Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3733
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот danko_sot » 23 яну 2024 19:55

Абе човек, то не е така дай да го вземем, пък ще видиш. Това не е някаква електронна игра от сорта на на fotball manager , дето ги играехме едно време. Има си логика и правила. В момента играем ромб и разполагаме с Юга, Скаршем, Кареасо, Линдсет, Хайнц, Шопов, Чорбаджийски и Шакич (без да броя Вион и Туфегджич, който мисля че е пътник, но странното е, че е на лагера). Това са осем човека за 4 позиции, но по важното е, че Чочев би бил най- добър мисля на позицията на върха на ромба, а там сега е Линдсет, като Хайнц също може да играе там, а много вероятно е и Скаршем. Ако не бяхме взели Скаршем, тогава може би можеше да има резон за Чочев. Но сега не. Да не говорим, че за мен ромба не е алтернатива вече за нас, а ако преминем на схема с крила, използваните халфове ще намалеят и най -вероятно Скаршем и някой измежду Хайнц и Кареасо ще търкат пейката.
Сега видях, че Стойчев все пак май го взимаме. Не съм го гледал, но за мен това е супер. Младо момче, българин , национал за младежи. Такива трябва да взимаме. Вижте левскарите колко млади талантливи български играчи имат, после тука ме плюят, че пиша за сините. Еми пиша, щото там Тея дето правят селекцията разбират от футбол, но пък нямат пари. При нас е обратното.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

caracol
Мнения: 102
Регистриран на: 05 яну 2011 20:23
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот caracol » 23 яну 2024 23:42

danko_sot написа:Абе човек, то не е така дай да го вземем, пък ще видиш. Това не е някаква електронна игра от сорта на на fotball manager , дето ги играехме едно време. Има си логика и правила. В момента играем ромб и разполагаме с Юга, Скаршем, Кареасо, Линдсет, Хайнц, Шопов, Чорбаджийски и Шакич (без да броя Вион и Туфегджич, който мисля че е пътник, но странното е, че е на лагера). Това са осем човека за 4 позиции, но по важното е, че Чочев би бил най- добър мисля на позицията на върха на ромба, а там сега е Линдсет, като Хайнц също може да играе там, а много вероятно е и Скаршем. Ако не бяхме взели Скаршем, тогава може би можеше да има резон за Чочев. Но сега не. Да не говорим, че за мен ромба не е алтернатива вече за нас, а ако преминем на схема с крила, използваните халфове ще намалеят и най -вероятно Скаршем и някой измежду Хайнц и Кареасо ще търкат пейката.
Сега видях, че Стойчев все пак май го взимаме. Не съм го гледал, но за мен това е супер. Младо момче, българин , национал за младежи. Такива трябва да взимаме. Вижте левскарите колко млади талантливи български играчи имат, после тука ме плюят, че пиша за сините. Еми пиша, щото там Тея дето правят селекцията разбират от футбол, но пък нямат пари. При нас е обратното.


Преди около 20 години трябваше да играем с Галатасарай за УЕФА. Тогава, доколкото си спомням, Добри Митов беше болен от жълтеница, Жоао Карлос беше наказан, а Гай беше с контузия. Така че като централни защитници в този мач излязоха младият Йордан Върбанов и левият бек Александър Томаш. В резултат до 10- минута ни водеха с 2:0. Ама и тогава някой като теб си е казал, че не ни трябват повече защитници ;)
За мен една ситуация, при която напролет Хайнц да не в добра форма ( ако са верни слуховете за нощния му живот), Скаршем все още да се адаптира, Юга да е наказан и Кареасо да е контузен ми се струва напълно възможна. Сам можеш да си представиш как ще изглежда халфовата ни линия в такъв случай. А и нямам нищо против Линдсет да седне на пейката за сметка на Чочев, евентуално. Все пак Линдсет е халф, на който 60% от пасовете са неточни.
И все пак мисля, че това за Чочев е партенка.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3733
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот danko_sot » 24 яну 2024 11:10

Трансферът на Стойчев все още не е факт. Ситуацията е доста сложна, под наем е в Арда, които имали уж първа опция да го вземат след наема. Въпросът е, че все пак футболът отдавна не е с робовладелческа система, затова бе въведено и правилото "Босман" и желанието на играча има значение. След като той не иска в Арда, не би трябвало да играе там. Въпросът е кога ще го вземем според мен и на каква цена.
Според мен трябва да се съсредоточим при селекцията върху българските играчи. Много са малко наистина качествените българи и последните години играят приоритетно в Лудогорец, като те са им и капитани ( Дяков, Недялков, Десподов).
Има ли класен млад български играч това трябва да е топ приоритет в селекцията ни. След като даваме милиони за чужденци, би трябвало да намерим и 400-500 хиляди за българи, но по някаква причина тези пари ни се свидят много повече, все едно купуваме бракувана стока. Да, цените са завишени и на нашите играчи, но нали не мислите, че този Кордоба струва милион, цената на Фаетон също е силно завишена спрямо показаното при нас до момента. Спомнете си кои са били най-ценните трансфери в ЦСКА. Янчев как взехме трудно от Нефтохимик, Велизар Димитров мисля от Миньор, като платихме немалка сума, Емо Гъргоров дойде за рекордна сума от Локо Сф, Тунчев и Котев ги взехме в пакет от Локо Пловдив и т.н. и т.н.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13852
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот Red_Neck » 24 яну 2024 11:15

Това с Чочев ми се струва нереално.
Дори Ивайло да натиска за трансфер, без разходка в багажник до Бялка, Цеката ще му сложи такава цена, че да откаже Джуджи.
Поне разбрахме, че доказаният Чочев с 40 гола за 5 полусезона не става за ЦСКА защото е на 31, а Стойчев, който дори не сме гледали е супер, защото има 4-5 мача в национала на младежите. :)))))
Логика та дрънка ....
За справка, Шопов има 3-4 пъти повече мачове за същите младежи, но вече 3 полусезона се чудим дали става или не става ;)))

Колкото до "младите и талантливи играчи" на клуба-фетиш от Сухата река, предполагам са визирани младежките национали Пламен Андреев, Асен Митков и Марин Петков, които не е ясно дали сме гледали или не :)))
Въпрос за 10 000: кой от тримата щеше да хване ръка на Кабриото, ако Раев имаше пара за чужденци или по-класни българи?
Въпрос за 100 000: кой точно от тримата искате да видите в титулярния състав на ЦСКА и на чие място?
Нищо лошо нон стоп да се мрънкЯ и плюе в една определена посока, но е желателно да се влага поне малко мисъл, защото изглежда жалко и смешно.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3733
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот danko_sot » 24 яну 2024 11:43

Веднага ти казвам, мой човек, въпреки че пак се заяждаш, което явно просто ти е част от характера.
На мене не ми пука да говоря за Левски и Лудогорец и да ги давам за пример в някои отношения. Да, Левски нямат пари и вероятно това е основната причина да налагат толкова юноши, но това е най-добрата клубна политика и за клуба и за българския футбол. От тези момчета 4-5 може да играят в първия отбор на високо ниво, а 3-4 да стигнат и до национала. Мисля, че Митков е голям талант, макар да съм го гледал малко, а този Марин Петков винаги съм се чудел защо е резерва при тях. Да, бих го взел за крило при нас без да се замисля.
Играчи над 30 години в ЦСКА не трябва да се взимат. В момента ние сме с Асприля, който не знам защо го взехме, след като има и хронична травма, Каранга, който се говори, че има много контузии и не се знае в какво състояние е, а не е минал и медицински прегледи, Матей вече е над 30 също, както и Бусато.
За Стойчев се чуват добри отзиви. Мисля, че той ще се конкурира с Вион, ако го вземем. За другият бек един нов ще се конкурира с Де Нойер и Санянг.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
suni
Мнения: 3098
Регистриран на: 20 авг 2009 12:25
Skype: имам

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот suni » 24 яну 2024 12:30

Спри се бе човек!!!
Марин Петков винаги съм се чудел защо е резерва при тях.

Резерва при ония, ама да го вземем за титуляр в ЦСКА?!!
Даже не е смешно! :x
Другите бисери - без коментар!
Прокобо мръсна, върви на майната си! Изображение

gihuelo
Мнения: 5919
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот gihuelo » 24 яну 2024 13:46

danko_sot написа:Веднага ти казвам, мой човек, въпреки че пак се заяждаш, което явно просто ти е част от характера.
На мене не ми пука да говоря за Левски и Лудогорец и да ги давам за пример в някои отношения. Да, Левски нямат пари и вероятно това е основната причина да налагат толкова юноши, но това е най-добрата клубна политика и за клуба и за българския футбол. От тези момчета 4-5 може да играят в първия отбор на високо ниво, а 3-4 да стигнат и до национала. Мисля, че Митков е голям талант, макар да съм го гледал малко, а този Марин Петков винаги съм се чудел защо е резерва при тях. Да, бих го взел за крило при нас без да се замисля.
Играчи над 30 години в ЦСКА не трябва да се взимат. В момента ние сме с Асприля, който не знам защо го взехме, след като има и хронична травма, Каранга, който се говори, че има много контузии и не се знае в какво състояние е, а не е минал и медицински прегледи, Матей вече е над 30 също, както и Бусато.
За Стойчев се чуват добри отзиви. Мисля, че той ще се конкурира с Вион, ако го вземем. За другият бек един нов ще се конкурира с Де Нойер и Санянг.


Според мен Де Нойер не го брой повече. Едва ли ще играе .

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6132
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот MASTER_COOL » 24 яну 2024 15:11

[offtopic]Данко
Имаш нужда от 4,5 дни почивка.
Едно SPA развлечение, ще ти се отрази прекрасно.
Много си се напрегнал нещо и си личи от километри :oops:[/offtopic]
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3733
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот danko_sot » 24 яну 2024 18:13

[offtopic]Никаква почивка не ми трябва. Тук има хора, които пишат само колкото да се заяждат, без да могат да изкажат никакво конструктивно мнение. И без това преди да почна да пиша си беше мъртвило. Така че ви оставям пак да си пишете и да гледате през изкуствените ви розови очила[/offtopic]
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

gihuelo
Мнения: 5919
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот gihuelo » 24 яну 2024 19:24

Славия 1913 II (София) - ЦСКА II (София) 0:3


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта