Андрес Иниеста - Фен тема.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
tibidabo
Мнения: 2258
Регистриран на: 14 дек 2009 21:53
Контакти:

Андрес Иниеста - Фен тема.

Мнениеот tibidabo » 18 мар 2012 23:20

Отдавна се каня да пусна една тема за един от любимците ми - "Илюзиониста". Напоследък пак влезе във форма и няма спиране. След Меси за мен е най-добрия футболист "един-срещу-един". Много труден за спиране и предвиждане. Страшно много ми напомня за Зенедин Зидан по спокойствието и лекотата, с която държи топката. Ето и малко информация за "Героят от Южна Африка":

Андрес Иниеста е роден на на 11 май 1984 година в селцето Фуентеалбия, провинция Албасете, Испания. Напуска селцето си където е тренирал футбол едва 8 годишен и и се мести в Албасете. Именно в юношеската школа на едноименния местен тим Иниеста се оформя като футболист( На скоро помогна с 1.2 млн.евро за финансовото спасяване на клуба). Големите отбори бързо забелязват таланта на младока, който е избран за най-добър играч на детското първенство в Испания. Барселона веднага го взима в юношеския си състав когато е 12 годишен.



При каталунците Андрес доразвива таланта си и преминава през всички формации на клуба. На 29 октомври 2002 година Луис ван Гаал дава шанс на младока и той прави своя дебют за първия отбор в мач от Шампионската лига срещу белгийския Брюж. През сезон 2004-05 Иниеста е неизменен титуляр и взима участие в 37 от 38 мача в Примера, най-много от всички състезатели на Барса. През сезон 2005-06 поради контузията на Шави, той е твърд титуляр за отбора. Приносът му към отбора и талантът му е оценен и от новия треньор Франк Рийкард. На 22 август 2006 Иниеста вдига трофея Хуан Гампер. Той е и капитан на отбора за турнира, а на финала Барселона побеждава Байерн Мюнхен с 4:0. На 19 юли 2008 год. Реал Мадрид отправя оферта към играча, но каталунците действат светкавично и му предлагат нов договор. Иниеста преподписва и настоящият му договор с Барселона е до месец юни 2014 г. Към настоящия момент за първия отбор на Барселона Андрес има 393 мача и 38 гола.



На 24 септември 2008 година, Андрес Иниеста е избран като един от новите капитани на Барселона, след като бившия заместник-капитан Роналдиньо напуска в посока Милан.
На 6 май 2009 год. в допълнителното време от полуфинала на Шампионската лига срещу Челси на Стамфорд Бридж, отбелязва изравнителното попадение за 1:1, с което класира Барса на финала в най-комерсиалния футболен турнир.



На Световното първенство в ЮАР през 2010 година в 116-ата минута на финала срещу Холандия Иниеста става любимец на цяла Испания. Както с това, че носи титлата за първи път на Иберийския полуостров така и с почита си към Даниел Харке. Показа, че е велик футболист и голям човек.
На 3 април 2011 година му се роди дъщеря - Валерия от съпругата му Анна Ортиз.



Да му пожелаем да е здрав и да ни радва още много години. :) :) :) :)
Последна промяна от tibidabo на 10 май 2015 22:54, променено общо 4 пъти.
[center]“Never argue with idiots, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”


― Mark Twain
[/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18010
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Андрес Иниеста - Фен тема.

Мнениеот kingofpop » 18 мар 2012 23:43

Идолът ми....Никога няма да забравя гола с Челси...потроших се от кеф тогава, както и гол на финала на световното :twisted: :twisted:
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Андрес Иниеста - Фен тема.

Мнениеот Red Warrior » 18 мар 2012 23:44

За мен е най-добрият халф в света. Да е жив и здрав набора. 8-)
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
enguerino
Мнения: 13162
Регистриран на: 17 юни 2010 12:24
Контакти:

Re: Андрес Иниеста - Фен тема.

Мнениеот enguerino » 18 мар 2012 23:47

Само заради присъствието на Меси не е най-добрия футболист в света
Copa América Top Scorer: 1991
Serie A Top Scorer: 1995
Argentine Player of the Year: 1998
Fiorentina all-time Top Scorer
Argentina all-time Top Scorer
FIFA 100

Потребителски аватар
frostbite
Мнения: 2157
Регистриран на: 17 дек 2011 17:42
Skype: n/a
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Андрес Иниеста - Фен тема.

Мнениеот frostbite » 19 мар 2012 00:36

Страхотен футболист. Помня миналия сезон в края на един мач с Меси показваха класа, минаваха по 2-3 защитници. Като вкара гола на Челси се изкъртих, не знаех къде се намирам. :mrgreen: На финала на Световното също. За мен най-добрият след Меси очи в очи (както каза автора). Единствена когато топката е в Меси и Иниеста чувствам сигурност и знам, че няма да опропастят атаката! Дано няма дългосрочни контузии и продължи да ни радва още 10 години! :)
[center][wrapimg=]http://www.prikachi.com/images/882/6178882s.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/67/6149067A.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Trueplayer
Мнения: 417
Регистриран на: 03 апр 2009 00:07
Местоположение: София
Контакти:

Re: Андрес Иниеста - Фен тема.

Мнениеот Trueplayer » 19 мар 2012 00:47

Уникален футболист,страхотен контрол върху топката :!:

haha
Мнения: 5002
Регистриран на: 07 дек 2009 22:24

Re: Андрес Иниеста - Фен тема.

Мнениеот haha » 19 мар 2012 01:12

Не съм фен на Барселона,но от години Андрес е любимият ми футболист :) Невероятен играч,може да направи каквото си поиска с топка в крака,той ще стане абсолютна легенда.Доколкото съм чел неща за него е и много читав като човек и е уважаван навсякъде в Испания.Помня и как отдаде почит на Дани Харке след като вкара на финала на Световното.
dunavfc написа:ББ е достатъчно богат за да си позволи да отпраши където си поиска,той обаче,не се е отказал и му се занимава с политика,защото му пука за народа.

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Андрес Иниеста - Фен тема.

Мнениеот megan fox » 19 мар 2012 01:59

Ще се повторя, но да го кажа и в тази тема: Преди 1 година бях много притеснен какво ще правим, когато Шави закачи бутонките на стената, но през тази една година Андрес се разви невероятно много, въпреки, всичките контузии, които го преследваха и той несъмнено е достоен заместник на "близнака" си и със сигурност ще стане добър поне колкото него! Много се радвам, че сбърках в преценката си за него (тая вечер се оказа, че това не е единствената преценка, която съм сбъркал, но това ще го разбере само един единствен човек, който едва ли ще прочете тези редове :( )

Андрес е невероятен, намира се във феноменална форма и се надявам да я задържи колкото се може по-дълго! Няма начин да не се запитаме дали Барса щеше да загуби толкова много точки, ако Иниеста не страдаше от толкова много контузии. Снощи срещу Севиля той изравни брадясал рекорд на Бутрагеньо - 50 поредни победи в Примера в мачовете, в които е участвал.

Пожелавам му да е жив и здрав и още дълги години да ни радва с невероятните си умения. :)

Поклон пред този велик играч и човек!
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Андрес Иниеста - Фен тема.

Мнениеот megan fox » 19 мар 2012 02:01

Шави най-вероятно няма да получи нито една Златна топка - нещо, което е доста несправеливо, но се надявам Иниеста да получи отличието поне веднъж, той го заслужава!
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
AMG
Мнения: 1314
Регистриран на: 24 авг 2011 12:08
Местоположение: Варна, България
Контакти:

Re: Андрес Иниеста - Фен тема.

Мнениеот AMG » 19 мар 2012 08:05

Много полезна информация и символ за нашия форум. Виж, това не го знаех, че Реал са го искали, от тебе го научавам. Невероятен играч, който в скоро време трябва да си присади коса. [offtopic]Мисля, да го водя на "Красен Стил".[/offtopic]
Всеки носи радост във форума - един на влизане, друг на излизане...


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта