Къде са медалите?!

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

lans22
Мнения: 65
Регистриран на: 11 авг 2015 20:03
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот lans22 » 14 авг 2016 02:46

Значи спира Гришо,но Пиронкова минава.Както казах,няма как да спреш някой който сам си е извоювал правото да играе на ОИ!

И ПИРОНКОВА НЕ МИНАВА!
Не си мисли, че квотата за олимпиадата се определя само по мястото и точките в айтипи!
Има и ВТОРО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО УСЛОВИЕ - УЧАСТИЕ В КУПА ДЕЙВИС С МИНИМУМ 1 МАЧ!
ако ще да си номер ЕДНО, немаш ли мач за национала в купа дейвис - НЕ МИНАВАШ! И НЕ ИГРАЕШ.
Ако за нещо ме е яд, то е, че селфито получи 100 000, игра един мач и дотам.
Показа интересчийско отношение, пък ние му се кланяме.

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот GOLEADOR » 14 авг 2016 03:41

lans22 написа:Значи спира Гришо,но Пиронкова минава.Както казах,няма как да спреш някой който сам си е извоювал правото да играе на ОИ!

И ПИРОНКОВА НЕ МИНАВА!
Не си мисли, че квотата за олимпиадата се определя само по мястото и точките в айтипи!
Има и ВТОРО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО УСЛОВИЕ - УЧАСТИЕ В КУПА ДЕЙВИС С МИНИМУМ 1 МАЧ!
ако ще да си номер ЕДНО, немаш ли мач за национала в купа дейвис - НЕ МИНАВАШ! И НЕ ИГРАЕШ.
Ако за нещо ме е яд, то е, че селфито получи 100 000, игра един мач и дотам.
Показа интересчийско отношение, пък ние му се кланяме.

За да са на олимпиада тенисистите ни са покрили всички изисквания.Нали целта е да пратим най-добрите ни състезатели на олимпиада,Гришо и Цвети са точно такива.Изкарваш условието с купа Дейвис все едно за тях е недостижимо и са заели местата на други които заслужават да са в Рио,а това не е така.Освен това какви условия ще поставиш на стрелците или плувците?Всеки спортист си е заслужил мястото на олимпиадата и Кралев няма как да го спре от участие.За мен важното в тези състезания е спортиста да даде всичко от себе си и да се бори до последно за победа.И то без забранени средства.Виж тук министерството трябва да се намеси.Задължително е да се дадат пари за построяването на допинг лаборатория и тя да контролира олимпийските ни надежди.Щото това с Дънекова е срамно.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот Thsmith » 14 авг 2016 04:07

ShooterMan написа:Проблемът е комплексен, но не е само в тривиалните глупости за базите и парите. Преди бази ли имаше или парите бяха много? Не.....но имаше ЦЕЛИ!!! Разликата е в целите - който ги има - успява, който ги няма -е турист и нищо повече. От 100 олимпиеца наши 100 ще кажат "отивам за достойно представяне", което олицетворява и тренирането му 4 години и всичко. Така не се става медалист, а още по-малко шампион. Днес Майкъл Фелпс спечели сребро, не можа да вземе 23 злато, сигурно му е втръснало да му слагат златото на врата, но умря от яд...защото винаги има една цел - 1вото място, докато нашите са просто туристите на Олимпиадата. Не обиждам никого, но това показват и аз това отчитам - туристи и нищо повече. 4 години никой не ги е натискал за резулати, 4 години никой не иска от тях медали и логично са тъпаните на Олимпийските игри. Същите като футболистите.

Абе какво значи не иска? Дай някой да иска от теб да бягаш 9.6 на 100 метра, ще пробягаш ли? Не, защото нямаш такава физическа възможност. Без значение какво някой иска. Просто в останалите държави спортът се развива през годините, а в БГ не само не се развива, а и боксува назад. Не е до искане, а до възможности.

Ти си от Черно Море, нали така? Ае утре ръководството ви да излезе пред играчите и да каже, че иска да спечелят ШЛ и много искат. Е кво? Ще промени ли това нещо представянето ви или ще си останете със същите възможности? Колкото е шанса Черно Море да стигне Реал, толкова и за медали в повечето дисциплини на ОИ.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

ShooterMan
Мнения: 7816
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот ShooterMan » 14 авг 2016 12:19

Май не разбираш идеята? Едно е да тренираш с мисълта да победиш и, че трябва да направиш нещо....съвсем друго е, когато тренираш с мисълта за "достойно представяне". Ти може пак да се провалиш, но нека да е след като 4 години си имал високи цели и 4 години си тренирал за тях....Не да ми тренират 4 години, за да обиколят забележителностите на Рио...или както му казваме тука - гъз път да види!

ПС: Колкото до моя отбор - винаги съм реагирал остро на треньори или ръководители мижитурки говорещи за "достойно представяне" и никакви РЕАЛНИ цели. За мен точно това проваля моя отбор, липсата на КОНКРЕТНИ цели. И в крайна сметка България не е богата, ама дават не малко хилядарки за подготовка, нали? И 10 000 лв. на човек да са - пари са. Е, като си турист и нямаш шанс за нищо - като тая анаболната, Дънекова...къв го дириш на Олимпиада? Или боксьорката, дето я ошамариха и направиха за смях? Къв го дириш там бе мама ти да е*а?
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

На линия
Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3572
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот danko_sot » 14 авг 2016 16:08

Нека не обиждаме всички спортисти и да ги слагаме в един кюп всички, въпреки че повечето ни разочароваха и се представиха под нивото си до тук. Например една Габриела Петрова въпреки че се провали, аз не мога да я заклеймя и да сипя обиди по неин адрес. Сигурен съм, че пред момичето има голямо бъдеще, тя все още е млада и според мен на следващата олимпиада тя ще вземе медал!!! Надявам се и вярвам в това, стига да е жива и здрава! Знаете за проблемите, които имаше тази година с допинга, а после е имала и сериозна травма. Не може това да не повлияе! Няма начин! Всички форумни мишоци много обичат да плямпат, да критикуват и обиждат, но 90 % от тях никога не са имали близък допир със спорта, освен махленски футбол в квартала. Ако бяха практикували по-сериозно даден спорт щяха да знаят колко е сложно и трудно, каква психика се изисква, колко труд и лишения. Звучи клиширано, но това е истината! И много често колкото и добре да си подготвен се изисква и щипка късмет и шанс, за да се получат нещата. Да имаш ден в точният момент на състезанието.
Има и такива, които ми е трудно да ги защитя и които си заслужават критиките, разбира се. Например тази Дънекова ако наистина е взела допинг, както го показват взетите и проби, с каква наглост се пери пред камерите и говори глупости? Вместо да се засрами, че опетнява името на българския спорт....!!! Григор Димитров също не мога кой знае колко да го защитя. Отново ранно отпадане, а и ако това, което казва скачачът на висок скок за него, че не поздравява останалите български спортисти е вярно, това е изключително тъжно и говори много лошо за самия Григор.
Може би най-тежка беше загубата до тук на боксьорката ни Станимира Петрова. Аз лично не можах да гледам срещата, но възлагах големи надежди на нея. Все пак, който следи спорта и бокса, знае през какви перипетии мина тя докато стигне до Рио. То не бяха квалификации, то не бяха вътрешни преборвания с конкурентката й Стойка Петрова и т.н. Сигурен съм, че са отишли доста пари покрай подготовката на Станимира. В крайна сметка това отпадане още в първия кръг може да се определи като провал и то голям, поне за мен лично. Жалко и за Стойка Петрова, която мисля, че също заслужаваше да отиде на олимпиада.
Стигнахме до там, че да се радваме на една-две победи на отделни състезатели, сякаш те са спечелили медали. Така беше със Симеон Чамов , а и със състезателят по фехтовка Панчо Пасков. Наистина страхотна победа на фехтовачът, но все пак след това последва отпадане още в следващия кръг.
Имахме надежда и в стрелбата, свързани с Антоанета Бонева. Но освен че я видях по телевизията ухилена да дава интервюта и да се радва, че е стигнала финал, все едно е спечелила медал, аз с друго няма да я запомня. За съжаление липсват фигури като Гроздева, като Киряков, като Йовчев, Нейкова и т.н. Хора с характер и хъс, хора, които се бореха със зъби и нокти за първото място. Но явно нашето поколение е по-различно от тези хора. Времената са други. Това не можем да го осъзнаем, но според мен е факт. Едно време не е имало дискотеки, почти не е оставало време за личен живот. Имало е само спорт и тези хора са прекарвали огромно време по лагери, далеч от семейства, със зверски тренировки и лишения. Истината е, че само така се става олимпийски шампион. Нашите си мислят, че тренират много, но това е защото не са живяли периода на комунизма. Тогава и спортът е бил държавна политика. Да не говорим, че и по отношение на модерни "химични" средства и добавки сме изостанали адски много. Нямаме лаборатории за изследване, нашите спортисти сигурно взимат някакви добавки, които американците са ги пиели преди 20 години и т.н. Е как да стане тогава, кажете ми???
Все пак има още време до края на ОИ. Аз мисля, че ще вземем медал, дори може би повече от един. Знаем, че борбата е малко като рулетка и смятам, че поне един наш ще се промъкне и ще стигне до почетната стълбичка, защо не и повече от един.Ансамбълът по художествена гимнастика и той преживя много, но смятам, че това кали още повече психиката на момичетата и си мисля, че и там имаме шанс за медал. Не се сещам в момента в кои други спортове можем да се надяваме на някое отличие, но ми се струва, че дори да има такива, то ще бъде голяма изненада, ако нещо такова се случи, освен в борбата и художествената гимнастика.
Това беше моят анализ на случващото се до тук в Рио. Ако някой има нещо да допълни да пише.... ;)
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

OLD.PLAYER
Мнения: 37
Регистриран на: 13 дек 2015 04:48
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот OLD.PLAYER » 14 авг 2016 18:24

Медал скоро няма да видим :lol: :mrgreen: да ви е ясно...

Големите държави така са напреднали в технологията, че техните мутирали напомпани спортисти (ходещи аптеки) не могат да ги хванат на допинг, а със сигурност ги помпат с препарати. Те решават кога да забранят някой препарат и кой да може да се използва. Страни като България редовно ги ловят с остарели добавки и препарати.

Битката на големите фармацевтични компании. :idea:

На линия
Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3572
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот danko_sot » 14 авг 2016 18:43

OLD.PLAYER написа:Медал скоро няма да видим :lol: :mrgreen: да ви е ясно...

Големите държави така са напреднали в технологията, че техните мутирали напомпани спортисти (ходещи аптеки) не могат да ги хванат на допинг, а със сигурност ги помпат с препарати. Те решават кога да забранят някой препарат и кой да може да се използва. Страни като България редовно ги ловят с остарели добавки и препарати.

Битката на големите фармацевтични компании. :idea:


Защо тогава много други малки страни като Сингапур, Коста рика, Узбекистан и не знам си какви печелят все пак медали, а ние не????? Има и по-бедни страни и изостанали от нашшата, но все пак те печелят медали.... :!: :?: :idea:
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

облак
Мнения: 284
Регистриран на: 25 сеп 2013 19:29
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот облак » 14 авг 2016 18:50

изтърваха ги пич, това е истината. А и ние нямаме топ спортист в нито един спорт - имаме европейски шампиони или вицешампиони, но до там. Това значи максимум 8 място - не се надявайте на медал. В най-добрия случай Гури и Тайбе ще играят в битка за бронз, ама я вземат я не.
Гимнастката ще ни порежат дори при идеално съчетание - нямаме лобито на Италия, Русия и Израел

КРАСОТА ВЯРА БОРБА
Мнения: 2742
Регистриран на: 18 окт 2010 07:32
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот КРАСОТА ВЯРА БОРБА » 15 авг 2016 05:26

Медалите са в миналото.Сега участниците са по-малко от медалите които взимахме.

Потребителски аватар
Yan_Bibiyan
Мнения: 376
Регистриран на: 04 юни 2015 00:10
Контакти:

Re: Къде са медалите?!

Мнениеот Yan_Bibiyan » 15 авг 2016 10:19

Проблемът не е, че нашите олимпийци не стават - просто критерият за даване на медали трябва да се разшири и допълни, защото сега пропускат важни параметри. Когато във всяка дисциплина се дават медали и за най-нелепо хванат с допинг спортист, ще оберем медалите за радост на тук пишещите. Кажете, че това не е за медал! Да си такъв балък, че да се набухаш с допинг и дори да не ти помогне за нещо! :mrgreen:
Ето защо оздравителите никога няма да се съгласят с нас - за тях Англия и Шотландия са една и съща държава.
Кашчей написа:Арсенал, като не играят на Айброкс, а на Емирейтс, дали са нов клуб?! Ако някой заиграе на Айброкс, ще стане ли Арсенал?!


Върни се в “Рио 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта