СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 15 юли 2014 10:01

CSKA69 написа:Нямам намерение да влизам в този странен спор за Диего Марадона в темата за финала на Световното първенство през 2014-а година, но тук на няколко пъти се спомена как Меси не бил лидер, нямало го във важните мачове за разлика от Марадона и затова Диего е по-голям от него.. Мога спокойно да кажа че НЕ ХАРЕСВАМ Меси по обясними причини, но гениалността на Диего върви ръка за ръка с мизерната му същност като човешка личност.. самият факт, че дълги години не си призна за Божията ръка говори достатъчно за личните му качества.. Затова и например в България винаги има разделение на тема Гунди-Стоичков, както е и за Пеле-Марадона, защото Стоичков и Марадона са велики гении на футболната игра, но истинските примери за подражание винаги са били Гунди и Пеле..

Само дето в случая става дума за ФУТБОЛИСТА Марадона. Магьосник и лидер, способен да изуми хората, да реши сам не само мач но дори шампионат и да носи цял отбор на гърба си.

Колкото до спора кой е по по най.. това е смешно. Има една група футболисти, изпъкващи като качества много над останалите в историята и е трудно да се каже кой от тях е най-големия. На мен лично например сред любимците ми са Пушкаш и ди Стефано.. единия почти не го споменават а за другия се сетиха наскоро .. знаете защо. Сред вратарите имам слабост към Яшин, макар че с него кадрите са малко дефицитни и с кофти качество, а много хора днес не знаят кой е бил той..
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32322
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот modor » 15 юли 2014 12:26

Що направо не пуснете една тема за Меси и Марадона? И стига сте спамили в темата!
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот doktora25 » 15 юли 2014 12:36

Eдинствената политика, която ви позволявам да намесвате в темата е политиката на ФИФА, благодарение на която съперникът на Германия на полуфинала бе Бразилия вместо Колумбия, а на финала - Аржентина, вместо Швейцария. ;) Както и да си върна някоя от лошите думи, отправени по адрес на Меркел, тъй като както разбрах от един коментатор тя е треньорът на бундестима, а не Льов. :)
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот MCMXIII » 15 юли 2014 12:41

doktora25 написа:Eдинствената политика, която ви позволявам да намесвате в темата е политиката на ФИФА, благодарение на която съперникът на Германия на полуфинала бе Бразилия вместо Колумбия, а на финала - Аржентина, вместо Швейцария. ;)

В краен случай Холандия да бяха на финал. Това щеше да е победа за футбола ;)
[center][wrapimg=]http://www.img-share.eu/main/download_image/1913fxPMh3F.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот doktora25 » 15 юли 2014 12:43

MCMXIII написа:
doktora25 написа:Eдинствената политика, която ви позволявам да намесвате в темата е политиката на ФИФА, благодарение на която съперникът на Германия на полуфинала бе Бразилия вместо Колумбия, а на финала - Аржентина, вместо Швейцария. ;)

В краен случай Холандия да бяха на финал. Това щеше да е победа за футбола ;)

И така става. След 2 години. ;)
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот THE G.A.M.E » 15 юли 2014 12:44

Според мен финала трябваше да е Алжир - Аржентина. ;)
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Laetitia
Мнения: 5461
Регистриран на: 09 май 2012 11:15
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот Laetitia » 15 юли 2014 12:47

Там е работата, ти не приемаш мнението на мнозина, че Германия е заслужен шампион, при това го казвам като фенка на Италия.
Немците действаха много по-ударно през целия Мондиал, а аржентинците в повечето мачове бяха несигурни и често късметът ги измъкваше.
Аз лично аржентинците никога не съм ги нарекла цигани, нямам нищо против тях. Но не ми хареса вялата им игра на това Световно, затова и считам на 100%, че Вермахтът заслужено ликува.

Колкото до правописа, замисли се дали човек не ти го казва с добро. ;)
"Свестните у нас считат за луди, глупеца вредом всеки почита".

Потребителски аватар
krasun
Мнения: 44
Регистриран на: 04 юли 2014 22:20
Skype: krasimir.pavlov.33
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот krasun » 15 юли 2014 12:51

Е,светът си има заслужен шампион и това е Германия.Тя отново се превърна в кошмара на Аржентина.Има обаче някои разлики.На миналото световно Аржентина играеше красив футбол,но отпадна след като германците ги хванаха на контри;на това световно тя играеше нещо подобно на тази игра и едва не стана шампион.На миналото Меси играеше, създаваше безброй положения и не можеше да вкара нито едно;на това най-често се разхождаше и не само ,че вкара няколко гола,ами за малко не стана шампион.Що се отнася за наградата,която му дадоха накрая,за всички е ясно,че това е нещо като "Оскар" за цялостно творчество,а не награда с някаква реална стойност.
Има и друга разлика с предишното световно.На това в ЮАР се използваха някакви инструменти,които уж били част от националния фолклор на страната,които аз лично наричам "велзевули".Не е вярно,гледал съм филм за мач по ръгби(наистина национален спорт на тази страна )след освобождението на Нелсън Мандела(1990 г.),в който тези идиотски уреди изобщо ги нямаше.Това световно беше със сто класи по-добро.Имаше си всичко.Имаше отбори,които разочароваха(Испания,Португалия,Италия,Бразилия без Неймар),имаше такива,които играха на очакваното от тях ниво(Германия,Холандия,Бразилия с Неймар),страни,изненадали приятно с играта си(Мексико,Колумбия,Гана,Австралия,Чили,Коста Рика),други проповядващи откровен антифутбол(Белгия,Швейцария)-дори родината на антифутбола Гърция изнесе някои добри мачове,а тези двете просто се опитваха да не дават на противника да играе, и най накрая имаше и отбори,които не бяха на равнището на световно първенство по футбол(Хондурас,Еквадор,дори Алжир и Южна Корея).Като цяло това първенство беше много интересно със запомнящ се финал и феноменален гол на Гьотце.Но то свърши и сега...ами сега добре дошли в царството на гнусните сапунки,още по-гнусните (не)реалити) простотии, "принудителните" български сериали-принудителни,защото артистите в тях играят сякаш по принуда!Е,това вече е всичко.Чао. :)

Потребителски аватар
MCMXIII
Мнения: 12745
Регистриран на: 15 юли 2010 16:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот MCMXIII » 15 юли 2014 12:52

doktora25 написа:
MCMXIII написа:
doktora25 написа:Eдинствената политика, която ви позволявам да намесвате в темата е политиката на ФИФА, благодарение на която съперникът на Германия на полуфинала бе Бразилия вместо Колумбия, а на финала - Аржентина, вместо Швейцария. ;)

В краен случай Холандия да бяха на финал. Това щеше да е победа за футбола ;)

И така става. След 2 години. ;)

Това е далеч. Очаквам Белгия да имат добър отбор тогава, Франкрайх също, дори ще са фаворитът. Все пак са домакини. Германия просто ще е в кюпа. Ще има напрежения върху тях, още по- голямо от сегашното, нали са Световни Шампиони ;) Холандия... дано Робен и ван Перси не се откажат за ЕП 2016-а.

Важното е, да има футбол!
[center][wrapimg=]http://www.img-share.eu/main/download_image/1913fxPMh3F.jpg[/wrapimg][/center]

THE G.A.M.E
Мнения: 49931
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот THE G.A.M.E » 15 юли 2014 13:00

Laetitia написа:Там е работата, ти не приемаш мнението на мнозина, че Германия е заслужен шампион, при това го казвам като фенка на Италия.
Немците действаха много по-ударно през целия Мондиал, а аржентинците в повечето мачове бяха несигурни и често късметът ги измъкваше.
Аз лично аржентинците никога не съм ги нарекла цигани, нямам нищо против тях. Но не ми хареса вялата им игра на това Световно, затова и считам на 100%, че Вермахтът заслужено ликува.

Да де, нормално е да има различни мнения.

От там вече, нека говорят и аргументите за мненията.
Както писах, няколко човека извадихме много стабилни аргументи в полза на Аржентина, във Финалният мач
Кой как е играл преди това, няма значение.
Не бива да се неглижират победите на южноамериканците, само защото някой не харесва стила им.
Не визирам конкретно теб ...

Във финала, Германия не игра по-силно.
Това не е мнение само на тези, дето подкрепяхме Аржентина.
Има много специалисти, които се изказаха в този аспект.
Мача все още е пресен и лесно можем да се сетим, кой имаше по-чистите положения. ;)

Проблема е, че въпреки този факт, ако бяха спечелили "Гаучосите", всички подкрепящи Германия щяха да ревнат, че Аржентина не е заслужилил Шампион.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта