Манчестър Сити - Арсенал

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот Udoji90 » 18 дек 2016 19:40

Очевидно контузия - няма какво друго да е.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
arsenvengerin
Мнения: 901
Регистриран на: 27 мар 2010 22:53
Контакти:

Re: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот arsenvengerin » 18 дек 2016 19:51

Udoji90 написа:Очевидно контузия - няма какво друго да е.

Явно Сити са по класния отбор
Обичам Левски

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот Udoji90 » 18 дек 2016 19:51

Същата трагедия като срещу Евертън - само дето този път почнахме с опълчението още от 1-вата минута. Една контузия на основен защитник и всичко се срива. Човек като гледа асинхрона между Кос и Габриел, ще рече, че не изиграха достатъчно мачове заедно през пролетта.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

rockierockie
Мнения: 16
Регистриран на: 18 фев 2016 07:59
Контакти:

Re: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот rockierockie » 18 дек 2016 20:15

Дребен 23, гледам Арсенал повече от 25 години и толкова зле, колкото в последните два мача, не съм го гледал! А Венгер трябваше да си тръгне преди поне пет години! Нищо добро не чака любимия отбор с този треньор. Титла - само ако почне с десет точки повече от всички други, като пак не се знае. Засега - само разочарования!

Потребителски аватар
Phoen
Мнения: 32
Регистриран на: 28 дек 2015 22:00
Контакти:

Re: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот Phoen » 19 дек 2016 08:13

dreben23, Alex, къде сте бе, сладури? :lol: :lol: :lol:
Личи си, че играта я разбирате много, наистина всяка година едно и също – до декември си мечтаете за титла, а след него за четвърто място. Моля ви, пийте си хапчетата по-редовно. Благодаря предварително! :lol:

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот boabbb » 19 дек 2016 08:58

"Тактиката" ни в мача беше на ниво, няма две мнения :lol: :lol: :lol: Очебийна липса на идея и може би класа в играта - няма как другояче да се нарече невъзможността да се преодолее пресата на Сити :|
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот Alex » 19 дек 2016 12:10

Phoen написа:dreben23, Alex, къде сте бе, сладури? :lol: :lol: :lol:
Личи си, че играта я разбирате много, наистина всяка година едно и също – до декември си мечтаете за титла, а след него за четвърто място. Моля ви, пийте си хапчетата по-редовно. Благодаря предварително! :lol:

Тук съм... не знам защо да не съм тук... Аз още преди началото на сезона съм написал какво очаквам от отборите във ВЛ тая кампания. Дотук единствено Чесли ме изненадват, като очаквам в някой момент балонът им да се спука (какво се случва примерно, ако Коста се контузи)... Винаги съм казвал ,че за мен Сити и Арсенал са на едно ниво и не мога да определя дали Ливърпуул е с малко по-добър или слаб. Не съм писал прогноза за този мач, защото си знаех, че е "троен", но се надявах, че липсата на водещи играчи на Сити ще ни даде предимство. Жалко за Арсенал изпуснаха добра възможност, мисля, че на всички е ясен проблемът, Санти липсва и дори след като се върне имаме нужда от нов халф - магоьсник (или от нов Патрик Виейра) - говоря за играч от класата на Санчес без значение колко ще струва на клуба. Жалко, че и Рамзи го намяше, надявам се Венгер да се осмели някой мач да го пусне като 10-ка и да остави Йозил резерва... или поне да ги върне и двамата малко назад и да играят на една и съща позиция. Нищо не е свършило в Англия :)

пп И да играхме слабо, но това не променя факта, че и двата гола бяха от засади... не че не ги заслужавахме, но все пак...
[center]Изображение[/center]

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот TheNameOfTheGame » 19 дек 2016 14:26

Имам един въпрос към всички артилеристи тук, но очаквам честен отговор като оставите настрана фенските пристрастия: Наистина ли някои от вас вярваха, че можем да не загубим този мач???

Дори и след ранния гол, който ни върза да отбележим (благодарение на Бейерин и гения на Алексис) бях убеден, че домакините ще ни обърнат. При това за тях отсъстваха капитанът им (Компани - стълб в защитата) , водещият им голмайстор (Агуеро) и един от основните им халфове (Фернандиньо). Да не забравяме и това, че на терена бяха Сабалета, Коларов като централен защитник, Фернандо, Яя Туре... Та в тази ситуация има един мениджър (с инициали А.В.), чийто отбор със сигурност ще оцапа гащите и естествено нямаше никаква изненада, че това се случи. И после след мача се оправдава, че видиш ли ни вкарали 2 гола от засада. И тук идва същественият въпрос: ние колко положения/удари във вратата имахме за този мач, защото аз изброих 1 точен удар. Ако имахме 4-5 положения и не ги бяхме реализирали това може да е оправдание (редовността на головете на домакините), но когато отборът ти е играл беозбразно слабо и ти се оправдаваш с това, за мен е абсолютна наглост и безочие.

Това е третият мач през този сезон, в който гостуваме на топ отбор (ПСЖ, Юнайтед, Сити) и третият път, в който излизаме със събути гащи (и разтворени б*зи) още от първия съдийски сигнал. Просто този път ни провървя да вкараме рано гол и може би някои артилеристи си помислиха (по-скоро помечтаха), че може да спечелим мача. Само, че реалностите са коренно различни и този път късметът не беше в А.В. Предните 2 пъти от 1 чисто положение измъкнахме равенства, но веднъж стомна за вода, дваж стомна за вода, докато се счупи. Е, този път се счупи.

До преди 2 кръга нещо като че ли не беше наред, защото се борехме с Челси за първото място. Е, само след седмица нещата вече изглеждат нормално - битка за място в 4-ката. Няма какво друго да добавя освен:
Изображение
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16638
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Манчестър Сити - Арсенал

Мнениеот Udoji90 » 19 дек 2016 15:07

Аз признавам, че вярвах, че може да не загубим, понеже допусках, че срещу Евертън просто нашите са подценили мача с мисъл за Сити. Е, след първите 20-ина минути вчера ми стана ясно, че просто сме адски зле.
Нашият велик тренер пак с реферите решил да се оправдава. При първия гол десният крак на Кос е на една линия със Сане. Дори нападателят да е малко наклонен към вратата, то засадата е сантиметри - това нещо почти няма шанс да се види, а и се дава предимство на нападателния футбол. Дали при втория Силва пречи на Чех, е въпрос на тълкувание. За мен е комично и нагло да се търси причината другаде, а не в нас самите, при положение че изиграхме безобразен мач, който почти сигурно щяхме загубим със или без засади. Отделно да не забравяме, че доста точки взехме именно с подпиране от съдиите. На първо четене бих дал като пример мачовете с Бърнли (победен гол от засада с ръка), Саутхемптън (вместо фаул за тях до нашия пеналт в добавеното време, пуснаха наша атака и стигнахме до победна дузпа), Уотфорд (яко пресилена дузпа за нас при 0-0) и Ман Юн (неотсъдена дузпа за съперника и съмнения за фаул на Косчиелни срещу Джоунс при гола на Жиру).
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта