Ивайло Чочев

Модератори: paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, Модератор ЦСКА, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
cska - maina

Ивайло Чочев

Мнениеот cska - maina » 07 апр 2013 22:25

Изображение
Той е роден на 18 февруари 1993 г. в плевенското село Трънчовица. Левски опитал да отмъкне таланта от Чавдар Етрополе

Феновете на футболната игра вече научиха, че Ивайло Чочев е израснал в плевенското село Трънчовица, започнал е да тренира в Спартак (Плевен), баща му дори е бил играч на този тим. Вече успяха и да го видят. Здрав, прав българин, с много силен ляв крак, брилянтна техника и неповторим характер. Признава чистосърдечно, че не е наясно още откъде изгрява слънцето в София, но това не му пречи вече съвсем сериозно да хваща окото и по време на подготовката в Турция. Особено в последната контрола, когато бе диктатор на терена през втората част.
Висок 188, състезателно тегло 80 кг. Статистически обаче се пропуска фактът, че той е двукратен шампион на България, при това в рамките само на около месец през 2010 година. При 17-годишните, набор 1993 година, Чавдар Етрополе няма особени трудности за титлата тогава. Но още на четвъртфиналите при 19-годишните Чавдар има за съперник силния отбор на Левски. Първият двубой е в Етрополе. Сините пристигат в балканския градец като завоеватели. Двубоят тръгва успешно за тях с гол на Андреас Васев. Тогава треньорът на Чавдар Атанас Атанасов-Орела пуска през втората част младия халф Ивайло Чочев, а на вратата вече е неговият връстник и приятел Митко Евтимов, бъдещ страж на Нотингам Форест.
Влизането на Чочев се превръща в празник за няколкото хиляди на стадиона. Диктатура на трънчовеца и обрат до 3:1.
Тогава ръководството на Левски е поискало обяснение от ДЮШ. Твърди се, че Бисер Хаздай е казал: "Влезе някакъв Чочев и ни разказа играта".
На "Герена", в реванша, Чочев отново е на терена и Чавдар не оставя никакви шансове на сините, за да стигне до титлата с победа над коравия тим на Видима-Раковски с гол на Станислав Краев-Гути и отново блестящи Ивайло Чочев и Иван Вълчанов (сега в Новара). Впрочем плевенчанинът Гути през 2012 г. реализира хеттрик със Спартак (Плевен) в контрола срещу ЦСКА.
След реванша на "Герена" обаче Левски прави опит да отмъкне Ивайло Чочев. Играчът и семейството му не се поддават на изкушенията, а освен това докладват веднага на ръководството на Чавдар. Случаят е приключен много бързо. Година по-късно друг столичен отбор прави плах опит за отвличане на състезателя чрез треньор, навъртал се известно време около клуба от Етрополе. И отново коректна реакция на играча и неговото семейство.
В началото на май 2011 година Ивайло Чочев е поканен в Глазгоу Рейнджърс, след като вече е наблюдаван в България от известен скаут на шотландците. Буквално "спира часовниците" на хората от академията на Рейнджърс. Известно е обаче какво се случи по-късно с фалита на шотландския гранд и до трансфер не се стигна.
Чочев продължава силно и в националния отбор до 19 години. Събира погледите на специалистите на Острова по време на турнир в края на юни 2011 година, игран именно на прекрасната база на Рейнджърс.
С годините фактите избледняват и започват да се градят легенди. На официалното представяне през януари изпълнителният директор Георги Илиев-Майкъла обявява, че Чочев е привлечен по настояване на Стойчо Младенов и Паро Никодимов. Сигурно е така. Но началото на интереса към играча не е съвсем такова. Скаутът на клуба Иво Димов споделя търсенията на ЦСКА пред своя съгражданин и приятел Атанас Атанасов-Орела през есента на миналата година. Атанасов не се колебае и препоръчва на бившия халф да се концентрират върху Ивайло Чочев. Орела често обича да казва, че колкото повече опознаваш това момче, толкова повече му имаш доверие и толкова повече си сигурен, че той няма да те предаде на терена.
Ивайло е известен с пристрастията си към германската Бундеслига. Може би една достойна мечта! Достатъчно голяма, за да му пасне.
Чочев не е типичен представител на съвременната вълна играчи в българския футбол. 15-годишен зарязва математическата гимназия в Плевен, за да следва футболната си мечта в Етрополе. Но съвсем не се отпуска и е отличен ученик в етрополската гимназия. Съвсем естествено след дипломирането си през 2012 година кандидатства и е приет във Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий". Никой не знае кога това момче се подготвя и кога си взема изпитите в университета. Но го прави повече от успешно. Заради ЦСКА вероятно ще премине на индивидуален план на обучение. Но е сигурно, че няма да избяга, за да му бъде по-лесно.
Много му помага по-голямата му сестра Христина Чочева. Тя също е студентка във Великотърновския университет.
Остава Ивайло да покаже колко невероятен отличник е на терена и да спечели страстната и признателна публика на ЦСКА. Задачата е изпълнима. Решението едва ли ще бъде толкова трудно за бившия ученик от математическата гимназия.

Има най-много минути в контролите

Миодраг Йешич явно е забелязал и оценил таланта на Ивайло Чочев. За това говори фактът, че младокът има най-много минути в контролите до момента - 395. ЦСКА е изиграл 6 проверки от началото на подготовката си, като във всяка една от тях Чочев е записал участие. Той е използван на две позиции – в 5 от срещите действа като вътрешен полузащитник, като алтернатива на обигравания за момента тандем Лукас Саша – Анисе, а един път е ситуиран и зад нападателя. Това стана на последния мач със Заглембе. Определено Чочев има късмет, че ще играе под ръководството на Йешич, тъй като сърбинът отдавна е показал афинитет към младите футболисти и при всички положения ще продължи да разчита на него и да му дава шансове. Така че 19-
годишният полузащитник ще има реална възможност да разгърне качествата си и да се развие.

Първото му интервю, като състезател на ЦСКА
Офтопик:
Кога рабра за инетерeса на ЦСКА към теб?
- Преди мача за Купата пишеше в някои сайтове, но аз не вярвах до последно.

Дали Стоичков ти се обади и кога?
- Той се обади след няколко дни и ми каза да съм спокоен, каза на баща им, че имам качества и ще успея.

Как се чувстваше баща ти след разговора със Стоичков?
- Беше много щастлив и с гордост ми каза като се прибрах, че Стоичков му се е обадил и са си говорили за мен.

Стоичков често ли говореше с отбора, докато беше част от Чавдар (Етрополе)?
- Да, идваше е много често на тренировка. Даваше ни много съвети. После стана треньор на Литекс и нямаше време да пътува.

Колко време си в Етрополе?
- 4 години. От 15-годишен играя там. Преди това тренирах в Плевен.

Как се чувстваше на реванша с ЦСКА?
- Доста странно. Настоящият ми отбор срещу бъдещия, а аз нямах възможност в този мач да играя за нито един.

Някой от ЦСКА каза ли ти нещо тогава?
- Поздравиха ме преди мача и ми казаха, че ме чакат.

Запозна ли се с някой от ръководството?
- Да, след медицинските прегледи и по време на реванша.

Знаеше ли, че те наблюдават скаутите на клуба?
- Не. Знаех, че има интерес към мен от няколко отбора, но конкретно за ЦСКА - не.

Доволен ли си от условията, които ти предостави ЦСКА?
- Да, доволен съм. Всичко за мен е перфектно. Нещата се наредиха така както искам. Изпитвам удоловстие да играя и тренирам с отбора.

Запознат ли си с историята на клуба?
- Да, като цяло знам историята. Целият ми род са цесекари.

Кое те е впечатлило от историята?
- Двете години, в които отбора отстранява Ливърпул и Нотингам. А и футболистите, които успяват в чужбина са минали през ЦСКА. Това ме е впечатлило от малък. Само ЦСКА може да прави толкова успешен трансфер.

Къде си израснал?
- В село Трънчовица, Плевенско.

Беше ли притеснен, когато влезе в съблекалнята за първи път?
- Да, все пак всички футболисти, които досега съм гледал по телевизията ги видях на живо. Те ми помогнаха да се приспобя в отбора.

Като влезе в съблекалнята не ти ли идваше на баща ти с думите "Татко, аз съм тук! Аз съм футболист на ЦСКА"?
- Да, искаше ми се да му се обадя. Това са силни емоции. Пожелавам си да ги изпитвам повече в ЦСКА, но само откъм положителната им страна. Но засега свърших само едната половина от работата - да ме вземе ЦСКА, но ми остава другата - да се наложа в състава и да играя постоянно.

Какво ти направи впечатление, когато влезе на стадиона?
- Бях притеснен. От вълнение гледах само надолу и влязох бързо в съблекалнята. Това беше на първата ми тренировка. После се отпуснах. На следващите тренировки забелязах топката с имената на великите футболисти, звездите в "Алеята на славата", надписа „Това е Армията"...

Имаше ли запазено място за теб в съблекалнята?
- Да, до Ангел Грънчов. Той ми е приятел от младежкия национален отбор и ми каза да седна до него.

На коя позиция на терена се чувстваш най-добре?
- За мен е най-важно да играя. Иначе ми е най-добре зад нападателя или като вътрешен халф.

Освен срещу ЦСКА играл ли си срещу друг голям отбор?
- Срещу Левски, но върхът ми бе срещу ЦСКА за Купата. Това бе най-сериозният мач в кариерата ми.

Какво ще ти липсва от Етрополе?
- Оставям много добри причтели, треньор и президент, които направиха много за мен. Но дойде момента, в който трябваше да премина нагоре в развитието си и трябва да забравя сантиментите.

Гледал ли си мачове от агитката?
- Не, само по телевизията. Като малък живеех далеч от София и нямах тази възможност.

А искало ли ти се е?
- Да, на всяко дете му се иска. Беше ми интересно и любопитно като слушах как пеят, и като гледах как вършат всичко като един. Тази тяхна задружност ме спечели.

Някой друг от семейството ти, заминавал ли се е с футбол?
- Да , баща ми, Дори има гол на "Армията". При загубата на Спартак (Плевен ) с 6:1., в средата на 80-те години. После се е контузил тежко и е спрял с футбола.

Впечатлението ти от Миодраг Йешич?
- Респектиран съм от него. Прави много хубави тренировки, дисциплината е на първо място. Надявам се да постигаме много успехи заедно.

Какво ви каза на първите тренировки?
- Че трябва да работим усърдно и много, а когато се трудиш всичко се връща. Индивидуални разговори с нас все още не е провеждал.

Вярваш ли в съдбата или вярваш в себе си?
- Вярвам и в двете. И съм сигурен, че така трябва.

Ако не беше станал футболист, какъв щеше да е пътят пред теб?
- Учение. Друг изход няма за младите хора.

Имаш ли хоби?
- Да ходя за риба, но от футбол не ми остава време, защото по цял ден играя.

Какво ти харесва във футбола?
- Всичко. Ежедневието, обстановката преди мач, феновете, стадиона.

А какво не ти харесва?
- Загубите.

Можеш ли да губиш?
- Не, ставам много нервен. Трудно преодолявам загубите. Не съм приятен събеседник за хората около мен.

Самокритичен ли си?
- Да. Изисквам повече от колкото давам. Почти никога не съм доволен от себе си.

Защо взе 18-ти номер?
- Заради рождената ми дата. Смятам, че ще ми донесе късмет.

Когато играеше с Етрополе на турнири за юноши в чужбина, имаше ли интерес към теб?
- Имаше интерес от Италия, от България и от други места, но аз избрах ЦСКА. И не съжалявам.

Оправяш ли се с ориентацията в София?
- Не, почти не познавам столицата, но съотборниците ми помагат. Возят ме с колите си. За последно това стори Мартин Кабуров.

Той е още едно голямо име, което ще играе в ЦСКА. Прави ли ти някой от тях по -голямо впечатление?
- Всички в ЦСКА са големи. Някой ден и аз искам да правя впечатление на новите, и да оставя следа в отбора.

Покри ли се като твои очаквания игровото ниво на ЦСКА?
- Да, очаквах високо ниво и наистина е такова. Класата на футболистите е много висока.

На кой ще подариш първата си мачова фланелка?
- Или ще я хвърля на някого в агитката, или ще я занеса на дядо ми. Той заслужава и не е изпуснал мой мач. Той ми е най-големия фен.

Кое за теб ще бъде сбъдната мечта и във футбола, и в живота?
- Да стана шампион с ЦСКА. И да играя в евротурнирите.

А в живота?
- Да съм добър и честен. Да се ползвам с добро име сред хората.

Имаш ли приятелка?
- Не (усмихва се). Концетрирал съм се изцяло във футбола и мисля засега така да продължава.

Кое е характерно за твоето село?
- Григор Вачков е от там (смее се). Има за съселяни и успяли спортисти. Но няма някаква типична традиция, или поговорка.

Довърши следната игрова ситуация. ЦСКА и Левски играят при резултат 0:0. Минутата е 90-та, а ти си на границата на наказателното поле на съперника с топка в краката. Ще дадеш ли пас към съотборник на чиста позиция, или ще предпочетш да шутираш директно във вратата?

- Зависи от ситуацията. Ако мой колега наистина е на голова позиция, ще му подам да отбележи. Ако не е така, ще вкарам сам и ще се хвърля в агитката ни, за да празнувам с нея ( смее се).

Нека да ни радва :)
Ако Бог не съществува, животът би бил абсурден. Той не би имал нито смисъл, нито ценност, нито цел. У. Крейг
Вън Газпром от България!

Потребителски аватар
MaRTo1233
Контакти:

Re: Ивайло Чочев

Мнениеот MaRTo1233 » 07 апр 2013 22:37

За съжаление ни радват Присо, Анисе, Марсиньо, Варели и др. А момчета като Чочев, Долапчиев, Грънчов, Васил Попов и други търкат скамейките.... Ама за ЦСКА Коцето Стоянов е налагане на младите да ....
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Red Warrior
Контакти:

Мнениеот Red Warrior » 07 апр 2013 23:50

Уепех на момчето! Има всички данни да успее.
"Това се нарича „морал“ по левскарски: много е добре – нищо общо с МВР, ама с КГБ?! Ура за САЩ и НАТО, ама не е лошо и с Путин…"

ГА

Потребителски аватар
Deluxx
Контакти:

Мнениеот Deluxx » 08 апр 2013 00:02

Той ще си тръгне както стана с Томи костадинов и с още такива млади момчета....ЦСкА опуска талантите си

Потребителски аватар
gugushito
Контакти:

Мнениеот gugushito » 08 апр 2013 05:52

престъпление е това,че гледаме черното недоразумение ,вместо този прекрасен талант....СРАМ!!!! :evil:

Потребителски аватар
cska - maina

Мнениеот cska - maina » 08 апр 2013 07:02

gugushito написа:престъпление е това,че гледаме черното недоразумение ,вместо този прекрасен талант....СРАМ!!!! :evil:

Имаше контузия в глезена. Сега е възстановен и се надявам да почне да играе повече. А и той не се конкурира с Присо, ако него имаше на предвид.
Ако Бог не съществува, животът би бил абсурден. Той не би имал нито смисъл, нито ценност, нито цел. У. Крейг
Вън Газпром от България!

Потребителски аватар
j0rka7aa1
Контакти:

Мнениеот j0rka7aa1 » 08 апр 2013 07:32

Това момче ако започне да му се дава повече шанс имам чувството, че следващия шампионат ще е един от най-добрите ни футболисти, в момента е един то любимите ми играчи в отбора и се надявам още в четвъртък да го видим титуляр. Пожелавам му успех и дано един ден го гледаме някъде на запад!
iHALA MADRID! iHALA MADRID! iHALA MADRID!

izumrud
Контакти:

Мнениеот izumrud » 08 апр 2013 08:29

MaRTo1233 написа:За съжаление ни радват Присо, Анисе, Марсиньо, Варели и др. А момчета като Чочев, Долапчиев, Грънчов, Васил Попов и други търкат скамейките.... Ама за ЦСКА Коцето Стоянов е налагане на младите да ....

Да ти кажа, от тия изброени юношки единствено Чочев има качества, останалите са катастрофа

Потребителски аватар
Udoji90
Контакти:

Мнениеот Udoji90 » 08 апр 2013 09:29

Дано да получи достатъчно шансове за изява, макар че не съм убеден, че точно при Радуканов има голяма вероятност за това - той обича да разчита все на едни и същи играчи и това определено не са младите.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
danko_sot
Контакти:

Мнениеот danko_sot » 08 апр 2013 09:32

Днес и Паро Никодимов казва в интервю, че Чочев трябва да е титуляр. Само влахът не може да го разбере това и пуска Анисе като вътрешен халф и Присо като крило. А с Чочката в отбора вариантите за стартов състав изведнъж драстично се увеличават. Например Чочев може да го пробват за партньор на Саша в средата и така Анисе да застане на фланга вместо онова недоразумение Присо. Друг вариант е Анисе да остане в центъра до Саша, а Чочев да действа пред тях. За фланга остават да се борят Сержиньо и Марсиньо и евентуално Делев и Присо, ако играем на контри. Изобщо състава доста ще се поотвори ако Чочев заиграе титуляр и се справя качествено
Да живее комунизмът! Да живее форумът на Гонг.бг!

Върни се в “ЦСКА”