Шави Ернандес (фен тема)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Middlesbrough
Мнения: 32472
Регистриран на: 11 мар 2009 03:20
Контакти:

Re: Шави Ернандес (фен тема)

Мнениеот Middlesbrough » 21 май 2015 16:24


Шави обяви официално, че напуска Барселона след края на сезона. Шави е рекордьор по мачове за Барселона. Той има 764 двубоя с екипа на каталунците. Ернандес има спечелени 3 трофея от Шампионска лига, 8 титли в Примера дивисон, 2 Купи на Краля, 6 Суперкупи на Испания, 2 Суперкупи на Европа, 2 трофея от Световното клубно първенство. Шави също така е двукратен европейски шампион с Испания и световен шампион с „Ла Фурия“.
„Трябва да потвърдя, че напускам Барселона след края на сезона. Това е едно окончателно решение, което е много трудно. Посъветвах се с моето семейство и съпругата ми. Мисля, че настъпи моментът, в който трябва да си тръгна. Можех да остана още един сезон, но през настоящата кампания имах много малко време за игра. Време е да сменя въздуха. Много трудно взех това решение. Проектът в Катар обаче е много емоционален. Ще играя в Ал-Сад през следващите две години. Също така ще работя за академията „Аспайър“. Ще мога да се формирам като треньор и също така спортен директор. Искам да отбележа, че клубът в нито един момент не загуби доверие към мен. Преди няколко седмици получих предложение да остана до 2018 година, но вече бях взел решението за себе си. Благодаря за подкрепата на феновете. Моята цел е да се върна обратно вкъщи“, сподели Шави в началото на своята пресконференция.
„Отборът се намира в един невероятен момент. За мен Барселона продължава да бъде най-важното нещо на света. Изключително съм щастлив, че имах възможност да бъда част от историята. Да мога да напиша част от историята. През миналата година бях много разочарован. Сезонът бе много тежък за мен след провала на Световното първенство, а и годината с Барселона не бе успешна. За това взех решението да остана. Сега обаче настъпи моментът да си тръгна. Нямам достатъчно време за игра, а това не ми харесва. Не се чувствам, както преди“, добави халфът.
„Искам да играя футбол и да се наслаждавам. Мисля, че това ще може да стане в Катар. Моята цел обаче е да се завърна и да работя в Барселона като треньор или спортен директор“, продължи Шави.
„Финалите никога не са лесни. Не само на терена, но и в живота. Важно е да си тръгнеш, когато си на върха. Спечелихме титлата, а до края на сезона може да спечелим още две купи. За мен това е едно специално завършване на кариерата ми в Барселона.“
„Ще ми хареса, ако ме запомнят като човек, който даде всичко от себе си за Барселона и за националния отбор на Испания. Дори не можех да мечтая за по-успешна кариера. Много съм щастлив от това, което успях да постигна. В подобен момент винаги е трудно. За мен Барселона е най-големият клуб в света. Винаги се чувствам щастлив тук. Аз нямам врагове във футбола, оставам само приятели. “
„Не обичам да говоря за себе си. Щастлив съм от постигнатото. Ние сме цяла една генерация, която постигна всичко това в Барелона и в националния отбор. Всички, с които имах удоволствието да работя свършиха огромна работа, за да бъдат постигнати тези успехи. Не мога да искам повече. Сега ми предстои работа за един много амбициозен проект в Катар, където ще бъда с моето семейство. Това, което искам за бъдеще е да се върна в Барселона и да работя отново тук.“
„През последните 30 години Барселона печелеше с футбола, който практикуваше. В началото не ми беше лесно, но никога не съм спирал да преследвам целите си. В нито един момент не съм мислил за отказване, въпреки че имаше тежки момент.“
„Не съм казал на майка ми за офертата, която получих от Барселона за продължаването на моя договор.“
„Нормално е във всяка една съблекалня да има проблеми.“
„Посъветвах се с Гуардиола преди да избера проекта в Катар. “
„Няма да ми е лесно да не нося фланелката на Барселона. Не исках да настъпва този момент, но той е неизбежен.“
„Барселона ще продължи да печели и да играе добре. Тези футболисти ще продължат да пишат историята. Спомням си всеки един момент от работата ми с Ван Гаал, Рийкард, Пеп, Тито...“
„Катар наистина ми харесва. Стадионите...мога да говоря много запалено. Това е идеалното мясти, където мога да продължа моята кариера.“
„Барселона печели през последните 30 години с философията за играта. За Барселона е нормално да има играчи от школата. Това прави отборът различен. Това прави тимът победител. Играчите от школата са закърмени със стила на игра, с разбирането за футбола. Тези футболисти от школата са закърмени с идеята за успеха, с идеята как Барселона трябва да печели.“
„Икер Касияс ми е много добър приятел и такива ще останем винаги. Смятам, че той не заслужава такова отношение от страна на феновете на Реал Мадрид. Той е дал изключително много на Реал и на националния отбор. Икер заслужава огромно уважение. Той страда, а не заслужава това. Хората трябва да помнят какво направи той.“
„Проведох много разговори с Луис Енрике през този сезон. Двамата се познаваме много добре. Той уважава много моето решение и ме остави сам да определя бъдещето си.“
„Отивам в Катар, за да се наслаждавам, за да науча нови неща от друга футболна култура.“
„Смятам, че успехите на тази генерация на испанския футбол скоро няма да бъдат подобрени.“
„Мисля, че можех да се адаптирам перфектно към стила на игра на Милан или Байерн. Никъде другаде обаче нямаше да се чувствам по-добре от Барселона.“
„Сега искам да се концентрирам върху двата финала, които ми предстоят.“
„Има футболисти, които могат да ме заместят. Иван Ракитич е един невероятен играч. Той се адаптира много добре. Андрес също може да се заеме с ролята на организатор на играта. Серхи Роберто и Рафиня имат огромен потенциал и също могат да се развият и да заемат мястото ми“, каза още 35-годишният футболист.
„С Пирло не сме се срещали от много време. Той е феноменален футболист. Аз много го харесвам. Такъв играч от неговото ниво няма друг. Той притежава огромен талант.“
„Предстоят ни два финала, които няма да са никак лесни. Изправяме се срещу много трудни съперници“, завърши Шави Ернандес.


Офтопик:



Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шави Ернандес (фен тема)

Мнениеот paceto » 22 май 2015 19:34

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13207
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Шави Ернандес (фен тема)

Мнениеот sapio0o » 23 май 2015 20:14

Голям е Шави. Вероятно някой ден ще го видим и като треньор на Барселона. :)

Потребителски аватар
enguerino
Мнения: 13162
Регистриран на: 17 юни 2010 12:24
Контакти:

Re: Шави Ернандес (фен тема)

Мнениеот enguerino » 24 май 2015 11:53

ИзображениеИзображение
Copa América Top Scorer: 1991
Serie A Top Scorer: 1995
Argentine Player of the Year: 1998
Fiorentina all-time Top Scorer
Argentina all-time Top Scorer
FIFA 100

Потребителски аватар
enguerino
Мнения: 13162
Регистриран на: 17 юни 2010 12:24
Контакти:

Re: Шави Ернандес (фен тема)

Мнениеот enguerino » 03 юни 2015 21:56

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4a6tB5de6_8&feature=youtu.be[/youtube]
Copa América Top Scorer: 1991
Serie A Top Scorer: 1995
Argentine Player of the Year: 1998
Fiorentina all-time Top Scorer
Argentina all-time Top Scorer
FIFA 100

Потребителски аватар
enguerino
Мнения: 13162
Регистриран на: 17 юни 2010 12:24
Контакти:

Re: Шави Ернандес (фен тема)

Мнениеот enguerino » 03 юни 2015 21:57

Изображение
Copa América Top Scorer: 1991
Serie A Top Scorer: 1995
Argentine Player of the Year: 1998
Fiorentina all-time Top Scorer
Argentina all-time Top Scorer
FIFA 100

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Шави Ернандес (фен тема)

Мнениеот Madridist » 03 юни 2015 22:25

Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Шави Ернандес (фен тема)

Мнениеот paceto » 04 юни 2015 22:24

Ето я в голям мащаб снимката отгоре - http://i.imgur.com/fNur0JN.jpg


Върни се в “Барселона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта