103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот v.r.s. » 17 май 2016 16:34

Beroec1916 написа:Хаха много се смях, Берое малък а Слабия велик, толкова велик, че стадиона му21 век, 2016 година няма осветление,трибуни като след бомбардировка в Сирия явно живее в 15 век, толкова е велик че на мачовете му ходят по 100 човека. Може да ви се иска да сте Славия Прага но сте си само от София. Мисля че не е и нужно на по възрастните фенове да припомням как се мачкаше футбола извън София и се радвам че този монопол се разби след 1990г.
А към феновете на Локо Сф злобеещи кой ни спонсорира, да ги запитам, оръжейния бизнес да не би да е в някое частно гаражче в кв.Надежда или пък БДЖ да е било някога частно дружество. Гледайте си ваща паница и по-малко злоба, лично аз ще се радвам отново да сте в А група.


Все пак Славия е трети във вечната ранглиста, с 66 сезона, веднага след ЦСКА и Левски, а също така от 1944 година има една шампионска титла, 7 пъти е вицешампион, 10 пъти са били трети, 7 национални купи и 3 пъти са финалисти. И това при положение, че успехите в България преди 1944 година не ги броя, а преди това имат още 6 титли, 1 второ място, два пъти са бронзови медалисти и 4 царски купи.
Имат 17 участия в ЕКТ, (7 в турнира на КНК и 10 в турнира за купата на УЕФА) при едно от които достига полуфинал за КНК и става първият български отбор достигнал до тази фаза и един четвъртфинал.
Хайде сега ги сравни с успехите на Берое и сам си отговори дали Берое е по-голям отбор от Славия.

Потребителски аватар
Beroec1916
Мнения: 12
Регистриран на: 09 апр 2015 20:32
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот Beroec1916 » 17 май 2016 16:56

Колега аз не твърдя и нямам такова намерение да меря кой е по, по, най. Но да наречеш Берое така, или те е обхванала злобата на Венци Стефанов, или толкова разбираш от футбол. Аз не обичам отбора си заради шампионската титла или заради някоя от купите, обичта не се измерва с материални неща, но това някой хора трудно го разбират.

Потребителски аватар
v.r.s.
Мнения: 3481
Регистриран на: 24 ное 2008 18:00
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот v.r.s. » 17 май 2016 17:14

Beroec1916 написа:Колега аз не твърдя и нямам такова намерение да меря кой е по, по, най. Но да наречеш Берое така, или те е обхванала злобата на Венци Стефанов, или толкова разбираш от футбол. Аз не обичам отбора си заради шампионската титла или заради някоя от купите, обичта не се измерва с материални неща, но това някой хора трудно го разбират.


Това е проблема при нас, че мерим кой е по-голям и кой по-малък, а не си гледаме отборите на които сме привърженици.
Аз какво да кажа за Миньор, който няма успехите на Берое, Славия и дори Марек, ако гледаме успехите, то и трите отбора са по-големи от Миньор, но за мен този отбор и без успехите на останалите в моите очи е също толкова значим.
Ифандиев вероятно не разбира от футбол, защото ако е така не би трябвало да прави сравнение между два отбора, които са в топ 10 на вечната ранглиста и да ги нарича малки, но не трябва да се подценява и отборът на Славия, който е третият по успехи и в ранглистата след ЦСКА и Левски.
Трябва да се научим да обичаме отборите на които сме привърженици и да уважаваме останалите, без да си мерим успехите.

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот MCMXIII » 17 май 2016 19:49

Beroec1916 написа:[offtopic]Хаха много се смях, Берое малък а Слабия велик, толкова велик, че стадиона му21 век, 2016 година няма осветление,трибуни като след бомбардировка в Сирия явно живее в 15 век, толкова е велик че на мачовете му ходят по 100 човека. Може да ви се иска да сте Славия Прага но сте си само от София. Мисля че не е и нужно на по възрастните фенове да припомням как се мачкаше футбола извън София и се радвам че този монопол се разби след 1990г.
А към феновете на Локо Сф злобеещи кой ни спонсорира, да ги запитам, оръжейния бизнес да не би да е в някое частно гаражче в кв.Надежда или пък БДЖ да е било някога частно дружество. Гледайте си ваща паница и по-малко злоба, лично аз ще се радвам отново да сте в А група.[/offtopic]

[offtopic]Що си го не туриш изотзадзе, щом името на един отбор не можеш да напишеш правилно :) Някой да те е наричал наторена маруля :?:

И, о Чудо! Венци рано или късно ще пукне.[/offtopic]
[center][wrapimg=]http://www.img-share.eu/main/download_image/1913fxPMh3F.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
hd29
Мнения: 2480
Регистриран на: 26 мар 2013 17:56
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот hd29 » 17 май 2016 20:16

saract написа:Абе май вие бяхте стигнали до зоните .......Берое са селски отбор айде стига глупости-Повярвали си селяни - жалка картина.

+1

Потребителски аватар
Lyubaka01
Мнения: 2096
Регистриран на: 20 ное 2009 08:31
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот Lyubaka01 » 17 май 2016 20:46

Beroec1916 написа:Хаха много се смях, Берое малък а Слабия велик, толкова велик, че стадиона му21 век, 2016 година няма осветление,трибуни като след бомбардировка в Сирия явно живее в 15 век, толкова е велик че на мачовете му ходят по 100 човека. Може да ви се иска да сте Славия Прага но сте си само от София. Мисля че не е и нужно на по възрастните фенове да припомням как се мачкаше футбола извън София и се радвам че този монопол се разби след 1990г.
А към феновете на Локо Сф злобеещи кой ни спонсорира, да ги запитам, оръжейния бизнес да не би да е в някое частно гаражче в кв.Надежда или пък БДЖ да е било някога частно дружество. Гледайте си ваща паница и по-малко злоба, лично аз ще се радвам отново да сте в А група.
Като почнете да се правите на големи светци ме напушва смях. Ти наясно ли си кога БДЖ е било собственик на Локо??? Ще ти кажа - НИКОГА. Няма да е лошо да се поинтересуваш малко и за оръжейния бизнес преди да се изказваш неподготвен. Да ти подскажа малко - не всички заводи, в които се произвежда военна продукция са държавни, но и да бяха, на нас завод за оръжие не ни е бил собственик. Колкото до злоба - злоба няма, просто като почнете да обяснявате как не сте държавен отбор, при положение че собственик ви е държавен тец е смешно...

Вълчан
Мнения: 4266
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот Вълчан » 17 май 2016 20:48

Славия би трябвало да са като днешният Реал Мадрид.....във смисъл стар и аристократичен отбор.Отбор на интелигенцията и богаташите.За съжаление със времето поради всякакви причини това не се случи...Няма как да се сравнява със Берое... направил име като средняк през последните няколко години.
Венци колкото и да е смотан все пак осигурява някакви средства.Иначе като Локо София съдба ги очаква....

Потребителски аватар
Lyubaka01
Мнения: 2096
Регистриран на: 20 ное 2009 08:31
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот Lyubaka01 » 17 май 2016 20:50

bobo_13 написа:
Lyubaka01 написа:
progres1986 написа:
Warped написа:Ако не беше един ТЕЦ Берое щяха да са в Я окръжна :) :? 8-)

Още една куха лейка,която повтаря като папагал, каквото са му казали разни други големи разбирачи.
,Ми я ни обясни бе, отворко... Ако не е ДЪРЖАВНИЯ ТЕЦ, кой тогава ви финансира отбора?


С две думи като на лаик ти обяснявам. Държвните предприятия(учреждения) се делят на 2:

- бюджетни (всички министерства, агенцийки и т.н.)....бзумно много на брой, които цуцат моите и твоите данъци, ДДС-то, акцизите и т.н.
- НЕбюджетни - са всички фирми, в които Държавата има 100%. Това са фирми, които работят като всички останали частни фирми, но внасят в държавната хазна много повече от 10-те % данък....когато са на печалба, когато са на загуба теглят заеми от банки, за да продължат своята дейност. Държавата решава и назначава мениджмънта им. Държавата няма право да дава пари на тези фирми, освен под формата на обществени поръчки. За жалост, много от държавните фирми не печелят обществени поръчки, поради ред причини и овечето от тях са в окаяно състояние. Много от стратегическите отрасли на една Държава са държавни - енергетика, военно дело и т.н. Това, което е било раздържавено и приватизирано отива в частни ръце.

Та ТЕЦ Берое, подобно на Американските ТЕЦ 1 и 3 произвежда и продават ток, но за разлика от американските, на много по-ниска цена. Понеже някой в Държавата е решил, че трябва да се изкупува на 100% скъпия ток от американските централи(защо ли?), който после ти препродава НЕК, то ТЕЦ Берое изнася по-голямата част от производството си в съседните ни страни. От тези пари ТЕЦ-а си покрива разходите, издръжката на Берое. Каквото остане след тези разходи се внася в хазната. Нито един лев от твоите и моите данъци не отива в Берое. Индиректно се внася по-малка сума в хазната, която е за издръжката на Берое. Коя ли частна фирма не внася по-малко и крие каквото може....Отделно в Берое има участие и Община Стара Загора, така че и част от данъците на заралии отива за клуба.

П.П. Честито беройци! ....ВСИ БЕРОЙЦИ СМЕ ЗА ЕТЪР!....по-големите знаят или са чували за този трансперант и знаят повода :)

Вярно ли е така? Ама съвсем ли си сигурен? Щото ако си сигурен, значи си личи кой е лаика...
Това, което съм ти болд-нал в мнението би трябвало да е напълно достатъчно за да замълчиш...

П.С. Пък не е лошо и да попрочетеш за собствеността на Берое... Така де, разни даксита, аписи, търговски регистри и т.н. не са нещо чак толкова недостъпни...

Потребителски аватар
Speranza
Мнения: 375
Регистриран на: 20 сеп 2008 12:50
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот Speranza » 17 май 2016 23:08

Темата е започната под един ъгъл, само като зачетох - лошо ми стана накъде се е разпростряла ... Берое ... кой бил малък голям итн. Глупости
Славия е един от големите български отбори, с много фенове в миналото и с много - малко в настоящето.
Редица причини са довели до това, шепа хора да ходят на стадиона в Овча Купел от много години насам. Познавам няколко човека от Славия,
които до скоро ходеха ,че дори и на гостувания. Отбора е без амбиции за каквото и да е и няма ясни цели за първенството година след година.
Всичко в Славия е неясно , недомлъвки в началото, недомлъвки в средата и недомлъвки в края на сезона. Все някой друг е виновен за нещо (най-вече Левски)
Венци преди време ми беше забавно да го слушам как забавлява журналята и зрителите с оригинални коментари за това или онова си събитие преди , по-време и след мачовете.
Вече не ми е забавен. Той е стар глупак, който търкаля едно и също поведение вече повече от 10 години.
Ако се махне от Славия, по някакъв начин има шанс белите отново да станат отбор, дори през пътя на Локо Сф.
До като Венци е там - смях и песни , черно тото, лафове и тънене в посредствеността между 5 -10то място.
Изображение

You'll never walk alone!!

TNT
Мнения: 1392
Регистриран на: 24 фев 2009 14:42
Контакти:

Re: 103 години отбор преживя за 20 години най-големият срам

Мнениеот TNT » 18 май 2016 09:59

hd29 написа:
saract написа:Абе май вие бяхте стигнали до зоните .......Берое са селски отбор айде стига глупости-Повярвали си селяни - жалка картина.

+1


Бахти и мизерниците които има тука :o Тръгнали да сравняват някакви отборчета от крайни софийски квартали с любовта на цял един град :idea: Що не погледахте малко снощи и да видите за какво става на въпрос,ами се изказвате неподготвени :?: Аре у лево мишки недоклатени :arrow:
когато отвратените не гласуват,отвратителните управляват!


Върни се в “Славия”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта