Ремонт на Градския стадион в Русе

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Ремонт на Градския стадион в Русе

Мнениеот nitro77 » 15 юли 2016 21:17

Привет на всички посетители на новооткрития форум на Дунав Русе в gong.bg. Тържествено отварям първата тема в него. След взетото от МС решение за отпускане на средства за ремонт на стадионите в Русе, Горна Оряховица и Варна, днес бе обявена първата обществена поръчка (ОП) за ремонт на стадиона в Г. Оряховица. В близките дни такива ще бъдат обявени и за Русе и Варна. Стремежът е максимално да се съкратят предвидените в закона срокове, за да не се натоварват излишно ФК и феновете при домакинство на неутрален терен. Надявам се, че след не повече от три месеца този ремонт ще бъде минало и Дунав ще изиграе първия си мач в Русе от А група (Първа лига) след 25-годишно прекъсване.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Ремонт на Градския стадион в Русе

Мнениеот bobo_13 » 15 юли 2016 21:32

А дано, Държавата ава пари, но ремонта се прави от правилните фирми, които ще спечелят ОП-ки :)
Интериорни врати - Врати хармоника

Uncle_Sam
Мнения: 759
Регистриран на: 25 дек 2015 16:25
Контакти:

Re: Ремонт на Градския стадион в Русе

Мнениеот Uncle_Sam » 15 юли 2016 21:41

Върха на простотията е държавата да дава пари за футболни и каквито и да е било клубове, когато няма пари за лекарства за онкоболни, за хора с редки заболявания и т.н., а те седнали да дават пари за някакви ритнитопковци. Работи ли клубът правилно той ще е гледан и може да си позволи не само ремонт, дори и строеж на нов стадион, но щом няма такива пари ознаава, че не предизвиква интерес и да ходи да си го натакова в шоколадовия цех. Скапана държава. Хора ртърсят по 600-700 лв. на месец за лекарства и просят сякаш са отрепки, а те тръгнали да спонсорират пияндета. А оня шушлек премиера и 100 милиона щял да им отпусне. Няма такава скапана държава, като България.
След ВСВ Русия отново се опитва да унищожи Европа. Този път съюзник им е ИДИЛ.

organzata
Мнения: 554
Регистриран на: 11 окт 2014 15:20
Контакти:

Re: Ремонт на Градския стадион в Русе

Мнениеот organzata » 15 юли 2016 22:22

Uncle_Sam написа:Върха на простотията е държавата да дава пари за футболни и каквито и да е било клубове, когато няма пари за лекарства за онкоболни, за хора с редки заболявания и т.н., а те седнали да дават пари за някакви ритнитопковци. Работи ли клубът правилно той ще е гледан и може да си позволи не само ремонт, дори и строеж на нов стадион, но щом няма такива пари ознаава, че не предизвиква интерес и да ходи да си го натакова в шоколадовия цех. Скапана държава. Хора ртърсят по 600-700 лв. на месец за лекарства и просят сякаш са отрепки, а те тръгнали да спонсорират пияндета. А оня шушлек премиера и 100 милиона щял да им отпусне. Няма такава скапана държава, като България.



Много точно казано,примера Хасково и Любимец,а дори сега нямат отбор в Б група(или там както ще се казва).
Пари на вятъра,за да може даден отбор да го бият като маче у дирек за един сезон!
Твърдо съм против тези козметични промени,по-добре тези пари се дадат на хора наистина имащи нужда от тях.

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Ремонт на Градския стадион в Русе

Мнениеот nitro77 » 15 юли 2016 22:29

bobo_13 написа:А дано, Държавата ава пари, но ремонта се прави от правилните фирми, които ще спечелят ОП-ки :)

Това нас като фенове не ни бърка. Всички фирми, които печелят ОП, по дефиниция са "правилни" и дали ще е фирмата на Батко или на Братко, все тая. Важното за нас е Дунав да играе в Русе, а не в 12 кръг да "домакинстваме" на кренвиршите в Разград.

Uncle_Sam написа:Върха на простотията е държавата да дава пари за футболни и каквито и да е било клубове, когато няма пари за лекарства за онкоболни, за хора с редки заболявания и т.н., а те седнали да дават пари за някакви ритнитопковци. Работи ли клубът правилно той ще е гледан и може да си позволи не само ремонт, дори и строеж на нов стадион, но щом няма такива пари ознаава, че не предизвиква интерес и да ходи да си го натакова в шоколадовия цех. Скапана държава. Хора ртърсят по 600-700 лв. на месец за лекарства и просят сякаш са отрепки, а те тръгнали да спонсорират пияндета. А оня шушлек премиера и 100 милиона щял да им отпусне. Няма такава скапана държава, като България.

Няма как да не се съглася с тебе относно ролята на държавата и това, че прави твърде малко за крайно нуждаещите се. Но относно зависимостта между гледаемостта на клуба и приходите му, тотално не съм съгласен! Дунав през миналия сезон имаше повече публика в сравнение с повечето отбори от А група, но това не се отрази съществено на приходите му. Също така, не ми казвай, че в Разград и Ловеч(докато беше Гришата) клубовете разчитат на приходи от билети, а не на богатите си собственици. Освен това, Градският стадион в Русе е общинска собственост и нейна грижа е той да отговаря на нуждите на футбола в града. Мисля обаче, че ремонтът можеше да започне със собствени средства, за да можем да се вместим в сроковете, а после държавата да възстанови парите. Сега ще бъдем минимум два-три месеца като наказани с лишаване от домакинство, при това без вина.

Потребителски аватар
Shadow_570
Мнения: 142
Регистриран на: 10 юли 2016 09:17
Контакти:

Re: Ремонт на Градския стадион в Русе

Мнениеот Shadow_570 » 15 юли 2016 22:33

Еми капацитета на стадиона в рсе ако сложим и правостоящите колко е? 15-17 хиляди с правостоящите?

organzata
Мнения: 554
Регистриран на: 11 окт 2014 15:20
Контакти:

Re: Ремонт на Градския стадион в Русе

Мнениеот organzata » 15 юли 2016 22:43

nitro77 написа:
bobo_13 написа:А дано, Държавата ава пари, но ремонта се прави от правилните фирми, които ще спечелят ОП-ки :)

Това нас като фенове не ни бърка. Всички фирми, които печелят ОП, по дефиниция са "правилни" и дали ще е фирмата на Батко или на Братко, все тая. Важното за нас е Дунав да играе в Русе, а не в 12 кръг да "домакинстваме" на кренвиршите в Разград.

Uncle_Sam написа:Върха на простотията е държавата да дава пари за футболни и каквито и да е било клубове, когато няма пари за лекарства за онкоболни, за хора с редки заболявания и т.н., а те седнали да дават пари за някакви ритнитопковци. Работи ли клубът правилно той ще е гледан и може да си позволи не само ремонт, дори и строеж на нов стадион, но щом няма такива пари ознаава, че не предизвиква интерес и да ходи да си го натакова в шоколадовия цех. Скапана държава. Хора ртърсят по 600-700 лв. на месец за лекарства и просят сякаш са отрепки, а те тръгнали да спонсорират пияндета. А оня шушлек премиера и 100 милиона щял да им отпусне. Няма такава скапана държава, като България.

Няма как да не се съглася с тебе относно ролята на държавата и това, че прави твърде малко за крайно нуждаещите се. Но относно зависимостта между гледаемостта на клуба и приходите му, тотално не съм съгласен! Дунав през миналия сезон имаше повече публика в сравнение с повечето отбори от А група, но това не се отрази съществено на приходите му. Също така, не ми казвай, че в Разград и Ловеч(докато беше Гришата) клубовете разчитат на приходи от билети, а не на богатите си собственици. Освен това, Градският стадион в Русе е общинска собственост и нейна грижа е той да отговаря на нуждите на футбола в града. Мисля обаче, че ремонтът можеше да започне със собствени средства, за да можем да се вместим в сроковете, а после държавата да възстанови парите. Сега ще бъдем минимум два-три месеца като наказани с лишаване от домакинство, при това без вина.


Ти на луд ли се правиш,чети аз какво съм писал.
Няма нужда от козметични промени както направи примерно Хасково,а сега къде са,пари на вятъра от общината са това.
Само за да поиграете един сезон(това са милиони).

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Ремонт на Градския стадион в Русе

Мнениеот nitro77 » 15 юли 2016 23:04

organzata написа:
nitro77 написа:
bobo_13 написа:А дано, Държавата ава пари, но ремонта се прави от правилните фирми, които ще спечелят ОП-ки :)

Това нас като фенове не ни бърка. Всички фирми, които печелят ОП, по дефиниция са "правилни" и дали ще е фирмата на Батко или на Братко, все тая. Важното за нас е Дунав да играе в Русе, а не в 12 кръг да "домакинстваме" на кренвиршите в Разград.

Uncle_Sam написа:Върха на простотията е държавата да дава пари за футболни и каквито и да е било клубове, когато няма пари за лекарства за онкоболни, за хора с редки заболявания и т.н., а те седнали да дават пари за някакви ритнитопковци. Работи ли клубът правилно той ще е гледан и може да си позволи не само ремонт, дори и строеж на нов стадион, но щом няма такива пари ознаава, че не предизвиква интерес и да ходи да си го натакова в шоколадовия цех. Скапана държава. Хора ртърсят по 600-700 лв. на месец за лекарства и просят сякаш са отрепки, а те тръгнали да спонсорират пияндета. А оня шушлек премиера и 100 милиона щял да им отпусне. Няма такава скапана държава, като България.

Няма как да не се съглася с тебе относно ролята на държавата и това, че прави твърде малко за крайно нуждаещите се. Но относно зависимостта между гледаемостта на клуба и приходите му, тотално не съм съгласен! Дунав през миналия сезон имаше повече публика в сравнение с повечето отбори от А група, но това не се отрази съществено на приходите му. Също така, не ми казвай, че в Разград и Ловеч(докато беше Гришата) клубовете разчитат на приходи от билети, а не на богатите си собственици. Освен това, Градският стадион в Русе е общинска собственост и нейна грижа е той да отговаря на нуждите на футбола в града. Мисля обаче, че ремонтът можеше да започне със собствени средства, за да можем да се вместим в сроковете, а после държавата да възстанови парите. Сега ще бъдем минимум два-три месеца като наказани с лишаване от домакинство, при това без вина.


Ти на луд ли се правиш,чети аз какво съм писал.
Няма нужда от козметични промени както направи примерно Хасково,а сега къде са,пари на вятъра от общината са това.
Само за да поиграете един сезон(това са милиони).

Че аз тебе никъде не съм те цитирал, за да ми държиш такъв тон. По мненията ти виждам, че си крайно незадоволен, така че те разбирам, но все пак нека говорим по същество. Дали ще играем един сезон, времето ще покаже. И като си толкова загрижен за единия милион, който Горанов със скъсана риза (справка: стенограма от заседанието на МС) отпусна на Русе, какво ще кажеш за 20-те милиона, които държавата на практика опрости на ЦСКА, давайки базите на хибрида?

Потребителски аватар
nitro77
Мнения: 379
Регистриран на: 11 авг 2014 19:58
Контакти:

Re: Ремонт на Градския стадион в Русе

Мнениеот nitro77 » 15 юли 2016 23:11

Shadow_570 написа:Еми капацитета на стадиона в рсе ако сложим и правостоящите колко е? 15-17 хиляди с правостоящите?

Трудно е да се каже. В момента се води с 19960 места, но не е ясно как се броят тези места. Половината сектори са със сравнително нови пластмасови седалки, които обаче са поставени през ред и реално намаляват капацитета наполовина в сравнение със старите седалки. Ако вбъдеще всички седалки бъдат подменени и поставени по същия начин (през ред) капацитетът би трябвало да падне на 13-15 хиляди, заедно с правостоящите.

g3_ev2
Мнения: 894
Регистриран на: 14 май 2010 13:28
Skype: g3_ev2
Контакти:

Re: Ремонт на Градския стадион в Русе

Мнениеот g3_ev2 » 15 юли 2016 23:31

Uncle_Sam написа:Върха на простотията е държавата да дава пари за футболни и каквито и да е било клубове, когато няма пари за лекарства за онкоболни, за хора с редки заболявания и т.н., а те седнали да дават пари за някакви ритнитопковци. Работи ли клубът правилно той ще е гледан и може да си позволи не само ремонт, дори и строеж на нов стадион, но щом няма такива пари ознаава, че не предизвиква интерес и да ходи да си го натакова в шоколадовия цех. Скапана държава. Хора ртърсят по 600-700 лв. на месец за лекарства и просят сякаш са отрепки, а те тръгнали да спонсорират пияндета. А оня шушлек премиера и 100 милиона щял да им отпусне. Няма такава скапана държава, като България.

Земляк, ако трябва да се избира (до там сме я докарали според твоя пост), кое е по-правилно - да се дават повече пари на болни (не съм против) или да се дават пари да намалеят болните? Защото стадионът не е само за представителния отбор, а и за трениращите футбол от различни възрасти. Или на теб младите наркоманчета, измамници и джебчии повече ти допадат? Футболът със сигурност намалява броя им, особено на хубав терен, който привлича. А и на колко онкоболни, мислиш, ще се помогне с един милион, само да им купиш портокали не стигат! И, в крайна сметка, Русе е самостоятелна община, трябва сама, с труда на хората си, да покрие масрафа за болните и нуждаещите, парите държавата ги е заделила, защото оценява голямото значение на футбола за по-добра категория млади хора! Иначе Русе, ако вземе да избира както искаш, просто ще ги изгуби! Бай Тошо почина отдавна, а и той преживе беше останал само с едно одеало!


Върни се в “Дунав Русе”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта