Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 06 юни 2017 15:25

А, така, тоя ми се вижда стабилен 8-)

Изображение

Доста здрав физически и бърз защитник, заместника на Начо 8-) Да видиме, но 127 млн. за Мбапе ми се струва някаква фантазия на вестниците. Венгер по-скоро е отишъл за Тома Лемар ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 06 юни 2017 15:31

Колашинац е стабилен. Може би само Алаба и Рикардо Родригес са по-добри леви бекове от него в Бундеслигата. На мен точно Родригес ми се искаше да вземем, но и босненецът не е лошо решение.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 06 юни 2017 21:25

Ами в такъв случай се доверявам на вашата преценка. Дано не се окаже, че този пич е същото дърво като Джака :lol: И много се надявам този трансфер да означава, че най-накрая ще махнем чупливия и вечно контузен Киърън ГиПс :!:

Иначе тези 122 млн паунда за Мбапе според мен няма как да отговарят на истината. Венгер, а и Арсенал като клуб да извади такава сума за един футболист...малко не се връзва :lol: Най-вероятно става дума за оферта от 12 млн паунда, а журналистите като са писали статията погрешка са добавили още една двойка отзад :mrgreen:

Относно Тома Лемар - въпросът е първо дали той би дошъл в Арсенал и второ - дали Монако ще продължат да продават играчите си, което малко ме съмнява. Иначе аз съм твърдо "за" такъв трансфер и между Лемар и Марез със сигурност бих избрал французина. Предполагам, че и трансферните суми биха били сходни.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 07 юни 2017 00:39

Ами, всъщност аз точно щях да кажа, че Колашинац в известен смисъл наподобява Джака, НО с уговорката, че не съм съгласен с твоето мнение за Джака, и то категорично. Аз него много го харесвах още като беше в Базел като тийнейджър. Беше водещ играч както в клуба си, така и в националния. След това беше един от най-добрите халфове в Бундеслигата, докато играеше за Гладбах, а в националния продължаваше да си мачка. На последното ЕП беше най-добрият играч във всеки мач на отбора си, включително обезличи напълно Кабай и Погба в двубоя с Франция. В Арсенал започна трудно, наказваха го за острите му влизания и си изпроси 2 тъпи червени картона. След втория обаче се взе в ръце и доста си изчисти играта. Реално до края на сезона беше практически перфектен, като изключим един мач със Съндърланд, в който всички подходиха някак несериозно. При това положение критиките към него вече идват някак по инерция от слабото му начало и в момента изобщо не са оправдани, защото човекът върши адски много черна работа и в двете фази на играта. Не е случайно, че в края на сезона стана твърд титуляр, а аз очаквам да е основен футболист в следващите няколко години, стига да е жив и здрав и да не напусне клуба. Честно казано аз много отдавна го исках в отбора и мисля, че това беше един от най-удачните варианти за попълнение в тази зона на терена. Именно такива силни характери много липсват на Арсенал в последните години, затова подобни играчи са добре дошли. Горе-долу същото очаквам и от Колашинац - може да започне трудно, но ще се утвърди постепенно и ще бъде един от най-силните характери в отбора.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 07 юни 2017 09:42

При наличието на Начо, който първите си 2 сезона беше пълна трагедия ... От миналия сезон някъде заигра нормално, преди това :o :o Вече мина 31 и е време да се търси заместник, особено на пост, изискващ бързина. Аз обаче мисля, че Начо трябва да бъде продаден в Испания, а ГиПс да остане за резерва :lol: :lol: При новата схема с Окс и Колашинац от двете страни, ще имаме сериозна скорост и физика ( в случай, че продължиме да я прилагаме ). Имаме нужда от попълнения в атака, да видиме какво е намислил дъртия :roll:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 07 юни 2017 10:06

Имаме нужда от попълнения във всички линии според мен. И точно затова се надявам да НЕ дадем 9-цифрена сума за Мбапе. Момчето е талантливо, ама тази цена ми се вижда нереална. Представете си, че успеем да продадем Шченсни, Гибс и Перес за около 30 млн. паунда примерно. Като вземем тази сума и останалите над 100 млн., дето УЖ ги даваме за Мбапе, с тези пари можем да си купим двама-трима нови съвсем читави играчи. Централен защитник за мен е напълно необходим. Също така вътрешен градивен халф, който да се конкурира с Рамзи, докато Уилшър и Касорла ги няма. И разбира се един читав централен нападател, който да е поне толкова добър, колкото Жиру и Уелбек, но желателно да е по-добър от тях.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 07 юни 2017 11:57

По мое мнение в 2/3 от сезона Джака беше абсолютна дупка и един от най-слабите в отбора. Безкрайно рисков, много картони (вярно такава му е позицията, но все пак прекалено много), бавно обработване на топката, излишно задържане когато играта може да бъде изострена...Няма как да не призная обаче, че в последната 1/3 от сезона много от тези недостатъци изчезнаха и Джака беше може би най-добрият играч заедно с Алексис и Начо.

[offtopic]Това е моето мнение, в крайна сметка всеки има право на такова. Уважавам и вашето мнение, определено сте културни и възпитани хора и ми е приятно да дискутираме нещата около любимия отбор. Дори бих се радвал да се включат и още повече хора - едва ли артилеристите във форума сме 4-5 човека.[/offtopic]

Иначе аз миналата година след трансферния прозорец споделих, че не ми се струва, че сме надградили. Някои се опитаха да ме опровергаят, но класирането най-ясно показва какво се случи. Аз също споделям мнението на Udoji90, че са необходими попълнения във всички линии, като единствено за вратарския пост може да бъде направен компромис ако нещата останат по този начин. Ако сме клуб на място (което е съмнително отвсякъде), според пазара в момента за Шченсни, Гибс и Перес сумарно трябва да вземем около 50 млн паунда и да ги инвестираме в нов играч (примерно Тома Лемар или Марез или някой друг атакуващ играч, но не Бензема).
В защита със сигурност Габриел е за махане и на негово място може би защитник с ляв крак (поне от класата на Мустафи), който да е крайният от тройката в средата (ако продължим да играем с 3-ма). За резерви Холдинг и Мертезакер, може би и Чеймбърс, като че ли имаме достатъчно опции.
В средата на терена нещата според мен не стоят добре. Касорла не мисля, че ще се върне на познатото ниво, за Аарън "вечната контузия" Рамзи отдавна съм си казал мнението - задължителна продажба, за Джак Уилшър колкото и да не ми е приятно да го кажа - също задължителна продажба, Йозил също продажба. Така че остават само Джака/Коклен като титуляр в центъра. Като характеристики според мен Окслейд е по-полезен в центъра, бих взел и един играч тип Ди Мария (не знам дали Лемар би паснал на такава позиция) от другата страна. Такава тройка в центъра ми се вижда добър вариант, най-вече за да направим играта малко по-директна. Иначе Касорла като се въстанови също би могъл да бъде част от ротацията, Рейн-Аделаид и Мейтланд-Найлс (особено в ЛЕ) също, пропуснах Иуоби, чието място за мен е в центъра, а не забит на крилото, Елнени също би могъл да е опция.
В атака ми се иска да вземем Лукаку и задължително да задържим Алексис. Струва ми се, че биха се допълвали идеално. Уелбек и още 1 нападател за ротация и също задължително продажба на Тио "вечната надежда" Уолкът.

Горе-долу такива са вижданията ми, естествено може да съм пропуснал нещо, но мисля, че сега е моментът за подмладяване на отбора и изграждане на нещо за бъдещето още повече, че следващите сезони са отписани (с Венгер начело). Просто не виждам начин да привлечем дори 1 топ играч (какво остава за повече) без да играем в ШЛ, трябва да му предложим умопомрачителна заплата, това не е в стил Арсенал. Времето за такива трансфери беше предишните сезони, но...минало-сврършило.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 07 юни 2017 14:53

Така съм по-съгласен за Джака! Действително началото му не беше добро и аз доста го критикувах за картоните му, въпреки че съм му фен. Хубавото е, че формата му се промени в положителна посока и аз имам надежди това да остане така занапред (през повечето време разбира се - никой не е в постоянно добра форма).
И да, пропуснах да уточня и аз, че ни трябват попълнения във всички линии без вратаря. Там дори е желателно да се продаде един. Относно позициите, на които казах, че ни трябват нови, имам известни предпочитания. За централен защитник Върджил Ван Дайк ми допада най-много, а за централен нападател - Лукаку. Лошото е, че и двамата ще искат да играят в ШЛ, така че много е малък шансът да дойдат при нас. За вътрешен халф, изпълняващ функциите на Рамзи/Джак/Санти, по-трудно се сещам. Нещо се заговори за Арда Туран в последните дни, макар че типичната му позиция е по-напред като цяло. В Барса не се представи много добре, но в Атлетико си беше машина и евентуално би могъл да ни свърши работа. Все пак е съмнително да го искаме, понеже вече е на над 30 г., а такива по принцип не купуваме, но може да се пробваме под наем с идеята, че в близко бъдеще Уилшър и Касорла пак ще са на разположение.
При всички положения обаче работата с трансферите сега ще е много по-тежка поради пропускането на ШЛ, което си е важен фактор за привлекателността на даден тим. Разбира се не по-малко трудно ще е задържането на сегашните водещи фигури - аз горните коментари за новите попълнения съм ги направил при допускането, че ще запазим сегашните (с изключение на няколко, които очевидно не попадат в сметките).
Относно напускащи, Шченсни, Гибс, Дженкинсън и Габриел може би са тези, които искам да махнем. Дебюши и Перес ми допадат, но май няма голям шанс да останат. Иска ми се да разчитаме на Кембъл, а Акпом и евентуално Иуоби да бъдат дадени под наем.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 07 юни 2017 21:58

Да ти кажа честно съм против трансфер на Арда в Арсенал. В Барселона се представя слабо, но по-големият проблем е, че ми се вижда някак скандалджия (може и да ми е грешна преценката). Струва ми се, че е прекалено емоционален, което в даден момент може да даде отражение и да остави отбора с човек по-малко във важен момент. Иначе със сигурност е нахъсан и "горящ" в играта. Това, че е на 30 не ме притеснява; той и Касорла е на 32, но последните 2 сезона от момента, в който се контузи, играта на отбора тръгваше надолу и липсата му беше огромна. Не знам, лично аз като цяло съм против такъв трансфер.

Иначе ти си прав, че привличането на нови играчи е тясно свързано и с тези, които ще си тръгнат, а също и със схемата, по която ще играем. ШЛ също е много важен фактор и както вече споделих, съмнявам се да вземам играч/и от най-висока класа освен ако не им предложим наистина умопомрачителна заплата. Но дори и да не можем да привлечем такива играчи, аз вече писах, че според мен трябва да се направи чистка в отбора и да се започне наново, просто има твърде много хора, които като че ли вече се изчерпаха и/или просто нямат място в този отбор. Според мен за махане са:
  1. Гибс - чести контузии, ниска класа, малко като муха без глава;
  2. Дженкинсън - горното х2;
  3. Дебюши - на 32, доста често контузен, иначе не е крайно лош;
  4. Габриел - абсолютна дупка, много слаб и неориентиран, няма място в този клуб;
  5. Уилшър - един от най-големите ми любимци, но за съжаление изключително чуплив;
  6. Уолкът - вечната надежда, все го чакаме да стане водеща фигура, но това е повече от ясно, че няма да се случи. Има 5-10 силни мача на сезон, в останалите е пълен фигурант и играем с човек по-малко;
  7. Йозил - абсолютна мърда, има страхотни качества, но и той като Уолкът ги показва в много малко мачове, а в останалите (особено дерби мачовете) се крие;
  8. Рамзи - вечно контузен, така и не разкри огромния потенциал, който притежава. Изключително големи амплитуди в представянето му. За толкова години в Арсенал има сумарно 1,5 - 2 силни сезона.

Тези играчи според мен няма какво повече да дадат и трябва да бъдат продадени, а на тяхно място да бъдат взети нови.
За Жиру и Перес се колебая, но при подходяща оферта може би бих ги продал ако зависеше от мен. За Елнени горе-долу се отнася същото.

Акпом, Мейтланд-Найлс, Рейн-Аделаид, Иуоби, Кембъл (него даже го бях забравил :) ) мисля, че спокойно могат да играят в ЛЕ и за Купата на лигата и няма смисъл да преотстъпваме някой от тях.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23301
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Thsmith » 07 юни 2017 22:29

За мен просто трябва да привлечен Лапорт. да се направи нужното за подновяването на договорите на Санчез и Йозил, вътрешен халф на мястото на Касорла. Нещо от рода на Рабио, Горецка, Нигес може би? И да се реши Санчес дали ще е конкуренция на Жиру или ляво крило. Ако е първото - Лемар, при второто нямам идея за нападател :lol:
Всичко това обаче при наличието на Венгер... :lol:

Дебюши, Габриел, Гибс, Счезни, Карл, Касорла, Саного, Перез само заемат места. Не е лошо да се махнат.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта