ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, modor, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16629
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот Udoji90 » 03 юли 2016 13:04

Доживяхме най-после дузпи между двата отбора, както и Германия да елиминират Италия. Бонучи според мен неправилно изпълни дузпата за изравняването и трябваше да бъде върнат. Отделно не се ангажирам да твърдя на 100% дали въпросната дузпа трябваше да се дава, макар че повечето рефери по-скоро биха я отсъдили. И все пак немците сами щяха да са си виновни, ако бяха отпаднали - в следващите 10-ина минути след гола на Йозил имаха категорично психологическо и игрово предимство, но не успяха да се възползват и да вкарат втори гол, а зорлем върнаха съперника в мача. След онова спасяване на Буфон срещу Гомес си викам, че Германия изпущиха мача, но все пак при дузпите се затвърди традицията да са по-добри дузпаджии от италианците. (То оставаше дори на дузпи Бундестимът да отпадне от Италия. :lol: ) 6-те пропуска в редовните 10 дузпи бяха просто скандални... В края на краищата смятам, че изходът от мача беше закономерен - немците видимо повече търсиха победата през второто полувреме, а най-вече в продълженията.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот smoothc » 03 юли 2016 13:17

Пътят на Германия
Украйна - 2-0
Полша - 0-0
Сев.Ирландия - 1-0
Словакия - 3-0

Пътят на Италия
Белгия 2-0
Швеция - 1-0
Ирландия - 0-1
Испания - 2-0

Ами...италианците определено трябва да съжаляват, защото хвърлиха много повече усилия, показаха устойчивост, докато реално за Германия, това бе първият по-сериозен противник на ЕВРО 2016.
Да, Италия изравниха от дузпа, но колкото и прилично да играха германците фактът, че съдбата им се реши от дузпи, показва че има нещо което не е наред в този отбор, въпреки серията от сухи мрежи и непобедимостта им към момента.
Може и да бъркам, но според мен Германия би загубила поне един от мачовете с Белгия/Испания, а какво остава за две победи...абсурд!
Понякога футболът е много парадоксална игра :)


THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот THE G.A.M.E » 03 юли 2016 13:54

Колкото и да не харесвам немчугите, трябва да призная, че заслужено продължават.
Повече търсеха победата, както в редовното време, така и в продълженията.
Докато италианците, след като получиха гол, единствената им цел бе да го върнат и от там да оцелеят до дузпите.
Което се и случи.

За мен дузпата бе 100-ва... Като не мисля, че Боетенг направи кой-знае каква грешка, защото италианецът се беше опрял на него и беше тръгнал да пада, ако ръцете на "ариецът" ( :lol: ) бяха долу, като нищо рефера отново можеше да отсъди наказателният удар, заради съмнение за "дърпане".
Просто тотален мал-шанс в ситуацията.

Инак при дузпите логичното се случи.
Парадоксалното е, че от първите 6 изпълнения, двата тима направиха по 4-ри пропуска. :shock:
А тоя Пеле ( как такъв клоун и дръвце може да се казва така, си е загадка ) ... Поне да си беше изпълнил заканата и да беше я копнал в средата, щеше да вкара, щото Нойер избра предварително ъгъл. :lol:
Жалко за Буфон, мисля че пази по добре при дузпите, щото усети почти всички, а две докосна, като за малко да ги извади, но... Явно така е трябвало да стане.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия

Мнениеот Der Führer » 03 юли 2016 13:57

enguerino написа:
enguerino написа:3-3

Все някога ще позная :mrgreen:

Най-накрая и аз познах. Пък макар и след 5те дузпи :lol:

Тва момченце на което му викам Пеле откъде го има тва самочувствие. Почна да показва как щял да бие дузпата и накрая добре, че флагчето се наведе, че щеше да го бутне. Заза и Иванович имитираха Меси :mrgreen:

Мюлер откакто изпусна дузпата срещу Атлетико е тотална спрял и в голяма дупка.

Боатенг е нормално да направи такава дузпа, нали ония ден са играли волей. Високо, високо, постави блокадата :lol:

ПП. Без Хумелс и може би Гомес и Кедира на 1/2 финал :roll:

Хьоведес може да замени Хумелс достатъчно добре . Липсата на Кедира няма да се усети , а не мисля че Гомес има някакви сериозни проблеми .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот THE G.A.M.E » 03 юли 2016 14:00

matador1 написа:
Никога не съм разбирал защо толкова много в хора в България не харесват Германия. Никога. Въпреки че за разлика от почти всички западноевропейски държави само тя ни е подавала ръка в тежки моменти ;) Дори сега. За съжаление през соца много яростно ни учеха да мразим Германия.

Аз лично не харесвам Германия в спорта.
Политически не ми пречат, като даже малко им се сърдя, задето пропиляха спечелена война срещу онези от североизток. :lol:
Заради онзи нисък, мустакат и некадърен клоун... Днес Балканският полуостров можеше да е под името България. :|

Но спортно не ги понасям, заради честата им среща с Аржентина по Световните, като още по често съдиите наклоняват везните в тяхна полза.
Просто лично мнение, без да се заяждам. :mrgreen:
Последна промяна от THE G.A.M.E на 03 юли 2016 14:04, променено общо 1 път.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот Der Führer » 03 юли 2016 14:01

smoothc написа:
но шибаняците от УЕФА е време да разберат

Айде, пак УЕФА виновна...
Никой не е виновен на треньорите, че не разпределеят адекватно игровите минути на играчите, още повече, че те много добре знаят кои са рискови - и като физическа форма, и като вероятност от получаване на картони.
Ако аз съм треньор, бих направил всичко възможно всеки един от играчите които съм взел, да получи игрово време.
Презумпцията е, че щом съм го взел, значи му имам доверие и знам, че може да помогне на отбора със своите качества.

Пак по презумпция - съдиите не трябва да имат пристрастия , но унгареца свиреше ситуациите избирателно в полза на 3-ти отбор . А съдиите са назначават от УЕФА.
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот Der Führer » 03 юли 2016 14:10

smoothc написа:Пътят на Германия
Украйна - 2-0
Полша - 0-0
Сев.Ирландия - 1-0
Словакия - 3-0

Пътят на Италия
Белгия 2-0
Швеция - 1-0
Ирландия - 0-1
Испания - 2-0

Ами...италианците определено трябва да съжаляват, защото хвърлиха много повече усилия, показаха устойчивост, докато реално за Германия, това бе първият по-сериозен противник на ЕВРО 2016.
Да, Италия изравниха от дузпа, но колкото и прилично да играха германците фактът, че съдбата им се реши от дузпи, показва че има нещо което не е наред в този отбор, въпреки серията от сухи мрежи и непобедимостта им към момента.
Може и да бъркам, но според мен Германия би загубила поне един от мачовете с Белгия/Испания, а какво остава за две победи...абсурд!
Понякога футболът е много парадоксална игра :)

Еднственото нещо което не е наред е Льов . Държа 120 минути на терена Мюлер единствено заради името му ... и Кимих по причини които никой не може да проумее . Германия е най-класния и най-балансирания по линии отбор в света в момента , но Льов успява да направи така , че това да не си личи на терена . Испания и особено Белгия в този си вид нямат никакъв шанс срещу Бундестима . Франция също . Затова и моето усещане от сношния мач е , че касай имаше задачата , ако е възможно да удари едно рамо на Италия ... и ако не е възможно , да извади от полуфинала някоя ключова фигура на немците .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ЕВРО 2016, 1/4 финал, Германия - Италия - 1:1 (6:5 pen)

Мнениеот smoothc » 03 юли 2016 14:11

Жалко за Буфон, мисля че пази по добре при дузпите щото усети почти всички, а две докосна, като за малко да ги извади.

Това ме разсмя, ИГРА :)

p.s.
Истината е, че едно представяне на вратар при дузпи се определя от броя на спасените :)
От това което съм гледал на Буфон през годините, мисля че той НЕ е т.нар.дузпаджия.
Ако не се лъжа(по спомени) в Парма спасяваше доста дузпи или бъркам...някой по-запознат да коментира?


Върни се в “Euro 2016”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта