Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
DarkPsy
Мнения: 3646
Регистриран на: 16 юли 2013 11:18

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот DarkPsy » 29 авг 2017 17:17

А Санчес в Сити.

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 29 авг 2017 21:05

Udoji90 написа:Аз не съм толкова афектиран, защото очаквах подобен развой на мача. Обикновено повече се ядосвам за двубои, в които сме имали ситуации и не сме били по-слаби, а сме загубили, като например срещу Стоук във втория кръг. Вчера си бяхме надиграни категорично, затова и не съм толкова ядосан. Вече нямам никакви очаквания и това ми позволява да бъда по-спокоен, като гледам нашите мачове.
Междувременно Окслейд-Чембърлейн преминава в Челси. Поредната гигантска кретения на нашия клуб. Ама нормално - кой играч ще иска да стои в отбор, чиито ръководители и треньор нямат никакви амбиции? Отделно, че в сума ти мачове беше пренебрегван за сметка на "звезди" като Уолкът и Иуоби. Жалко, аз много го харесвах, а сега градски съперник намаза. Положителното е, че се открива място за изява за Рийс Нелсън, който в контролите показа обещаващи неща.


Аз също дадох реална прогноза 4/5:0 в подфорума на Ливърпул, т.е. също очаквах подобен развой. Но работата е там, че начинът по който загубихме е скандален. Нямахме точен удар, абсолютно никакво себераздаване, груби грешки, а на моменти "мърсисайдци" просто си правеха та**к с нас. Дори и да загубим с такъв резултат, ако играчите са се борили и мениджърът се е опитал да промени нещо, то бих приел в някаква степен загубата. А то нито едното, нито другото. Йозил и Уелбек са пълни дупки, но играят по цял мач, а Лаказет и Колашинац, които оставиха (поне за мен) много добри впечатления в първите мачове са резерви... А най-лошото е това, че както ти казваш повечето фенове вече нямат никакви очаквания и им е все тая като загубим, т.е. бавно но сигурно се превръщаме в средняк...

If I am the problem, I am sorry, but I believe all together we lose. The only thing we can do is come back and give the fans a better level of performance.

А това горното като го видях...просто нямам думи. :shock: То бива наглост ама чак толкова...вече преминава всички граници. :x

А относно трансферните спекулации, според мен долната снимка казва всичко.

Изображение
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 29 авг 2017 21:18

Уелбек за мен върши доста полезна работа всъщност. И в неделя единствен в предни позиции се опитваше да пресира техните играчи и няколко пъти беше на косъм да отмъкне топката на добра позиция. Срещу Челси създаде може би най-доброто ни положение тогава (гредата на Лака), срещу Лестър и Стоук също беше замесен във всички по-опасни ситуации. Проблемът идва, когато трябва да завърши атаката, защото напоследък доста пропуска от изгодни положения. Когато играе от по-задна позиция, е способен с лекота да премине през няколко души, съответно мисля, че е по-добре да бъде използван там. В сегашната схема обаче трудно ще стане, тъй като на тези позиции са Йозил и Алексис, а те са непоклатими, докато са в отбора. Всъщност нищо чудно до няколко дни поне единият да не е, така че Данчо ще може да се изявява пак, където е по-силен, а Лаказет/Жиру да си играе напред.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 30 авг 2017 12:33

Udoji90 написа:Уелбек за мен върши доста полезна работа всъщност. И в неделя единствен в предни позиции се опитваше да пресира техните играчи и няколко пъти беше на косъм да отмъкне топката на добра позиция. Срещу Челси създаде може би най-доброто ни положение тогава (гредата на Лака), срещу Лестър и Стоук също беше замесен във всички по-опасни ситуации. Проблемът идва, когато трябва да завърши атаката, защото напоследък доста пропуска от изгодни положения. Когато играе от по-задна позиция, е способен с лекота да премине през няколко души, съответно мисля, че е по-добре да бъде използван там. В сегашната схема обаче трудно ще стане, тъй като на тези позиции са Йозил и Алексис, а те са непоклатими, докато са в отбора. Всъщност нищо чудно до няколко дни поне единият да не е, така че Данчо ще може да се изявява пак, където е по-силен, а Лаказет/Жиру да си играе напред.


Принципно съм съгласен с теб. Няма спор, че Уелбек изключително много се раздава и пресира противниковите нападатели, но в много от случаите просто е безсмислено, тъй като дупката Йозил просто подтичва все едно прави крос в парка и по този начин противникът преодолява пресата. Ако германецът пресираше наполовина на Дани, то съм сигурен, че пресата щеше да върши отлична работа за разлика от сега. Дори един Жиру, който е типичен таран и е по-тромав от Йозил върши тази работа 5 пъти по-добре от него.
Но да се върнем на Уелбек. Всичко казано дотук изглежда отлично обаче Уелбек е нападател, а най-важното за един нападател е да реализира голове, нещо което не е силна част в играта му. Както и ти си споменал, Дани много често пропуска изгодни положения. В мача с Лестър имаше пропуск от чиста позиция, онзи ден също при 0:0 пропиля едно от 2-те ни положения в целия мач и това са все ситуации, които рано или късно натежават в даден мач. Прав си за това, че има качествата (най-вече скорост) да тръгне от по-задна позиция и да премине няколко играчи на съперника, но в момента в който трябва да продължи (изостри) атаката обикновено следва грешен пас или противникът го затваря на тъча и му отнема топката. Т.е. ако мога да се изразя така: за мен Уелбек е нито риба, нито рак. Има своите положителни качества, но като че ли най-важните за нападател не са на много високо ниво.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24519
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот boabbb » 07 сеп 2017 08:17

Нападателят на Лестър и националния отбор на Англия Джейми Варди намекна за напускане на "лисиците". Шампионската титла от по-миналия сезон явно е вдигнала нивото на амбициите на играча, който не иска да се задоволява само с един трофей.

"Имам договор с Лестър, но кой знае какво ще стане. Не искам специалният ми шкаф за трофеи да стои празен. Отказах на Арсенал, но ако дойде ново предложение ще го премисля внимателно. Каза "Не" по няколко причини, но основната е, че току-що си бях купил къща и не исках да се местя", казва Варди.


Варди на време се усети, че се е прее*ал :lol: :lol: Ще го викнат пак ... ама друг път :mrgreen:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 19 сеп 2017 16:01

Не мога да повярвам, че го пиша, но само можем да съжаляваме, че онзи ден не спечелихме на "Стамфорд Бридж". Преди мача бях на мнение, че ще ни бият със стандартните 2-3 гола разлика без много напрежение, но вместо това показахме много добра игра (особено през 1-вото полувреме), а това което беше най-изненадващо за мен (в положителен смисъл) е, че не отстъпихме в единоборствата и като че ли спечелихме по-голямата част от тях. Още нещо, което също не мога да повярвам, че пиша - за мен man of the match за нашия отбор беше моят "любимец" Аарън Рамзи, който наистина игра като лидер и съвсем малко не му стигна да отбележи много хубав гол. Негативното за мен е, че ако на наше място беше някой от Манчестърските отбори или Ливърпул, при такова представяне през първото полувреме най-вероятно щеше да води в резултата, но да се надяваме, че занапред ще материализираме моментите на превъзходство в мачовете. Разбира се неприятна новина е и контузията на Уелбек, който май е аут за няколко седмици (може и месец) и най-вероятно ще може да играе чак след паузата за националните отбори.
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 19 сеп 2017 21:40

И аз съм приятно изненадан от представянето ни онзи ден. През първото полувреме според мен стояхме по-добре от Челси. Нямам обяснение обаче защо през второто спряхме да опитваме да нападаме. Ако бяхме повторили играта от първото според мен щяхме да спечелим мача. Изненадан съм от добрата ни игра в защита. Жалко за Дани, че се контузи точно в момент, в който навлизаше в добра форма. :|
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 22 сеп 2017 12:45

Важното е, че продължаваме за купата на Лигата, че хич не ми хареса играта, която показахме и е време Венгер да си ходи.
Левски завинаги в моето сърце![

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 22 сеп 2017 13:28

За тая умряла Купа на Лигата Венгер трябваше още по-дълбоки резерви да пусне. Никога не сме се хвърляли сериозно за нея, а и няма смисъл - най-много да се контузи някой сносен играч. Срещу Донкастър пусна почти толкова силен състав, колкото срещу Кьолн за ЛЕ. :roll:
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 22 сеп 2017 19:18

Udoji90 написа:За тая умряла Купа на Лигата Венгер трябваше още по-дълбоки резерви да пусне. Никога не сме се хвърляли сериозно за нея, а и няма смисъл - най-много да се контузи някой сносен играч. Срещу Донкастър пусна почти толкова силен състав, колкото срещу Кьолн за ЛЕ. :roll:

Тогава, да го отписваме този трофей и другия мач да не излезем на терена, даже.
:mrgreen:
Левски завинаги в моето сърце![


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта