Арсенал - Ливърпул

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16752
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Арсенал - Ливърпул

Мнениеот Udoji90 » 25 авг 2015 00:16

Най-шантавото нещо в този мач е, че завърши без гол (извън отменения). :lol: Просто и двете защити в определени периоди бяха тотален леш. Първото полувреме бяхме стабилно надиграни. През второто отвърнахме в някаква степен. Като цяло може би Ливърпул бяха малко по-добрият тим, но пък на нас не ни признаха редовен гол, така че хиксът е заслужен. Абсолютно продължавам да недоумявам защо играем без дясно крило, а Окслейд влиза в края на мачовете, при положение че е в много добра форма - днес за 10 мин. блесна, а с повече можеше да допринесе за успех. И още повече недоумявам защо при вкарването му се вади Коклен, който всеки мач ни държи центъра на терена, а не Рамзи, Санти или Йозил. Днес специално Санти, когото много харесвам, беше доста слаб. През първата част той и Чеймбърс бяха най-зле, през втората и двамата малко се подобриха. Чех, Коклен и Габриел бяха най-силни - оправяха бакиите на споменатите двама. Напред ми хареса само Окслейд и донякъде Рамзи.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Арсенал - Ливърпул

Мнениеот dreben23 » 25 авг 2015 00:27

На мен не ми хареса особено мача. Единствено през второто полувреме показахме нещо смислено, но беше пълна скръб. :cry:

Щом двамата вратари са героите в мача, ясна е работата. Заслужено нулево реми. Все пак ни отмениха чист гол и можем да съжаляваме малко. :)

[offtopic]Както казах, козлите на село щяха да направят по-качествен двубой! :lol: :mrgreen:[/offtopic]
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13759
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Арсенал - Ливърпул

Мнениеот Red_Neck » 25 авг 2015 10:28

Яд ме е като куче :evil:
Вместо рано-рано да дръпнем 0:3 и да качим Арсенал на разлика, треперихме до последно да не загубим.
Мача определено ми хареса.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Арсенал - Ливърпул

Мнениеот dreben23 » 25 авг 2015 10:51

Red_Neck написа:Яд ме е като куче :evil:
Вместо рано-рано да дръпнем 0:3 и да качим Арсенал на разлика, треперихме до последно да не загубим.
Мача определено ми хареса.


Сега ако кажете, че сте били и по-добрият отбор на терена, грях ви на душата. Истината е, че играете антифутбол, но аз Ливърпул го уважавам и съм по-мек с тях. Да, първото полувреме бяхте с повече положения и греди, но чистият гол да не го забравяме. А през второто се играеше на една врата и само спъването ни в топката в наказателното, ни попречи да го вземем този мач. Прекрасна работа и на двамата вратари, прикриха всички дупки в защитите и на двата отбора, евала за тия спасявания!

[offtopic]Сега пак съм изправен пред сериозна дилема, Фабиански или Миньоле да ми бъде резервен страж. :)[/offtopic]
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13759
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Арсенал - Ливърпул

Мнениеот Red_Neck » 25 авг 2015 11:01

Не съм казал, че сме били по-добри ..... казах, че спокойно можехме да водим 3:0 до почивката, ако Коутиньо не беше изкривили гредите и Бентеке я беше добутал вътре от метър и половина :)
... иначе засада (макар и много тънка) при гола на Рамзи си имаше :)

Хикса си беше най-закономерен, ама не 0:0, а 3:3 ... примерно :)
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Арсенал - Ливърпул

Мнениеот blue avalanche » 25 авг 2015 18:21

sinqkrepost1914 написа:Много хубав мач, класика просто, браво на Арсенал, но и нас ни покри късмета, вас също.
Като цяло второто бяхме треперушка отзад като изключим двата удара на Коу и единия неточен на Бентеке, и можете само да съжалявате, че не вкарахте, ние пък бяхме така първото.Заслужен Х и успех за напред.

Чак пък класика...Имаше прекалено много грешки,прекалено много брак в действията и на двата отбора,за да заслужи "званието" класика.
Особено Арсенал през първото полувреме.Всеки втори пас-в противника или извън полето...

drvasko98
Мнения: 6948
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: Арсенал - Ливърпул

Мнениеот drvasko98 » 25 авг 2015 18:38

Въобще не съм съгласен с част от коментарите. Коклен е изключително проблемен в момента. Няма достатъчно футболен интелект. Вчера на няколко пъти негови абсолютно грешни решения (получаваше топката без да има никой на 5-6 метра около него и я връщаше на защитници, които точно в този момент бяха пресирани от няколко пуулци и така станаха май две от головите им положения или поне опасни такива). В такива случаи се гепи топката и се тръгва мощно напред (или поне на мен ми се иска да гледам такива халфове, но Джан прави нещо подобно, което пък не се хареса на някои от техните фенове), а не да се връща топката пред вратата в момент, когато техните играчи са изнесени напред. Срещу Уест Хям също игра зле и създаде с поздобни намеси напрежение пред своята врата.
Рамзи може и да е бил в сериозна част от времето от дясно, но не може да бъде наречен въобще дясно крило (доколкото Арсенал не знам въобще да играе с крила, по тази логика другото крило трябва да е Йозил) само си спомнете гола откъде го вкара и колко топки бори в центъра, а и поне още в 3-4 ситуации влезе в наказателното поле отляво. Но имаше логика да беше там, за да тормози Гомез, а и той е по-остър играч от Йозил и Касорла, но момчето се справи. Санчес и Жиру бяха длъжниците, както и защитната двойка през първото полувреме, но това е обяснимо, тъй като не са сработени. При всички положения опитите да се промени централната защита са правилни, защото се представят безобразно в ключови моменти и това няколко години подред, но дали са точно това изпълнителите е друг въпрос.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Арсенал - Ливърпул

Мнениеот Thsmith » 25 авг 2015 18:57

To това именно е проблемът, че се играе без крила и вместо играта да се разширява, тя се свива към центъра. Като отиде на тъча е много трудно някой да избяга и да се стигне до острота с относително по-бавни играчи.
За мен ще се играе много по добре ако Месутчо има повече място и двамата външни играчи са на тъчовете, а не до него. Ще може да дава повече пасове в дълбочина и тн + че шибаната топка ще е възможно да се центрира по прилично към Жиру докато е ек на ек със защитник, а не да се чака да застане между 2-3 ма.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта