КЛ: Арсенал - Саутхямптън

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: КЛ: Арсенал - Саутхямптън

Мнениеот TheNameOfTheGame » 30 ное 2016 22:50

Човек ако гледа този мач и не е фен на Арсенал сигурно би си помислил, че витрината ни е препълнена с трофеи през последните години...Много безотговорно поведение, груби индивидуални грешки, а върхът е "играта" на Дженкинсън. Една камара некадърници се изредиха в този отбор за последното десетилетие, но толкова слаб футболист аз лично не се сещам да е имало. Надявам се още на почивката Дядото да извади Дженкинсън и да пусне Окса, поне да опитаме някакъв обрат, макар че 99% сме аут. Саутхемптън играят много добре в защита, а точно в такъв мач Жиру би бил безценен, но е контузен...
Без битка няма победа!

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16712
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: КЛ: Арсенал - Саутхямптън

Мнениеот Udoji90 » 30 ное 2016 23:39

Доста удачен момент за загуба (много по-добре, отколкото ако беше в Премиършип) и още по-удачен - за почивка на титулярите. Няма как да бъдат запазени за първенството, срещу Базел нещата в този аспект са 50:50, така че днес беше идеалният случай за това. Резервите се разходиха, отбиха си номера, показаха все пак малко желание след почивката, но закономерно загубиха. Общо взето слабо ме интересува, че отпадаме от този турнир (и си спестяваме 2-3 излишни двубоя, които Ливърпул примерно ще трябва да изиграят) - още преди мача го казах. ;)
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
Alex
Мнения: 3469
Регистриран на: 06 юни 2009 19:43
Контакти:

Re: КЛ: Арсенал - Саутхямптън

Мнениеот Alex » 01 дек 2016 02:55

Ако бяхме спечелили с тия 27 различни титуляра в три последователни мача, щеше да е нещо изключително... безобразна игра, не е като да сме пъли с трофеи, а един полуфинал щеше да даде много самочувствие и спокойствие (мачовете са чак януари, тогава щеше да се знае важна ли ни е тая купа или имаме по-големи цели)... Лошото е, че пак се видя един проблем, който цял сезон е факт при липсата на Жиру - срещу солидна защите сме много ялов отбор... уж игреам по крилата, ама винаги само по 2 човека се мотая в наказателното с нисък ръст... после или безмислени центрирания следват, или някакво изваждане на топката извън наказаетлното, щото даже и на дузпата нямаме сам човек, няма и хора изскачащи зад защитата след скрит пас от 10-ката, като атакуваме през центъра, не успяваме една комбинация в наказателното да направим срещу гъста защита и лошото е, че това е и с титулярните съзтезатели... ,мого жалко за тази загуба, победата щеше да повлияе много в психически план и да продължим серията без загуби... :cry:
[center]Изображение[/center]

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: КЛ: Арсенал - Саутхямптън

Мнениеот TheNameOfTheGame » 02 дек 2016 21:00

Мисля, че имахме не лоши шансове за тази купа и трябваше да подходим много по-сериозно към този мач. Този състав можехме да го оставим за напълно безсмисления мач с Базел, а в сряда да играем с някои от титулярите, но вече е минало. На почивката сериозно "нахраних" Дженкинсън, който беше безобразно слаб, но истината е, че този сезон най-голямата дупка в състава е Рамзи, няма нито 1 мач (или поне аз не се сещам), в който да е играл и да е бил на ниво. Едно нещо, което обаче наистина прави впечатление за пореден път и Alex го е отбелязал: без Жиру сме кръгла нула срещу отбори, които се защитават с повече хора, което говори че просто нямаме план "Б" за такъв тип мачове, а те няма да са 1 или 2 до края на сезона.

Победата на Саутхемптън беше напълно заслужена, дори можеше да е по-убедителна. Пожелавам им успех и дано вземат купата, така по-малко ще ни е яд, защото ще сме отпаднали от шампиона в турнира :)

Пак казвам, че до голяма степен съм разочарован, защото мисля, че можехме да играем най-малко финал, а там вече не се знае...Дано и Венгер си е направил добре сметката, защото купа за 4-то място в Премиършип не се дава...
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта