За смисъла на спорта....

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3571
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

За смисъла на спорта....

Мнениеот danko_sot » 17 авг 2016 20:08

Наистина българското представяне не е такова, каквото ни се иска до момента. Говоря поне по отношение на спечелени медали. Но аз искам да се спра върху нещо друго в тази тема. Това е нещо, което ме вдъхнови и ме кара да обичам спорта толкова много. И нещо, което ме кара да се възхищавам на хора като героините, за които пиша. Може би мнозина от вас са се досетили, че става дума за американката Аби Д’Агостино и новозеландката Ники Хамблин. Ако някой случайно не знае за какво говоря нека изгледа този клип: https://www.youtube.com/watch?v=KjtdDzD7QBU. Това е силата на човешкия дух. Да паднеш на състезание на ОИ, за които си се готвил и мечтал цял живот и вместо да продължиш максимално бързо и да се опиташ да спечелиш, ти да помогнеш на друг състезател, който е паднал до теб, да се изправи и да продължи, жертвайки себе си в най-важното ти състезание. Това направи Д’Агостино, а след това и Хамблин, която по същия начин подкрепяше американката до края на състезанието, докато не финишира. Всичко това при положение, Д агостино е била със скъсани коленни връзки и скъсан менискус. С тази контузия тя измина над километър, за да финишира. Това е най-силният момент на тази олимпиада, поне за мене лично. Преди доста години на олимпиадата в Барселона 1992 година е имало подобен случай, когато бегачът Дерек Редмънд къса сухожилие, ако не се лъжа и тогава с неистови усилия успява да завърши прикрепян от собствения му баща, който слиза на лекоатлатическата писта от трибуните. Случайт с Хамблин и Д’Агостино обаче е още по-силен и невероятен. За мене лично тези две състезателки са най-големите шампионки на тази олимпиада. Те спечелиха нещо, което е отвъд медалите и е по-ценно дори от тях! Много се радвам, че има такива хора, които да ни дават такива примери в живота и спорта и да ни вдъхновяват да бъдем Хора и Човеци, защото това е смисълът на живота и спорта в частност според мене!
Последна промяна от danko_sot на 18 авг 2016 00:11, променено общо 1 път.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: За смисълъла на спорта....

Мнениеот iliev72 » 17 авг 2016 20:14

Винаги е имало такива и те остават в спомените , а другите са само статистика.
Офтопик:


Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: За смисълъла на спорта....

Мнениеот GOLEADOR » 17 авг 2016 20:34

Много силна и човешка постъпка,респект към Ники Хамблин и Аби Д'Агостино и поздравления за хубавата тема.

Odessit
Мнения: 414
Регистриран на: 24 дек 2015 11:26
Контакти:

Re: За смисълъла на спорта....

Мнениеот Odessit » 17 авг 2016 20:39

Не съм черноглед, но след падането и на двете, а не само на едната, те "вкупом непотребни станаха", тоест вече никоя от тях нямаше ни най-малък шанс дори да стигне основната група. Виж, ако някой жертва вероятност за челно класиране за подобен жест, наистина си е за отбелязване. Този случай не е такъв.

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17306
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: За смисълъла на спорта....

Мнениеот slash1912 » 17 авг 2016 23:34

iliev72 написа:Винаги е имало такива и те остават в спомените , а другите са само статистика.

Затова Сена е най-великия пилот,а Шумахер просто държи някои рекорди.
Image

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3571
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: За смисълъла на спорта....

Мнениеот danko_sot » 18 авг 2016 00:09

Odessit написа:Не съм черноглед, но след падането и на двете, а не само на едната, те "вкупом непотребни станаха", тоест вече никоя от тях нямаше ни най-малък шанс дори да стигне основната група. Виж, ако някой жертва вероятност за челно класиране за подобен жест, наистина си е за отбелязване. Този случай не е такъв.


Това е доста плоско мнение. Американката се изправи бързо и можеше да пробва поне да настигне основната група. Това не беше финално бягане, което значи, че едно място в първата шестица, а може и повече, я пращаше на финал. Тя обаче почти не се замисли, а веднага тръгна да помага на падналата новозеландка. Друг е въпросът, че с тази контузия тя нямаше никакъв шанс за успех, но в първия момент преди да се изправи и в състояние на адреналин едва ли е усетила колко тежко се е контузила. Жалко, че не може да оцените по достойнство постъпките и жестовете на двете бегачки, но хората винаги ще намерят нещо, за което да се хванат...... ;)
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

orlando7
Мнения: 1859
Регистриран на: 29 юли 2012 10:56
Skype: 55tveu
Контакти:

Re: За смисълъла на спорта....

Мнениеот orlando7 » 18 авг 2016 05:27

Odessit написа:Не съм черноглед, но след падането и на двете, а не само на едната, те "вкупом непотребни станаха", тоест вече никоя от тях нямаше ни най-малък шанс дори да стигне основната група. Виж, ако някой жертва вероятност за челно класиране за подобен жест, наистина си е за отбелязване. Този случай не е такъв.

Не обичам когато някои първосигнални екземпляри искат да ми наложат мнението си,така ,че съм съгласен с тебе! Гледат,ама не виждат!Тълкуват нещата както им изнася,па на всичко отгоре и налагат на другите тезата си!

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: За смисълъла на спорта....

Мнениеот iliev72 » 18 авг 2016 10:56

В спорта резултати , титли , медали се печелят , но да си спортсмен или го имаш или го нямаш.
Това е разлика от спортистите които стават статистика и тези които остават в спомените хора.
Едва ли някой ще помни победителка от това бягане , но повечето хора ще запомнят спортсменското отношение.
Офтопик:


Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.


Върни се в “Рио 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта