Колко печелят коментаторите?

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, modor, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14016
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот damyanov1963 » 11 юли 2016 00:45

Мистри написа:
damyanov1963 написа:

Моя правопис го остави, вече няколко пъти те забелязвам, че се заяждаш с левскари във форума, първо мисля че почна от мен, даже написах на един колега, кортенеца мисля беше, да се карате с ЛС, но на тебе, като провокатор, това явно ти доставя удоволствие!



Когато те видя в секторА , тогава ми давай определения.Ама ти и на мач на Левски не ходиш.Аре у лево .
И пиши по темата.

https://www.youtube.com/watch?v=GSHrHUtJ68c
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14016
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот damyanov1963 » 11 юли 2016 02:31

Мистри написа:
damyanov1963 написа:

Моя правопис го остави, вече няколко пъти те забелязвам, че се заяждаш с левскари във форума, първо мисля че почна от мен, даже написах на един колега, кортенеца мисля беше, да се карате с ЛС, но на тебе, като провокатор, това явно ти доставя удоволствие!



Когато те видя в секторА , тогава ми давай определения.Ама ти и на мач на Левски не ходиш.Аре у лево .
И пиши по темата.

Само да ти кажа, че познавам много повече хора от БНТ отколкото тебе провкаторче!
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот bobo_13 » 11 юли 2016 09:46

ehh написа:
Долно уйно написа:Те операторите зад камерите вземат около 2000лв на месец.
Топ коментаторите вземат сериозни за нашите стандарти заплати.
Примерно топ водещите вземат на месец около 10 000лв.

Да бе, 10К, ти луд ли си? Повече от 2.5К на месец едва ли има някой, който да ги взима. Бонуси и командировъчни са едно на ръка


Човече, уточнявай телевизиите. В БНТ не си държавен служител. Има много агенции, дори и в министерствата не всички длъжности са държавни, дори в Облстни и Общински администрации не всички длъжности са държавани служители. Да, получаваш пари от държавата, ама не си държавен служител.

ЗА БНТ нивото на заплащане е по-ниско от частните телевизии, защото в БНТ нямат право да рекламират, освен в случаите когато някой е помогнал да се закупят някакви права(за ЕП; за ОИ) и т.н. Обаче връзкарчета си вземат повече. Хора като Митко Цонев, Пашова, Кедъра, Манченко, водещия на Панорама вземат около 4- 5+ бона, някои и повече. Хубавото на БНТ е, че ако не пикаеш с/у вятъра се пенсионираш там и то на сравнително добра заплата.

За частните телевизии си зависи колко пари изкарват от реклама. Какво се казва "Рекламата е кръвоносната система на телевизията". Затова и ги ограничиха на всеки час да имат максимум 15-20 минути реклама, защото по едно време се бяха осрали да пускат на 10 минути реклама.
Та в БТВ и Нова най-високоплатени са водещите на централните новини. Но и там зависи кой на кого е. Ако си забелязал след като Кралев стана министър, как изведнъж и неговата кака стана водеща на централните новини. Та Салич, Дойноов, Юксел вземат средно м/у 6-9 000 лв само заплата на месец. Отделно Салич имаше по едно време и собствено предаване за което вземаше като водеща отделна заплата и тя някъде там. Водещите на сутрешните блокове и те вземат над 5 бона на месец. Затова и всеки в телевизиите иска да е водещ на предаване, защото там са големите кинти. Отделно едната от водещите на Комбина о Нова - Галя Щърбева чете и новините и взема 2 заплати, да не говорим, че заедно с Лора са преподавателки по журналистика в едно измислено колежче ли е, кво е :) - Висшето училище по застраховане и финанси

Нямаш си идея какви заплати се раздавали в силните години на ТВ7 и Нюз7. Водещи от сорта на Любен Дилов-син; Иван и Андрей(те бяха и продуценти); онези клявки жената на Иван(от Иван и АНдрей); Катето Евро; Ноче; Колезич и т.н.бяха с умопомрачителни заплати.

Пчеличките - монтажисти, оператори, редактори на новини; журналисите на терен вземат около 2000-3000 лв чисто на месец само заплата. Като кореспондентите на телевизиите из страната вземат по-малко(защо да им трябват на хората в провинцията пари?)После се върви нагоре по стълбицата - отговорници за новините; шефове на направления, продуценти на предавания са нагоре.

Но както винаги, за да влезеш в телевизиите трябва да познаваш точните хора. Е, има и някое изключение. Те новобранците, които по цял ден четат в интренет новини и ги сортират за оперативката почват на 1500 лв чисто.
Отделно не трябва да плюеш по управляващите(освен ако цялата телевизия не е с теб както беше ТВ7). Мисля, че си забелязал как журналистите, задаващи неудобните въпроси, като Колезич и Сашо Диков бързо бяха натирени.
Интериорни врати - Врати хармоника

miroxp
Мнения: 119
Регистриран на: 30 авг 2014 18:38

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот miroxp » 11 юли 2016 15:29

Първо отговор на ОТ: ако аз съм работодател не бих ги наел на работа при никави условия. Такива не биха се справили да чистят тоалетни или да носят кафе от другата страна на улицата!

За всички родени през 1995, подвизаващи се във форума и с промити мозъци, че некадърноста, проастащината и гъзолизането е нормален стандарт за поведение и реализация като социално същество е следното:
В БГ "медии" няма конкурси. Всичко е шуробадженащина. Некадърник, мамино(татково) синче, завършен четвърти клас, не може да брои до девет, не знае първите 11 букви от азбуката и си пише името с три правописни грешки - вземаме го! Миличкия не знае какво е час по физическо, не е виждал футболна, баскетболна или хандбална топка на живо, камо ли от коя страна се рита или хвърля! Ако си пусниете мач по произволно избрана БГ "медия" и по произволно избрана такава от останалия свят, особено по англоговоряща телевизия, ще установите, че не само гледате друг мач, но и че гледате друг спорт от друга планета. Дебелото, мазно софиянче, с наднормено тегло и липсващи прасци на краката ще ми обяснява как Меси трябвало да ритне топката за да стигне до главата на Пике и как физиотерапевта не използвал последния писък на техниката за възстановяване на травма на адукторите или колко пъти Йоги трябвало да си бръкне отзад, за да бъде обявен в извратеняк! Помия ди шия! Трябва да си от същия калибър източноевропейски пропаднал клошар, за да гледаш и слушаш мач по булгаристанска телевизия! Освен ако не е за цирково забавление!

miroxp
Мнения: 119
Регистриран на: 30 авг 2014 18:38

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот miroxp » 11 юли 2016 15:35

bobo_13 написа:
ehh написа:
Долно уйно написа:Те операторите зад камерите вземат около 2000лв на месец.
Топ коментаторите вземат сериозни за нашите стандарти заплати.
Примерно топ водещите вземат на месец около 10 000лв.

Да бе, 10К, ти луд ли си? Повече от 2.5К на месец едва ли има някой, който да ги взима. Бонуси и командировъчни са едно на ръка


Човече, уточнявай телевизиите. В БНТ не си държавен служител. Има много агенции, дори и в министерствата не всички длъжности са държавни, дори в Облстни и Общински администрации не всички длъжности са държавани служители. Да, получаваш пари от държавата, ама не си държавен служител.

ЗА БНТ нивото на заплащане е по-ниско от частните телевизии, защото в БНТ нямат право да рекламират, освен в случаите когато някой е помогнал да се закупят някакви права(за ЕП; за ОИ) и т.н. Обаче връзкарчета си вземат повече. Хора като Митко Цонев, Пашова, Кедъра, Манченко, водещия на Панорама вземат около 4- 5+ бона, някои и повече. Хубавото на БНТ е, че ако не пикаеш с/у вятъра се пенсионираш там и то на сравнително добра заплата.

За частните телевизии си зависи колко пари изкарват от реклама. Какво се казва "Рекламата е кръвоносната система на телевизията". Затова и ги ограничиха на всеки час да имат максимум 15-20 минути реклама, защото по едно време се бяха осрали да пускат на 10 минути реклама.
Та в БТВ и Нова най-високоплатени са водещите на централните новини. Но и там зависи кой на кого е. Ако си забелязал след като Кралев стана министър, как изведнъж и неговата кака стана водеща на централните новини. Та Салич, Дойноов, Юксел вземат средно м/у 6-9 000 лв само заплата на месец. Отделно Салич имаше по едно време и собствено предаване за което вземаше като водеща отделна заплата и тя някъде там. Водещите на сутрешните блокове и те вземат над 5 бона на месец. Затова и всеки в телевизиите иска да е водещ на предаване, защото там са големите кинти. Отделно едната от водещите на Комбина о Нова - Галя Щърбева чете и новините и взема 2 заплати, да не говорим, че заедно с Лора са преподавателки по журналистика в едно измислено колежче ли е, кво е :) - Висшето училище по застраховане и финанси

Нямаш си идея какви заплати се раздавали в силните години на ТВ7 и Нюз7. Водещи от сорта на Любен Дилов-син; Иван и Андрей(те бяха и продуценти); онези клявки жената на Иван(от Иван и АНдрей); Катето Евро; Ноче; Колезич и т.н.бяха с умопомрачителни заплати.

Пчеличките - монтажисти, оператори, редактори на новини; журналисите на терен вземат около 2000-3000 лв чисто на месец само заплата. Като кореспондентите на телевизиите из страната вземат по-малко(защо да им трябват на хората в провинцията пари?)После се върви нагоре по стълбицата - отговорници за новините; шефове на направления, продуценти на предавания са нагоре.

Но както винаги, за да влезеш в телевизиите трябва да познаваш точните хора. Е, има и някое изключение. Те новобранците, които по цял ден четат в интренет новини и ги сортират за оперативката почват на 1500 лв чисто.
Отделно не трябва да плюеш по управляващите(освен ако цялата телевизия не е с теб както беше ТВ7). Мисля, че си забелязал как журналистите, задаващи неудобните въпроси, като Колезич и Сашо Диков бързо бяха натирени.

Далеч си от реалните заплати. Въртешна информация от HR отдела - новинари около 3К. Допълнителни длъжности и хонорари - още 2-3К максим. Така че, водещ в най-общия смисъл не повече от 4К с напъване. Тези "коментаторчетата" - 2-3К макс! Ако питаш мен - 80лв/месец им е тавана.

Потребителски аватар
Дидо
Мнения: 1354
Регистриран на: 27 ное 2009 14:36

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот Дидо » 11 юли 2016 23:57

Баси как ги раздавате тия заплати :mrgreen:
Хванал се човека за патката и си помислил,че лети

Потребителски аватар
hd29
Мнения: 2480
Регистриран на: 26 мар 2013 17:56
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот hd29 » 12 юли 2016 13:16

Сега разбирам,че и работещите в тв. са държавни служители :mrgreen:

Потребителски аватар
howmen
Мнения: 287
Регистриран на: 08 окт 2008 15:57
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот howmen » 12 юли 2016 14:03

Боже,боже,колко мъка има на този свят?!?
Все пари са им в главите,чули недочули,че пълно в празно прелива и ей ги на....новата генерация.
Защо не се запитаме къде е етичната комисия?
Някакъв перко пуснат в ефир,ще ми повтаря през две минути за “Албанския реотан“...тоя некадърник на минутата бих го уволнил.По прост коментатор не бях чувал,един път е прието,втори го пропускаме,но постояно да ми го повтаря!?!
Национална медия,останалото го игнорираме,те толкова си могат момчетата...факт е,че от Мичмана нямаме коментатори.
Томето и Ники бяха бяла лястовичка в попрището,но и това е вече минало....жената не гледаше футбол докато не ги чу тези две скици да коментират,сега гледа но вместо да коментира мача коментира коментаторите сравнявайки ги с тях.
You`re My Wicked Live

kysmet4e
Мнения: 11
Регистриран на: 08 юли 2016 22:25
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот kysmet4e » 12 юли 2016 21:46

Надали е повече от 1,000лв... Не е особено трудно да се научат имената на играчите (да препдоложим, че не се знаят...) и по няколко интересни факта за тях :D

Потребителски аватар
hristo1306
Мнения: 2784
Регистриран на: 02 авг 2010 22:51
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот hristo1306 » 13 юли 2016 13:36

Не знам за Вас, но мен лично коментаторите ме натоварват повече. Ако съм шеф на дадена телевизия бих ги уволнил веднага. Предпочитам да чувам шума от трибуните. Преди мач да покажат на екрана съставите на отборите, по време на мача смените / кой излиза, кой влиза/ и толкова. Защо да им слушам глупостите, особено като са пристрастени явно към даден отбор. Аз сам мога да преценя, кога има засада или нарушение за даден картон. Със спестените пари за "коментатори" може да излъчват и повече мачове - няма нужда от тях.


Върни се в “Euro 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта