20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Dani Kiki
Мнения: 780
Регистриран на: 13 дек 2009 13:57
Контакти:

Re: 20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Мнениеот Dani Kiki » 21 фев 2022 19:15

Mitata написа:
Dani Kiki написа:
Red_Neck написа:Много тегав мач. Добре, че го взехме.
Тежка игра, липса на идеи в атака, пропусклива защита, ...... не е за приказване.

Нелеп инцидент между двамата Жоровци. Още в реално време се видя, че Кайседов следеше с поглед топката, докато Урсула тръгна за физически контакт с нападателя и едни сигурни 3-4 минути лежане след това. Непремерен риск, 'дет се вика ;)
Дебел Стефко днес грухти по медиите, ама ако го пита човек за какво, сигурно и той не знае :)


Не съм фен на Тумбака, ама човека си беше прав за съдиите и ВАР. Еднометрова засада на Кайседо преди сблъсъка, ясно се вижда! Спокойно страничния можеше да я вдигне и никой копче не може да му каже. При дузпата за Славия - още в реално време се видя, че на бека има червен, покриващ засадата поне метър и половина. А после линията на ВАР-а си беше просто подигравка с футбола.... За виковете и ръкомаханията на Стойчо не си струва да се пише дори, чернодрешкото покорно навеждаше глава.


При дузпата за Славия засадата се вижда с просто око. Линиите са успоредни на аутлинията, централната и на наказателното. Поставят се на най-крайната част от тялото, с която може да се отбележи редовен гол, естествено без ръцете и съвсем не е трудно да се поставят правилно.

Знам, че трябва да са успоредни, само дето този път не бяха...
realno: Бройчо сега се оплаква като клиент изпуснал евтино олио? :)

Mitata
Мнения: 6667
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: 20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Мнениеот Mitata » 21 фев 2022 19:18

Dani Kiki написа:
Mitata написа:
Dani Kiki написа:
Red_Neck написа:Много тегав мач. Добре, че го взехме.
Тежка игра, липса на идеи в атака, пропусклива защита, ...... не е за приказване.

Нелеп инцидент между двамата Жоровци. Още в реално време се видя, че Кайседов следеше с поглед топката, докато Урсула тръгна за физически контакт с нападателя и едни сигурни 3-4 минути лежане след това. Непремерен риск, 'дет се вика ;)
Дебел Стефко днес грухти по медиите, ама ако го пита човек за какво, сигурно и той не знае :)


Не съм фен на Тумбака, ама човека си беше прав за съдиите и ВАР. Еднометрова засада на Кайседо преди сблъсъка, ясно се вижда! Спокойно страничния можеше да я вдигне и никой копче не може да му каже. При дузпата за Славия - още в реално време се видя, че на бека има червен, покриващ засадата поне метър и половина. А после линията на ВАР-а си беше просто подигравка с футбола.... За виковете и ръкомаханията на Стойчо не си струва да се пише дори, чернодрешкото покорно навеждаше глава.


При дузпата за Славия засадата се вижда с просто око. Линиите са успоредни на аутлинията, централната и на наказателното. Поставят се на най-крайната част от тялото, с която може да се отбележи редовен гол, естествено без ръцете и съвсем не е трудно да се поставят правилно.

Знам, че трябва да са успоредни, само дето този път не бяха...


Как разбра, че не бяха успоредни? Аз мисля, че програмата е такава, че въпросните линии винаги са успоредни на централната. Единствената задача на операторите е да намерят най-изпъкналата част от тялото на атакуващия, съответно на противниковия футболист и да ги маркират със съответния цвят. Оттам компютърът си знае работата.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4347
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: 20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Мнениеот LoveAndPeace » 22 фев 2022 12:29

Mitata написа:Как разбра, че не бяха успоредни? Аз мисля, че програмата е такава, че въпросните линии винаги са успоредни на централната. Единствената задача на операторите е да намерят най-изпъкналата част от тялото на атакуващия, съответно на противниковия футболист и да ги маркират със съответния цвят. Оттам компютърът си знае работата.

Знаеш ли го вица за Лазар , който засичал скоростта на МПСтата от храстите :lol: :lol:
та така и с българския ВАР

Dust
Мнения: 8449
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: 20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Мнениеот Dust » 22 фев 2022 14:01

Линиите са правилни, тънкия момента е определеното моментът на паса, там когато положението е тънко, един кадър да се дръпне назад и положението с играчите се променя.
От стопкадърда идеалнонсе вижда, че топка вече е отцепилата, което значи, че трябва да се върне кадъра назад.
Ама бял кахър е това. С нашите "криви" стадиони и без Slow motion камери толкова
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Mitata
Мнения: 6667
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: 20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Мнениеот Mitata » 22 фев 2022 18:37

Естествено усъмниха се във възможностите на ВАР да "хване" засадата именно на мач на ЦСКА, иначе в останалите мачове ВАР е ОК.
Ето запис на ситуацията от друга гледна точка, виж. 7:42 мин.
https://cska.bg/index.php?main_page=doc ... duu8fdi9i2
Ясно се вижда, че нападателят на Славия е в засада през целия отсек от време.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Dust
Мнения: 8449
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: 20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Мнениеот Dust » 22 фев 2022 21:11

Неслучайно точно за момента на паса наблегнах, но тъй като страдаш от синдром на късата памет не мисля да влизам в полемика.
Имаше есента отново подобна ситуация и тогава друга песен пеехте.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Mitata
Мнения: 6667
Регистриран на: 13 юни 2016 12:13
Контакти:

Re: 20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Мнениеот Mitata » 22 фев 2022 21:45

Общо взето споровете са дали е имало нарушение в наказателното поле/извън него и дали дадено нарушение е заслужавало жълт/червен картон. Мисля, че ВАР доста добре се справя със засадите, за разлика от нарушенията и картоните, при които субективното мнение на главните рефери натежава.
ЦСКА, ЦСКА всичко започва и свършва така,
ЦСКА, ЦСКА, затова е измислен света!

Потребителски аватар
Pride
Мнения: 3263
Регистриран на: 09 апр 2008 09:41
Контакти:

Re: 20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Мнениеот Pride » 25 фев 2022 01:17

W Cтефанов пищи, че имало удар с лакът. Само дето никой друг освен него не го е видял. Да е жив и здрав Петков, но всъщност удара при падането на земята бе това, което го нарани.
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ http://www.lokosf.info

Изображение Изображение

Потребителски аватар
1913SS
Мнения: 318
Регистриран на: 17 авг 2014 15:06
Контакти:

Re: 20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Мнениеот 1913SS » 27 фев 2022 07:55

Pride написа:W Cтефанов пищи, че имало удар с лакът. Само дето никой друг освен него не го е видял. Да е жив и здрав Петков, но всъщност удара при падането на земята бе това, което го нарани.

Факт е без него паднахме. Скоро идва с вас мача и ще видите, къде сме ние и къде сте вие!

Потребителски аватар
Pride
Мнения: 3263
Регистриран на: 09 апр 2008 09:41
Контакти:

Re: 20 Кръг/Славия-ЦСКА/20.02.2022/17.45ч

Мнениеот Pride » 08 мар 2022 13:11

На този терен нямаше какво толкова да се види добре, че ви свирна съдийчето.
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ http://www.lokosf.info

Изображение Изображение


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта