Всичко за Дунав Русе

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот nitro77 » 20 авг 2016 18:31

k_oleto написа:Съдбата на СНЦ Дунав – Русе (Русе) и възникването на ФК Дунав 2010: През сезон 2011/12 Дунав е възроден и ще вземе участие в СИ „В“ група. Клубът възприема временното наименование ФК Дунав 2010 поради юридически конфликт със старото дружество, което към днешна дата все още не е заличено като юридически субект. Новото дружество ФК Дунав 2010 е създадено през лятото на 2010 година, започвайки от А-ОФГ Русе и съществувайки успоредно със СНЦ Дунав-Русе (Русе). Дунав 2010 печели промоция за СИ „В“ група и потвърждава намерението си да участва в шампионата през сезон 2011/2012. При създалата се ситуация новосъздаденият клуб се явява възстановител и продължител на традициите на ФК Дунав (но не и негов пряк наследник). ФК Дунав 2010 е подкрепен от привържениците на т.н. „автентичен клуб“ (макар това определение чисто юридически да не е коректно), както и от 16 местни фирми, привлечени от новото ръководство на клуба в лицето на д-р Симеон Симеонов и изпълнителния директор Явор Кирилов.

източник; http://fcdunav.eu/история/

Статията е взета от Уикипедия, където всеки може да напише каквото си иска. Аз също имам скромен принос към някои части от тази статия. Дори и да я приемем за достоверен източник, там пише, че новосъздаденият клуб се явява възстановител и продължител на традициите на ФК Дунав, тоест всичко, което върви с традициите, като статистиката, например, е приложимо към Дунав 2010. При това всичко е направено при спазване на закона и изплащане на всички задължения на старото дружесто от новото. Не като някои други клубове, които завлякоха държавата и кредиторите си с десетки милиони.

TBRays
Мнения: 88
Регистриран на: 12 авг 2016 00:32
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот TBRays » 20 авг 2016 23:11

Aбсолютен non-sense, както е non-sense и спора който се води. Дунав не е отбор, който е оставил някаква следа през съществуването си, така че дали е създаден 1900, 2017 или 681 няма никакво значение освен за феновете му може би. Винаги са били симпатичен, макар и средняшки отбор и определено бих искал да виждам тях в А група вместо някакви исторически недорозумения като Галата, Конеляно, Своге и т н.

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот Кашчей » 21 авг 2016 12:21

nitro77 написа:
Кашчей написа:Колега, и аз съм от Русе, ама тая мантра за обединение с юношите би ли ни я спестил?! Юношите не са отделно ЮЛ, за да могат да се обединяват с когото и да било! Все едно юношите на "Аристон" да се обединят с някого, без самият "Аристон" да го направи.
След като "Дунав 2010" изплаща задълженията на старият "Дунав" това е достатъчно за приемственост, а и двата отбора са русенски, а не да са докарали "Академик" Свищов и да ни кажат: "те това е "Дунав2010" от днес".

Нищо на никого няма да спестявам. ФК Дунав престава да развива дейност през 2011 и футболистите от единствения му отбор, който участва в първенство - юноши старша възраст преминават в новосформирания Дунав 2010, като същевременно Дунав 2010 изплаща дълговете на Дунав. Това достатъчно ясно ли е?


Юношите старша възраст преминават в.. и юношите старша възраст се обединяват с..са две много различни неща. За мен правилно е първото, защото второто е невъзможно.
Иначе си ясен, а и аз не споря за нищо от останалото, написано от теб. Важното е, че "Дунав 2010" е отбор създаден в Русе, а не някой пришълец от друга област на България.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот nitro77 » 21 авг 2016 12:29

Кашчей написа:
nitro77 написа:
Кашчей написа:Колега, и аз съм от Русе, ама тая мантра за обединение с юношите би ли ни я спестил?! Юношите не са отделно ЮЛ, за да могат да се обединяват с когото и да било! Все едно юношите на "Аристон" да се обединят с някого, без самият "Аристон" да го направи.
След като "Дунав 2010" изплаща задълженията на старият "Дунав" това е достатъчно за приемственост, а и двата отбора са русенски, а не да са докарали "Академик" Свищов и да ни кажат: "те това е "Дунав2010" от днес".

Нищо на никого няма да спестявам. ФК Дунав престава да развива дейност през 2011 и футболистите от единствения му отбор, който участва в първенство - юноши старша възраст преминават в новосформирания Дунав 2010, като същевременно Дунав 2010 изплаща дълговете на Дунав. Това достатъчно ясно ли е?


Юношите старша възраст преминават в.. и юношите старша възраст се обединяват с..са две много различни неща. За мен правилно е първото, защото второто е невъзможно.
Иначе си ясен, а и аз не споря за нищо от останалото, написано от теб. Важното е, че "Дунав 2010" е отбор създаден в Русе, а не някой пришълец от друга област на България.

[offtopic]Това няма никакво отношение към настоящата тема. Ако някой желае, нека пусне тема "Е ли Дунав 2010 Дунав" или нещо подобно. А и няма нужда да се хващаме за запетайката, тъй като това води само до загуба на време и енергия.[/offtopic]
Дунав върви по правилен път и ако продължава така, ще обърка много сметки.

Вълчан
Мнения: 4265
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот Вълчан » 21 авг 2016 21:07

Чак Лестър няма да станат но могат да се утвърдят първата година......да свикнат със тъпите платени съдии..да се усетят че Левски са много слаби гости...Цска също...Ботев и Локо винаги могат да ги бият във къщи....Славия тази година боксова круша...Така че спокоино могат да завършат на 7-9 място....

Потребителски аватар
radoslav_rashkov
Мнения: 1220
Регистриран на: 30 мар 2013 17:34
Skype: rado_rashkov
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот radoslav_rashkov » 22 авг 2016 12:17

Кашчей написа:
nitro77 написа:
Какво общо има тоя Дунав с онзи? Този съществува от 2010. Крайно време е да казваме нещата както са си. Преди години Ботев ми празнуваха 100г., миналата година пък Берое и те. 2014г. пък вие празнувахте 100г. В крайна сметка на този отбор основан 1914г. ли сте наследник или на основания 22 януари 1969 г. след сливане със Спартак и Спортист?

Колега, случаят на Дунав няма нищо общо с този на други клубове. Дунав 2010 наистина е създаден през 2010 година, но през 2011 се обединява с юношите на фалиралия тогава ФК Дунав и най-важното, изплаща всички задължения на стария клуб. Ние нямаме претенции Дунав да е създаден 1901 или 1909 година, както се спекулира от някои хора. Нямаме претенции да сме наследници на Левски (Русе) и други клубове, съществували преди и по време на втората световна война. Претендираме, че Дунав е създаден през 1949 под името Торпедо и че Дунав 2010 е напълно легитимен правоприемник на традициите и историята на ФК Дунав през годините.


Колега, и аз съм от Русе, ама тая мантра за обединение с юношите би ли ни я спестил?! Юношите не са отделно ЮЛ, за да могат да се обединяват с когото и да било! Все едно юношите на "Аристон" да се обединят с някого, без самият "Аристон" да го направи.
След като "Дунав 2010" изплаща задълженията на старият "Дунав" това е достатъчно за приемственост, а и двата отбора са русенски, а не да са докарали "Академик" Свищов и да ни кажат: "те това е "Дунав2010" от днес".


Те добре, че не са го направили това с "Академик". Иначе от опит знам - не забравяй в коя държава живееш и никога не казвай никога!
Изображение

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот nitro77 » 22 авг 2016 13:44

radoslav_rashkov написа:
Кашчей написа:
nitro77 написа:
Какво общо има тоя Дунав с онзи? Този съществува от 2010. Крайно време е да казваме нещата както са си. Преди години Ботев ми празнуваха 100г., миналата година пък Берое и те. 2014г. пък вие празнувахте 100г. В крайна сметка на този отбор основан 1914г. ли сте наследник или на основания 22 януари 1969 г. след сливане със Спартак и Спортист?

Колега, случаят на Дунав няма нищо общо с този на други клубове. Дунав 2010 наистина е създаден през 2010 година, но през 2011 се обединява с юношите на фалиралия тогава ФК Дунав и най-важното, изплаща всички задължения на стария клуб. Ние нямаме претенции Дунав да е създаден 1901 или 1909 година, както се спекулира от някои хора. Нямаме претенции да сме наследници на Левски (Русе) и други клубове, съществували преди и по време на втората световна война. Претендираме, че Дунав е създаден през 1949 под името Торпедо и че Дунав 2010 е напълно легитимен правоприемник на традициите и историята на ФК Дунав през годините.


Колега, и аз съм от Русе, ама тая мантра за обединение с юношите би ли ни я спестил?! Юношите не са отделно ЮЛ, за да могат да се обединяват с когото и да било! Все едно юношите на "Аристон" да се обединят с някого, без самият "Аристон" да го направи.
След като "Дунав 2010" изплаща задълженията на старият "Дунав" това е достатъчно за приемственост, а и двата отбора са русенски, а не да са докарали "Академик" Свищов и да ни кажат: "те това е "Дунав2010" от днес".


Те добре, че не са го направили това с "Академик". Иначе от опит знам - не забравяй в коя държава живееш и никога не казвай никога!

[offtopic]Колега, доказателство за това в коя държава живеем, е любимият ти отбор, който за два сезона се изкачи от Б окръжна до Първа лига.Това май е първият случай в света, при който отбор се изкачва два пъти в по-горна дивизия (при това прескачайки нива), без да е спечелил промоция за нито една от тях.[/offtopic]

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот Warped » 22 авг 2016 16:34

radoslav_rashkov написа:
Кашчей написа:
nitro77 написа:
Какво общо има тоя Дунав с онзи? Този съществува от 2010. Крайно време е да казваме нещата както са си. Преди години Ботев ми празнуваха 100г., миналата година пък Берое и те. 2014г. пък вие празнувахте 100г. В крайна сметка на този отбор основан 1914г. ли сте наследник или на основания 22 януари 1969 г. след сливане със Спартак и Спортист?

Колега, случаят на Дунав няма нищо общо с този на други клубове. Дунав 2010 наистина е създаден през 2010 година, но през 2011 се обединява с юношите на фалиралия тогава ФК Дунав и най-важното, изплаща всички задължения на стария клуб. Ние нямаме претенции Дунав да е създаден 1901 или 1909 година, както се спекулира от някои хора. Нямаме претенции да сме наследници на Левски (Русе) и други клубове, съществували преди и по време на втората световна война. Претендираме, че Дунав е създаден през 1949 под името Торпедо и че Дунав 2010 е напълно легитимен правоприемник на традициите и историята на ФК Дунав през годините.


Колега, и аз съм от Русе, ама тая мантра за обединение с юношите би ли ни я спестил?! Юношите не са отделно ЮЛ, за да могат да се обединяват с когото и да било! Все едно юношите на "Аристон" да се обединят с някого, без самият "Аристон" да го направи.
След като "Дунав 2010" изплаща задълженията на старият "Дунав" това е достатъчно за приемственост, а и двата отбора са русенски, а не да са докарали "Академик" Свищов и да ни кажат: "те това е "Дунав2010" от днес".

Да само дето в некакъв смисъл са точно отделно ЮЛ. Това си е легитимен Дунав отвсекъде :mrgreen: :)
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот nitro77 » 23 авг 2016 01:33

Вече имам дежавю. Началото на този сезон поразително прилича на началото на предния в Б група. Дунав и един морски отбор в челото, Верея в средата, Нафтата и Горна в дъното. Не само това, ами и тогава точно в 5 кръг играем дербито с морския отбор и излизаме начело. :) Колко много прилики! Надявам се и финалите на двата сезона да са сходни. ;)

mozart
Мнения: 1126
Регистриран на: 09 юли 2013 12:58
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот mozart » 25 авг 2016 11:39

nitro77 написа:Вече имам дежавю. Началото на този сезон поразително прилича на началото на предния в Б група. Дунав и един морски отбор в челото, Верея в средата, Нафтата и Горна в дъното. Не само това, ами и тогава точно в 5 кръг играем дербито с морския отбор и излизаме начело. :) Колко много прилики! Надявам се и финалите на двата сезона да са сходни. ;)

Пожелавам Ви второ място в края на шампионата ;)!
Аз съм от Микре Юнайтед


Върни се в “Дунав Русе”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта