Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 19 авг 2017 22:11

Udoji90 написа:Не знам колко положения им трябваха на нашите нападатели, че да вкарат поне 1 скапан гол днес. Това не е реално просто - всяка по-добра ситуация да завърши с подаване в ръцете на Бътланд.

Резултата е абсолютно нереален. Съдията позволи на ръгбистите от Стоук да играят много твърдо. Ако не се казвахме Арсенал а Челси или Ман Юн щеше да има и отсъдени дузпи за игра с ръка. Голът на Лаказет беше напълно редовен(на една линия),а коментатора Драгоев е очевидно пристрастен анти-Арсенал и е крайно време да спре да коментира мачове на този отбор.
За мача дори нямаше тема във форума. Кофти загуба, все пак много удари и превъзходство в играта. Да приемем, че е било само лош късмет.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16739
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 19 авг 2017 22:40

Не беше редовен голът на Лаказет. В първия момент и за мен изглеждаше да са на една линия, но поне където аз го гледах (не по Диема), дадоха един страхотен стопкадър от много близко разстояние и се видя, че десният му крак беше с много малко зад този на защитника. Вярно, на магия нацелиха тази ситуация, но я отсъдиха вярно. За дузпите ми е трудно да кажа, но в ситуацията с Бейерин според мен падна твърде леко, а относно ръката, сякаш топката от много близо удари техния играч. Трябваше да вкараме поне едно положение и изобщо нямаше да ги мислим тези ситуации. Така през пролетта ги сцепихме 1-4, въпреки че им признаха гол с ръка. Но иначе съм съгласен, че не беше толкова лоша играта. Все пак по-скоро лоша работа в защита, отколкото лош късмет. Ама така е, като купуваме халфове и нападатели, а не се подсилваме отзад.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 21 авг 2017 14:27

Като цяло не можем да се оплачем от липса на шансове, но след като не ги оползотворихме най-нормалното нещо е да загубим. Споделям мнението на Udoji90 - видях същият стоп-кадър с линия, която показваше засадата. Може би беше 5-6 см, но я имаше и в случая правдата възтържествува (друг е въпросът, че съдиите уцелиха на късмет според мен :lol: ). Иначе за защитата аз не бих обвинявал самите играчи, а мениджърът, който продължава да фаворизира един определен играч, чийто номер е с 2 еднакви цифри, и да го пуска титуляр в абсолютно всеки мач. Мертезакер е на скамейката и предполагам е готов за игра. Какво пречи да излезем с него, Мустафи и Колашинац в центъра на защитата, Начо и Белерин на бековете, Рамзи, Джака и Окс в центъра и напред Жиру и Лаказет. За мен лично това би бил оптималният състав за този мач. Би имало мощ в атака и още 1 биткаджия в центъра на терена, а вместо това гледаме мекотелото Йозил, който през огромна част от мача само разхожда фланелката и не поема грам отговорност. В този ред на мисли и Уелбек беше безобразно слаб в първите 2 мача от сезона, но с оглед тежките контузии, които имаше според мен заслужава да му бъде даден шанс през този сезон.

[offtopic]Ако някой е запознат, то би ли дал повече информация относно Косчелни. Мисля, че наказанието му изтече, а онзи ден дори не беше в групата.[/offtopic]
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 21 авг 2017 14:41

Иначе въпреки загубата, миналата седмица за мен беше положителна за клуба, тъй като най-накрая беше разкаран Габриел Паулиста. Предполагам на всички е късал нервите и лично аз се радвам, че повече няма да го гледам с екипа на Арсенал. Да му пожелаем успех в новия клуб. Това най-вероятно означава, че Калъм Чеймбърс ще останe и заедно с Мертезакер и Холдинг ще е алтернатива на титулярите.

Друга добра новина от днес е, че и Карл "Охлюва" Дженкинсън е даден под наем на Бирмингам заедно с Коен Брамал. Все още има твърде много дупки в отбора, но и това не е зле като за начало. :)
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16739
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 21 авг 2017 15:15

За защитата 100% вината е на Венгер. Да беше купил един централен защитник, нямаше да се налага десният бек да играе вляво, а левите - в центъра. Или ако не това, то поне за този мач да се беше отказал от схемата с трима централни защитници, при положение че нямаше толкова на разположение. (Ектор си отива вдясно, Начо/Сеад и Мустафи евентуално в центъра, Сеад/Начо вляво, Окс на крилото и Йозил 10-ка - не е като да не сме играли десетки мачове в 4-2-3-1.) Монреал се стара достатъчно, но беше логично все един път да увисне - просто не му е там силата и не е негова вината, че играе там. Поне за положенията в атака (а те бяха достатъчни да компенсират грешките в защита) Арсен няма как да го обвиня този път. Създадохме приличен брой ситуации (не всички бяха 100-процентови, но и не е нужно - срещу Лестър 2-3 от головете ги вкарахме от не абсолютно чисти положения) и тук вече претенциите ми са към нашите нападатели. Дани сам срещу вратаря си повежда топката като къс пас, малко по-късно и Лаказет прави същото, а накрая Жиру с глава бие в аут от позиция, от която в 4 от 5 случая поне ще уцели вратата. В крайна сметка няма как Венгер да влезе и да вкара вместо тях.
[offtopic]Иначе продажбата на Габриел е отлична новина за Арсенал, но за мен лично не съвсем, защото отиде в другия отбор, който обичам. С думи прости, превръща се в нещо като мой кошмар. :lol: Да видим все пак, възможно е Примера повече да му е по вкуса. Той преди е играл за Виляреал и може би там се е представял силно, за да го вземе Венгер.[/offtopic]
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Rooster1912
Мнения: 712
Регистриран на: 25 мар 2010 00:14
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Rooster1912 » 27 авг 2017 18:42

Докога ще го търпим това издухано, тотално изчерпано франсе! ДОКОГА!

Потребителски аватар
DarkPsy
Мнения: 3646
Регистриран на: 16 юли 2013 11:18

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот DarkPsy » 27 авг 2017 19:32

Ми айде уволни го де :)

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16739
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 27 авг 2017 19:45

Да има някой изненадан? Тотално сбъркани избор и подредба на играчите отново. Всички бяха безобразни, като изключим Чех и може би влезлите от пейката. Отново сме на път да не купим играчи за позициите, за които се нуждаем, а вместо това ще изпуснем основни фигури или още сега, или след година. С тези собственици и с този треньор скоро нищо положително няма да видим.
Последна промяна от Udoji90 на 27 авг 2017 20:39, променено общо 1 път.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 27 авг 2017 19:59

ПАРОДИЯ :!: ПЪЛЕН ПРОВАЛ :!: УНИЖЕНИЕ :!: ДОКОГА :?: :!: :?: ДОКОГА ЩЕ ТЪРПИМ ТОЗИ САМОЗАБРАВИЛ СЕ ИЗКУФЯЛ ФРЕНСКИ П*ДЕРАСТ ДА ПЕТНИ ИМЕТО НА АРСЕНАЛ :?: КОГА НАЙ-НАКРАЯ Т. НАР. РЪКОВОДСТВО ЩЕ ГО ИЗРИТА ОТ КЛУБА ЗАЕДНО С ВСИЧКИТЕ МИШОЦИ (НА 1-ВО МЯСТО ЙОЗИЛ), КОИТО САМО ПРИБИРАТ ЗАПЛАТИ И РАЗХОЖДАТ ФЛАНЕЛКАТА. АРСЕНАЛ ГО Е ИМАЛО ПОВЕЧЕ ОТ 100 ГОДИНИ ПРЕДИ ВЕНГЕР, ЩЕ ГО ИМА И ОЩЕ ПОНЕ ТОЛКОВА СЛЕД НЕГО :!:

[offtopic]Извинявам се за крайния коментар, но съм изключително афектиран, предполагам и вие.[/offtopic]
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16739
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 28 авг 2017 21:41

Аз не съм толкова афектиран, защото очаквах подобен развой на мача. Обикновено повече се ядосвам за двубои, в които сме имали ситуации и не сме били по-слаби, а сме загубили, като например срещу Стоук във втория кръг. Вчера си бяхме надиграни категорично, затова и не съм толкова ядосан. Вече нямам никакви очаквания и това ми позволява да бъда по-спокоен, като гледам нашите мачове.
Междувременно Окслейд-Чембърлейн преминава в Челси. Поредната гигантска кретения на нашия клуб. Ама нормално - кой играч ще иска да стои в отбор, чиито ръководители и треньор нямат никакви амбиции? Отделно, че в сума ти мачове беше пренебрегван за сметка на "звезди" като Уолкът и Иуоби. Жалко, аз много го харесвах, а сега градски съперник намаза. Положителното е, че се открива място за изява за Рийс Нелсън, който в контролите показа обещаващи неща.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта