Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
djd
Мнения: 3985
Регистриран на: 10 мар 2014 16:18
Местоположение: София
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот djd » 16 май 2024 11:23

Mitata написа:
djd написа:Работата по-скоро е политическа.


Ако играехме добре и побеждавахме никакви политици и бФС-та нямаше да могат да ни попречат. Ще ни порежат 1-2 пъти, нека 5 да са, но все 1-2 титли щяхме да вземем за 8 години, в Европа щяхме да се представим къде по-добре.

Лошото е, че в ЦСКА няма професионална организация не от години, а от десетилетия. Дано с построяването на стадиона мотивацията и целите бъдат коригирани. Макар че да сме честни ще е почти невъзможно предвид пропадането на обществото като цяло във всички сфери. Ценностите вече са други, особено що се касае до младежите. В днешно време всеки иска с малко труд да изкарва повече. Само че във футбола без труд, без много труд и дисциплина не става.

Съгласен съм, че си имаме вътрешни кусури, че нямаме кой знае какви спортни аргументи, за да претендираме за титла.
Имах предвид, че зависимостите на олигарсите, които са собственици на клубовете, от политическите лидери, които ги държат в шах чрез прокуратура, служби и т.н., обуславя цялата пародия, наречена професионален футбол у нас. В този смисъл какво пречи нашите вътрешни неуредици също да са функция на тази зависимост?

Mitata
Мнения: 6661
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот Mitata » 16 май 2024 12:32

djd написа:
Mitata написа:
djd написа:Работата по-скоро е политическа.


Ако играехме добре и побеждавахме никакви политици и бФС-та нямаше да могат да ни попречат. Ще ни порежат 1-2 пъти, нека 5 да са, но все 1-2 титли щяхме да вземем за 8 години, в Европа щяхме да се представим къде по-добре.

Лошото е, че в ЦСКА няма професионална организация не от години, а от десетилетия. Дано с построяването на стадиона мотивацията и целите бъдат коригирани. Макар че да сме честни ще е почти невъзможно предвид пропадането на обществото като цяло във всички сфери. Ценностите вече са други, особено що се касае до младежите. В днешно време всеки иска с малко труд да изкарва повече. Само че във футбола без труд, без много труд и дисциплина не става.

Съгласен съм, че си имаме вътрешни кусури, че нямаме кой знае какви спортни аргументи, за да претендираме за титла.
Имах предвид, че зависимостите на олигарсите, които са собственици на клубовете, от политическите лидери, които ги държат в шах чрез прокуратура, служби и т.н., обуславя цялата пародия, наречена професионален футбол у нас. В този смисъл какво пречи нашите вътрешни неуредици също да са функция на тази зависимост?


В нашето общество е така за съжаление. Всъщност на повечето места в модерния свят положението е идентично, може би там е дадена по-голяма свобода на спорта, в частност на футбола. Затова хората там играят футбол, а не ганкиното.

За съжаление зависим твърде много от интелекта на собственика, от възможностите му да не се оставя да бъде компрометиран/изнудван/възпиран от властимащите.

В нашия конкретен случай надали на Ганчев е било заповядано ЦСКА да не става шампион щото ще му отнемат бизнеса, макар че и тази опция не би трябвало да се изключва напълно. Видяхме, че Ганчев похарчи немалко пари, но резултати нямаше. По-скоро проблемът опираше до липсата на добра организация в клуба. Както до пропадането на ценностната система на българите. Виждаме, че дори клубът в Разград, въпреки модерната база, добрата организация, вложените капитали не създава добри български футболисти в своята ДЮШ. Почти изцяло разчита на чужденци.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13849
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот Red_Neck » 16 май 2024 14:47

djd написа:Съгласен съм, че си имаме вътрешни кусури, че нямаме кой знае какви спортни аргументи, за да претендираме за титла.
Имах предвид, че зависимостите на олигарсите, които са собственици на клубовете, от политическите лидери, които ги държат в шах чрез прокуратура, служби и т.н., обуславя цялата пародия, наречена професионален футбол у нас. В този смисъл какво пречи нашите вътрешни неуредици също да са функция на тази зависимост?

Преди доста време бях споделял, че съм склонен да разбера поведението на ГГ и т.нар. "играйкане".
Условията в които съществува нещото наречено "български футбол" са много сходни до условията в които съществува нещото наречено "български бизнес". Средата е прогнила. В подобна среда няма как да търсим нещо кой знае какво.
Докато собственик и клуб нямат ВЗАИМЕН интерес нещата да се случват, те просто няма да се случат!
Но според мен на политиците им е през дедовия и не мисля, че е редно за всеки неуспех да търсим конспирации, директиви, външни намеси, и саботажи от най-високо ниво.
За съжаление, през годините като че ли ни "свикнаха" все в тази посока да гледаме.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

gihuelo
Мнения: 5895
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот gihuelo » 16 май 2024 15:46

Днес да напомня!

17:00 ЦСКА-Септември - финал за купата до 18год.
Победителя играе в Младежката Шампионска Лига.
Мача може да се гледа по Спортал ТВ.

Ozzimozzi
Мнения: 7170
Регистриран на: 30 авг 2012 12:20
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот Ozzimozzi » 16 май 2024 19:25

gihuelo написа:Днес да напомня!

17:00 ЦСКА-Септември - финал за купата до 18год.
Победителя играе в Младежката Шампионска Лига.
Мача може да се гледа по Спортал ТВ.

Победихме с дузпи и ще играем в младежката шампионска лига, но българският футбол е безкрайно далеч от истината. Мъка е да се гледат тези деца и младежи!
Защо Левски не е обслужвал дълга си към НАП в последните 2 години, при положение, че това е водещото плащане за придобиване на лиценз?
- Не бих казал, че плащанията към НАП са най-важното нещо за получаване на професионален лиценз.


Красимир Иванов

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3823
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот ivo55 » 16 май 2024 20:35

Имам нулев интерес да гледам футбол, практикуван от хора, играещи футбол по едва час-час и половина пет дена в седмицата. Разбираемо е да им е трудно да правят нещо съществено и сложно с топката.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3719
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот danko_sot » 16 май 2024 23:28

Интересно! Има доста спекулации, че Стамен може да остане и за следващия сезон.

Не мога да кажа, че това ще е грешно решение.Казвал съм, че за мен той е качествен треньор. Единственото, което отчитам като негов минус е, че няма тази енергия, хъс и харизматичност, които да прехвърли върху играчите, която могат да дадат Любо и Стойчо например.

И е важно, който и да е треньорът, да изкара целия сезон. С Белчев начело виждам по-голям шанс за това, отколкото с Любо. От тази гледна точка Белчев е по-малко рискован вариант, а и по -удобен за двамата директори. С Любо със сигурност ще им е много по-трудно да работят.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3823
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот ivo55 » 17 май 2024 09:57

Бай Стамен никога няма да стане шампион с ЦСКА, просто няма качества за това.

Но в интерес на истината следващия сезон е илюзия, че можем да станем шампиони, предвид, че не се очертава Разград да свалят нивото си, а ЦСКА трудно може за един трансферен прозорец да оправи цялата бъркотия, оставена от Ганчев и неговата селекция, правена по нощите, на база клипчета в youtube, гледани от него самия, по негови собствени признания.

Сериозен отбор се изгражда 2-3 години. И то, ако приемем, че вече ще се прави не от борци, а от футболни специалисти. И че няма да се продават добрите играчи, освен ако не дойде някоя колосална оферта от много сериозен западен отбор.

В момента и Ботев и Черно Море даже имат по-окомплектовани отбори от нашия. На практика след 2 седмици ние ще сме отбор с 0 бекове, 0 крила и 0 централни нападатели и само един дефанзивен халф на преклонна възраст и напълно неспособен да се затича. Това не е отбор. Това е да нямаш отбор.

gihuelo
Мнения: 5895
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот gihuelo » 17 май 2024 10:42

Бачо Стамен вчера след победата на U-18 каза : Трябва да се подготвим добре за шампионската лига.
Аз това го разбирам като значк че ще е треньор на дубъла и на тези момчета.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6124
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Магията ЦСКА! (Всекидневна)

Мнениеот MASTER_COOL » 17 май 2024 10:51

Аз относно Стамен и Любо съм 50 на 50. Нямам против Стамен, но трябва сериозно да промени някои неща. Няма план Б и не е гъвкав, смените които предприема също са скандални.
Любо си го знаем, абсурд да се задържи за дълго където и да е.
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта