Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
SSIW
Мнения: 238
Регистриран на: 07 дек 2010 11:56

Re: Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Мнениеот SSIW » 20 апр 2017 16:36

Blue_knight написа:
SSIW написа:На прима виста мога да ти приведа два примера за подминаване на игра, носеща огромен риск за здравето на атакуваните футболисти :
- Алвеш брутално настъпи и усука глезена на Неймар, не беше свирен дори фаул;
- Пиянич без дори намек, затова, че има за цел да играе за топката , така преобърна Меси във въздуха, че той щеше да си строши врата при падането

... няма картон и в двата случая :shock: .


Иска ти се пак Дениз Айтекин ли да беше съдя? :shock:


Не. Единствените ми претенции в случая са това, че имаше подминати нарушения, които носеха голям риск за играчите, иначе с останалите аспекти на съдийството във вчерашния мач, аз съм ОК. Ти смяташ, че един мач трябва да се преиграва, ако няма поне по един загинал футболер и няколко в реанимацията, това ли ти е тезата?

Потребителски аватар
tibidabo
Мнения: 2258
Регистриран на: 14 дек 2009 21:53
Контакти:

Re: Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Мнениеот tibidabo » 20 апр 2017 18:39

Captain Stottlemeyer написа:
tibidabo написа:За наше съжаление съдията пуска доста свободна игра и това сериозно ни затруднява предвид на моменти грубата игра от страна на играчите на Юве. Неймар се съмнявам, че ще завърши мача.


Теб не знам какво точно те затруднява (освен домашните по математика) и се пъхаш при големите, а съдията просто не се върза на елементарните симулации на Суарес (отдавна разкрит в Англия), Неймар и Ко., от които биха се засрамили и треторазредни балетисти. А ако в нечии каталунски главици (най-вече треньорски) се е мержелеела някаква трепетна надежда за повторение на романтичния френски филм с ПСЖ, то очевадно хорицата не са знаели (простено им е), че италианският неореализъм и италианското катеначо са съвсем друга манджа (пица), която не е за всяка уста лъжица!... 8-) Даже има рима!... :lol:


Шегаджия..., че и поет! Кои са големите? За мое огромно съжаление отдааавна нямам домашни по математика иначе на сто процента щях да потърся за помощ Шекспир на математиката :)

BTW. Това за грубостта го казах на полувремето, а Светльо Табаков го е написал днес:

"P.S.: И нещо, което е тема за друг коментар и подчертавам - това не бе решаващото в случая с Барса - Юве. Съдийството. Реферът Бьорн Кайперс бе решил да докаже, че в Шампионска лига не се свири в полза на Барса. И пусна дотолкова свободна игра, та чак не отсъждаше явни нарушения в полза на каталунците. А пък и Ювентус са отбор с традиции в тази област... Само за сравнение - предната вечер унгарецът Виктор Касай извади жълт картон при първото нарушение на Байерн, при фаул на Видал, още в 5-ата минута. А това е белег за тенденцията в мача, която видяхме след това. Толкоз..."

https://barcelona.gong.bg/football-svia ... zdi-428474

[offtopic]Няма намерение да продължавам да споря с глупостите ти. Ако се чудиш защо, прочети подписа ми, ако не ти е ясен, го прочети повторно, ако пак не ти е ясен
"Cujusvis hominis est errare, nullius, nisi insipientis in errore perseverare".
Scaramouch[/offtopic]
[center]“Never argue with idiots, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”


― Mark Twain
[/center]

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9099
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34
Контакти:

Re: Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Мнениеот bubka » 20 апр 2017 18:56

tibidabo написа:BTW. Това за грубостта го казах на полувремето, а Светльо Табаков го е написал днес:

"P.S.: И нещо, което е тема за друг коментар и подчертавам - това не бе решаващото в случая с Барса - Юве. Съдийството. Реферът Бьорн Кайперс бе решил да докаже, че в Шампионска лига не се свири в полза на Барса. И пусна дотолкова свободна игра, та чак не отсъждаше явни нарушения в полза на каталунците. А пък и Ювентус са отбор с традиции в тази област... Само за сравнение - предната вечер унгарецът Виктор Касай извади жълт картон при първото нарушение на Байерн, при фаул на Видал, още в 5-ата минута. А това е белег за тенденцията в мача, която видяхме след това. Толкоз..."

https://barcelona.gong.bg/football-svia ... zdi-428474



Аз пък не мога да си обясня тази натрапчива пристрастност в коментарите и статиите за Барселона на "журналистите" от Гонг. Просто не виждам логиката тук, нямам обяснение. Сега, че Табаков е абсолютен малоумник е едно на ръка, ама все пак...

ИНаче какво мога да кажа за мача, марш обратно в катуна :mrgreen: , ще хрускате пуканки пред телевизорите, гледайки как РЕал взима 12-та. :)
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Мнениеот paceto » 20 апр 2017 20:09

tibidabo написа:
SSIW написа:Това вчера, по мое мнение бяха 100% от възможностите ни. За да си надскочим с доста сегашното ниво и да разчитаме на нещо повече от едно достойно представяне с/у Юве, ни трябваше и импулс от навременно влезнал гол. Три-четири много добри положения имаше, при които бяхме много близо, за жалост не е само шанса и страхотната отбрана на съперника, които ни попречиха в случая ... стрелбата на почти всичките ни играчи, от движение и при средна и по-дълга дистанция, е крайно незадоволителна ... така по-меко да се изразим. Това , защо се настояваше толкова упорито, топката да се центрира в наказателното поле и при двадесетте (!!) корнера, които изпълнихме , също ми убегна като идея и цел, която преследва треньора. Суарез (пак по мое мнение) вчера беше най- неориентирания и най-неефективния на терена, мисля, че Алкасер беше правилния избор за титуляр.
Толкова за вчера, но всичко започна от мача в Торино ... схемата по която бяхме подредени, тактическия план и изпълнителите, които беше избрал Енрика за този мач , след онова, което се беше случило в Париж (!!) ... единствената квалификация, която ми идва на езика е - малоумие ...
Нов треньор, нова концепция и ще се започва градежа на нов отбор, това е . САМО БАРСА !!!



Имахме нужда от подобен шамар, за да се разбере (искрено се надявам), че само с кръпки и пъхане на главата в пясъка бурята няма да отмине. Трябват ни обективни оценки и смели решения.
VISCA BARCA!


Извинявайте, ама вие все още нищо не сте видели що се отнася до криза в отбора. Все още нямате сух сезон или да го кажа няколко сухи такива, за да започнат кардинални мерки за промяна на това състояние. Вие все още не сте видели криза в отбора такава каквато имаше да речем в Реал, в момента в Манчестър и т.н. да не изброявам всички големи отбори. От 2005 вървите във възходяща линия и все още държите това темпо до известна степен. Това да отпаднеш на 1/4 финал в ШЛ си е съвсем нормално нещо, въпреки че вие трябваше да отпаднете още предният кръг, но това е друга тема.

Малко от вас като фенове сте видели отбора си да не печели титли няколко сезона, така че това за вас все още не е позната тема и като отпаднете от ШЛ на подобна фаза ви се вижда някакъв катаклизъм. Не искам да съм лош пророк, но според мен трябва да свиквате с такова положение в близките сезони особено като се "заличи" и последният от така нареченото златно поколение т.е. Меси, Иниеста и компания, които лек по лек вече започват да намаляват като единици и остават само както им се викат - наемниците. :)

Потребителски аватар
tibidabo
Мнения: 2258
Регистриран на: 14 дек 2009 21:53
Контакти:

Re: Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Мнениеот tibidabo » 20 апр 2017 20:27

Паце, някои хора сме фенове на Барселона много преди да спечелим първата КЕШ, така че не можеш да ме впечатлиш кой знае колко с видяно. А преди 2 години и малко след една загуба срещу Сосиедад, слушахме същите пророкувания, как всичко е приключило. Тогава вие с Анчелоти бяхте на върха на еуфорията и редихте розовото бъдеще. В края на сезона обаче Татко Карло беше изгонен, а ние се радвахме с 5 титли във витрината.
Прогнозите са за това...да не се сбъдват, а Времето е най-добрият съдник!
[center]“Never argue with idiots, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”


― Mark Twain
[/center]

Вълчан
Мнения: 4266
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Мнениеот Вълчан » 20 апр 2017 21:03

Ювентус игра много стегнато.Просто краят на тази епоха добри футболисти във Барселона доиде....Чакаме следващият дриим тим....

Потребителски аватар
tibidabo
Мнения: 2258
Регистриран на: 14 дек 2009 21:53
Контакти:

Re: Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Мнениеот tibidabo » 20 апр 2017 21:21

budka, ако не са коментаторите на Гонг, ще са тези на Спортал, ако и те са пристрасни, ще са тези на Гол.бг, накрая да не се окаже, че и Цацаров е на заплата в Барселона. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Несериозно, постарай се малко повече. Порови се малко, положи малко усилия...
[center]“Never argue with idiots, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”


― Mark Twain
[/center]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Мнениеот paceto » 20 апр 2017 21:22

tibidabo написа:Паце, някои хора сме фенове на Барселона много преди да спечелим първата КЕШ, така че не можеш да ме впечатлиш кой знае колко с видяно. А преди 2 години и малко след една загуба срещу Сосиедад, слушахме същите пророкувания, как всичко е приключило. Тогава вие с Анчелоти бяхте на върха на еуфорията и редихте розовото бъдеще. В края на сезона обаче Татко Карло беше изгонен, а ние се радвахме с 5 титли във витрината.
Прогнозите са за това...да не се сбъдват, а Времето е най-добрият съдник!


Аз не визирам теб, но има не малък процент, които са фенове на отбора от 2009 и дори сами си го казват. Аз не помня кой какво е говорил миналата година, но няма как това да стане за една година и винаги съм твърдял, че срив ще има при вас след като си замине златното поколение. То се виждат наченките и сега, но благодарение на геният на Меси и компания се държите на ниво. Колко пъти вече ви спаси Меси този сезон в първенството, а тези които трябваше да вършат тази работа като Суарес и Немайр гледаха отстрани така да се каже. Суарес и той вече е дърт и сега направи 30 години, а се съмнявам да се задържи още дълго време при вас, Меси скоро (разбирай 3-4 сезона) и той ще потегли на някъде и сега след 2 месеца и той прави 30 години. Тук говорим, че ще се види подобен спад след 4-5 сезона, а не догодина или след две. :)

Потребителски аватар
tibidabo
Мнения: 2258
Регистриран на: 14 дек 2009 21:53
Контакти:

Re: Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Мнениеот tibidabo » 20 апр 2017 21:30

Никой не твърди, че няма да се получи. Даже е по-вероятно, затова и писах, че трябват смели решения. Видя се какво се получи, когато беше взето решение за назначаването на Гуардиола, продажбата на Роналдиньо, Деко и още куп звезди през 2007. Режеше се до кокал. Трябва да се действа в перспектива и да не се робува на имена. Неколкократно съм повтарял, че преподписването на договорите с почти всичките футболисти е неправилно-това задушава младото поколение и това е факт. При Енрике почти нямаме дебютирал млад футболист от школата. Проблемите са много и са с натрупване, но ако те не се констатират обективно от управата и след това не се работи за тяхното решаване кризата ще е дълбока, но затова пък продължителна.
[center]“Never argue with idiots, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”


― Mark Twain
[/center]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Барселона - Ювентус ШЛ::19.04.2017::21.45ч.

Мнениеот paceto » 20 апр 2017 21:56

Аз по принцип не искам да гледам слаба Барселона и за двата отбора ще е добре да си менкат титлата през 1-2-3 сезона + Атлетико, дай Боже Валенсия или Севиля, а защо не и Билбао, които нямат титла от 1984 година. :)


Върни се в “Барселона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта