ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, modor, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот Der Führer » 03 юли 2016 14:13

THE G.A.M.E написа:
matador1 написа:
Никога не съм разбирал защо толкова много в хора в България не харесват Германия. Никога. Въпреки че за разлика от почти всички западноевропейски държави само тя ни е подавала ръка в тежки моменти ;) Дори сега. За съжаление през соца много яростно ни учеха да мразим Германия.

Аз лично не харесвам Германия в спорта.
Политически не ми пречат, като даже малко им се сърдя, задето пропиляха спечелена война срещу онези от североизток. :lol:
Заради онзи нисък, мустакат и некадърен клоун... Днес Балканският полуостров можеше да е под името България. :|

Но спортно не ги понасям, заради честата им среща с Аржентина по Световните, като още по често съдиите наклоняват везните в тяхна полза.
Просто лично мнение, без да се заяждам. :mrgreen:

Нямам спомени съдиите да са ощетявали някой измежду Аржентина и Германия в двубоите им на СП . По-добрия отбор към момента е печелил заслужено .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот smoothc » 03 юли 2016 14:25

Германия е най-класния и най-балансирания по линии отбор в света

Балансът и обиграването са безспорен факт, но чак най-класният отбор...тук може доста да се поспори.

Испания и особено Белгия в този си вид нямат никакъв шанс срещу Бундестима

А, недей така!

че касай имаше задачата , ако е възможно да удари едно рамо на Италия

Затова ли даде 5 картона на Италия и 2 на Германия? :)

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот THE G.A.M.E » 03 юли 2016 14:26

Der Führer написа:
Нямам спомени съдиите да са ощетявали някой измежду Аржентина и Германия в двубоите им на СП . По-добрия отбор към момента е печелил заслужено .

Ами може и да съм пристрастен, но имам съмнения в мачовете през 1990' и на Първенството, в което Германия беше домакин.
От части и за съвсем пресният финал... Но темата не е за това.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот THE G.A.M.E » 03 юли 2016 14:30

smoothc написа:
Истината е, че едно представяне на вратар при дузпи се определя от броя на спасените :)

За мен е важно вратарят да скочи в колкото е възможно повече случаи, към топката.
А не топката да го уцели, както често се получава, когато вратарят просто се хвърли предварително в някой ъгъл.
Джиджи следеше топката в повечето случаи, а по-този начин отразена дузпа, изглежда много по красиво - ефектно, защото на практика вратарят скача по време на удара, или дори частица след самият удар.
Ето при такива случаи си личи рефлексът на даден вратар. :)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот Der Führer » 03 юли 2016 14:33

smoothc написа:
Германия е най-класния и най-балансирания по линии отбор в света

Балансът и обиграването са безспорен факт, но чак най-класният отбор...тук може доста да се поспори.

Испания и особено Белгия в този си вид нямат никакъв шанс срещу Бундестима

А, недей така!

че касай имаше задачата , ако е възможно да удари едно рамо на Италия

Затова ли даде 5 картона на Италия и 2 на Германия? :)

Дузпата е на 50% ( също толкова дузпа е и задържането на Боатенг от Киелини при едно центриране ) , нарушението на Хумелс ( ако въобще говорим за такова ) му единственото през второто полувреме ... Ако Касай имаше същия аршин в други ситуации , трябваше да изгони Пароло и Джакерини . това е което се сещам на прима виста
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот smoothc » 03 юли 2016 14:42

За мен е важно

Е, тук вече явно е въпрос на лични убеждения.
За мен пък е без значение как се е хвърлил, дали е уцелил ъгъла, на колко сантиментра е бил от спасяване и пр.
Важното е дузпата да е отразена и по протокол да бъде маркирана в Х :)

Потребителски аватар
riddler
Мнения: 1025
Регистриран на: 05 дек 2010 15:02
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот riddler » 03 юли 2016 14:48

Der Führer написа:Дузпата е на 50% ( също толкова дузпа е и задържането на Боатенг от Киелини при едно центриране ) , нарушението на Хумелс ( ако въобще говорим за такова ) му единственото през второто полувреме ... Ако Касай имаше същия аршин в други ситуации , трябваше да изгони Пароло и Джакерини . това е което се сещам на прима виста

Абсолютна дузпа за игра с ръка на Боатенг, не мога да разбера какъв фен на футбола трябва да си като 10 от 10 подобни отсъждания се свирят като наказателен удар. Къде бяха ръцете на Боатенг? Прибрани ли бяха? Спира голова атака с ръка, стопроцентова дузпа. Относно онова между Боатенг и Киелини дърпането стана ПРЕДИ да бъде изпълнен фаула.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот Der Führer » 03 юли 2016 14:49

THE G.A.M.E написа:
Der Führer написа:
Нямам спомени съдиите да са ощетявали някой измежду Аржентина и Германия в двубоите им на СП . По-добрия отбор към момента е печелил заслужено .

Ами може и да съм пристрастен, но имам съмнения в мачовете през 1990' и на Първенството, в което Германия беше домакин.
От части и за съвсем пресният финал... Но темата не е за това.

1990 - съдийството наистина беше слабо , но Германия получи дузпа при 3-та ситуация за такава . Самата дузпа беше пресилена , но няколко минути по-рано не беше отсъдена 100% за Германия . А червения картон беше задължителен за показване . Точно тоя мач не мисля , че Аржентина може да претендира за нещо , при положение че за 90 минути нямаха удар във вратата на Илгнер .
2006-а ... не се сещам за нищо фрапиращо , освен мелето след края на мача
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот smoothc » 03 юли 2016 14:51

при такива случаи си личи рефлексът на даден вратар.

Да, и това го има, но например Де Хеа(който се слави със страхотен рефлекс) е доста неубедителен при дузпи.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот Der Führer » 03 юли 2016 14:59

riddler написа:
Der Führer написа:Дузпата е на 50% ( също толкова дузпа е и задържането на Боатенг от Киелини при едно центриране ) , нарушението на Хумелс ( ако въобще говорим за такова ) му единственото през второто полувреме ... Ако Касай имаше същия аршин в други ситуации , трябваше да изгони Пароло и Джакерини . това е което се сещам на прима виста

Абсолютна дузпа за игра с ръка на Боатенг, не мога да разбера какъв фен на футбола трябва да си като 10 от 10 подобни отсъждания се свирят като наказателен удар. Къде бяха ръцете на Боатенг? Прибрани ли бяха? Спира голова атака с ръка, стопроцентова дузпа. Относно онова между Боатенг и Киелини дърпането стана ПРЕДИ да бъде изпълнен фаула.

И вчера го писах - последните разпоредби е да не се гледа позицията на ръката , а дали тя се движи към топката . Ръцете на Боатенг , макар и вдигнати не се движат , а Киелини отклони топката от разстояние под половин метър . Да се говори за умисъл тук е смешно .
Голова атака в ситуацията няма - топката не се движи към вратата , нито има някаква сигурност , че топката ще попадне в играч на Италия .
фенщината няма нищо общо в случая - това казва правилника . Колкото до другата ситуация , това дали фаула е бил изпълнен няма значение ... според правилника играта се подновява със сигнала на съдията , а Касай беше свирил вече . Тоест играта е била подновена .
Според теб спъването отзад и разкарването на топката при спряна игра - жълти картони ли са ?
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...


Върни се в “Euro 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта