Марк-Андре тер Стеген - Фен тема

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18054
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Марк-Андре тер Стеген - Фен тема

Мнениеот kingofpop » 22 май 2014 20:28

[center]Няма как да не направим фен тема на човека, който ще пази на Барса в следващите 5 сезона. Аз съм много доволен от този трансфер и както казах в другата тема би трябвало да вдигне поне 2 ШЛ до 2019 :) Самият факт, че е немец, говори за класа под рамката, в мачовете, които съм му гледал останах доста доволен, като цяло може би е вярно, че е колеблив, но очаквам до 2 сезона да е от най-добрите, огромни надежди имам за него ;) [/center]

Марк-Андре тер Щеген е германски футболист роден на 30 април 1992 в Мьонхенгладбах, Северен Рейн-Вестфалия, който играе като вратар и се състезава за Барселона, както и за националния отбор на Германия.


През първата половина на сезон 2010/11 тер Щеген впечатлява с изявите си за резервния отбор на Борусия Мьонхенгладбах и често е викан за резервен вратар в първия тим. Колегите му в първия отбор се представят слабо до този момент и от първите 22 мача имат едва 16 точки. Михал Фронтшек е заменен на треньорския пост от Люсиен Фавр.

Постепенно отбора заиграва по-добре, но слабите изяви на титулярния вратар Логан Бейли дърпат отбора назад. Фавр постепенно губи вярата си в Бейли и на 10 април тер Щеген застава за първи път на вратата на първия отбор на Борусия в мач от Първа Бундеслига срещу Кьолн. До края на сезона тер Щеген е неизменен титуляр, като запазва вратата си без допуснат гол в четири от последните пет мача на отбора си, помагайки на Борусия Мьонхенгладбах да се спаси от изпадане. В единия от мачовете показва спасявания от световна класа за победата с 1-0 над станалите шампиони в края на сезона Борусия Дортмунд.


Статутът на тер Щеген като първи избор на вратата на Борусия се цементира след пращането под наем на Логан Бейли в швейцарския Ксамакс. Сменя фланелката с номер 21 с тази с номер 1.

По време на летния трансферен прозорец Байерн Мюнхен закупуват вратаря на Шалке 04 Мануел Нойер, който е и титуляр вратар на националния отбор на Германия. Дебютът на Нойер е именно срещу тер Щеген на Алианц Арена. Изключителните изяви на тер Щеген и грешка на Нойер фиксират крайния резултат от 0-1 за Борусия Мьонхенгладбах.

В първият мач от 2012 г. Борусия Мьонхенгладбах печели с 3:1 отново срещу Байерн Мюнхен, а тер Щеген отново блести със страхотни спасявания. Изявите му карат легендарния вратар на Байерн Сеп Майер да възкликне, че тер Щеген е бил добър колкото Нойер, но втория е направил грешка, коствала загубата на отбора му срещу Борусия.

Изявите на тер Щеген помагат на Борусия Мьонхенгладбах да завърши на четвърто място в края на сезона и да се класира за Шампионска лига.


тер Щеген взима участие и в двата мача срещу Динамо Киев от плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионска лига. Отбортъ му губи плейофа с общ резултат 4-3.


тер Щеген е включен в предварителния списък на Йоаким Льов за Евро 2012, но не попада в окончателния състав от 23-ма души. Дебютът си за Германия прави на 26 май 2012 г. в контрола срещу Швейцария, в която Германия губи с 3-5.

На 22 май 2014 Марк подписва официално договор с Барселона, с който се обързва с "Блаугаранас" до 2019 година.


Само четири часа след трансфера си, немският талант беше представен официално на стадиона на каталунците.

Успех на Марк :!: :!:

http://www.youtube.com/watch?v=P7l9oNx7qk4

Изображение


Последна промяна от kingofpop на 23 май 2014 23:48, променено общо 4 пъти.
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: Марк -Андре Тер Щеген - Фен тема

Мнениеот MCMXIII » 22 май 2014 23:10

Да му беше изписал името вярно, щеше да е безценно ;)
По темата- много е добър.
[center][wrapimg=]http://www.img-share.eu/main/download_image/1913fxPMh3F.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Joro_Barca
Мнения: 3654
Регистриран на: 02 яну 2009 21:51
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Марк-Андре тер Щеген - Фен тема

Мнениеот Joro_Barca » 22 май 2014 23:55

Няма смисъл за всеки нов да се прави тема , има тема за трансферите ;)
Изображение

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18054
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Марк-Андре тер Щеген - Фен тема

Мнениеот kingofpop » 22 май 2014 23:59

Joro_Barca написа:Няма смисъл за всеки нов да се прави тема , има тема за трансферите ;)


знам, ама тоя ще ни варди 5 години и ще дойде момент, в който ще стане специален, за това направих как да е :)
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23687
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Марк-Андре тер Щеген - Фен тема

Мнениеот paceto » 23 май 2014 02:24

Не се знае колко специален ще стане :)
Може хич да не му потръгне, така че да се говорят такива неща от сега е доста нелепо поне за мен.
Да не говорим пък това, че щял да спечели цели 2 титли в ШЛ до 2019 :mrgreen:

Потребителски аватар
tibidabo
Мнения: 2258
Регистриран на: 14 дек 2009 21:53
Контакти:

Re: Марк-Андре тер Щеген - Фен тема

Мнениеот tibidabo » 23 май 2014 09:14

Като за начало да научи каталунски, че не искам да си мисля как ще се разбира с Пике и компания! :)
[center]“Never argue with idiots, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”


― Mark Twain
[/center]

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: Марк-Андре тер Щеген - Фен тема

Мнениеот MCMXIII » 23 май 2014 09:16

tibidabo написа:Като за начало да научи каталунски, че не искам да си мисля как ще се разбира с Пике и компания! :)

Я ти като знаеш каталунски ми помогни, моля те! Хосеп, Джосеп или как Гуардиола?
[center][wrapimg=]http://www.img-share.eu/main/download_image/1913fxPMh3F.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Middlesbrough
Мнения: 32472
Регистриран на: 11 мар 2009 03:20
Контакти:

Re: Марк-Андре тер Щеген - Фен тема

Мнениеот Middlesbrough » 23 май 2014 10:29

:)
Успех на пича :)
[center][wrapimg=]https://thenypost.files.wordpress.com/2019/03/james-harden.jpg?quality=90&strip=all&w=618&h=410&crop=1[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQO8_lGo8nA8_IcLIXLWf5EmOZJm1Aswij5Lxnwz3sLgZHlc3r-[/wrapimg][/center]
[offtopic][wrapimg=]https://pre00.deviantart.net/a68c/th/pre/f/2017/035/5/1/the_king___leo_messi__lockscreen_wallpaper__by_jazzyjaber-daxtpdo.jpg[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
Kockata
Мнения: 3
Регистриран на: 23 май 2014 10:37
Контакти:

Re: Марк-Андре тер Щеген - Фен тема

Мнениеот Kockata » 23 май 2014 10:54

Аз съм изключително ентусиезиран от привличането му. Това, че е от немската школа говори достатъчно, а пък сега виждам, че сме родени на един и същи ден, което усилва симпатиите ми към него. Нямам търпение да се привлекат още нови играчи, защото е необходимо и да започне сезона! Forca Barca
Изображение

Потребителски аватар
FCBarcelona7
Мнения: 1496
Регистриран на: 07 апр 2012 23:43
Контакти:

Re: Марк-Андре тер Щеген - Фен тема

Мнениеот FCBarcelona7 » 23 май 2014 13:48

Да ми пожелаем успех, много титли и малко грешки! :)
[center][wrapimg=]http://puu.sh/2IoDc.png[/wrapimg][/center]


Върни се в “Барселона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта