Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Lord VOODOO
Мнения: 1903
Регистриран на: 18 юни 2009 11:17

Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Мнениеот Lord VOODOO » 13 окт 2009 12:26

Асоциацията на професионалните футболисти FIFPro е изпратила писмо до ФИФА, в което се протестира срещу новия договор на Лионел Меси с Барселона. Аржентинецът подписа продължение на контракта си, според което е обвързан с клуба до 2016 година. От FIFPro обаче твърдят, че това е в разрез с етиката на ФИФА, тъй като договорите би трябвало да са със срок между една и пет години.

Президентът на европейския клон на FIFPro Филип Пиат обясни, че „според правилника, приет през 2001 година, продължителността на договорите трябва да е между една и пет години. Меси има договор с Барселона до 2016-та.”

FIFPro протестира и срещу огромната сума, заложена в трансферната клауза за Лео Меси, която от 150 милиона евро в предишния му договор, вече е 250 милиона. „Това също не е според нормите на ФИФА,” казва Пиат.

В офисите на FIFPro все още няма отговор нито от ФИФА, нито от Барселона.



Бива бива завист, ама чак пък толкова?! И защо един отбор да не може да подпише договор за повече от 5 години, ако и футболиста и клуба са съгласни?

Но това, което ме издразни най-много е това:

FIFPro протестира и срещу огромната сума, заложена в трансферната клауза за Лео Меси, която от 150 милиона евро в предишния му договор, вече е 250 милиона. „Това също не е според нормите на ФИФА,” казва Пиат.


А защо не протестираха срещу клаузите на Роналдо и Кака, които уж са по 1 милиард евро?! Значи за 1/4 милиард правят проблем, ама за цял милиард мълчат като п*тки!!! Аман от подли атаки! Лапорта беше прав, че всячески всички се опитват да дестабилизират отбора с цел да се спре хегемонията на Барса! Явно наистина сме голям трън в очите и задниците на всички! Е нека им е гадно! ФИФА не може да ни направи нищо, а най-добрият футболист във Вселената ще бъде наш играч още дълги години!!! :lol: :lol: :lol:
Бижутера написа:А и трябва да отбележим,че голяма заслуга за кацането и на нацистите на луната през 40-те години има и извънземна цивилизация,която ни дава техника и съвети,а в замяна получава жив човешки материал


:lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Flash1912
Мнения: 655
Регистриран на: 28 сеп 2009 11:59
Контакти:

Re: Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Мнениеот Flash1912 » 13 окт 2009 12:47

Ауу колко насериозно сте се взели. не сте недосегаеми. и ако има нещо неизрядно трябва да се оправи. А Лео Меси и най добрия играч във Вселената.. може ама във Вселената на гърбушковците :) Лео Меси е като Роналдиньо, днеска го има утре го няма.. малко са тези оставили трайна следа във футбола... А и поне да правеше нещо за национала, а не само да отбива номера...

Потребителски аватар
Lord VOODOO
Мнения: 1903
Регистриран на: 18 юни 2009 11:17

Re: Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Мнениеот Lord VOODOO » 13 окт 2009 12:58

Flash1912 написа:Ауу колко насериозно сте се взели. не сте недосегаеми. и ако има нещо неизрядно трябва да се оправи. А Лео Меси и най добрия играч във Вселената.. може ама във Вселената на гърбушковците :) Лео Меси е като Роналдиньо, днеска го има утре го няма.. малко са тези оставили трайна следа във футбола... А и поне да правеше нещо за национала, а не само да отбива номера...


Абе ормеш... Меси сам ли да носи националният отбор на Аржентина на гърба си? Другите понеже нищо не играят и всички очакват Меси сам да побеждава другите отбори е не става така! А колкото до жалкото твърдение, че Меси нямал успехи с националният си отбор.... да те осведомя, че Меси е Олимпийски шампион с Аржентина както и световен шампион през 2005-а за юноши под 20 години!!! ;)

Все пак на терена са 11 играча, а не Меси + 10 овце!

А къде видя нещо неизрядно в договора на играча към нас? Някаква си там организацийка решила, че всички играчи, които са част от нея не трябва да подписват договори за повече от 5 години!! Е и? Някъде да си чул/видял Меси да е част от тази организация, че да е подвластен на техните правила? Някога да си чул/чел правило на ФИФА/УЕФА, което да забранява играч да подписва договор за повече от 5 години? Някъде да има забрана клаузата за откупване да бъде над някаква определена сума??? И не на последно място.... както вече казах защо се прави на проблем за клаузата на Меси, след като клаузите на Роналдо и Кака за откупуване са 4 пъти по-големи?!!!! Или ти просто не познаваш числата и не знаеш, че 1/4 милиард е по-малко от цял милиард?!!!!


П.П. Нека псевдо разбирачи дето нямат нищо общо с футбола като тоя Flash1912 повече да не се обаждат по темата!
Бижутера написа:А и трябва да отбележим,че голяма заслуга за кацането и на нацистите на луната през 40-те години има и извънземна цивилизация,която ни дава техника и съвети,а в замяна получава жив човешки материал


:lol: :lol: :lol:

Fichango
Мнения: 1579
Регистриран на: 17 яну 2009 10:08
Контакти:

Re: Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Мнениеот Fichango » 13 окт 2009 13:05

Ах, що го нямаше Меси преди 15 години и да излезе срещу Трифон? Прекалено насериозно е взет тоя дребосък

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Мнениеот tprodanov » 13 окт 2009 13:12

Дребосъка не знам класа ли е или кво точно, но е страшно полезен. На мен лично ми изглежда, че ей са ше се спъне в топката, ама ей го на- не се спъва. Колкото до протестите - еба ли ги. Само знам, че големите кинти преебават футбола. Щото тия пари, на 90% идват от рекламни постъпления. Комерсиализация му се вика - все по-масово и все по-некачествено.

Потребителски аватар
BoB0
Мнения: 303
Регистриран на: 10 юли 2009 15:34
Контакти:

Re: Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Мнениеот BoB0 » 13 окт 2009 14:06

Как може феновете на Реал да ръкопляскат на Меси, Раул да казва, че е най-добрият играч в света. А тука некви селяндури да го псуват. Я почнете да гледате малко футбол бе глупаци. Играч като него, няма да се роди кой знае колко време.

Потребителски аватар
Flash1912
Мнения: 655
Регистриран на: 28 сеп 2009 11:59
Контакти:

Re: Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Мнениеот Flash1912 » 13 окт 2009 15:01

Lord VOODOO написа:
Flash1912 написа:Ауу колко насериозно сте се взели. не сте недосегаеми. и ако има нещо неизрядно трябва да се оправи. А Лео Меси и най добрия играч във Вселената.. може ама във Вселената на гърбушковците :) Лео Меси е като Роналдиньо, днеска го има утре го няма.. малко са тези оставили трайна следа във футбола... А и поне да правеше нещо за национала, а не само да отбива номера...


Абе ормеш... Меси сам ли да носи националният отбор на Аржентина на гърба си? Другите понеже нищо не играят и всички очакват Меси сам да побеждава другите отбори е не става така! А колкото до жалкото твърдение, че Меси нямал успехи с националният си отбор.... да те осведомя, че Меси е Олимпийски шампион с Аржентина както и световен шампион през 2005-а за юноши под 20 години!!! ;)

Все пак на терена са 11 играча, а не Меси + 10 овце!

А къде видя нещо неизрядно в договора на играча към нас? Някаква си там организацийка решила, че всички играчи, които са част от нея не трябва да подписват договори за повече от 5 години!! Е и? Някъде да си чул/видял Меси да е част от тази организация, че да е подвластен на техните правила? Някога да си чул/чел правило на ФИФА/УЕФА, което да забранява играч да подписва договор за повече от 5 години? Някъде да има забрана клаузата за откупване да бъде над някаква определена сума??? И не на последно място.... както вече казах защо се прави на проблем за клаузата на Меси, след като клаузите на Роналдо и Кака за откупуване са 4 пъти по-големи?!!!! Или ти просто не познаваш числата и не знаеш, че 1/4 милиард е по-малко от цял милиард?!!!!


П.П. Нека псевдо разбирачи дето нямат нищо общо с футбола като тоя Flash1912 повече да не се обаждат по темата!


Сега сигурно ще последва трактат на тема колко пъти си бил на Камп Ноу и как си мега разбирача и най-футболния човек в България? Да ама да ти кажа, че ако седиш в една стая с 5 човека с големи пишки - твоята няма да порастне. Това по въпроса за кой разбира и кой не разбира от футбол и съответно ползата от това, че си бил на Камп ноу :) И точно фенчетата на най-комерсиалните отбори в света, в това число и Комерселона - не знам какво говорите за разбиране от футбол. Точно вие дето като малки сте гледали класирането в спорта от По света и у нас - видели, че Барса или Реал са първи и станали техни фенчета... Футболът не е само победите и красивата игра, а нещо много повече, нещо което така наречените glory-hunters никога няма да усетят. Неписано правило е, че загубеняците в живота си избират отборите, които са на гребена на вълната, за да компенсират неуспехите в живота си...

FIFPro не е някаква си организацийка и правилата важат за всички професионални футболисти. Клаузите на Роналдо и Кака ги обявиха като слух.. а за Меси се похвалиха от Барса официално. А ти да си ровил из правилата на ФИФА, че питаш МЕН дали съм чел/чул нещо ? Знаеш ли ги наизуст..?

Лично към теб не съм отправил никаква персонална нападка обаче ти постъпи точно като каталунски циганин и веднага почна с личните заяждания. Явно много ви сърби като ви зачешат недосегаемите задници.

При положение, че 60-70% от гаучосите са гласували Меси да е резерва.. не знам какво коментираш изявите му.. Той може като дете и олио да е пикаел, ама в момента в национала не играе това, което може.

Пак ще повторя, че никога не съм казвал, че Меси е слаб играч, напротив - за мен е един от топ футболистите за всички времена, но се прекалява с възхваляването и "дззззттт"-кането...

ПП: Лафа за "дзззт" който не го знае. Така се чува, когато се сваля ципа на дънките преди да .. сещайте се :)

Потребителски аватар
Lord VOODOO
Мнения: 1903
Регистриран на: 18 юни 2009 11:17

Re: Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Мнениеот Lord VOODOO » 13 окт 2009 17:18

Изобщо си нямаш представа защо на времето съм избрал Барселона! Не не е заради Стоичков или защото, когато съм бил примерно 5 някой е казал, че са шампиони на Испания....

Как да е, нападнах те, защото ти нападна Барселона! А това никога не съм допускал - някой да напада любимият ми отбор и аз да не се опитам да го защитя!

Специално се рових в правилата на УЕФА и ФИФА и никъде няма споменат таван на клаузата за откупуване! След като няма таван значи Барса могат да му сложат клауза, която да е равна на целият БВП на САЩ примерно! - това е тяхно право и никой няма правото да им се меси по този въпрос! А колкото до FIFPro... това, че те са си измислили някакъв правилник не означава, че клубовете са длъжни да го спазват! И в крайна сметка не виждам какъв е проблема Меси да подпише договор и за 10 години стига да иска! Какво им пречи на FIFPro? Завиждат ли му, че има дългосрочен договор с европейски гранд за доста тлъста заплата? Ми в крайна сметка, за да му предлагат от клуба такъв договор, явно си го е заслужил!!! А в крайна сметка това, за което ти говориш, че щяло да има последствия... най-много да задължат Барса да скъси договора за срок от 5 години и нищо повече, но не вярвам това да се случи!

А колкото до анкетата дали Меси да играе... като фен на Барса казах, че се надявам Меси да не играе! Надявам се Марадона да послуша сънародниците си и да не го пусне в игра. Та не виждам какъв ти е проблема с това? ;)

В крайна сметка ние феновете имаме правото да коментираме изявите на отборите и играчите ни!!! Ти си коментирай твоят Ботев, аз си коментирам моята Барселона!
Бижутера написа:А и трябва да отбележим,че голяма заслуга за кацането и на нацистите на луната през 40-те години има и извънземна цивилизация,която ни дава техника и съвети,а в замяна получава жив човешки материал


:lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
shevchenko
Мнения: 586
Регистриран на: 30 мар 2008 16:25
Местоположение: Старите "форумци" ви благодарят за "коректното" ви отношение
Контакти:

Re: Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Мнениеот shevchenko » 13 окт 2009 18:32

Нека ги взима, заслужил ги е.
Изображение

Потребителски аватар
ZinedineZidane
Мнения: 5328
Регистриран на: 03 юни 2009 22:18
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Играчите протестират срещу договора на Лео Меси

Мнениеот ZinedineZidane » 13 окт 2009 19:18

Е добре, щом "най-големия" играч е казал, че вечно ще е в Барселона, не разбирам какъв е проблема да сключи договор за 5 години както всички останали футболисти. После подновяването ще е формалност. Май май, Барселона се страхува от парите на някой като Ман Сити и голямата вероятност Меси да се поблазни и да "смени обстановката след като е спечелил всичко с Барселона".
Ботев (Пд) зарадва България, "жълто-черен" ураган отвя казахстанци!


Върни се в “Барселона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта