Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Мнениеот MORSKI » 30 сеп 2012 14:50

Lord VOODOO написа:
В края на клипа, (44-45-а секунда) ясно се вижда, че засада НЯМА. ;)[/color][/b]


Дам тук засада наистина няма, но не ми говори, че ни подпрял съдията за тази ситуация! Тук говорим за лоша преценка на същия и може би некадърност на страничния! Защото при самата ситуация и аз в първия момент видях, че нападателя им не е в в един, ами поне в 3-4 метрова засада. На повторението обаче чак се вижда, че е покрит! Ти самият когато сме говорили за спорни положения на Барса в миналото си казвал, че това са грешки на съдиите, а не толкова подпиране и, че трябва да се въведат видео повторения! Нещо, за което аз също съм за! Сега интересно защо сменяш плочата, за Барса може, а за Реал не? :?

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Мнениеот MORSKI » 30 сеп 2012 14:56

Lord VOODOO написа:
Ръката на Игуаин:

[center][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PpYxxyYLg4Y[/youtube][/center]

Няма проблеми да обсъдим и спорни положения за Барса, които да не съм ги признал. Избора е изцяло твой. Сети се за такава ситуация питай и ще ти кажа дали съм съгласен или не и ако не съм приложи клип да обсъдим ситуацията. ;)

П.П. Миналият сезон в Примера най-скандално ни подпряха срещу Севиля на Камп Ноу, когато в продължението рефера ни ПОДАРИ дузпа, която Меси изпусна и мача завърши 0:0. Но аз това си го признавам. ;)


Спира я с долната част на рамото, както се казва на фитнес език- долно рамо :lol: 50/50 е тая ситуация, склонен съм да мисля, че ако и вие бяхте в подобно положение реферът също щеше да отсъди нищо. Наистина не ми се ровичка, нямам това време, а и нямам точни и конкретни спомени, но съм гледал поне няколко мача, в които спорни ситуации в последните секунди на мачове на Барса се подминават от съдиите. Мисля, че беше един мач с Осасуна, но наистина не помня кога точно. Може и победата в с 2:1 да е било не помня.

Тук се измъкваш много умело по адвокатски, но аз ще ти отговоря по журналистически :lol: Пак ти казвам- не съм такъв статистик като вас- аз не помня спорните положения на Реал във всичките 50 мача, камоли на Барса. За мен това е комплексарско. И ти казах не веднъж, че най-вероятно и мача ви със Севиля ще забравя след време. Затова, за да е честно, като казваш А кажи и Б и покажи спорни ситуации и отсъжданията на съдиите в мачове на Барса!
Последна промяна от MORSKI на 30 сеп 2012 14:58, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Lord VOODOO
Мнения: 1903
Регистриран на: 18 юни 2009 11:17

Re: Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Мнениеот Lord VOODOO » 30 сеп 2012 14:57

MORSKI написа:
Lord VOODOO написа:
В края на клипа, (44-45-а секунда) ясно се вижда, че засада НЯМА. ;)[/color][/b]


Дам тук засада наистина няма, но не ми говори, че ни подпрял съдията за тази ситуация! Тук говорим за лоша преценка на същия и може би некадърност на страничния! Защото при самата ситуация и аз в първия момент видях, че нападателя им не е в в един, ами поне в 3-4 метрова засада. На повторението обаче чак се вижда, че е покрит! Ти самият когато сме говорили за спорни положения на Барса в миналото си казвал, че това са грешки на съдиите, а не толкова подпиране и, че трябва да се въведат видео повторения! Нещо, за което аз също съм за! Сега интересно защо сменяш плочата, за Барса може, а за Реал не? :?


И пак стигаме до това, че съдиите са хора и грешат. И оправдаваш тази ситуация, че реферите са сбъркали и аз веднага се съгласявам, защото хората не сме машини и правим грешки. И затова питам следното: защо когато рефер сбърка в полза на Барса забравяте, че съдиите са хора и че могат да сбъркат? Значи ако се сбърка в наша полза за вас е умишлено, обаче ако се сбърка в наша вреда или в полза на друг отбор (няма значение кой е той) тогава това е грешка... Е до кога така? Защо ти/ви е толкова трудно да приемете, че съдията снощи просто сбърка в наша полза, а не да го е направилумишлено? Ето затова става въпрос и заради това нещо е цялата тази дискусия! Значи ако е в полза на Барса е умишлено, ако е във вреда на Барса е грешка, така ли?
Бижутера написа:А и трябва да отбележим,че голяма заслуга за кацането и на нацистите на луната през 40-те години има и извънземна цивилизация,която ни дава техника и съвети,а в замяна получава жив човешки материал


:lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Lord VOODOO
Мнения: 1903
Регистриран на: 18 юни 2009 11:17

Re: Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Мнениеот Lord VOODOO » 30 сеп 2012 15:01

MORSKI написа:
Спира я с долната част на рамото, както се казва на фитнес език- долно рамо :lol: 50/50 е тая ситуация, склонен съм да мисля, че ако и вие бяхте в подобно положение реферът също щеше да не отсъди нищо. Наистина не ми се ровичка, нямам това време, а и нямам точни и конкретни спомени, но съм гледал поне няколко мача, в които спорни ситуации в последните секунди на мачове на Барса се подминават от съдиите. Мисля, че беше един мач с Осасуна, но наистина не помня кога точно. Може и победата в с 2:1 да е било не помня.

Тук се измъкваш много умело по адвокатски, но аз ще ти отговоря по журналистически :lol: Пак ти казвам- не съм такъв статистик като вас- аз не помня спорните положения на Реал във всичките 50 мача, камоли на Барса. И ти казах не веднъж, че най-вероятно и мача ви със Севиля ще забравя след време. Затова, за да е честно, като казваш А кажи и Б и покажи спорни ситуации и отсъжданията на съдиите в мачове на Барса!


Морски, точно в мача с Осасуна в Памплона реферите ни заклаха и него мач го загубихме с 3:2!!! Тогава в него мач отмениха не един, не два, а цели три гола на Алексис Санчес!!! Два от тези голове бяха отменени неправилно, единият беше правилно отменен. В същото време вторият гол на Осасуна беше от явна засада. Така че не помниш правилно. ;)

И не, аз не се измъквам по адвокатски. Казваш "не мога да помня 50 мача от сезона", а аз как помня нашите 50 + вашите 50?! Че точно от позицията на журналист би трябвало да помниш такива мачове, поне тия, в които е имало такива спорни моменти. И после като напиша, че част от вас (в това число и ти), че имате много избирателна памет и че помните само това, което ви е удобно после се сърдите и се обиждате...
Бижутера написа:А и трябва да отбележим,че голяма заслуга за кацането и на нацистите на луната през 40-те години има и извънземна цивилизация,която ни дава техника и съвети,а в замяна получава жив човешки материал


:lol: :lol: :lol:

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Мнениеот MORSKI » 30 сеп 2012 15:04

Lord VOODOO написа:
MORSKI написа:
Lord VOODOO написа:
В края на клипа, (44-45-а секунда) ясно се вижда, че засада НЯМА. ;)[/color][/b]


Дам тук засада наистина няма, но не ми говори, че ни подпрял съдията за тази ситуация! Тук говорим за лоша преценка на същия и може би некадърност на страничния! Защото при самата ситуация и аз в първия момент видях, че нападателя им не е в в един, ами поне в 3-4 метрова засада. На повторението обаче чак се вижда, че е покрит! Ти самият когато сме говорили за спорни положения на Барса в миналото си казвал, че това са грешки на съдиите, а не толкова подпиране и, че трябва да се въведат видео повторения! Нещо, за което аз също съм за! Сега интересно защо сменяш плочата, за Барса може, а за Реал не? :?


И пак стигаме до това, че съдиите са хора и грешат. И оправдаваш тази ситуация, че реферите са сбъркали и аз веднага се съгласявам, защото хората не сме машини и правим грешки. И затова питам следното: защо когато рефер сбърка в полза на Барса забравяте, че съдиите са хора и че могат да сбъркат? Значи ако се сбърка в наша полза за вас е умишлено, обаче ако се сбърка в наша вреда или в полза на друг отбор (няма значение кой е той) тогава това е грешка... Е до кога така? Защо ти/ви е толкова трудно да приемете, че съдията снощи просто сбърка в наша полза, а не да го е направилумишлено? Ето затова става въпрос и заради това нещо е цялата тази дискусия! Значи ако е в полза на Барса е умишлено, ако е във вреда на Барса е грешка, така ли?


Не, не казваме, че когато е в полза на Барса винаги е подпиране! Но правиш ли разлика между такава ситуация, която е въпрос на повторение и ОЧЕВАДНА СИМУЛАЦИЯ като тази на Сеск, която в 70-та минута при резултат 2:1 за Севиля напрактика реши мача. Защото то така и сттана, те с човек по-малко бяха съвсем друг отбор.... Говорим за откровено подпиране и когато съдията е на 1 метър от играча, който играе с ръка и не дава фаул. Какво като е в центъра на терена, той е длъжен според правилника да спре играта! Това не е хандбал... Няма как да не го е видял защото беше до двамата играчи.... Това вече не са съдийски грешки, това е тенденция. И аз срещу това негодувам! Иначе ако ми покажеш ситуации на Барса, идентични с тези на Реал, които показа- ще реагирам по същия начин, че това са грешки, а не подпиране.

Добре аз да те питам- защо феновете на Барса като сте толкова справедливи, нищо не казвахте 3 години подред за съдиите когато печелихте ЛА Лига, а се активизирахте когато загубихте същата!? Това не е ли лицемерие!? Ти може би правиш изкл;ючение наистина, защото винаги си говорел за некадърността на съдиите в Испания, но голяма част от вашите фенове говорят пълни глупсоти. Та в този ред на мисли да те питам= защо тогава цяла минала година говорехте как ни ПОДПИРАЛИ СЪДИИТЕ, А НЕ ГОВОРЕХТЕ, ЧЕ ТЕ ПРОСТО СА НЕКАДЪРНИ? Защото от тези 2 ситуации, които ми пусна ти, да ти кажа едната е ПОВЕЧЕ ОТ СПОРНА, а другата е липса на видимост и некадърност на рефера!
Последна промяна от MORSKI на 30 сеп 2012 15:11, променено общо 1 път.

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Мнениеот MORSKI » 30 сеп 2012 15:10

Lord VOODOO написа:
Морски, точно в мача с Осасуна в Памплона реферите ни заклаха и него мач го загубихме с 3:2!!! Тогава в него мач отмениха не един, не два, а цели три гола на Алексис Санчес!!! Два от тези голове бяха отменени неправилно, единият беше правилно отменен. В същото време вторият гол на Осасуна беше от явна засада. Така че не помниш правилно. ;)

И не, аз не се измъквам по адвокатски. Казваш "не мога да помня 50 мача от сезона", а аз как помня нашите 50 + вашите 50?! Че точно от позицията на журналист би трябвало да помниш такива мачове, поне тия, в които е имало такива спорни моменти. И после като напиша, че част от вас (в това число и ти), че имате много избирателна памет и че помните само това, което ви е удобно после се сърдите и се обиждате...


Явно съм сбъркал мача, може да е бил този, в който ги бихте с 2:1, а може и да е бил от есента миналата година. Може и да не е бил с Осасуна, но със сигурност съм гледал няколко такива мача. А и няма как да кажеш, че вас не са ви бутали съдиите, или не са бъркали същите....

Може и да си прав, не е хубаво, но това е положението. Просто не помня в такива подробности мачовете и спорните положения. Различни хора, различна памет, различни идеали. Има хора с фотографска, такива които помнят много факти и данни и т.н. Ти явно си от тях. В крайна сметка не сме роботи, а хора, нали така. А и не е казано, че като си журналист трябва да ги помниш всичките. Ти като адвокат много добре знаеш, че си има профил- и един адвокат по бракоразводни дела не е длъжен да знае материята на този, който се занимава примерно с имуществени дела и дразги. Като и лекарите- има си 100 вида лекари. Те учат обща медицина 6 години, но специализацията им е различна и е цели 4... Дефакто един очен лекар няма как да ти каже какво ти има, ако те боли панкреаса примерно, колкото и да е учил ;) Така е и при нас- има си хора за всичко- статистици, коментатори, анализатори и т.н. А и честно казано аз в последната година не практикувам журналистическата професия и леко съм се отдръпнал не само от Ла Лига, а като цяло от спорта ;) Но това е тема на друг разговор.

За избирателната памет. Вие също я имате, Мегъне. И тази тема го доказва ;)

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Мнениеот megan fox » 30 сеп 2012 15:27

MORSKI написа:Не, не казваме, че когато е в полза на Барса винаги е подпиране! Но правиш ли разлика между такава ситуация, която е въпрос на повторение и ОЧЕВАДНА СИМУЛАЦИЯ като тази на Сеск, която в 70-та минута при резултат 2:1 за Севиля напрактика реши мача. Защото то така и сттана, те с човек по-малко бяха съвсем друг отбор.... Говорим за откровено подпиране когато съдията е на 1 метър от играча, който играе с ръка и не дава фаул. Какво като е в центъра на терена, той е длъжен според правилника да спре играта! Това не е хандбал... Няма как да не го е видял защото беше до двамата играчи.... Това вече не са съдийски грешки, това е тенденция. И аз срещу това негодувам! Иначе ако ми покажеш ситуации на Барса, идентични с тези на Реал, които показа- ще реагирам по същия начин, че това са грешки, а не подпиране.


За ситуацията със Фабрегас честно казано мога само да спекулирам. В общи линии има 2 варианта:
1. Рефера наистина да ни е подпрял.
2. Рефера да се е подлъгал от симулацията на Сеск, т.е. грешка.

Колкото до ситуацията с Тиаго - да, рефера беше на около метър от мястото на инцидента, но главният рефер беше точно зад гърба на играчите и освен ако не разполага с рентгеново зрение е напълно възможно да не е видял играта с ръка. Вече остава въпрос защо страничният рефер не маркира ситуациятаза, щото вярвам, че ще се съгласиш главният съдия просто не може да вижда всичко, има ситуации, в които заради разположението на играчите остава на сляпо, просто няма как да вижда през телата им и тогава техните колеги, които седят до тъч линията трябва да им помагат. Но откакто еп очнал сезона в Примера се нахледахме на толкова много ситуации на игра с ръка, които останаха несанкционирани в полза на един куп отбори, че почвам да си мисля, че испанските рефери толерират тези хандбални изпълнения. Че мача с Хетафе, който спечелихме с 1:4 имаше точно 3 ситуации, в които играчи на Хетафе играха с ръка в наказателното си поле, а рефера не свири нито една! Е това какво е? Във вторият кръг, когато гостувахме на Осасуна - да, зачетоха ни гол от засада, но имаше две основателни претенции за дузпа в наша полза, едната пак за игра с ръка и рефера пак не свири нищо. На мача Атлетико - Бетис имаше толкова много ситуации с игра с ръка, че не е истина, а рефера къде свиреше,къде не, но най-забавното беше, когато в наказателното поле на Атлети играч на дюшекчиите игра с ръка и не само, че не последва дузпа за Бетис, ами последва и директен червен картон за техният играч, който се намираше до футболиста на Атлети. Т.е. рефера наистина свири игра с ръка, но не само, че я свири на грешният играч, но и я свири за грешният отбор! Така че играта с ръка на Тиаго... напълно е възможно рефера да не я е видял (вече обясних защо) или просто и той като колегите си в Испания да я е подминал. През първите 6 кръга това доста чето се случва по футболните терени в Примера, без значение кой отбори играят.


MORSKI написа:Добре аз да те питам- защо феновете на Барса като сте толкова справедливи, нищо не казвахте 3 години подред за съдиите когато печелихте ЛА Лига, а се активизирахте когато загубихте същата!? Това не е ли лицемерие!? Ти може би правиш изкл;ючение наистина, защото винаги си говорел за некадърността на съдиите в Испания, но голяма част от вашите фенове говорят пълни глупсоти. Та в този ред на мисли да те питам= защо тогава цяла минала година говорехте как ни ПОДПИРАЛИ СЪДИИТЕ, А НЕ ГОВОРЕХТЕ, ЧЕ ТЕ ПРОСТО СА НЕКАДЪРНИ? Защото от тези 2 ситуации, които ми пусна ти, да ти кажа едната е ПОВЕЧЕ ОТ СПОРНА, а другата е липса на видимост и некадърност на рефера!


Както казах не мога да нося отговорност за колегите, но замисли се какво става, всеки път когато някой рефер сбърка в наша полза! Тук в раздела се изсипват един куп "разбирачи", който само провокират и хейтват. Това няма как да не дразни и в един момент малко или много ставаш нагъл и почваш да провокираш и ти. А като добавим и ситуации, в които ме били ощетявани и кашата става пълна. Едните сочат с пръст как реферите са ни помогнали (отново), другите контрират как в други ситуации (понякога в други мачове) са ни порязали и в един момент всичко става един голям панаир.

Няма какво да си кривим душите, на Барса и Реал винаги се е помагала и винаги ще се помага, не само в Примера. Големите отбори имат тази привилегия. Но преди да се сочи с пръст и да се мрънка защо никой не се замисли как точно тези два отбора са се сдобили с тази привилегия? Защо точно те, а не примерно Валенсия и Севиля? Какво ги отличава тях от останалите. Няма първенство, в което на грандовете да не се помага, нормално е феновете на по-малките отбори да се оплакват, че са ощетени и те наистина са, но е смешно когато феновете на грандовете се хванем за гърлата и почнем да обясняваме колко се помага на големият съперник и отказваме да видим когато се помага на нас. Те това е целият проблем. Снощи в раздела ни имаше хора на Челси и Байерн които плюха, та плюха по Барса, сякаш на тях никога не се е помагало! Ето това вече дразни много. Къде бяха всичките фенове на Челси, когато в третият кръг срещу Рединг при резултат 2:2 бе зачетен гол на Торес от засада? Защо тогава нищо не казваха, ами се радваха като малки деца на захарен памук? Къде бяха феновете на баварците, когато ЙОВРЕБРО им зачете гол от 1 метър засада срещу Фиорентина на 1/8 финалите в ШЛ през 2010-а на Алианц Арена? Къде бяха феновете на баварците, когато Барса ги разби с 4:1 на Камп Ноу и при 4:0 не ни дадоха кристална дузпа? Да, и без това ги смазахме, но дузпата си беше факт, но тогава нямаше нито дума срещу рефера! И тн да не изброявам още един куп подобни ситуации в полза на техните отбори. Но тогава тези фенове са по-тихи от водата и по-ниски от тревата! И всичко това дразни ужасно много, защото ние (феновете на Барса) тези неща ги виждаме, ама не ходим да им досаждаме и да ги тролим след всяка една такава съдийска аванта в тяхна полза!
Последна промяна от megan fox на 30 сеп 2012 15:42, променено общо 1 път.
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Мнениеот megan fox » 30 сеп 2012 15:34

MORSKI написа:За избирателната памет. Вие също я имате, Мегъне. И тази тема го доказва ;)


Тук си прав. Но остава въпроса дали част от колегите ми страдат наистина от такава памет или подразнени от избирателната памет на някои фенове почват и те да им отговарят със същото. Или с други думи казано: "Какво почукало, такова се обадило". Не може някои хора да ни се правят на умрели лисици и на големи тарикати и да очакват, че в един или друг момент няма да им се отговири със същото. Просто това няма как да стане. И точно затова се поражда тая омраза м/у феновете. Всеки като почне да хитрува и да изкарва своят отбор света вода ненапита, а другите не са слепи и не пасът трева и се почва с караниците и конфликтите и виждаш до къде се стига. От това няма полза никой!
На всички се е помагало в един или друг момент, на някои отбори като Барса и Реал се помага доста повече. Това са фактите. Но вместо да се правим на чалнати не виждам какво ще стане ако всички мъжки в такива моменти си признаят "да, в този мач рефера ни помогна"... :? Щеше да бъде далеч по-приятно да дискутираме, отколкото да се "замерваме" с клипове, което показват това, което всъщност винаги съм твърдял - на всички се помага.

Ето на до преди малко се обясняваше, че видите ли Фабрегас не играел по този начин в Арсенал, че той там не симулирал. Постнах само 3 клипа с негови симулации за Арсенал, а има и още, повярвай ми и веднага тия хора се покриха без да кажат нито дума! Е това какво е?
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
hellsgate
Мнения: 91
Регистриран на: 15 апр 2011 20:29
Контакти:

Re: Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Мнениеот hellsgate » 30 сеп 2012 15:42

megan fox написа:
MORSKI написа:Не, не казваме, че когато е в полза на Барса винаги е подпиране! Но правиш ли разлика между такава ситуация, която е въпрос на повторение и ОЧЕВАДНА СИМУЛАЦИЯ като тази на Сеск, която в 70-та минута при резултат 2:1 за Севиля напрактика реши мача. Защото то така и сттана, те с човек по-малко бяха съвсем друг отбор.... Говорим за откровено подпиране когато съдията е на 1 метър от играча, който играе с ръка и не дава фаул. Какво като е в центъра на терена, той е длъжен според правилника да спре играта! Това не е хандбал... Няма как да не го е видял защото беше до двамата играчи.... Това вече не са съдийски грешки, това е тенденция. И аз срещу това негодувам! Иначе ако ми покажеш ситуации на Барса, идентични с тези на Реал, които показа- ще реагирам по същия начин, че това са грешки, а не подпиране.


За ситуацията със Фабрегас честно казано мога само да спекулирам. В общи линии има 2 варианта:
1. Рефера наистина да ни е подпрял.
2. Рефера да се е подлъгал от симулацията на Сеск, т.е. грешка.

Колкото до ситуацията с Тиаго - да, рефера беше на около метър от мястото на инцидента, но главният рефер беше точно зад гърба на играчите и освен ако не разполага с рентгеново зрение е напълно възможно да не е видял играта с ръка. Вече остава въпрос защо страничният рефер не маркира ситуациятаза, щото вярвам, че ще се съгласиш главният съдия просто не може да вижда всичко, има ситуации, в които заради разположението на играчите остава на сляпо, просто няма как да вижда през телата им и тогава техните колеги, които седят до тъч линията трябва да им помагат. Но откакто еп очнал сезона в Примера се нахледахме на толкова много ситуации на игра с ръка, които останаха несанкционирани в полза на един куп отбори, че почвам да си мисля, че испанските рефери толерират тези хандбални изпълнения. Че мача с Хетафе, който спечелихме с 1:4 имаше точно 3 ситуации, в които играчи на Хетафе играха с ръка в наказателното си поле, а рефера не свири нито една! Е това какво е? Във вторият кръг, когато гостувахме на Осасуна - да, зачетоха ни гол от засада, но имаше две основателни претенции за дузпа в наша полза, едната пак за игра с ръка и рефера пак не свири нищо. На мача Атлетико - Бетис имаше толкова много ситуации с игра с ръка, че не е истина, а рефера къде свиреше,къде не, но най-забавното беше, когато в наказателното поле на Атлети играч на дюшекчиите игра с ръка и не само, че не последва дузпа за Бетис, ами последва и директен червен картон за техният играч, който се намираше до футболиста на Атлети. Т.е. рефера наистина свири игра с ръка, но не само, че я свири на грешният играч, но и я свири за грешният отбор! Така че играта с ръка на Тиаго... напълно е възможно рефера да не я е видял (вече обясних защо) или просто и той като колегите си в Испания да я е подминал. През първите 6 кръга това доста чето се случва по футболните терени в Примера, без значение кой отбори играят.


MORSKI написа:Добре аз да те питам- защо феновете на Барса като сте толкова справедливи, нищо не казвахте 3 години подред за съдиите когато печелихте ЛА Лига, а се активизирахте когато загубихте същата!? Това не е ли лицемерие!? Ти може би правиш изкл;ючение наистина, защото винаги си говорел за некадърността на съдиите в Испания, но голяма част от вашите фенове говорят пълни глупсоти. Та в този ред на мисли да те питам= защо тогава цяла минала година говорехте как ни ПОДПИРАЛИ СЪДИИТЕ, А НЕ ГОВОРЕХТЕ, ЧЕ ТЕ ПРОСТО СА НЕКАДЪРНИ? Защото от тези 2 ситуации, които ми пусна ти, да ти кажа едната е ПОВЕЧЕ ОТ СПОРНА, а другата е липса на видимост и некадърност на рефера!


Както казах не мога да нося отговорност за колегите, но замисли се какво става, всеки път когато някой рефер сбърка в наша полза! Тук в раздела се изсипват единкуп "разбирачи", който само провокират и хейтват. Това няма как да не дразни и в един момент малко или много ставаш нагъл и почваш да провокираш и ти. А като добавим и ситуации, в които ме били ощетявани и кашата става пълни. Едните сочат с пръст как реферите са ни помогнали (отново), другите контрират как в други ситуации (понякоаг в друга мачове) са ни порязали и в един момент всичко става един голям панаир.

Няма какво да си кривим душите, на Барса и Реал винаги се е помагала и винаги ще се помага, не само в Примера. Големите отбори имат тази привилегия. Но преди да се сочи с пръст и да се мрънка защо никой не се замисли как точно тези два отбора са се сдобили с тази привилегия? Защо точно те, а не примерно Валенсия и Севиля? Какво ги отличава тях от останалите. Няма първенство, в което на грандовете да не се помага, нормално е феновете на по-малките отбори да се оплакват, че са ощетени и те наистина са, но е смешно когато феновете на грандовете се хванем за гърлата и почнем да обясняваме колко се помага на големият съперник и отказваме да видим когато се помага на нас. Те това е целият проблем. Снощи в раздела ни имаше хора на Челси и Байерн които плюха, та плюха по Барса, сякаш на тях никога не се е помагало! Ето това вече дразни много. Къде бяха всичките фенове на Челси, когато в третият кръг срещу Рединг при резултат 2:2 бе зачетен гол на Торес от засада? Защо тогава нищо не казваха, ами се радваха като малки деца на захарен памук? Къде бяха феновете на баварците, когато ЙОВРЕБРО им зачете гол от 1 метър засада срещу Фиорентина на 1/8 финалите в ШЛ през 2010-а на Алианц Арена? Къде бяха феновете на баварците, когато Барса ги разби с 4:1 на Камп Ноу и при 4:0 не ни дадоха кристална дузпа? Да, и без това ги смазахме, но дузпата си беше факт, но тогава нямаше нито дума срещу рефера! И тн да не изброявам още един куп подобни ситуации в полза на техните отбори. Но тогава тези фенове са по-тихи от водата и по-ниски от тревата! И всичко това дразни ужасно много, защото ние (феновете на Барса) тези неща ги виждаме, ама не ходим да им досаждаме и да ги тролим след всяка една такава съдийска аванта в тяхна полза!


Ти влез във форума на Юнайтед , та тогава да видиш какво значи тролене по форум. Аз друг форум не съм видял така да се изсипват различни фенове от други отбори и да тролят и изнервят обстановката във форума :D
You know how good you are, you know the jersey you're wearing, you know what it means to everyone here and don't ever let yourself down. The expectation is always there.
- Sir Alex Ferguson

MORSKI
Мнения: 11849
Регистриран на: 11 ное 2008 14:54
Контакти:

Re: Севиля - Барселона 29.09.12 /23:00/

Мнениеот MORSKI » 30 сеп 2012 15:42

megan fox написа:Няма какво да си кривим душите, на Барса и Реал винаги се е помагала и винаги ще се помага, не само в Примера. Големите отбори имат тази привилегия. Но преди да се сочи с пръст и да се мрънка защо никой не се замисли как точно тези два отбора са се сдобили с тази привилегия? Защо точно те, а не примерно Валенсия и Севиля? Какво ги отличава тях от останалите. Няма първенство, в което на грандовете да не се помага, нормално е феновете на по-малките отбори да се оплакват, че са ощетени и те наистина са, но е смешно когато феновете на грандовете се хванем за гърлата и почнем да обясняваме колко се помага на големият съперник и отказваме да видим когато се помага на нас. Те това е целият проблем. Снощи в раздела ни имаше хора на Челси и Байерн които плюха, та плюха по Барса, сякаш на тях никога не се е помагало! Ето това вече дразни много. Къде бяха всичките фенове на Челси, когато в третият кръг срещу Рединг при резултат 2:2 бе зачетен гол на Торес от засада? Защо тогава нищо не казваха, ами се радваха като малки деца на захарен памук? Къде бяха феновете на баварците, когато ЙОВРЕБРО им зачете гол от 1 метър засада срещу Фиорентина на 1/8 финалите в ШЛ през 2010-а на Алианц Арена? Къде бяха феновете на баварците, когато Барса ги разби с 4:1 на Камп Ноу и при 4:0 не ни дадоха кристална дузпа? Да, и без това ги смазахме, но дузпата си беше факт, но тогава нямаше нито дума срещу рефера! И тн да не изброявам още един куп подобни ситуации в полза на техните отбори. Но тогава тези фенове са по-тихи от водата и по-ниски от тревата! И всичко това дразни ужасно много, защото ние (феновете на Барса) тези неща ги виждаме, ама не ходим да им досаждаме и да ги тролим след всяка една такава съдийска аванта в тяхна полза![/color][/b]


Това казва всичко ;) Не виждам защо се дърлим- и вашите фенове миналата година ни вдигнаха нервите в нашия раздел, сега ние във вашия.... Оня индивид ФКБ така сме му събрали, че не е истина. Между впрочем той защо не коментира сега, къде е :mrgreen: :lol: Скри се в мишата си дупка..

ПС: ЗА това говоря- аз всичките тея мачове съм ги гледал - обаче не помня конкретните ситуации... Имаш фактологическа памет, което помага в правото. Аз заради това и не записах нещо свързано с право- толкова членове и алинеи не са ми по вкуса да помня. :lol:


Върни се в “Барселона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта