Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 15 яну 2018 11:21

Sisi 1914 написа:
hydetoshi написа:Има Господ! Роботите загубиха! Поне "Непобедимите" на Венгер ще останат в историята!

Май през този сезон това е най-радостното за нас!
8-)

Важното е радости да има! :)
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 15 яну 2018 11:28

Много удачни въпроси, Смит. Същото си мислех и аз вчера. Продаваме играчи, а заместници не се купуват. Айде, да речем, че вместо Алексис може да вземем Малком от Бордо. Да речем, че като продадохме Габриел, а Мерте се отказва, поне върнахме Чеймбърс от наема и сега купихме този младия грък Мавропанос (което хич не решава проблема с централните ни защитници нито като количество, нито като качество). Само че за местата на Коклен и Окслейд, а евентуално и Йозил и/или Уолкът (а може би и други като Уилшър, който още не е преподписал, или Жиру, който не получава много минути, дори да е здрав, а иска да ходи на СП с Франция), не се чува/пише нищо за входящи трансфери. Имам чувството, че ръководството и Венгер искат да опустошат отбора максимално до напускането на французина и да оставят непосилна задача на следващия ни треньор, а след това да кажат: "Ето, виждате ли, че с друг вместо Венгер сме по-зле, а вие искахте бъде сменен."
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 15 яну 2018 11:39

Udoji90 написа:Много удачни въпроси, Смит. Същото си мислех и аз вчера. Продаваме играчи, а заместници не се купуват. Айде, да речем, че вместо Алексис може да вземем Малком от Бордо. Да речем, че като продадохме Габриел, а Мерте се отказва, поне върнахме Чеймбърс от наема и сега купихме този младия грък Мавропанос (което хич не решава проблема с централните ни защитници нито като количество, нито като качество). Само че за местата на Коклен и Окслейд, а евентуално и Йозил и/или Уолкът (а може би и други като Уилшър, който още не е преподписал, или Жиру, който не получава много минути, дори да е здрав, а иска да ходи на СП с Франция), не се чува/пише нищо за входящи трансфери. Имам чувството, че ръководството и Венгер искат да опустошат отбора максимално до напускането на французина и да оставят непосилна задача на следващия ни треньор, а след това да кажат: "Ето, виждате ли, че с друг вместо Венгер сме по-зле, а вие искахте бъде сменен."

То се вижда,че с този състав и с Венгер не става. Само хвърлят във въздуха разни имена и после се отказват. Нали щяха да взимат Лемар? Щом Йозил е на кантар да се опитат да го задържат. Изобщо да се прави нещо. Според мен има някакви вътрешни игри на високо ниво за които хората не знаят.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 15 яну 2018 11:47

Thsmith написа:На мен друго ми е интересно. Арсенал беше постигнал поне относителна ширина на състава с изключение на 1-2 позиции и от лятото Венгер все едно се опитва да разруши и това.
Чембърлейн, Коклен, Австралопитека са аут. Никой не се взима на тяхно място. Санчез, Йозил и Уолкът са на дузпата, пак никой. Лятото Пер се пенсионира, а на Джак контракта не е подновен. Това са 6-7-8 човека, а никой не се привлича на техните места. Интересно ми е в УЕФА кой смята да пуска след 1 месец? Леман и компания ли? :lol:


Чух, че Киоун и Сол тренират усилено :lol: :lol: :lol: Абе, така няма да стане, трябват инвестиции в правилните футболисти, а и треньора да ги нареди като хората. Все повече ми се струва, че Венгер определено е за пенсия ... А пък трансфера на тоя грък, дето допреди 2 месеца е пасъл козите, даже не искам да го коментирам :lol: Алексис заминава - ясно е, че иска прекалено много пари, турчето май и той. Истината е, че без големи заплати, добрите играчи ще си заминават един след друг :|
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 15 яну 2018 12:08

За съжаление с тези стиснати собственици големи заплати при нас скоро няма да има. А и лошото е, че не само заплатите са проблем. За задържане на качествени футболисти освен големи заплати са нужни и големи амбиции за успехи в спортно-технически аспект. Такива в момента отсъстват и при американците, и при Венгер. Това си пролича най-явно в момента, в който на Венгер му беше предложен новият договор, въпреки че не успяхме да се класираме за ШЛ, и се затвърждава при всеки негативен резултат, след който Мосюто отказва да се оттегли. Виждайки това, играчи като Алексис и Йозил, които искат да постигат успехи, логично търсят трансфер в други клубове. Преди много хранехме играчите, които ни напуснаха в посока други водещи английски отбори, но в момента дори спрямо Ван Перси съм склонен да проявя разбиране. Просто как да накараш един играч да остане в клуб, чиито амбиции са по-ниски от неговите собствени?!
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 15 яну 2018 12:17

Лошото е, че само продаваме, а не купуваме играчи на техни места и така ще издишаме и за Ле няма да се класираме.
:cry:
Левски завинаги в моето сърце![

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 15 яну 2018 21:20

Това, което Thsmith е написал и за мен е самата истина. Но прави ли ви впечатление и нещо друго. Доколкото си спомням лятото Габриел го продадохме за 10-11 милиона паунда, сега Коклен пак горе-долу за толкова. На фона на трансферния пазар това са мега смешни пари и си е абсолютна излагация за нас. Ако трансферите са в обратна посока ще трябва да платим 2-3 повече, т.е. освен че не купуваме играчи, дори не можем да продадем и настоящите на пазарна цена. А пък тоя трансфер на гърка...просто без коментар.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 15 яну 2018 21:37

Udoji90 написа:За съжаление с тези стиснати собственици големи заплати при нас скоро няма да има. А и лошото е, че не само заплатите са проблем. За задържане на качествени футболисти освен големи заплати са нужни и големи амбиции за успехи в спортно-технически аспект. Такива в момента отсъстват и при американците, и при Венгер. Това си пролича най-явно в момента, в който на Венгер му беше предложен новият договор, въпреки че не успяхме да се класираме за ШЛ, и се затвърждава при всеки негативен резултат, след който Мосюто отказва да се оттегли. Виждайки това, играчи като Алексис и Йозил, които искат да постигат успехи, логично търсят трансфер в други клубове. Преди много хранехме играчите, които ни напуснаха в посока други водещи английски отбори, но в момента дори спрямо Ван Перси съм склонен да проявя разбиране. Просто как да накараш един играч да остане в клуб, чиито амбиции са по-ниски от неговите собствени?!


Все едно, че аз съм го писал това мнение :) Само за Йозил имам малко по-различно мнение и не ми се вижда като футболист, гладен за успехи, а по-скоро важна за него е финансовата част. Това, което не мога да разбера у Венгер е тази лоялност, която проявява към Алексис и Йозил. Постоянно ги четка какви професионалисти са, не знам си какво, не знам си що, а е повече от видно, че поне в 2/3 от мачовете (специално Йозил) изобщо ги няма никакви. Винаги ги е защитавал в слабите им периоди, а те не показват никава благодарност към това. Йозил колко време го чакахме да заиграе като хората и въпреки това Венгер винаги казваше каква класа бил и не знам си какво. Според мен още лятото от клуба трябваше да им кажат: "Предлагаме ви еди-колко си пари, ако сте съгласни подписвате, ако ли не продажба". Или пък още по-крайно решение беше щом не искат да преподписват цял сезон да са на пейката, да видим Йозил как би попаднал в състава на Германия за СП.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 15 яну 2018 21:40

Относно евентуален нов мениджър - просто не виждам как би станало това. Собствениците са стиснати и който и да дойде ще иска да измете боклука и да получи огромни средства за нови играчи, а това хич не им е изгодно на американците. Възможно най-лошият вариант е триумф в ЛЕ (макар че там по мое мнение има поне 2 отбора с по-големи шансове от Арсенал), което би бетонирало Венгер на поста за доста години напред.
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 15 яну 2018 22:17

TheNameOfTheGame написа:Относно евентуален нов мениджър - просто не виждам как би станало това. Собствениците са стиснати и който и да дойде ще иска да измете боклука и да получи огромни средства за нови играчи, а това хич не им е изгодно на американците. Възможно най-лошият вариант е триумф в ЛЕ (макар че там по мое мнение има поне 2 отбора с по-големи шансове от Арсенал), което би бетонирало Венгер на поста за доста години напред.

Не,не! Това е последния сезон на Венгер. Преди всички други неща стои главния фактор- възрастта на Венгер. Той не е безсмъртен, а едва ли някой ще му позволи да почне да се напикава на скамейката.
Arsenal- a new era begins ! Again!...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта