Колко печелят коментаторите?

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, modor, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот Мистри » 10 юли 2016 20:57

whitebear написа:
Мистри написа: ...Кой си ти , за да даваш оценки? Знаеш ли как се коментира събитие на живо? Сигурен съм , че ако теб те сложат пред микрофона , ще се насе*еш.


Много ми е смешно някой като направи подобно изказване.
Първо две неща - ти плащаш заплатата на тези коментатори - било то в БНТ, която получава пари от държавната хазна - т.е. ти им плащаш заплатата или диема, която е платена - т.е. имаш право да изискваш някакво качество. Разбира се вторият случай (т.е. диема) е на пазарен принцип, т.е. критиката се изразява в това дали да си платиш или не.

Ако караш по магистралата и си счупиш колата в дупка или недай си Боже се нараниш - ще си мълчиш ли? Или щом ти път не можеш да правиш нямаш право на критика ? Заслужава ли този който е правил пътя, парите си (които са държавни) ? И колко е взел за работата, която е свършил?

Продължавайки със същия пример, ако отидеш на лекар и той вместо да те излекува, те разболее повече или не те излекува, ще си мълчиш ли? Би трябвало да си мълчиш, защото ти не си лекар. (може и да си, но това усложнява процеса)

И най-обичаният от нас (под нас - имам впредвид българите) - политиката. Колко взима един депутат, каква работа върши, какви коли кара и т.н. Имаш ли право да го съдиш - ти бил ли си депутат?

На автомеханика, на когото си дал 1000 лв и той не е свършил работата - ще си мълчиш ли?

Примери много - като спортен форум се присмиваме най-вече на некадърността на футболисти, на треньори и т.н.

Когато не даваш пари - да, нямаш право да критикуваш, но когато парите излизат от твоя джоб имаш правото да изискваш някакво определено ниво на качество - особено от държавните служители.

ПП: Мълчанието не е злато.


Ти плащаш заплатата и на този, който ти продава сиренето, което не е сирене, и на депутата, който мисли само за собствения си задник и на кмета , който ти повишава данъците, но улиците са като лунни кратери и на полицая , който те дере за щяло и нещяло , но не хваща престъпници...и на..НО мълчиш, като зашит г*з и само по форумите се "смееш".Сега смешно ли ти е?
п.п. И научи кой е държавен служител. :lol:
Изображение


Изображение

Потребителски аватар
7 е добро число
Мнения: 797
Регистриран на: 26 юли 2014 23:03
Skype: Припознавач от 9 сеп. 2016 г.
Местоположение: село Микре

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот 7 е добро число » 10 юли 2016 21:14

къде е Сокачев липсва ми , поне той пищи по цял мач като девственица с вибратор :mrgreen:
[center]През 1921 год. е основан отборът „Хисаря“, докато не бива прекръстен на :
„Христо Кърпачев“- 1957 г.
ФК „Осъм“- 1979 г.
Лекс и Ловеч- 1994/95 г.
Литекс - 1996 г.
Цска тире София (София) - 2016 г .

Изображение[/center]

whitebear
Мнения: 245
Регистриран на: 04 юни 2011 19:35
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот whitebear » 10 юли 2016 21:22

Мистри написа:
whitebear написа:
Мистри написа: ...Кой си ти , за да даваш оценки? Знаеш ли как се коментира събитие на живо? Сигурен съм , че ако теб те сложат пред микрофона , ще се насе*еш.


Много ми е смешно някой като направи подобно изказване.
.....

ПП: Мълчанието не е злато.


Ти плащаш заплатата и на този, който ти продава сиренето, което не е сирене, и на депутата, който мисли само за собствения си задник и на кмета , който ти повишава данъците, но улиците са като лунни кратери и на полицая , който те дере за щяло и нещяло , но не хваща престъпници...и на..НО мълчиш, като зашит г*з и само по форумите се "смееш".Сега смешно ли ти е?
п.п. И научи кой е държавен служител. :lol:


1. Държавен служител е този, който получава заплатата си от държавата - БНТ е на държавна субсидия => тези в БНТ са държавни служители.
2. За сиренето --> Ако не ми хареса, не си го купувам, но на БНТ продължавам да давам пари, въпреки че нямам желание - задължително е.
3. Колкото до другите държавни служители, тях също ги критикувам - да. За щастие не ми се налага да се разправям нито с депутати, нито с полицаи, нито с кметове. При положение, че аз работя, давайки максимума от себе си, имам правото да изисквам и от другите същото.
4. Трибуната, която ми е предоставена е форумът на гонг. Със сигурност няма да отида да хвърлям бомби пред телевизията и да викам уволнение.
Като реша, че недостатъците да живея в България, са повече от ползите, които имам - ще се изнеса. Дотогава ще критикувам на воля и ще се надявам някой да се вслуша.

ПП: И да - все още ми е смешно. Нека от истината друг да го боли.
Последна промяна от whitebear на 10 юли 2016 21:28, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот bobo_13 » 10 юли 2016 21:26

Заплатите са минимум двойни на това, което коментирате. Боби Б още в Диема като бяха(не купени от НОва) вземаше над 3 бона.
Един обикновен локумаджия по уикенд предаванията вззема около 4-5 бона на месец. Тия през седмицата са малко повече....и тук идва и най-интересното на всяко тримесечие си разпределят премии в зависимост от парите за реклама и рейтинга. Средно се вземат м/у 5 и 10 заплати като премии на тримесичие. Отделно те водят на щат към едно предаване, в друго те пишат автор; в трето еди какво си и с добавките вдигаш сумата :)
В телевизиите има много кинти, особено ако не плюеш по властта. Много 'наши" фирми рекламират. Само Телекомуникациите плащат десетки милиони на година.
Имах приятел в ТВ7 в най-оборотните години на телевизията. Сглобяваше репортажите, рекламите.......купи си апартамент на 3-тата година без заем само със заплатите и премиите си. Казваше - имаме платени 27 часа реклами на денонощие :o :o :o Връщаме пари на рекламодателите, защото нямаме време за излъчването им.

Тоя Енев май беше футболист в Локо Сф навремето, Деянчо беше баскетболистче, ама и двамата са много зле. Пешо Виденов завършил "Логопедия"; оня Тренев завуршил НСА с профил треньорсто, а после туризъм в УНСС, а Драгоев бил филолог....смятай....То затова нивото е все едно тук във дфорума коментираме мачовете. На запад си имат коментатори, които само коментират и анализатори, които анализират. Тук всеки маже и т.н. Даже единият го преместиха да лалосва в друго предаване. КАто цяло Весо Василев си взе приятелчета за коментатори и кадърните му хора, които коментираха що=годе добре избягаха или бяха изхвърлени. Аз самият бачках преди години в БТВ....бях много доволен. Ако се явяваш по телевизията или участваш в пряко предаване вземаш повече. Отзад монтажисти и тем подобни по-малко. Но страшно много интриги и глупости и си напуснах...отидох на по-хубаво място :)

Много е важно и на кого си човек; с кого спиш и т.н.

КАто цяло избягвам Диема и Нова....не ме интересува колко литра вода бил изпил Клоп; Моу колко яйца ядял на закуска; Рууни колко пъти ходи на ден в кенефа. Много суха и безмислена статистика. Да не говорим, че успоредно слушат и коментаторите на Скай и БТ Спорт и плагиатстват здраво. Пускам си стриймове, когато ми се догледа Чемпиъншип. ВЛ я следя само на резултатите и класиране.
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот Мистри » 10 юли 2016 21:51

whitebear написа:
Мистри написа:
whitebear написа:
Мистри написа: ...Кой си ти , за да даваш оценки? Знаеш ли как се коментира събитие на живо? Сигурен съм , че ако теб те сложат пред микрофона , ще се насе*еш.


Много ми е смешно някой като направи подобно изказване.
.....

ПП: Мълчанието не е злато.


Ти плащаш заплатата и на този, който ти продава сиренето, което не е сирене, и на депутата, който мисли само за собствения си задник и на кмета , който ти повишава данъците, но улиците са като лунни кратери и на полицая , който те дере за щяло и нещяло , но не хваща престъпници...и на..НО мълчиш, като зашит г*з и само по форумите се "смееш".Сега смешно ли ти е?
п.п. И научи кой е държавен служител. :lol:


1. Държавен служител е този, който получава заплатата си от държавата - БНТ е на държавна субсидия => тези в БНТ са държавни служители.
2. За сиренето --> Ако не ми хареса, не си го купувам, но на БНТ продължавам да давам пари, въпреки че нямам желание - задължително е.
3. Колкото до другите държавни служители, тях също ги критикувам - да. За щастие не ми се налага да се разправям нито с депутати, нито с полицаи, нито с кметове. При положение, че аз работя, давайки максимума от себе си, имам правото да изисквам и от другите същото.
4. Трибуната, която ми е предоставена е форумът на гонг. Със сигурност няма да отида да хвърлям бомби пред телевизията и да викам уволнение.
Като реша, че недостатъците да живея в България, са повече от ползите, които имам - ще се изнеса. Дотогава ще критикувам на воля и ще се надявам някой да се вслуша.

ПП: И да - все още ми е смешно. Нека от истината друг да го боли.


Тебе те боли. :lol:
Прочети закона за държавните служители.И все пак купуваш сирене.А то отдавна НЕ е сирене. :lol: Както и животът ти НЕ е живот.Възмущавал се и критикувал?Къде? В интернет.Хахахахах.
Наскоро не бях се забавлявал толкова с полуграмотен.Беги. :arrow:
Изображение


Изображение

whitebear
Мнения: 245
Регистриран на: 04 юни 2011 19:35
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот whitebear » 10 юли 2016 22:12

Мистри написа:
whitebear написа:
Мистри написа:
whitebear написа:
Мистри написа: ...Кой си ти , за да даваш оценки? Знаеш ли как се коментира събитие на живо? Сигурен съм , че ако теб те сложат пред микрофона , ще се насе*еш.


Много ми е смешно някой като направи подобно изказване.
.....

ПП: Мълчанието не е злато.


Ти плащаш заплатата и на този, който ти продава сиренето, което не е сирене, и на депутата, който мисли само за собствения си задник и на кмета , който ти повишава данъците, но улиците са като лунни кратери и на полицая , който те дере за щяло и нещяло , но не хваща престъпници...и на..НО мълчиш, като зашит г*з и само по форумите се "смееш".Сега смешно ли ти е?
п.п. И научи кой е държавен служител. :lol:


1. Държавен служител е този, който получава заплатата си от държавата - БНТ е на държавна субсидия => тези в БНТ са държавни служители.
2. За сиренето --> Ако не ми хареса, не си го купувам, но на БНТ продължавам да давам пари, въпреки че нямам желание - задължително е.
3. Колкото до другите държавни служители, тях също ги критикувам - да. За щастие не ми се налага да се разправям нито с депутати, нито с полицаи, нито с кметове. При положение, че аз работя, давайки максимума от себе си, имам правото да изисквам и от другите същото.
4. Трибуната, която ми е предоставена е форумът на гонг. Със сигурност няма да отида да хвърлям бомби пред телевизията и да викам уволнение.
Като реша, че недостатъците да живея в България, са повече от ползите, които имам - ще се изнеса. Дотогава ще критикувам на воля и ще се надявам някой да се вслуша.

ПП: И да - все още ми е смешно. Нека от истината друг да го боли.


Тебе те боли. :lol:
Прочети закона за държавните служители.И все пак купуваш сирене.А то отдавна НЕ е сирене. :lol: Както и животът ти НЕ е живот.Възмущавал се и критикувал?Къде? В интернет.Хахахахах.
Наскоро не бях се забавлявал толкова с полуграмотен.Беги. :arrow:


Да и все пак купувам сирене - вземам това, което най-много ми хареса, но никой не ме задължава. Досега не съм казал, че коментаторите не струват, нито че ти не струваш, просто защитавам правото си на мнение. Било то в интернет, било то на улицата или пред телевизора.

ПП: Опитвам се максимално точно да отговоря на въпросите ти и да вникна в сложната ти аргументация. Много е трудно на един нисш разум като моят, да вникне в умствените напъни на един интелигентен държавен служител, или ако не ти харесва начина на изразяване - на един служител на държавна издръжка.

Потребителски аватар
ireland
Мнения: 13
Регистриран на: 07 дек 2015 09:39
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот ireland » 10 юли 2016 22:31

Защо си правиш труда да му отговаряш, виж, че света за него се върти около сиренето. Важно е, че не е такова каквото е правила баба му на село

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот Мистри » 10 юли 2016 22:41

И на двамата ще ви отговоря.
Никога не съм бил държавен служител.А сиренето го дадох за пример, за мишките , като вас. :lol:
Изображение


Изображение

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14017
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот damyanov1963 » 10 юли 2016 22:56

Мистри написа:И на двамата ще ви отговоря.
Никога не съм бил държавен служител.А сиренето го дадох за пример, за мишките , като вас. :lol:

Колега, каза че 30 години си работил в ТВ, толкоз годишна е само държавната БНТ...
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

whitebear
Мнения: 245
Регистриран на: 04 юни 2011 19:35
Контакти:

Re: Колко печелят коментаторите?

Мнениеот whitebear » 10 юли 2016 23:01

Мистри написа:И на двамата ще ви отговоря.
Никога не съм бил държавен служител.А сиренето го дадох за пример, за мишките , като вас. :lol:


Ха-ха, много ми хареса как съчета мишките и сиренето. :) Интересното е, че всъщност мишките не обичат сирене - това е мит. Всъщност предпочитат зърнените култури, но когато са изгладнели ядат всичко до което могат да се докопат - а сиренето се е оставяло на въздух - да зрее. Това е през средновековието. Днес този мит е подхранван от редица анимации и филми.

ПП: И аз мога да пиша за неща, които нямат нищо общо с темата ;)


Върни се в “Euro 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта