Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 17 дек 2017 15:48

Разочароващо представяне в последнити 3 мача. Доброто от 2-те гостувания е само че не бяха загубени, а от домакинството-че донесе 3точки. Нищо повече. Санчез явно си заминава. Аз не бих му дал шанс в дербитата с Ливърпул и Челси.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 17 дек 2017 17:05

hydetoshi написа:Разочароващо представяне в последнити 3 мача. Доброто от 2-те гостувания е само че не бяха загубени, а от домакинството-че донесе 3точки. Нищо повече. Санчез явно си заминава. Аз не бих му дал шанс в дербитата с Ливърпул и Челси.


От мен ако зависеше Йозил и Санчес нямаше да са помирисали терен през този сезон, но никой не ме пита.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 17 дек 2017 17:21

Иначе още като изтеглиха програмата беше ясно, че декември ще е много труден месец и за съжаление това се потвърждава сега. На практика имаме само една минимална победа (вчерашната над Нюкасъл).

Мачът с БАТЕ лично аз не го броя, тъй като беларусите не оказаха абсолютно никаква съпротива и очевидно бяха дошли да отбият номера, а при по-голяма концентрация от нашите нападатели можеха да си заминат и с двуцифрен резултат. За мен единственото положително от този мач бяха полупразните трибуни. Ако цял сезон на всяко домакинство стадионът изглежда по този начин може би на т.нар. "ръководство" ще му светне лампичката, че са необходими спортно-технически промени...но шансът за това си е направо отрицателен.

Мачът със Саутхемптън не можах да го гледам целия, а само второто полувреме. И мога смело да кажа, че имахме голям късмет да вземем точка. Цяло полувреме владеехме топката и я разиграхме безцелно, в резултат на което нямахме абсолютно никакви ситуации (един удар на Монреал в аут и удар от фаул на Санчес в обсега на вратаря). Чистите ситуации бяха за домакините (греда и положение "сам срещу вратаря"), но за наш късмет те не ги оползотвориха и благодарение на Жиру взехме 1 точка.

Мачът с Уест Хем не можах да го гледам и не мога да бъда обективен относно резултата и играта, но самият факт, че "чуковете" удрят греда в самия край на срещата като че ли показва, че и там сме имали късмет да спечелим точката.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 17 дек 2017 17:32

hydetoshi написа:
Sisi 1914 написа:Вратарят на Ман. Ю. направи да не победим!
Имаше ден както се казва и пак потвърждавам, че резултатът не отговаряше на истината.
:evil:
Относно жребия и мача ни с Нотингам е приемлив и Венгер ако не подцени мача безпроблемно ще се класираме.
8-)

За мача с Ман Юнайтед мога да кажа,че ако се преиграе 10 пъти и играта на двата отбора е същата и в десетте пъти Моу и Ко ще се приберат вкъщи с по 5 гола в кошницата. Направихме ужасни грешки в защита,нападателите им бяха нереално ефективни,а Де Хеа поне за половината спасявания не беше наясно точно как се случиха. Коментирам с приятели и за мен този мач ще остане в историята като "Катеначо,бате Начо и... 11 посинени манчестърски гъза" :) Такова гъзене падна през целия мач ,че съм сигурен,че в автобуса на връщане към Манчестър всички играчи взели участие в мача,са пътували прави и не са смеели да седнат. :)
Аз съм доволен от мача въпреки загубата. Видя се дух и желание за победа,което в други мачове липсва дори и някои да ги печелим. Примерно -спечелихме мача с Бърнли,но играта хич я нямаше.
За жребия с Нотингам,мисля че тази година няма да се хвърля толкова сила за купата. Жалко за тези 15 точки разлика с първото място. Реално само "роботите" засега са без конкуренция,макар вече 4-5 пъти да се измъкват с голове в 85,86,88,95,96 минута. Това е абсолютно нереално. Ще стискаме палци(щем,не щем) в неделя за Юнайтед за да не бъде изравнен рекорда от 14 поредни победи,който ние държим.


Относно мача с Юнайтед аз лично няма как да се съглася с твоето мнение. Това редовно го слушаме от един френски *** след загуба: "днес не беше нашият ден", "късметът ни обърна гръб" и т.н. За мен по-жалкото е, че и не малка част от феновете на отбора му се връзват и едва ли не оправдават неуспехите с тези "фактори". Във футбола няма ако - по-добър ли си, излизаш на терена и го доказваш като печелиш. Имаш положенията, вкарваш си 5-те гола и побеждаваш, а не се оправдаваш с някакви глупости. Кой е виновен примерно на Алексис, че при 1:2 от 5 метра не може да преодолее Де Хея? А това, че испанецът е направил куп невероятни спасявания - ами в крайна сметка това му е работата и за това му плащат. Това се нарича добър мениджмънт за мен - да видиш точния човек и да го привлечеш. А че при нас това нещо липсва си е проблем на действията (по-скоро бездействията) на "ръководството" на клуба. Затова и има не един и два поста, които куцат, за мен включително и вратарския, но мерки не се вземат.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 17 дек 2017 17:52

За жребия в Лига Европа - на хартия едва ли би могъл да ни се падне по-добър съперник, НО ако го подценим (както мачовете в групите) няма да се учудя да отпаднем. Udoji90 много точно е посочил, че шведите още в предварителните кръгове отстраниха 2 отбора на ниво групи на ЛЕ - Галатасарай и ПАОК, а в самата групова фаза излязоха от група с 2 ясно изразени фаворита. Дори ако не се лъжа в последния мач пропуснаха дузпа в края, която щеше да ги направи победител в групата. Самият факт, че преди последния кръг си бяха осигурили класиране е показателен.

Sisi 1914 написа:Охо, направо да ни дават следващият съперник и това е!
Със затворени очи сме в следващата фаза.
8-)

Предполагам, че Херта и Атлетик Билбао са казали същото като се изтеглил жребия за групите на ЛЕ, но едните бяха отпаднали преди последния мач, а другите все още не си бяха гарантирали продължаване напред.

Класата, опитът и футболните аргументи са на наша страна и ако не се лигавим и Венгер не си прави ненужни експерименти ще продължим напред, но в противен случай няма да се учудя да запишем срамна страница в историята на клуба.

[offtopic]Не съм сигурен, но като че ли стадионът на Йостерсунд е с изкуствена настилка и това би могло да окаже някакво влияние при гостуването в Швеция.[/offtopic]
Без битка няма победа!

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 17 дек 2017 20:13

Не мисля, че ще отпаднем от шведите, но повече ми тревожи за купата на Лигата!
:cry:
Левски завинаги в моето сърце![

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16691
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 17 дек 2017 23:13

Купата на Лигата пък е единственият турнир, който не би трябвало да ни тревожи. Там тъй или иначе винаги отбиваме номера. :lol: Нямам никакви възражения и сега да направим така с "чуковете" и каквото стане, защото за първенството имаме много по-важен мач с Ливърпул броени дни след това.
За шведите мнението си вече го казах. Относно изкуствения терен, ако не окаже влияние за негативен за нас резултат, то няма да се учудя да окаже влияние по отношение на нови контузии, но дано да не съм прав.
Относно вчерашния мач, доста добро начало, но трябваше да вкараме втори гол и да го затворим. И при положение че не вкарахме втори гол, то поведението през втората част беше буквално недопустимо. Явно при сгъстения цикъл от предстоящи мачове някои футболисти мислеха да спестят сили и чакаха Нюкасъл сами да се бият, при което с лекота изпуснахме 2-3 ситуации и със същата лекота позволихме на гостите да създадат. Щеше да стане белята на няколко пъти, но оцеляхме. Явно и "свраките" в момента са твърде слабички.
Венгер пък с поредния "гениален" ход да остави 2 поредни мача Колашинац на пейката и да пусне Найлс на негово място. Формата на Колашинац може да спадна лекичко в последните срещи, но Бейерин е в още по-лоша форма - да беше заменил него с Найлс отдясно, а Сеад да си цъка вляво. Ако ли пък толкова е недоволен от босненеца, то можеше да си пусне Монреал вляво. В крайна сметка в тези 2 срещи пак играхме в стария вариант с двама централни бранители, съответно толкова можеше до Кос да се пусне я Холдинг, я Чеймбърс, а Начо да си отиде на оригиналната позиция. И ако толкова Венгер няма доверие на двамата младоци, то пак изниква въпросът, че не купи нов човек на тази позиция през лятото. :evil: Иначе Найлс в тези два мача беше от малкото хора на ниво - дано продължи в същия дух. :)
Относно Алексис и Йозил, по-добре сега да ги продадем и да им вземем някакви пари, отколкото да ги изпуснем без пари през лятото. Алексис за мен е сигурен напускащ, при Йозил имам минимални надежди да остане. Впрочем, в последните срещи германецът е един от най-добрите на терена. Вчера също беше единственият, който и през втората част си игра на макс. Напоследък доста се връща, доста тича, доста се бори - някак нетипично за него. Алексис, макар да не играе без мотивация, е доста далеч от нивото си.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 18 дек 2017 06:44

Не си прав, че за купата трябва да отбием номера!
Тогаз Венгер да се съсредоточи само във Вл и в другите турнири да пуска юноши и квото сабя покаже.
Имам чувството, че за Ле ще направи пак некви експерименти, но дано да греша.
Задължително през трансферният прозорец ни трябва поне 1 централен защитник.
:evil:
Левски завинаги в моето сърце![

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16691
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 18 дек 2017 08:38

Точно пък за Купата на Лигата е най-добре от 4-те турнира да отбием номера. Всеки от другите 3 е далеч по-смислен.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Sisi 1914 » 18 дек 2017 18:34

Да не излизамена терена и нека да им дадат служебна победа и да се готвим за Ливърпул!
:evil:
Левски завинаги в моето сърце![


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта