Специално за феновете на шопските отбори

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Бижутера
Мнения: 28384
Регистриран на: 16 окт 2008 20:58
Skype: sinishampioni
Местоположение: София
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот Бижутера » 14 яну 2012 13:46

Честно казано и аз не разбирам защо авторът на темата е баннат, но това е друга тема... :)
Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
1899 Hoffenheim.
Wir kämpfen, siegen, geben niemals auf,
super Hoffe TSG!

Hoffe, Hoffe! Wir sind Hoffe!
In den Farben Blau und Weiß
1899 Superhoffenheim
Nur damit es jeder weiß!

Потребителски аватар
Blagoy
Мнения: 1699
Регистриран на: 07 сеп 2008 17:30
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот Blagoy » 14 яну 2012 15:00

Писал съм го и друг път, и сега ще го напиша- свестни хора има и в София, има и в т.нар. провинция. И обратното- селяндури и простаци има пак и в София, и в провинцията. Аз съм роден и израстнал в Ловеч, обстоятелствата ме принудиха да остана в София и вече съм 7 години тук. Имам приятели и софиянци, и от провинцията. За мен е много глупаво това разделение- малка страна сме, а и от 1.3 млн софиянци едва ли повече от 200-300 000 могат да се нарекат кореняци. Тези, които обиждат на селянин, едва ли знаят точно как да обиждат. Нали знаете какъв образ на селянина представят Елин Пелин и Йовков в разказите си- на трудолюбив и честен човек. Селянинът е един достоен човек, изкарващ прехраната си много пот на челото. Селяндур, необразован, невъзпитан е съвсем друго нещо. Селяндури има и в София. Кореняк софианците са шопи. Предполагам знаете и какъв е образът на шопа описан в много литературни произведения и в народния фолклор. Най-глупавото нещо е да се обиждат на говор и диалект. Шопите също не говорят книжовен български. Тогава кое им дава право да обиждат хората от Източна България например, че говорят на меко, следователно са селяни... България е уникална и с това, че на толкова малка територия са събрани толкова много диалекти, това е част от националното ни богатство. За мен разделението на софианци и селяни е едно от възможно най-глупавите неща, които са факт в днешно време.
Относно това, че София се пренасели от хора от провинцията- не са толкова виновни хората, а управниците ни, които направиха така, че стандарът на живот да се различава коренно в София и в провинцията. Години наред не се води никаква реална политика за развитие на регионите. Управниците забравиха, че България не е само София. Представете си един град като Ловеч, Монтана или Видин. Почти никакви инвестиции, закриване на големи предприятия, изкуствено поддържане на ниски равнища на заплащане, ограничени възможности за развиване на бизнес. Нормално е хората да започнат да търсят късмета си някъде на друго място. Дали ще е в София или в чужбина всеки сам си решава.
Последна промяна от Blagoy на 14 яну 2012 15:08, променено общо 1 път.
[center]Изображение[/center]

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот marmi52 » 14 яну 2012 15:03

8-)

Авторът може и да има право за много от нещата написани в темата, но това "шопските" отбори ... :?
СЛАВИЯ, Левски, ЦСКА и Локо Сф. имат фенове из цяла България. Всички ли сме шопи ?!? :?
Те са наши, български отбори най-напред, а после са столични, но не и "шопски" ....
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

Потребителски аватар
Old_death
Мнения: 6751
Регистриран на: 01 авг 2008 16:56
Местоположение: София
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот Old_death » 14 яну 2012 15:26

marmi52 написа:8-)

Авторът може и да има право за много от нещата написани в темата, но това "шопските" отбори ... :?
СЛАВИЯ, Левски, ЦСКА и Локо Сф. имат фенове из цяла България. Всички ли сме шопи ?!? :?
Те са наши, български отбори най-напред, а после са столични, но не и "шопски" ....

Автора на темата,а и не само той,много обича да използва думата "шопи",без да има и минимално понятие къде живее тая сган и какво представлява.Ще му дам един съвет.Момче,когато ти изтече наказанието се разходи до близките до София села Казичане,Кривина,Бусманци,Лозен,Герман и други,до които се пътува с градски транспорт.Тогава ще можеш на живо да придобиеш представа,какво представлява истинския шоп.Винаги съм препоръчвал на такива "шопофоби" да си взимат роднините от София,заедно с боклука им и тогава да плюят.Най-приятните дни в София са празничните.Тогава всички "софиянци" си отиват по родните места ;) Не стига,че превърнахте града ни в невъзможен за живеене,но не преставате да плюете и да избивате комплексите си по форумите и медиите!
В резултат на това председателят счита, че въз основа на информацията и документацията, които са на разположение, няма друга алтернатива, освен да се заключи, че новият клуб ЦСКА-София изглежда е спортният наследник на първоначалния длъжник, ЦСКА София.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21416
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот metodito » 14 яну 2012 16:29

Това с бана и аз не го разбрах... Защо бе, човек?
Милене, този надпис в Търново, ако го видя ще побеснея. Ама в Търново ще им е ...малко трудно. Трябва да са много бързи. Или в Благоевград. Представяш ли си, човек?
А по темата. Оффф, стига глупости. Имам си теория за шопите и софиянците. Две различни неща са... вече. Отдавна.
Шопът е супер магарешко същество за мен. Но Шоплука не е София! Шопът може да се види в селата под столицата, в Перник и тъ нъ... Но шопът е супер работливо същество. Тая равнина не чака никого. Не е така например в Балкана (това като намек към автора ;) ). В Балкана няма поля по които да ти отива деня. Какво ще гледаш там освен животни? Пускаш ги лятото на паша по хълмовете...
Как да е, де.
Простотията по хората ходи. Не по животните. Нищо, че в някои агитки има хора, които приличат на животни.
Към автора: ти убеден ли си, че това не го е написал някой габровски фен на сините?
След това по гостувания ходят малко по-друг тип фенове. Основната част са си ултраси... А от агитките на "Левски" и особено от ЦСКА - по собствени наблюдения - са срам за агитките. Така наречените ултраси. Те пари гледат да не дават, за знамена не се бъркат. Въобще...шопи! Но не софиянци! Селяни от където и да погледнеш са това! Те са бъдещи клиенти на Социално Осигуряване.
СЕЛЯИН Е ДИАГНОЗА - НЕ ГЕОГРАФСКО ПОНЯТИЕ!

П.С. Ако икономически София бе толкова добре колкото Севлиево - като процент на трудова заетост и благоустроеност, в Севлиево щяха да ходят софиянци, а не обратното.

Потребителски аватар
Тони Шумахер
Мнения: 839
Регистриран на: 10 апр 2010 22:51
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот Тони Шумахер » 14 яну 2012 23:15

Old_death написа:
marmi52 написа:8-)

Авторът може и да има право за много от нещата написани в темата, но това "шопските" отбори ... :?
СЛАВИЯ, Левски, ЦСКА и Локо Сф. имат фенове из цяла България. Всички ли сме шопи ?!? :?
Те са наши, български отбори най-напред, а после са столични, но не и "шопски" ....

Автора на темата,а и не само той,много обича да използва думата "шопи",без да има и минимално понятие къде живее тая сган и какво представлява.Ще му дам един съвет.Момче,когато ти изтече наказанието се разходи до близките до София села Казичане,Кривина,Бусманци,Лозен,Герман и други,до които се пътува с градски транспорт.Тогава ще можеш на живо да придобиеш представа,какво представлява истинския шоп.Винаги съм препоръчвал на такива "шопофоби" да си взимат роднините от София,заедно с боклука им и тогава да плюят.Най-приятните дни в София са празничните.Тогава всички "софиянци" си отиват по родните места ;) Не стига,че превърнахте града ни в невъзможен за живеене,но не преставате да плюете и да избивате комплексите си по форумите и медиите!

:) :) :)

Потребителски аватар
Тони Шумахер
Мнения: 839
Регистриран на: 10 апр 2010 22:51
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот Тони Шумахер » 14 яну 2012 23:16

metodito написа:Това с бана и аз не го разбрах... Защо бе, човек?
Милене, този надпис в Търново, ако го видя ще побеснея. Ама в Търново ще им е ...малко трудно. Трябва да са много бързи. Или в Благоевград. Представяш ли си, човек?
А по темата. Оффф, стига глупости. Имам си теория за шопите и софиянците. Две различни неща са... вече. Отдавна.
Шопът е супер магарешко същество за мен. Но Шоплука не е София! Шопът може да се види в селата под столицата, в Перник и тъ нъ... Но шопът е супер работливо същество. Тая равнина не чака никого. Не е така например в Балкана (това като намек към автора ;) ). В Балкана няма поля по които да ти отива деня. Какво ще гледаш там освен животни? Пускаш ги лятото на паша по хълмовете...
Как да е, де.
Простотията по хората ходи. Не по животните. Нищо, че в някои агитки има хора, които приличат на животни.
Към автора: ти убеден ли си, че това не го е написал някой габровски фен на сините?
След това по гостувания ходят малко по-друг тип фенове. Основната част са си ултраси... А от агитките на "Левски" и особено от ЦСКА - по собствени наблюдения - са срам за агитките. Така наречените ултраси. Те пари гледат да не дават, за знамена не се бъркат. Въобще...шопи! Но не софиянци! Селяни от където и да погледнеш са това! Те са бъдещи клиенти на Социално Осигуряване.
СЕЛЯИН Е ДИАГНОЗА - НЕ ГЕОГРАФСКО ПОНЯТИЕ!

П.С. Ако икономически София бе толкова добре колкото Севлиево - като процент на трудова заетост и благоустроеност, в Севлиево щяха да ходят софиянци, а не обратното.


:) :) :)

spindoc
Мнения: 48
Регистриран на: 07 апр 2011 10:23
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот spindoc » 14 яну 2012 23:33

като си предпочитате в провинцията се научете, че се пише "провинциАлен", а не "провинцЯлен" или "провинциЯлен"

В смисъл, нали, това не ви е мЯкането при говорене, а писмен текст.

Потребителски аватар
BLUE CHAMPIONS
Мнения: 8858
Регистриран на: 06 авг 2010 15:32

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот BLUE CHAMPIONS » 14 яну 2012 23:53

spindoc написа:като си предпочитате в провинцията се научете, че се пише "провинциАлен", а не "провинцЯлен" или "провинциЯлен"

В смисъл, нали, това не ви е мЯкането при говорене, а писмен текст.

Хубаво г-н интелект... сега ако ни кажеш и къде точно видя някой да е написал "провинцЯлен" или "провинциЯлен" , веднага те черпя една боза :mrgreen: :mrgreen:
[offtopic]Като си решил да се правиш на "мозък" ,намери поне основателна причина за да го правиш :)[/offtopic]
[offtopic][wrapimg=]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/q71/s480x480/576815_272513049560227_557336297_n.jpg[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32331
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Специално за феновете на шопските отбори

Мнениеот modor » 15 яну 2012 08:53

milan199440barca написа:Да обиждаш някого заради месторождението или местоживеенето му е идиотско. Все едно някой парижанин да дойде на мач в София и да почне да скандира същото, защото столицата ни е по-малък град.

:!: :!: :!:
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.


Върни се в “Видима”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост