

Беше ли притеснен, когато влезе в съблекалнята за първи път?
- Да, все пак всички футболисти, които досега съм гледал по телевизията ги видях на живо. Те ми помогнаха да се приспобя в отбора.

Като влезе в съблекалнята не ти ли идваше на баща ти с думите "Татко, аз съм тук! Аз съм футболист на ЦСКА"?
- Да, искаше ми се да му се обадя. Това са силни емоции. Пожелавам си да ги изпитвам повече в ЦСКА, но само откъм положителната им страна. Но засега свърших само едната половина от работата - да ме вземе ЦСКА, но ми остава другата - да се наложа в състава и да играя постоянно.

Какво ти направи впечатление, когато влезе на стадиона?
- Бях притеснен. От вълнение гледах само надолу и влязох бързо в съблекалнята. Това беше на първата ми тренировка. После се отпуснах. На следващите тренировки забелязах топката с имената на великите футболисти, звездите в "Алеята на славата", надписа „Това е Армията"...

Имаше ли запазено място за теб в съблекалнята?
- Да, до Ангел Грънчов. Той ми е приятел от младежкия национален отбор и ми каза да седна до него.

На коя позиция на терена се чувстваш най-добре?
- За мен е най-важно да играя. Иначе ми е най-добре зад нападателя или като вътрешен халф.

Освен срещу ЦСКА играл ли си срещу друг голям отбор?
- Срещу Левски, но върхът ми бе срещу ЦСКА за Купата. Това бе най-сериозният мач в кариерата ми.

Какво ще ти липсва от Етрополе?
- Оставям много добри причтели, треньор и президент, които направиха много за мен. Но дойде момента, в който трябваше да премина нагоре в развитието си и трябва да забравя сантиментите.

Гледал ли си мачове от агитката?
- Не, само по телевизията. Като малък живеех далеч от София и нямах тази възможност.

А искало ли ти се е?
- Да, на всяко дете му се иска. Беше ми интересно и любопитно като слушах как пеят, и като гледах как вършат всичко като един. Тази тяхна задружност ме спечели.

Някой друг от семейството ти, заминавал ли се е с футбол?
- Да , баща ми, Дори има гол на "Армията". При загубата на Спартак (Плевен ) с 6:1., в средата на 80-те години. После се е контузил тежко и е спрял с футбола.

Впечатлението ти от Миодраг Йешич?
- Респектиран съм от него. Прави много хубави тренировки, дисциплината е на първо място. Надявам се да постигаме много успехи заедно.

Какво ви каза на първите тренировки?
- Че трябва да работим усърдно и много, а когато се трудиш всичко се връща. Индивидуални разговори с нас все още не е провеждал.

Вярваш ли в съдбата или вярваш в себе си?
- Вярвам и в двете. И съм сигурен, че така трябва.

Ако не беше станал футболист, какъв щеше да е пътят пред теб?
- Учение. Друг изход няма за младите хора.

Имаш ли хоби?
- Да ходя за риба, но от футбол не ми остава време, защото по цял ден играя.

Какво ти харесва във футбола?
- Всичко. Ежедневието, обстановката преди мач, феновете, стадиона.

А какво не ти харесва?
- Загубите.

Можеш ли да губиш?
- Не, ставам много нервен. Трудно преодолявам загубите. Не съм приятен събеседник за хората около мен.

Самокритичен ли си?
- Да. Изисквам повече от колкото давам. Почти никога не съм доволен от себе си.

Защо взе 18-ти номер?
- Заради рождената ми дата. Смятам, че ще ми донесе късмет.

Когато играеше с Етрополе на турнири за юноши в чужбина, имаше ли интерес към теб?
- Имаше интерес от Италия, от България и от други места, но аз избрах ЦСКА. И не съжалявам.

Оправяш ли се с ориентацията в София?
- Не, почти не познавам столицата, но съотборниците ми помагат. Возят ме с колите си. За последно това стори Мартин Кабуров.

Той е още едно голямо име, което ще играе в ЦСКА. Прави ли ти някой от тях по -голямо впечатление?
- Всички в ЦСКА са големи. Някой ден и аз искам да правя впечатление на новите, и да оставя следа в отбора.

Покри ли се като твои очаквания игровото ниво на ЦСКА?
- Да, очаквах високо ниво и наистина е такова. Класата на футболистите е много висока.

На кой ще подариш първата си мачова фланелка?
- Или ще я хвърля на някого в агитката, или ще я занеса на дядо ми. Той заслужава и не е изпуснал мой мач. Той ми е най-големия фен.

Кое за теб ще бъде сбъдната мечта и във футбола, и в живота?
- Да стана шампион с ЦСКА. И да играя в евротурнирите.

А в живота?
- Да съм добър и честен. Да се ползвам с добро име сред хората.

Имаш ли приятелка?
- Не (усмихва се). Концетрирал съм се изцяло във футбола и мисля засега така да продължава.

Кое е характерно за твоето село?
- Григор Вачков е от там (смее се). Има за съселяни и успяли спортисти. Но няма някаква типична традиция, или поговорка.

Довърши следната игрова ситуация. ЦСКА и Левски играят при резултат 0:0. Минутата е 90-та, а ти си на границата на наказателното поле на съперника с топка в краката. Ще дадеш ли пас към съотборник на чиста позиция, или ще предпочетш да шутираш директно във вратата?

- Зависи от ситуацията. Ако мой колега наистина е на голова позиция, ще му подам да отбележи. Ако не е така, ще вкарам сам и ще се хвърля в агитката ни, за да празнувам с нея ( смее се).[/offtopic]

Нека да ни радва :)
Ако Бог не съществува, животът би бил абсурден. Той не би имал нито смисъл, нито ценност, нито цел. У. Крейг

Потребителски аватар
MaRTo1233
Мнения: 5244
Регистриран на: 08 май 2008 20:07
Skype: Ко?Не!
Контакти:

Re: Ивайло Чочев

Мнениеот MaRTo1233 » 07 апр 2013 23:37

За съжаление ни радват Присо, Анисе, Марсиньо, Варели и др. А момчета като Чочев, Долапчиев, Грънчов, Васил Попов и други търкат скамейките.... Ама за ЦСКА Коцето Стоянов е налагане на младите да ....
[center]ИзображениеИзображениеИзображение[/center]

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ивайло Чочев

Мнениеот Red Warrior » 08 апр 2013 00:50

Уепех на момчето! Има всички данни да успее.
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
Deluxx
Мнения: 3039
Регистриран на: 19 авг 2009 16:39
Контакти:

Re: Ивайло Чочев

Мнениеот Deluxx » 08 апр 2013 01:02

Той ще си тръгне както стана с Томи костадинов и с още такива млади момчета....ЦСкА опуска талантите си

Потребителски аватар
gugushito
Мнения: 1917
Регистриран на: 08 апр 2009 21:39
Контакти:

Re: Ивайло Чочев

Мнениеот gugushito » 08 апр 2013 06:52

престъпление е това,че гледаме черното недоразумение ,вместо този прекрасен талант....СРАМ!!!! :evil:

Потребителски аватар
cska - maina
Мнения: 1340
Регистриран на: 28 сеп 2010 21:49
Местоположение: Пловдив

Re: Ивайло Чочев

Мнениеот cska - maina » 08 апр 2013 08:02

gugushito написа:престъпление е това,че гледаме черното недоразумение ,вместо този прекрасен талант....СРАМ!!!! :evil:

Имаше контузия в глезена. Сега е възстановен и се надявам да почне да играе повече. А и той не се конкурира с Присо, ако него имаше на предвид.
Ако Бог не съществува, животът би бил абсурден. Той не би имал нито смисъл, нито ценност, нито цел. У. Крейг

Потребителски аватар
j0rka7aa1
Мнения: 118
Регистриран на: 27 мар 2013 11:35
Контакти:

Re: Ивайло Чочев

Мнениеот j0rka7aa1 » 08 апр 2013 08:32

Това момче ако започне да му се дава повече шанс имам чувството, че следващия шампионат ще е един от най-добрите ни футболисти, в момента е един то любимите ми играчи в отбора и се надявам още в четвъртък да го видим титуляр. Пожелавам му успех и дано един ден го гледаме някъде на запад!
[center]iHALA MADRID! iHALA MADRID! iHALA MADRID!
[wrapimg=]http://prikachi.com/images/160/5958160y.jpg[/wrapimg][/center]

izumrud
Мнения: 468
Регистриран на: 30 авг 2010 00:57
Местоположение: София/Несебър
Контакти:

Re: Ивайло Чочев

Мнениеот izumrud » 08 апр 2013 09:29

MaRTo1233 написа:За съжаление ни радват Присо, Анисе, Марсиньо, Варели и др. А момчета като Чочев, Долапчиев, Грънчов, Васил Попов и други търкат скамейките.... Ама за ЦСКА Коцето Стоянов е налагане на младите да ....


Да ти кажа, от тия изброени юношки единствено Чочев има качества, останалите са катастрофа

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ивайло Чочев

Мнениеот Udoji90 » 08 апр 2013 10:29

Дано да получи достатъчно шансове за изява, макар че не съм убеден, че точно при Радуканов има голяма вероятност за това - той обича да разчита все на едни и същи играчи и това определено не са младите.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3575
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Ивайло Чочев

Мнениеот danko_sot » 08 апр 2013 10:32

Днес и Паро Никодимов казва в интервю, че Чочев трябва да е титуляр. Само влахът не може да го разбере това и пуска Анисе като вътрешен халф и Присо като крило. А с Чочката в отбора вариантите за стартов състав изведнъж драстично се увеличават. Например Чочев може да го пробват за партньор на Саша в средата и така Анисе да застане на фланга вместо онова недоразумение Присо. Друг вариант е Анисе да остане в центъра до Саша, а Чочев да действа пред тях. За фланга остават да се борят Сержиньо и Марсиньо и евентуално Делев и Присо, ако играем на контри. Изобщо състава доста ще се поотвори ако Чочев заиграе титуляр и се справя качествено
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта