Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 24 фев 2018 13:19

ЦСКА _завинаги написа:
TheNameOfTheGame написа:
ЦСКА _завинаги написа:
TheNameOfTheGame написа:Милан е един от най-трудните отбори, които можеха да ни се паднат. На хартия шансовете на двата отбора изглеждат равни, но за мен италианците са фаворит. Най-същественото, което липсва на Арсенал (освен нормален треньор), е класен здрав нападател и това си пролича и снощи. Играта ни във фаза защита е мега зле и за да се надяваме на класиране, трябва да компенсираме в атака. Е, с Дани Уелбек на върха на атаката не мисля, че имаме големи шансове за това :lol: Единствената ми надежда е Мкхитарян / Уилшър да блеснат, но една птичка пролет не прави :) Друг вариант е Дядото да сложи Начо Монреал на върха на атаката - със сигурност би бил по-полезен и ефективен от Уелбек. И все пак до първия мач има цели 2 седмици, всичко е възможно да се случи, аз тая малка надежда, че може да стане чудо и Лаказет да е на линия поне за реванша. 8-)

Нападатели имаме, но аз повече се притеснявам, че защитата ни е трагична.
:cry:


Кои са ни нападателите :?: Обамеянг няма картотека за турнира, Лаказет е контузен, Жиру го продадохме :x Остават само Уелбек, който е абсолютна дупка и младия Нкетиа, от когото трудно можем да очакваме сериозен принос. На този фон за мен защитата е направо отлична.

Не знаех, че Обамеянг няма картотека.
:cry:

Обамеянг защо няма картотека? Някакъв срок за картотекиране ли е пропуснат? :shock: Защото Борусия играха в ШЛ. Това не може да е причина. Онзи сребролюбец Санчез си играе за ментетата от Юнайтед без проблем. :evil:
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16751
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 24 фев 2018 14:31

Защото има някакво кретенско правило, че не може да играе за даден отбор в ЛЕ, ако в същия турнир е и отборът, за който е играл вече през сезона. Тоест заради това, че Борусия отпаднаха от ШЛ и отидоха в ЛЕ, където сме и ние, не може да играе за нас, НЕЗАВИСИМО от факта, че когато го взехме, нито Борусия, нито самият той бяха изиграли и една секунда в ЛЕ през този сезон. Тъпо е, знам... Само че правилото важи за всички и трябваше някой да го съобрази, преди да продадем Жиру. :evil:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

ЦСКА _завинаги
Мнения: 1890
Регистриран на: 26 май 2013 16:27
Местоположение: Ст. "Българска армия"-сектор "Г".
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот ЦСКА _завинаги » 24 фев 2018 15:21

И аз не знаех, че има такова правило.
:o
ЦСКА, Арсенал, Валенсия и Юве са номер 1!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 24 фев 2018 16:31

Udoji90 написа:Защото има някакво кретенско правило, че не може да играе за даден отбор в ЛЕ, ако в същия турнир е и отборът, за който е играл вече през сезона. Тоест заради това, че Борусия отпаднаха от ШЛ и отидоха в ЛЕ, където сме и ние, не може да играе за нас, НЕЗАВИСИМО от факта, че когато го взехме, нито Борусия, нито самият той бяха изиграли и една секунда в ЛЕ през този сезон. Тъпо е, знам... Само че правилото важи за всички и трябваше някой да го съобрази, преди да продадем Жиру. :evil:

Ако Борусия отпадне а ние продължим ще отпадне ли тази тъпотия? Язък ,че Аталанта отпаднаха по този начин.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16751
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 24 фев 2018 19:26

Мисля, че няма да отпадне. Просто няма да можем да го ползваме в турнира този сезон.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 24 фев 2018 19:55

Udoji90 написа:Мисля, че няма да отпадне. Просто няма да можем да го ползваме в турнира този сезон.

Е това значи не е тъпотия, а много голяма тъпотия!
Arsenal- a new era begins ! Again!...

ЦСКА _завинаги
Мнения: 1890
Регистриран на: 26 май 2013 16:27
Местоположение: Ст. "Българска армия"-сектор "Г".
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот ЦСКА _завинаги » 24 фев 2018 19:59

hydetoshi написа:
Udoji90 написа:Мисля, че няма да отпадне. Просто няма да можем да го ползваме в турнира този сезон.

Е това значи не е тъпотия, а много голяма тъпотия!

Абсолютно!
:cry:
ЦСКА, Арсенал, Валенсия и Юве са номер 1!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16751
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 24 фев 2018 21:06

Тъпотия е, ама е еднаква за всички. Точно затова не се продава през зимната пауза нападателят, който ти е бил титуляр в този турнир преди Нова година. В момента реално сме само с Уелбек и евентуално Лаказет, ако се възстанови. ЛЕ ще я гледаме през крив макарон. Отстраняване на Милан също.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 24 фев 2018 23:10

Udoji90 го е обяснил правилото. Доколкото знам гласи нещо от сорта, че ако можеш да се паднеш с отбора от който купуваш играча през зимния прозорец (независимо на каква фаза в турнира), то той няма право да бъде картотекиран за пролетната фаза на турнира. И общо взето от цялата тази врътка с нападателите в последния ден на трансферния прозорец уж Арсенал трябваше да е най-печеливш, но поне в краткосрочен план е най-прецакан. Челси пратиха под наем играч, който очевидно не попадаше в плановете на Конте, и взеха опитен и различен тип играч от титуляра на тази позиция, който да им помогне в борбата за топ 4 и в ШЛ; Дортмунд взеха млад играч, гладен да се докаже, който да им помогне за място в топ 4 и битката в ЛЕ; Арсенал на хартия взе най-класният от 3-мата играчи, като той може да играе в мачове без значение в първенството, но няма право да играе в ЛЕ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: И естествено, след контузията на Лаказет, останахме с Дани Уелбек в атака 8-) Тежко им на противниците ни... :lol:
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16751
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 24 фев 2018 23:33

Явно на Венгер идеята му е била, че мачовете за първенството ще са най-важни и чрез тях ще се борим за ШЛ, а ЛЕ ще бъде второстепенна, съответно му е било по-важно Обамеянг да играе във Висшата лига. Въпросът е, че нищо чудно в момента все още да си мисли същото. :mrgreen: А реално погледнато, нещата така се стекоха (не, че се стекоха, а сами си ги направихме), че по-смислено е да се играе с повече приоритет именно в ЛЕ. За съжаление Уелбек е в ужасна форма и макар доста пъти да съм го защитавал, просто не допринася с почти нищо този сезон, въпреки че изигра няколко прилични мача в началото на сезона преди контузията си. Да не говорим, че по принцип и той си е чуплив, така че може младокът Едуард Нкетиа да получи неочаквана възможност да блесне отново. 8-) Или Начо Монреал да започне на върха на атаката, предвид добрата му голова форма. :mrgreen: Реално надеждите ми за нещо смислено в нападение са свързани с Йозил, Уилшър, Мхитарян и Рамзи, ако се възстанови. (С евентуална подкрепа на бековете и/или някоя тупалка от Джака, ако играе.) Лошото е, че в защита във всякакъв състав не сме убедителни, но ако играят Косчиелни и Мустафи, а не Холдинг и Чеймбърс, имаме някакви шансове. Реши ли Венгер да пусне резервите (не само в защита, а като цяло), практически излизаме със свалени гащи, защото Милан си знаят, че ЛЕ им е едничкият шанс за ШЛ, и няма да се пестят.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта