Арсенал- Борнемут 09.09.2017

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Арсенал- Борнемут 09.09.2017

Мнениеот Udoji90 » 11 сеп 2017 16:25

Принципно краен от тройката централни защитници не е толкова лоша позиция и за футболист, който по начало е бек. И Аспиликуета примерно играе като десен от тримата централни в Челси. Виж, когато Начо беше централен от тримата централни (срещу Челси след контузията на Мерте, срещу Лестър и срещу Стоук) вече беше доста трудно за него. Дори и така да е, и аз съм на мнение, че поне срещу тим като Борнемут можеше да играе Холдинг, макар че започна неубедително сезона. Пер винаги е една добра опция, а за Чеймбърс си нямам идея защо дори не попада в групата.
[offtopic]Иначе групата във Фейсбук е "Феновете на Арсенал в България". Пропуснах да уточня, че е българска, а не някоя от популярните международни страници със стотици хиляди последователи.[/offtopic]
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Арсенал- Борнемут 09.09.2017

Мнениеот TheNameOfTheGame » 11 сеп 2017 19:29

Определено има резон в това, което казваш. Обаче като че ли Колашинац е по-подходящ за ролята на Начо. По-висок е, много по-здрав и като цяло физиката му всява сериозен респект. Докато Начо изглежда доста хилав и когато срещу него е Лукаку, Мората, Бентеке или някой друг подобен със сигурност би го надиграл с физиката си. А като добавим Косчелни, който прилича на излязъл от концлагер и Мустафи, който също не е с някакви гигантски габарити, то защитата ни е доста "мека", ако мога да се изразя така. Та затова ако някой от бековете ще е централен, ми се струва, че Колашинац е по-подходящ, но е възможно да има някаква причина, която не знаем и затова босненецът да е на бека, а испанецът в центъра.

[offtopic]Като гледам в тази група има над 5000 човека, така че е нормално да има полярни мнения за всеки от играчите, а най-вероятно и за Венгер. Дори отначало си помислих, че в нея са само членове на ASCB, но после видях голямата бройка хора в нея.[/offtopic]
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Арсенал- Борнемут 09.09.2017

Мнениеот Udoji90 » 11 сеп 2017 21:22

Да, може би от двамата Колашинац е с по-добра физика за място в централната тройка. Той обаче е страшно полезен и като (халф)бек. Доста пробивен, има и отлично центриране. Той асистира на Дани за първия гол в събота, a ако не бъркам, пак той му подаде за гола му с Лестър. Общо взето и за двете позиции босненецът според мен е по-добрият вариант, а и адаптацията му до момента изглежда много добра. При всички положения не ми допадат тези експерименти - щом си има здрави централни бранители, Венгер е редно да си пуска тях.
В групата има разнопосочни мнения по всякакви въпроси - Уилшър, Жиру, Уелбек, Окслейд, Санчес, Джака, Чех и разбира се Венгер. Постепенно според мен се увеличават хората, които искат напускане на Венгер.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Арсенал- Борнемут 09.09.2017

Мнениеот TheNameOfTheGame » 13 сеп 2017 10:29

Udoji90 написа:Да, може би от двамата Колашинац е с по-добра физика за място в централната тройка. Той обаче е страшно полезен и като (халф)бек. Доста пробивен, има и отлично центриране. Той асистира на Дани за първия гол в събота, a ако не бъркам, пак той му подаде за гола му с Лестър. Общо взето и за двете позиции босненецът според мен е по-добрият вариант, а и адаптацията му до момента изглежда много добра. При всички положения не ми допадат тези експерименти - щом си има здрави централни бранители, Венгер е редно да си пуска тях.


Сега видях, че Колашинац е имал тежка контузия на коляното преди 3 години и най-вероятно затова не е добре да играе в центъра. Имам предвид, че на нея позиция има повече въздушни единоборства и съответно е по-натоварваща. Иначе и аз се присъединявам към твоето мнение, че в центъра трябва да играят централните защитници.

[offtopic]
В групата има разнопосочни мнения по всякакви въпроси - Уилшър, Жиру, Уелбек, Окслейд, Санчес, Джака, Чех и разбира се Венгер. Постепенно според мен се увеличават хората, които искат напускане на Венгер.

Значи всичко е наред :) Защото ако се увеличаваха хората, които искат Венгер да остане, тогава вече щеше да е супер притеснително :lol: Но така или иначе по групи и/или форуми само си чешем езиците. Промяната е наложителна и трябва да стане на стадиона като ходят по 5-6 хиляди на мач.[/offtopic]
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта