Всичко за Дунав Русе

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

vladimirtsv
Мнения: 51
Регистриран на: 02 авг 2009 21:37
Skype: vladimir.tsvetkov1
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот vladimirtsv » 20 авг 2016 09:40

Преди 25 год. бях в агитката на Дунав . Имахме добър отбор и в Русе на градския стадион нямаше прошка за никого . В момента може само да ме радва представянето до сега . Колегите във форума са прави , че до сега сме играли само с отбори от нашата черга . Мисля , че е много важно да бием тях , колкото точки откраднем сега ще са много важни накрая . Прави впечетление , че ръководството на отбора е здраво стъпило на земята и , че целите са оставане в групата , а не след първите мачове да си вирват носа . Много ме е яд на градската управа , че не направи нищо за това Дунав да играят в Русе . Мисля , че щяхме да сме с най-голяма посещаемост в А група . Предполагам , че на стадиона щеше да има минимум по 10 хил . Същото се отнася и за Локо ГО .

Потребителски аватар
botevist_75
Мнения: 946
Регистриран на: 21 май 2013 19:48
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот botevist_75 » 20 авг 2016 09:52

Mitko-Levskar написа:
botevist_75 написа:Винаги съм имал симпатии към русенци.Когато бях студент имах едно гадже-русенка. Мале-мале. По-еблива и перверзна кучка и досега не съм срещал :)
Така че,успех на Дунав Русе. :)

Ако може малко по подробно,та като ида в Русе да знам кво да очаквам :)

За съжаление това беше преди 20 години :(
И тя беше студентка в Пловдив.Ходил съм няколко пъти в Русе при нея за повече дни.Града наистина е хубав и приятен.центъра малко ми напомня на Пловдив.Сега как е положението със жените там и с града не знам.
Самата мадама като беше в Пловдив имаше съквартирантка от Русе,която беше същата като нея :mrgreen:
Както казват статистиците 2 души не е представителна извадка :) ,така че нека съвременните русенци хвърлят светлина по въроса :)

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 20 авг 2016 10:58

vladimirtsv написа:Преди 25 год. бях в агитката на Дунав . Имахме добър отбор и в Русе на градския стадион нямаше прошка за никого . В момента може само да ме радва представянето до сега . Колегите във форума са прави , че до сега сме играли само с отбори от нашата черга . Мисля , че е много важно да бием тях , колкото точки откраднем сега ще са много важни накрая . ...

Наистина труден домакин, като гледам статистиката на моя любим "Левски" в Русе в мачове за първенство на "А" група - почти пълен паритет:
- победи за "Дунав" - 6
- равни срещи - 11
- победи за "Левски" - 7
- голова разлика - 28:22 (+6) в полза на "Левски"

http://levskisofia.info/team/1004118-dunav-2010-ruse/

За точките също си напълно прав: 3 точки са 3 точки независимо кой е противникът, а срещу преките конкуренти са двойно по-ценни. :)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
River Plate
Мнения: 1989
Регистриран на: 25 мар 2008 19:06
Местоположение: София
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот River Plate » 20 авг 2016 12:11

Captain Stottlemeyer написа:
vladimirtsv написа:Преди 25 год. бях в агитката на Дунав . Имахме добър отбор и в Русе на градския стадион нямаше прошка за никого . В момента може само да ме радва представянето до сега . Колегите във форума са прави , че до сега сме играли само с отбори от нашата черга . Мисля , че е много важно да бием тях , колкото точки откраднем сега ще са много важни накрая . ...

Наистина труден домакин, като гледам статистиката на моя любим "Левски" в Русе в мачове за първенство на "А" група - почти пълен паритет:
- победи за "Дунав" - 6
- равни срещи - 11
- победи за "Левски" - 7
- голова разлика - 28:22 (+6) в полза на "Левски"

http://levskisofia.info/team/1004118-dunav-2010-ruse/

За точките също си напълно прав: 3 точки са 3 точки независимо кой е противникът, а срещу преките конкуренти са двойно по-ценни. :)


Какво общо има тоя Дунав с онзи? Този съществува от 2010. Крайно време е да казваме нещата както са си. Преди години Ботев ми празнуваха 100г., миналата година пък Берое и те. 2014г. пък вие празнувахте 100г. В крайна сметка на този отбор основан 1914г. ли сте наследник или на основания 22 януари 1969 г. след сливане със Спартак и Спортист?
[center]Не се гаси туй, що не гасне!
ЦСКА ЗАВИНАГИ
[/center]
[center]Чавдар (Етрополе) + Литекс (Ловеч) ЦСКА (София)[/center]
[center]МИКРЕ ВЪН![/center]

[center]
golemia написа:...Там в Софийското полЕ играе тим от ЕтрополЕ.На Ловеч с играчите и на ЦСКА припознавачите... :)
[/center]

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот nitro77 » 20 авг 2016 13:00

Какво общо има тоя Дунав с онзи? Този съществува от 2010. Крайно време е да казваме нещата както са си. Преди години Ботев ми празнуваха 100г., миналата година пък Берое и те. 2014г. пък вие празнувахте 100г. В крайна сметка на този отбор основан 1914г. ли сте наследник или на основания 22 януари 1969 г. след сливане със Спартак и Спортист?

Колега, случаят на Дунав няма нищо общо с този на други клубове. Дунав 2010 наистина е създаден през 2010 година, но през 2011 се обединява с юношите на фалиралия тогава ФК Дунав и най-важното, изплаща всички задължения на стария клуб. Ние нямаме претенции Дунав да е създаден 1901 или 1909 година, както се спекулира от някои хора. Нямаме претенции да сме наследници на Левски (Русе) и други клубове, съществували преди и по време на втората световна война. Претендираме, че Дунав е създаден през 1949 под името Торпедо и че Дунав 2010 е напълно легитимен правоприемник на традициите и историята на ФК Дунав през годините.



Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот Кашчей » 20 авг 2016 17:27

nitro77 написа:
Какво общо има тоя Дунав с онзи? Този съществува от 2010. Крайно време е да казваме нещата както са си. Преди години Ботев ми празнуваха 100г., миналата година пък Берое и те. 2014г. пък вие празнувахте 100г. В крайна сметка на този отбор основан 1914г. ли сте наследник или на основания 22 януари 1969 г. след сливане със Спартак и Спортист?

Колега, случаят на Дунав няма нищо общо с този на други клубове. Дунав 2010 наистина е създаден през 2010 година, но през 2011 се обединява с юношите на фалиралия тогава ФК Дунав и най-важното, изплаща всички задължения на стария клуб. Ние нямаме претенции Дунав да е създаден 1901 или 1909 година, както се спекулира от някои хора. Нямаме претенции да сме наследници на Левски (Русе) и други клубове, съществували преди и по време на втората световна война. Претендираме, че Дунав е създаден през 1949 под името Торпедо и че Дунав 2010 е напълно легитимен правоприемник на традициите и историята на ФК Дунав през годините.


Колега, и аз съм от Русе, ама тая мантра за обединение с юношите би ли ни я спестил?! Юношите не са отделно ЮЛ, за да могат да се обединяват с когото и да било! Все едно юношите на "Аристон" да се обединят с някого, без самият "Аристон" да го направи.
След като "Дунав 2010" изплаща задълженията на старият "Дунав" това е достатъчно за приемственост, а и двата отбора са русенски, а не да са докарали "Академик" Свищов и да ни кажат: "те това е "Дунав2010" от днес".
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот nitro77 » 20 авг 2016 17:49

Кашчей написа:
nitro77 написа:
Какво общо има тоя Дунав с онзи? Този съществува от 2010. Крайно време е да казваме нещата както са си. Преди години Ботев ми празнуваха 100г., миналата година пък Берое и те. 2014г. пък вие празнувахте 100г. В крайна сметка на този отбор основан 1914г. ли сте наследник или на основания 22 януари 1969 г. след сливане със Спартак и Спортист?

Колега, случаят на Дунав няма нищо общо с този на други клубове. Дунав 2010 наистина е създаден през 2010 година, но през 2011 се обединява с юношите на фалиралия тогава ФК Дунав и най-важното, изплаща всички задължения на стария клуб. Ние нямаме претенции Дунав да е създаден 1901 или 1909 година, както се спекулира от някои хора. Нямаме претенции да сме наследници на Левски (Русе) и други клубове, съществували преди и по време на втората световна война. Претендираме, че Дунав е създаден през 1949 под името Торпедо и че Дунав 2010 е напълно легитимен правоприемник на традициите и историята на ФК Дунав през годините.


Колега, и аз съм от Русе, ама тая мантра за обединение с юношите би ли ни я спестил?! Юношите не са отделно ЮЛ, за да могат да се обединяват с когото и да било! Все едно юношите на "Аристон" да се обединят с някого, без самият "Аристон" да го направи.
След като "Дунав 2010" изплаща задълженията на старият "Дунав" това е достатъчно за приемственост, а и двата отбора са русенски, а не да са докарали "Академик" Свищов и да ни кажат: "те това е "Дунав2010" от днес".

Нищо на никого няма да спестявам. ФК Дунав престава да развива дейност през 2011 и футболистите от единствения му отбор, който участва в първенство - юноши старша възраст преминават в новосформирания Дунав 2010, като същевременно Дунав 2010 изплаща дълговете на Дунав. Това достатъчно ясно ли е?

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: Новобранецът Дунав оглави новобранската ППЛ

Мнениеот k_oleto » 20 авг 2016 18:06

Съдбата на СНЦ Дунав – Русе (Русе) и възникването на ФК Дунав 2010: През сезон 2011/12 Дунав е възроден и ще вземе участие в СИ „В“ група. Клубът възприема временното наименование ФК Дунав 2010 поради юридически конфликт със старото дружество, което към днешна дата все още не е заличено като юридически субект. Новото дружество ФК Дунав 2010 е създадено през лятото на 2010 година, започвайки от А-ОФГ Русе и съществувайки успоредно със СНЦ Дунав-Русе (Русе). Дунав 2010 печели промоция за СИ „В“ група и потвърждава намерението си да участва в шампионата през сезон 2011/2012. При създалата се ситуация новосъздаденият клуб се явява възстановител и продължител на традициите на ФК Дунав (но не и негов пряк наследник). ФК Дунав 2010 е подкрепен от привържениците на т.н. „автентичен клуб“ (макар това определение чисто юридически да не е коректно), както и от 16 местни фирми, привлечени от новото ръководство на клуба в лицето на д-р Симеон Симеонов и изпълнителния директор Явор Кирилов.

източник; http://fcdunav.eu/история/


Върни се в “Дунав Русе”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта