Новините за БАРСЕЛОНА !

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
mahamadu
Мнения: 18
Регистриран на: 04 фев 2016 20:00
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот mahamadu » 03 окт 2017 15:48

Ееее пичовее. Много се радвам, че пазите темата. Аз влизам от време на време и чета коментарите ви по някой въпроси. Не бях чуквал обаче на първата страница. Сега го направих без да искам и видях,че е направена от мен преди близо 10 години. Тогава бях с ник Мормона и върлувах много във форума. После спрях, започнах работа, имах и някой проблеми в личен план. Форума между другото се промени, като визия, като хора в него. Все пак мислех, че тази тема не е тази, която направих преди 10 години.
Като я погледнах даже не можах в първият момент да разбера кога минаха 10 години. Все още не са, но и това скоро ще бъде формалност. Тогава по едно време правих и игрите с прогнози за мачове във Франция, Германия, Испания... интересни времена бяха.

Успех с темата и с целият форум. Истина е, че някой неща вече се изместиха в социалните мрежи. Преди 10 години бяхме повече тук. :P

Потребителски аватар
mahamadu
Мнения: 18
Регистриран на: 04 фев 2016 20:00
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот mahamadu » 03 окт 2017 15:52

П.С. Вие барселонисти не бива да забравяте, че в тази тема има и моменти, на кокто сме се радвали когато любим клуб взе ШЛ и Световно клубно. Четох ви лятото, когато говорихте за трудните моменти и дали ще вземем Коу или не. Истината е, че Барса ще просъществува, за разлика от измислени клубове, като ПСЖ основан 70те години на миналия век, както и клуб без история, като Сити...

Потребителски аватар
LSFC 1914
Мнения: 7455
Регистриран на: 25 юли 2009 13:00
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот LSFC 1914 » 03 окт 2017 16:18

Нали ще напускате примера ? Какво става с вас? След това къде ще започнете? Може би от 3-4 дивизия :lol:

През миналата седмица Жерард Фигерас, спортният министър на Каталуня, обяви, че Барселона може да участва в първенството на някоя близка държава - Италия, Франция или Англия.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот paceto » 03 окт 2017 22:37

То дори Бартомеу каза, че е много вероятно Барселона да играе в друго първенство ако се стигне до отцепване на областта. По закон и чисто формално отцепат ли се както те искат то автоматично излизат от първенството и за да участват трябва да пускат молба.

Лошото в цялата тази история е че сега като нищо цялата омраза ще се изсипе към клуба Барселона и то навсякъде в Испания. На мен лично не ми харесва да се смесва политиката със спорта, а за съжаление именно клуба много пъти е заемал позицията си за отцепване т.е. влиза директно в политическите основи, което не е добре. Предполагам, че това спуснато отгоре, за да може да се дава по този начин повече гласност сред феновете и каквото прави клуба то и феновете да го следват.

Потребителски аватар
mahamadu
Мнения: 18
Регистриран на: 04 фев 2016 20:00
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот mahamadu » 04 окт 2017 12:37

Това с отцепването е велика глупост за мен. Любопитно е, че ако се случва в Англия (област Чешир примерно), във Франция (Ломбардия да речем), в Италия (остров Сардиния) няма да имам против и само ще гледам сеир. В случая обаче, понеже харесвам Барселона, мисля, че това не е ок за тях. Същото е, като Кърждали да реши да се отцепва. Няма да ми е безразлично.
Барселона да играе в Англия и да е шампион там или в Италия ми се струва нелепо. После - чия квота ще заемат в ШЛ? За кого ще играят? За Италия (ако ритат там) или за Франция например? Ако Барселона се състезава в Премиершип и вземе ШЛ това ще е 6та ШЛ за клуба, но точките от нея къде ще идат? В Англия или в Испания или пък в новосформираната федерация Каталуня? Всичко това е нелепо и ми се струва странно и нереализуемо. Добре е да не се случи. Да се цепят държави през 21ви век на кралства и монархии е дебилно. Да, Барселона е най-богатата част на Испания и те не искат да издържат едва ли не останалите региони, но това не е основание за отцепване.
Утре на този принцип наистина може да се отцепи Кърджали, Сардиния, Прованса и какво ли не.

Иначе що се отнася до това къде ще играе Барселона... на база на последните години, в които дори не може да срещне Английски клуб защото те отпадат бързо в ШЛ, а ако срещне го пердаши, мисля, че няма да е проблем Барселона да стане шампион на Англия или Италия. Но не възприемам идеята Барселона от шампион на Испания да започне да се титулува, като шампион на Англия или Франция например. И да носи точки за Франция или Англия да речем в ранглистата на УЕФА. За мен трябва да пуснат молба за да участват в Примера и за в бъдеще ако се отцепят наистина. Освен това смятам, че ако се започва в друго първенство дори и то да е испанското, то ще трябва Жирона, Еспаньол и Барселона да започнат от 3та дивизия, което е удар по амбицийте на клуба. Как ще се купят звезди или задържат младежи, които ще играят в трета, а после във втора дивизия и няма да играят в ШЛ 3 години...

Потребителски аватар
Middlesbrough
Мнения: 32472
Регистриран на: 11 мар 2009 03:20
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот Middlesbrough » 06 окт 2017 13:21

Andrés Iniesta renews for life at FC Barcelona! #ForeverIniesta

GRANDEE


Офтопик:

Потребителски аватар
tibidabo
Мнения: 2258
Регистриран на: 14 дек 2009 21:53
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот tibidabo » 06 окт 2017 15:39

Да е жив и здрав!!!
LEGEND!!!
“Never argue with idiots, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”


― Mark Twain

Потребителски аватар
SSIW
Мнения: 238
Регистриран на: 07 дек 2010 11:56

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот SSIW » 25 окт 2017 13:04

"Хосе Мануел Арнаис вkapa пъpвия cи гoл зa пъpвия тим нa Бapca."

Момчето има безспорни качества! Е, очевидно няма да слаломира с дрибъл между повечко противникови футболисти, както го прави Меси или Неймар, но скоростта , баланса и ударът му са на много добро ниво, струва ми се, че показва самообладание и увереност. Тези наблюдения се потвърждават и от видяното във вчерашния мач - първото полувреме , при по сгъстената защита на Мурсия, му липсваше ефективност, но след почивката, когато и противника трябваше да погледне напред, се възползва блестящо от възможностите, които му се откриха. Хареса ми и играта на Карлес Аленья, а Яспер Силесен беше направо на топ ниво ! Дано това се окаже лъч на надеждата, на който имаме право да се осланяме, че школата и дубъла ни ще започнат да подпомагат решаването на задълбочаващите се кадрови проблеми.


Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18011
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Новините за БАРСЕЛОНА !

Мнениеот kingofpop » 26 ное 2017 14:46

Днес започваме серия от 6 ужасяващи гостувания в Примера

Валенсия, Виляреал, Реал, Бетис, Сосиедад, Градските

ако вземем 11-12 точки от тия 6 мача може да ни дават титлата :oops: :mrgreen:

като знам как бихме на Местая миналия сезон и през 2014 с голове в 93 +.....тоя път може и късметът да не е на наша страна и ще е тегаво довечера, дано защитата отново ни спечели някак мача


П.П. Верно ли Вермаелен ще играе ?
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:


Върни се в “Барселона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта