Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 26 дек 2016 20:58

Udoji90 написа:
TheNameOfTheGame написа:
Udoji90 написа:Според мен не са нужни кой знае колко нови попълнения, нито много напускащи. Един централен защитник, който да е горе-долу на нивото на Мустафи, десен бек поне на нивото на Дебюши (но не чуплив като него) и централен нападател поне на нивото на Жиру. Евентуално и по-добър ляв бек за сметка на някого от сегашните. Също да се върнат Уилшър, Чеймбърс и Кембъл, които са под наем. Откъм вратари, вътрешни халфове и крила сме добре.
Ненужни са Габриел, Дженкинсън, Саного и донякъде Мертезакер и Дебюши. Сченсни също не го виждам особено.
Всички останали + тези, които смятам, че трябва да се вземат, са напълно достатъчни (като количество и качество), стига да има адекватен треньор, който да прави адекватни ротации.


Това е най-важното, което пропуснах да кажа. Първият и най-важен трансфер трябва да е нов мениджър (най-добре заедно с него и нов собственик, който да инвестира приходите обратно в клуба, а не в свое ранчо например). Няма какво да се залъгваме, че с Венгер начело ни предстоят успехи или че ако той си тръгне едва ли не Арсенал няма да го има. С него начело ни предстоят още сезони посредственост, затова е време за промяна.

Относно играчите доскоро и аз мислех като теб - този е приемлив вариант, онзи не е лош, третият ще подобри представянето си и затова нямаме нужда от нови играчи, но истината за мен е коренно различна. Много от играчите вече доста време са в Арсенал и тъпчат на едно място, нямат никакво развитие, дори напротив, и въпреки това продължават да са част от отбора. Затова ми се иска нов мениджър, който да разкара голяма част от плявата и да вземе нови играчи (някои може и от академията), с които да изгради нещо ново. Както се казва: със стари такова, нов такова не се прави. (използвам универсалната дума "такова", за да не баннат :mrgreen: ).

Като се замислиш, двете тези, които си развил в коментара си, до голяма степен са свързани. По-конкретно, друг треньор вероятно би могъл да използва играчите така, че да не тъпчат на едно място. Венгер многократно е показвал недостатъци в този аспект - държи на пейката играчи във форма, пуска играчи извън форма, използва футболисти на не толкова удачни за тях позиции, не прави ротации на постове, на които уж има равностойни играчи... Друг треньор вероятно би се справил по-добре с тези неща, съответно може да не му се наложи да подменя много играчи. Аз точно затова в предния коментар написах, че много промени сред играчите не са нужни, НО ПРИ УСЛОВИЕ ЧЕ треньорът (който и да е той) ги ротира удачно. ;)

Всичко, което казваш е самата истина. Може би ключът е в баланса - нов мениджър, който да направи необходимите, но не чак драстични промени. Въпросът е, че според мен някои играчи вече просто са загубили вяра, че могат да са някаква значима част от този отбор и мисля, че дори и нов мениджър не би променил това. Арсенал е английски клуб и според мен британците трябва да са ключова част от този отбор, а техния принос в повечето време е епизодичен. Може би ще ме помислиш за хейтър, но за мен играчи като Гибс, Чембърлейн, Уолкът, Уилшър, Рамзи отдавна трябваше да са ключова част в Арсенал, да са водещият фактор за успехите на Арсенал, ДА СА ШАМПИОНИ с Арсенал, дори да са достигнали върха на клубния футбол (Реал/Барселона/Байерн). А вместо това всеки сезон са супер непостоянни, много често контузени и така сезон след сезон се залъгваме, че следващият ще е техният сезон...е, да ама не. Може би е време за промяна и в този аспект. За мен е време да бъде даден шанс на новото поколение малки негърчета (играчите от школата :mrgreen: ), които да изградим около по-опитните играчи и след 5-6 години те да са гръбнакът на този отбор. Време е и собствениците да инвестират в клуба и да го превърнат в спортен отбор, борещ се за всички купи и успехи, а не в машина за печелене на пари без сериозни цели за титла/купи. Иска ми се да се направи хомогенна (доколкото е възможно) сплав между чуждестранни играчи и юноши на този клуб (или британци), които носят артилеристкия дух в себе се :!: Може би звучи твърде нереално, но мисля, че това е пътят Арсенал да се върне на върха :!:
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 01 яну 2017 15:49

Честита Нова година, Артилеристи! Бъдете живи и здрави и нека късметът и щастието да ви следват неотлъчно. :) Дано любимият отбор ни донесе много незабравими и положителни емоции и поне една купа през 2017-та. ;)
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 03 яну 2017 09:54

Живи и здрави да сте, дано имаме повече поводи за радост през новата 2017 година 8-)
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот dreben23 » 03 яну 2017 15:36

За много години, артилерията! :) Тръгваме към една прекрасна година на успехи! Като цяло в Англия нямаме конкуренция, остава да го направим и в Шл! Арсенал си има силен отбор и дори да се издъним с черешки, защото ми е знак 2, пак ще си ги наваксаме тези дефицити, щото другия път ще бегам от Арсенал в тиража примерно и ще идем на Челси. :lol: :)

[offtopic]Ако е писано, баце Таско може да е единствения дето е спечелил един фиш в рамките на две години. Пуснах ги минала година и си ги нарежда един по един.. Г/г на уба излезе, 1 евертън излезе, над на Суонзи излезе и ся ме тревожат нашите хора. Децата се смеят, ама само аз ги набарвам тия хулигани, боксингдеи и простотии. Резил пълен, последен в класиране машина, а те дрънкат само. :lol: :lol:[/offtopic]
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот pomiqr272 » 04 яну 2017 19:34

dreben23 написа:За много години, артилерията! :) Тръгваме към една прекрасна година на успехи! Като цяло в Англия нямаме конкуренция, остава да го направим и в Шл! Арсенал си има силен отбор и дори да се издъним с черешки, защото ми е знак 2, пак ще си ги наваксаме тези дефицити, щото другия път ще бегам от Арсенал в тиража примерно и ще идем на Челси. :lol: :)

[offtopic]Ако е писано, баце Таско може да е единствения дето е спечелил един фиш в рамките на две години. Пуснах ги минала година и си ги нарежда един по един.. Г/г на уба излезе, 1 евертън излезе, над на Суонзи излезе и ся ме тревожат нашите хора. Децата се смеят, ама само аз ги набарвам тия хулигани, боксингдеи и простотии. Резил пълен, последен в класиране машина, а те дрънкат само. :lol: :lol:[/offtopic]


На прав път си.

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 12 яну 2017 13:58

Поне до 2020-та 8-) Не е зле - добра новина за нас

Изображение
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Alex » 13 яну 2017 22:51

Йозил говори за завръщане в реал Мадрид и започвам да се чудя дали това не е добра идея, макар че много го харесвам и най-малкото ще се радвам да видя след 3-4 сезона как ще подобри рекорда в ШЛ за най-много асистенции. Чудя се обаче дали без него ще по-тежко или по-добре, Рамзи ще може да си играе 10-ка, Иуоби също се представя по-добре там, Уилшър не го гледам тоя сезон (статистиката му е лоша), но пък по английските издания пише, че се представя стабилно.

Иначе какво очаквате като трансфери? При положение, че имаме толкова много нападатели, дали Венгер може да изненада всички с нова оферта за Обамеянг или ще чака лятото да види какво се случва с отбора и дали си заслужава да се преследват Гризман/Обамеянг. Говори се за Пайе, Пиянич (втория може би има шанс за трансфер с оглед на проблемите ни в халфовата линия и неяснотата относно състоянието на Касорла).
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 14 яну 2017 00:26

Трансфери през зимата аз не очаквам. Самият Венгер май спомена в интервю наскоро, че най-добрите трансфери ще бъдат да се възстановят контузените играчи.
Иначе Йозил напоследък показва сериозна липса на желание и е възможно наистина да иска да напусне.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Alex » 14 яну 2017 15:02

И след като стана ясно, че Санти има леки усложнения и до 3-4 седмици въобще няма да тренира, а поне 6 ще са нужни за връщането му в игра (евентуално ако се върне тоя сезон), почвам да се чудя дали Венгер няма все пак да развърже кесията. Италиански футбол не гледам, но чувам добри неща за Пиянич. Чудя се и защо не се пробваме за Швайнщайгер поне за до ркая на сезона... Все ще внесе стабилност в центъра, не мисля, че е толкова зле момчето. Без пари ще излезе, ще има желание да се доказва...
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 16 яну 2017 09:27

За трансфер на Миралем Пянич съм "за" определено :!: Много грамотен халф, личи му от километри. Обамеянг очевидно ще ходи в Реал. За Гризман няма смисъл да коментираме - няма случай в историята да сме надцакали Чукотка или евреите на трансферния пазар :!: Те харчат неброени пари, които и няма да връщат. Силата на Венгер е в правилните решения на пазара, които напоследък са голям процент. Е, има и Габриеловци, ама ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта