СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Аврамов
Мнения: 455
Регистриран на: 31 юли 2014 15:52
Контакти:

Re: СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Мнениеот Аврамов » 14 дек 2022 11:34

MASTER_COOL написа:Франция е много слаб отбор в фаза защита. И ще бъде приземен от атомного нападение на Аржентина !
Имаха огромен късмет срещу Англия, но срещу аржентинците всичко ще приключи


Към момента Франция е с голова разлика 11:5, а Архентина - 10:5, при това с мач повече. Така че не знам кой е "слаб отбор във фаза защита" и чие нападение е "атомно". А също не знам за какъв "късмет" на французите иде реч, при положение че архентинците са бутани от съдиите от началото на шампионата - с измислената дузпа срещу Полша, със спестените червени картони срещу Нидерландия и т. н. Именно затова на финала ще си получат заслуженото и ще изядат здрав пердах от световния шампион.

Потребителски аватар
Perroquet
Мнения: 263
Регистриран на: 25 юли 2012 15:15
Контакти:

Re: СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Мнениеот Perroquet » 14 дек 2022 11:39

MASTER_COOL написа:Франция е много слаб отбор в фаза защита. И ще бъде приземен от атомного нападение на Аржентина !
Имаха огромен късмет срещу Англия, но срещу аржентинците всичко ще приключи

Чак пък "много слаб" в защита , френският отбор не е. Допускаха средно по един гол на досегашните мачове, но си взеха всичко което трябваше да си вземат. Французите могат с няколко "избухвания" на Мбапето и компания напред да компенсират грешки отзад. Ако приемем че ще играят финал ( по-скоро да ) - техният проблем е друг. Франция е настоящ световен шампион и дори част от сегашния тим е от тези, които вдигнаха купата през 2018. Не съм убеден, че французите са толкова надъхани и мотивирани на всяка цена пак да са световни. Обратното при аржентинците, те просто са се фиксирали в "ла терсера" и единственият проблем на Скалони е играчите му да не "прегорят". След железните нерви които показаха с холандците, обаче, не мисля че това ще стане на финала. Зорът с "гипсирането" на аржентнците беше само първият им мач със саудитите, който не искам да го коментирам... Смешен мач. После включиха на скорост и играят както трябва ! И не на последно място - традицията. Във футбола традициите са страшна тежест, и показват че от 1962 до сега - това са 60 години, това са 15 първенства (!!) - нито веднъж действащият световен шампион не си е защитил титлата ! Нито веднъж. Така че и тук прогнозата ми клони към селесте.

Capitano_Puyol
Мнения: 2238
Регистриран на: 10 дек 2022 00:44

Re: СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Мнениеот Capitano_Puyol » 14 дек 2022 11:48

Pichichi написа:Дибала щом е в състава значи е готов за игра, едва ли някой ще включи в списъка си футболист който
не може да играе.
:-)

Дешан не замени Бензема, въпреки че се оказа че е с контузия за месец поне, може би с тайната надежда да се оправи до финала (ако Франция стигне до него). Не повика друг нападател на негово място, така че има и такива случаи взависимост колко важен е даден футболист. На Световното 2002г. и Зидан отиде контузен и се оправи чак за последния мач от груповата фаза (не съвсем възстановен), но пък тогава Франция отпадна още в групите.
Барса и Лудогорец, але, алеее...

Потребителски аватар
Perroquet
Мнения: 263
Регистриран на: 25 юли 2012 15:15
Контакти:

Re: СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Мнениеот Perroquet » 14 дек 2022 11:53

архентинците са бутани от съдиите от началото на шампионата - с измислената дузпа срещу Полша, със спестените червени картони срещу Нидерландия и т. н.
Това е направо смешно. Напротив, както винаги аржентинците по-скоро бяха ощетявани, още от първия мач със саудитите ! Само единият от отменените им голове беше безспорна засада, при 3-0 на полувремето дали щеше даим "бомба" второто ? С Мексико мача беше доста труден , но си го взеха с игра, а поляците бяха просто смачкани ! В мача с холандците, мръсните и арогантни оранжади през цялото време ритаха като коне Меси, ТЕ провокираха аржентинците ! През целия мач са дразнили вербално играчите на селесте , накрая извадиха от нерви дори много сдържания и спокоен Меси ! Провокаторите бяха именно холандците ! А какво да кажем за изравнителния гол, който падна в ... 12-та минута на продължението , което беше определено за 10 минути ?? Няма такова нещо "продължение на продължението" !!! Това бутане на аржентинците ли е , или точно обратното - опитаха да ги зачукат ? Едва от снощи съдийството на техния мач бе 50/50 , вече трудно ще си позволят брутални ощетявания както 1990 и 2014.
Последна промяна от Perroquet на 14 дек 2022 14:27, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13762
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Мнениеот Red_Neck » 14 дек 2022 11:57

Подкрепям Аржентина, не съм им фен!
Вече обясних откога и защо подкрепям Аржентина. Батигол навремето можеше да играе абсолютно във всеки топ отбор, но той 10 години късаше мрежи за шибаната Фиорентина и винаги ще има моето уважение. Редондо (въпреки че прекара най-добрите си години в Реал :))) ) за мен си остава най-завършеният DM който съм гледал. Просто е.
Фен съм единствено на Холандия, Аякс и Ливърпул :))

В момента си кривиш душата. На всеки е ясно, че Аржентина 2022 без Меси е отбор от малко над средното ниво за СП и опции за по-различен стил на игра просто нямат! Изброй ми колко офанзивни аржентинци в момета са сред фундаменталните играчи в отборите си. Дори за един Меси в ПСЖ в момента може да се дебатира, дали Мбапе и Неймар не са с по-голям принос за отбора си.
Аржентина без Меси като класа е много по-близо до формации (бивши и настоящи) на Уругвай, Парагвай, Чили Мексико и т.н. отколкото до Франция, Бразилия, Англия, Португалия, Испания, Белгия и донякъде Германия на това първенство.

... ще тръгне Скалони да бродира с плеймейкъра на седмия в Италия, който цъка в ЛЕ на Хювефарма арена, ... айде малко по-сериозно!
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16761
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Мнениеот Udoji90 » 14 дек 2022 12:04

Дузпа на Левандовски срещу Аржентина не е имало - имаше срещу Франция. "Продължение на продължението" може да не съществува като термин, но ако се загубят минути в добавеното време, абсолютно допустимо е да се удължи още. Така например защитник на Сауд. Арабия беше нокаутиран от собствения си вратар точно срещу Аржентина и лежа 3-4 минути в добавеното време, при което то беше удължено. Между "гаучосите" и "лалетата" също имаше бавене, така че бе съвсем резонно да се удължи. Даже не съм сигурен дали свободният удар не бе отсъден точно при изтичане на 10-те минути.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

Capitano_Puyol
Мнения: 2238
Регистриран на: 10 дек 2022 00:44

Re: СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Мнениеот Capitano_Puyol » 14 дек 2022 12:05

Абе не е баш така...и без Меси няма как да ги наречеш отбор на средно ниво. Повечето са съвсем млади, но наскоро вече направиха трансфери в топ отбори. Хулиан Алварес вече почна да бродира в Ман.Сити.
Ромеро - Тотнъм, Кореа - Атлетико, Молина - Атлетико, Лисандро Мартинес - Ман.Ю, Паредес - Ювентус, Р. де Пол - Атлетико. Няма как това да е средна ръка отбор.
Барса и Лудогорец, але, алеее...

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Мнениеот ShooterMan » 14 дек 2022 12:08

Аз съм съгласен, че ако финала е между Франция и Аржентина, както казва един колега по-горе - френската слаба защита ще бъде приземена от атомоното аржентинско нападение. Тази Франция е мнооооого по-слаба от 2018 г. Освен защитата и вратаря, където са тотал щета прибавям и халфовете - Чумени и Рабио, те са поне 2 класи под Погба и Канте, като по мое скромно мнение именно Погба и Канте даваха надмощието на Франция. Чумени и Рабио съм ги запомнил, че единственото могат да се блъскат и да се ритат, да правят дузпи и нарушения около полето си, точно както и защитниците. Няма как да правя паралел между Жиру и Бензема, за мен Жиру е посредствен нападател известен най-вече с многото си пропуски, а до тук вкара повече голове, отколкото и сам е можел да си представи. Франция е точно само Мбапе в момента и донякъде Гризман и Дембеле, другото е класи, класи под 2018 г. Ще се повторя, че Англия ги надигра и с нормален съдия и без този огромен малшанс - да ги беше изхвърлила. Франция изигра там мача си в който късмета беше с тях, както и рефера. Този кеч, който го играха ако го повторят на Финала Меси най-вероятно ще изпълни поне 3 дузпи на Лорис....
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
Perroquet
Мнения: 263
Регистриран на: 25 юли 2012 15:15
Контакти:

Re: СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Мнениеот Perroquet » 14 дек 2022 12:17

Аз не мога, и не мога да ви разбера ! Защо непрекъснато омесвате клубните изяви на отделни играч и играта на националните отбори на едно световно ?? Та това са две абсолютно различни работи ! Айде сега няма да обясняваме какви са разликите... И защо "Аржентина без Меси" ? Ся кво да го правим Меси, да вземем да го отрепем, та да можело реално да се оцени "селесте" ? Дайте по-сериозно. Всеки национален тим си има един (или 2-3) - набедени за звезди. Камерите се въртят около тях, но когато отборите им побеждават, по правило побеждават заради ОТБОРНАТА СТОЙНОСТ и тренера , а не само заради звездите. Футболът е колективен спорт на 11 човека. Ако Аржентина беше "само Меси + 10 средна ръка играчи" , както внушавате, дали щяха да са на финал ? Гледайте например снощния мач. Реално двата гола ги вкара Алварес - това момче е топ нападател ! А Фернандес ? Акуня (който не игра за картон) ? Паредес ... да не изброявам, изключително стойностни играчи ! Всички плюнки по Скалони , какъв слаб тренер бил ( и в сий форуми) до сега са тотал щета ! Какво ли ще плюят плювачите ако вземе че и вдигне "Ла Терсера" ?
Последна промяна от Perroquet на 14 дек 2022 14:26, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13809
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: СП 2022 (полуфинал): Аржентина - Хърватия - 3:0 FT

Мнениеот Pichichi » 14 дек 2022 12:18

ОК де, м/у подкрепям и фен съм има разлика така е.
Пиша за последно по темата. Както съм написал футболната култура на Аржентина си е такава и с
Х.Верон, Ортега и Рикелме не стояха по много различен начин на терена. Може би изкл. периода на Биелса,
но и там с Батистута, Креспо, Лопес са имали такива мачове.
Марадона- пусни си Бразилия - Аржентина от 1990 и после пиши какъв е мача моля.
Та нещо те е накарало да имаш симпатии към този отбор (Батистута). Оттам нататък ги приемаш че играят
така и им стискаш палци да спечелят независимо от начина по който играят към момента. Нямаш претенции
към тях и начина по който печелят, радваш се и това въпреки твоите умаловажавания на играчите им те са си по
топ клубове и на огромни цени и имат качества. Ди Мария бил на 34 и какво от това? Той Меси е по-голям и не му
пречи да е топ! Дибала бил в 6-тия в Италия ... :-) ... и такива разни. Ама те нямали избор, не е вярно това имат
въпрос на футболна култура и традиции.
Обаче от друга страна нападаш и не уважаваш други фенове които са в твойто положение репликирано към
Аржентина просто защото там има някой към който нямаш симпатии и не подкрепяш. Що били играели така
защо при такива скъпи футболисти (не съм убеден че по цени наще играчи като сума са над тези на Аржентина
които за нищо не стават според теб ама са на финал, о чакай да се сетя Меси ги влачи на гръб ама когато падат
другите 10 са виновни .. :-) ...).
Та какво ти струва да го кажеш, Аржентина игратя практично и стегнато и ми харесват заради Батистута (и Меси),
а на Атлетико им сипвам просто защото нямат Батистута а имат Симеоне и не го харесвам.
Интересно че феновете на Барса/Меси мълчат по темата а аз от тях очаквах мнения.


Върни се в “World Cup 2022”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост