Рио 2016 - Тенис

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Рио 2016 - Тенис

Мнениеот HoUs4oOL » 01 авг 2016 19:58

Изображение

Тенис комплекса:
Изображение


При мъжете има три изявени фаворити - Мъри, Надал и Джокович.

Мъри успя да спечели Уимбълдън, с което със сигурност си е възвърнал увереността, след като загуби финала на Ролан Гарос от Джокович.
Британеца успя да спечели златото на Олимпиадата в Лондон, така че със сигурност знае какво трябва да направи, за да спечели нов медал.

Надал все още се възстановява от контузия, днес е казал, че дори не е сигурен дали ще участва, но и да го направи няма да е на 100%.
Все пак Рафа отдавна си е извоювал правото да влиза като фаворит във всеки един турнир, испанеца също има Златен медал, спечелен в Пекин.

Ноле ще се бори за първия си Златен медал, със сигурност ще е пределно мотивиран да го добави към богатата си колекция.
Сърбина със сигурност ще влезе в турнира пределно мотивиран, снощи успя да триумфира в Канада, печелейки 30тата си титла от веригата Мастърс 1000, така че със сигурност е възвърнал самочувствието, след катастрофата на Уимбълдън.

Разбира се има доста играчи, които също ще се хвърлят за Златото, а и имат качествата, за да го спечелят - Нишикори, Вавринка, Тсонга и Чилич са само част от претендентите, които могат да се разправят с някой от ''тримата големи''. :)

При жените, мисля че има един тежък фаворит в лицето на Серина Уилямс.
Все пак Кербер, Мугуруса и Радванска са доказали, че могат да печелят големите мачове, така че нищо не е решено. :)

Над двойките нямам особени наблюдения.
При мъжете братята Мъри имат сериозни шансове, при жените сестрите Уилямс, а предполагам, че и Веснина и Макарова ще стигнат далеч, имайки предвид, че снощи спечелиха двойките в Монреал.
При смесените ми е пълна мъгла, предполагам, че Саня Мирза и Рохан Бопана са едни от фаворитите, но някой колега, който ги следи по-отблизо ще каже нещо повече.

Жребия ще се тегли на 4 Август 11:00 местно време.

Потребителски аватар
rmfan5
Мнения: 2556
Регистриран на: 19 авг 2012 22:19
Контакти:

Re: Рио 2016 - Тенис

Мнениеот rmfan5 » 01 авг 2016 21:02

Голяма тъпотия тази олимпиада,да не дават точки.
Заради това доста играчи се отказаха,и едва ли всички ще си дават много зор.

ММ1914
Мнения: 2166
Регистриран на: 11 ное 2013 12:30
Контакти:

Re: Рио 2016 - Тенис

Мнениеот ММ1914 » 01 авг 2016 23:58

За мен лично фаворитът при мъжете е един - Джокович, да видим дали ще съм на плюс от олимпиадата или не. Джокович в последно време не прави чудеса на корта, просто почти не допуска грешки. След провала на Уимбълдън този турнир е първият голям и ще се постарае да го спечели. Изненада за мен винаги може да поднесе Раонич. При жените - с тая планина от мускули в лицето на Уилямс, какво да кажа - надявам се да турнира да го спечели нещо приличащо поне малко на жена.
ivo55 написа:Публиката пълни отбора, когато има силен отбор на терена, който доставя удоволствие с играта си. Това е причината да не е пълен.

Интересно виждане за подкрепа към отбора!!!

Потребителски аватар
emi_cska
Мнения: 822
Регистриран на: 24 мар 2008 18:04
Местоположение: San Jose, CA USA
Контакти:

Re: Рио 2016 - Тенис

Мнениеот emi_cska » 03 авг 2016 20:15

за мен при жените фаворит е твърдо Серена Уилиямс а при мъжете съм твърдо против Новак Джокожич
САМО ЦСКА!!!! Само Реал Мадрид, Байерн, Манчестър Юнайтед, Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс!!!
100%ва подкрепа за Димитър Бербатов и Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Рио 2016 - Тенис

Мнениеот HoUs4oOL » 04 авг 2016 01:17

Всъщност Раонич няма да участва, както и Вавринка, който се оттегли вчера.
Иначе старите познайници са се срещнали вчера. :)


Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Рио 2016 - Тенис

Мнениеот HoUs4oOL » 04 авг 2016 18:07


nghcvth
Мнения: 3503
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Рио 2016 - Тенис

Мнениеот nghcvth » 06 авг 2016 20:05

Силен старт на Гришко. Олимпиадата още не е започнала, а той трябва да си върви. Може да е поставил някой рекорд за най- кратък престой на Олимпиада.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
HoUs4oOL
Мнения: 12425
Регистриран на: 03 окт 2010 18:27
Skype: ??

Re: Рио 2016 - Тенис

Мнениеот HoUs4oOL » 14 авг 2016 19:54

Е, поне познах успеха на Макарова и Веснина, току що взеха Златото на двойки! :mrgreen:


Върни се в “Рио 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта