Браво, Ели! Бронз за България от женската борба!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Браво, Ели! Бронз за България от женската борба!

Мнениеот Mathias_Coureur » 18 авг 2016 01:30

Дочакахме най после медал на Олимпиадата. Браво, Ели! Дай Боже да вземем още медали! :)
Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си, когато ГУБИ, нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ, когато ПОБЕЖДАВА!

Потребителски аватар
JACKO
Мнения: 4045
Регистриран на: 13 мар 2013 17:40
Skype: Лудогорец
Местоположение: ВТ
Контакти:

Re: Браво, Ели! Бронз за България от женската борба!

Мнениеот JACKO » 18 авг 2016 09:35

Честито на Ели! И аз съм на мнение че нямаше шанс на 1/2 финала, но нашето момиче е младо, и сега ще е още по-амбицирана, дано и вземе реванш в бъдеще! Успех момиче.

Потребителски аватар
ceBep
Мнения: 1379
Регистриран на: 22 окт 2014 16:58
Местоположение: София

Re: Браво, Ели! Бронз за България от женската борба!

Мнениеот ceBep » 18 авг 2016 09:38

galin56 написа:Не вярвах, че ще спечелим нещо на тази олимпиада, но все пак взехме нещо. Вярно бронз, ама вече и на един бронз се радваме, защото повечето ни спортисти са на олимпийския принцип. Като се сетя в детството ми преди 15-20 години как като дойдеше олимпиада печелехме по 8-10 медала само от щангите, като повече от половината бяха златни. Другите състезатели само като видеха българин в съзтезанието и се подкосяваха от страх.

Така е нямаме бази - но и самите ни спортисти не са нищо повече от едни туристи. Да не би Сингапур, Тай-пе, Тунис, Естония, Гренада, Косово и Фиджи да имат много повече от нас а имат медали. Все нещо или някой ни е виновен на нас. Пак ли извънземните са виновни, че хванаха тъпата куpва с допинг? Мишената ли беше крива на стрелбата с пистолет? 80% от състезателите ни нямат хъса на победител, те не отиват за да печелят и доказват - те отидоха на разходка и за участието. Има атлети, които заслужават уважение от нашите - но повечето са като оная Божинова версия в Тениса. Аз не държа толкова на медали от тях - Искам след като отпаднат да виждам трагедията в очите им, да съжеляват че не са се класирали - да видя че са дали всичко от себе си за да постигнат целта си. Както това момиче вчера.

NIGHT
Мнения: 32
Регистриран на: 07 фев 2009 20:10
Контакти:

Re: Браво, Ели! Бронз за България от женската борба!

Мнениеот NIGHT » 18 авг 2016 10:07

гражданин от село написа:
galin56 написа:Не вярвах, че ще спечелим нещо на тази олимпиада, но все пак взехме нещо. Вярно бронз, ама вече и на един бронз се радваме, защото повечето ни спортисти са на олимпийския принцип. Като се сетя в детството ми преди 15-20 години как като дойдеше олимпиада печелехме по 8-10 медала само от щангите, като повече от половината бяха златни. Другите състезатели само като видеха българин в съзтезанието и се подкосяваха от страх.

Печелехме и на борба, бокс, лека атлетика, гребане, худ. гимнастика, фектовка, че даже когато запада бойкотира в Москва 84-та имаме и злато на женското плуване.

Москва е 1980 година.

Потребителски аватар
JohnnieWalker
Мнения: 3373
Регистриран на: 11 сеп 2008 07:42
Контакти:

Re: Браво, Ели! Бронз за България от женската борба!

Мнениеот JohnnieWalker » 18 авг 2016 10:29

За пореедн път борбата ни отстрамва.... Докато си даваме парите за всякакви "чекиджийски" спортове, вместо за тези в които сме добри, ще е все така... Зимните ОИ бяха като "зелено училище"...

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Браво, Ели! Бронз за България от женската борба!

Мнениеот защо » 18 авг 2016 11:17

гражданин от село написа:
drvasko98 написа:Златото на женското плуване беше в Сеул, когато никой не бойкотираше, тоест - чисто злато

Така ле беше?Извинявам се за грешката, годинки какво да ги правиш!Караме по спомени, не по гугъл по-старото поколение. :mrgreen:

Ако речеш да се извиниш и за това, че през 84-та олимпиадата беше в Лос Анджелис и нея Западът не я бойкотираше, само Изтокът, който явно не е бил толкова от значение за разпределението на медалите в тоя спорт, според тебе, ще ти останат само правописните грешки от целия пост. :lol:
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Skywalker
Мнения: 988
Регистриран на: 02 юли 2016 16:13
Контакти:

Re: Браво, Ели! Бронз за България от женската борба!

Мнениеот Skywalker » 18 авг 2016 12:26

ceBep написа:
galin56 написа:Не вярвах, че ще спечелим нещо на тази олимпиада, но все пак взехме нещо. Вярно бронз, ама вече и на един бронз се радваме, защото повечето ни спортисти са на олимпийския принцип. Като се сетя в детството ми преди 15-20 години как като дойдеше олимпиада печелехме по 8-10 медала само от щангите, като повече от половината бяха златни. Другите състезатели само като видеха българин в съзтезанието и се подкосяваха от страх.

Така е нямаме бази - но и самите ни спортисти не са нищо повече от едни туристи. Да не би Сингапур, Тай-пе, Тунис, Естония, Гренада, Косово и Фиджи да имат много повече от нас а имат медали. Все нещо или някой ни е виновен на нас. Пак ли извънземните са виновни, че хванаха тъпата куpва с допинг? Мишената ли беше крива на стрелбата с пистолет? 80% от състезателите ни нямат хъса на победител, те не отиват за да печелят и доказват - те отидоха на разходка и за участието. Има атлети, които заслужават уважение от нашите - но повечето са като оная Божинова версия в Тениса. Аз не държа толкова на медали от тях - Искам след като отпаднат да виждам трагедията в очите им, да съжеляват че не са се класирали - да видя че са дали всичко от себе си за да постигнат целта си. Както това момиче вчера.

Не че нещо, но къде сложи Сингапур сред останалите !? Сингапур е една от най-развитите икономики в света и не можем да се сравняваме по нищо с тази държава. Един от най-високите БВП на глава от населението.
От 2008 г. в Сингапур се провежда нощен етап от Формула 1. Гран при на Сингапур за 2008 г. е първото в историята на Формула 1 нощно състезание.
Офтопик:
Изображение

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Браво, Ели! Бронз за България от женската борба!

Мнениеот Player » 18 авг 2016 13:19

Гледах мачовете и и мога да кажа, че има медал само заради идиотските правила които има този спорт. А уж щяха да правят борбата по интересна за да не отпадне от игрите. Срещу колумбийката завършват 2-2 но защото нашата последна направила точка и печели?!? Това все едно във футбола като завърши даден мач 1-1 и този който е изравни да се води победител. Пълен абсурд. Да играеха до точка например или да има 3 част. Както има продължения в баскета.
Освен това в последния мач в последната секунда на първите 3 минути май щяха да я нокаутират, но свириха края?!? Е може ли да има интересна схватка и да свирят край. Нека да оставят поне да свърши хватката. Тъкмо нещо интересно да стане и край. Да е като във футбола да се изчака интересната ситуация да мине.
И третото е това с 30-те секунди които имаш да направиш точка или дават на съперника, защото не са активни. Абе как няма да си активен в борбата... Нали ако не са активни за секунда ги обръщат. Там няма и миг в който да се отпуснат. Всеки спорт с време имаш право на стратегия и защита, какво е това правило, също не знам... Правиш контра на съперника и ти дават 30 секунди време за точка или я дават на друг. Това служебно раздаване на точки не е честно. Всяка точка трябва да е спечелена...
В този случай правилата помогнаха на нас, но в друг може да е обратно и като цяло тези правила хич не са спортменски и справедливи. Освен това като видях как за 2 минути я направиха за смях на полуфинала, хич не ми я хвалете.
С колумбийката равни точки, с аржентиката равни спечелени точки,а азерката я смачка.... и за това държавата - ние ще и дадем 100 бона... Не съм съгласен

ikar
Мнения: 1242
Регистриран на: 24 мар 2008 17:22
Контакти:

Re: Браво, Ели! Бронз за България от женската борба!

Мнениеот ikar » 18 авг 2016 14:10

JACKO написа:Честито на Ели! И аз съм на мнение че нямаше шанс на 1/2 финала, но нашето момиче е младо, и сега ще е още по-амбицирана, дано и вземе реванш в бъдеще! Успех момиче.


Напълно споделям казаното.Оставам с усещането че доста малко си даваме сметка, какво означава този успех :?: Каква подготовка е нужна само в рамките на един ден/и то в разтояние на 4часа/да проведеш 5 :?: схватки..........
Това прави още по значим успехът.С този хъс, желание и потенциал след 4г в Токио спокойно може да преследва олимпийската титла?



Върни се в “Рио 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта