СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот Der Führer » 15 юли 2014 23:11

1982 написа:А какво стана с това, че Левски стана шампион 2006-а с играч, който игра в 3 отбора за един сезон, в тотално нарушение на всички правила на ФИФА и УЕФА ??! Нещо не виждам да се оплаквате ?!

Фюрерче, нямам какво повече да ти отговоря. Аз ти пиша за учен, ти ми отговаряш с ..... колоездача Армстронг .... явно си говорим на различни езици.

Приятелю ... учен със титли и звания , който едва ли не пред медии си признава , че казва на спортистите какво и как да взимат :roll: Позволи ми да се съмнявам . Или паметта ти изневерява ... или човека е бил вред въпросните медии с "мисия" . Да убеди средностатистическия американец , колко опасни са допинг продуктите и как от тях няма почти никаква полза ... Съвсем отделно - всичките му звания , не го правят компетентен в област , в която теоритичните постановки почти нямат роля . Защото всеки организъм си е индивидуален ... съответно системата за всеки че е различна . Което ме подсеща , че преди няколко месеца имаше едно предаване посветено за стероидите във фитнеса и бодибилдинга . Та внего участваше една дама с много титли и звания ( между които доктор и доцент ) , като експерт . Спрях да я слушам , когато започна да обяснява да "драгите зрители" , че анаболите и стероидите са различни неща :!:
Както писах по-горе , освен че дава по-голям приток на кислород и улеснява дишането , ефедрина има и следните свойства - повишава мускулната сила , повишава бързината и концентрацията на човешките реакции , подтиска умората и чуството на болка . Ти ми кажи , дали няма да върши работа на футболистите ;)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот 1982 » 15 юли 2014 23:23

Ти май не осъзнаваш, че дишането при различните видове натоварвания е с различен интензитет. При силовите спортове е едно, при тези за по-продължителна издръжливост и менящи ритъма си, е друго. Точно на тази основа наблегна човекът. Съжалявам, че не мога да го обясня по-точно, но не съм специалист, човекът даде и примери, много ясно го обрисува.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот Der Führer » 15 юли 2014 23:44

1982 написа:Ти май не осъзнаваш, че дишането при различните видове натоварвания е с различен интензитет. При силовите спортове е едно, при тези за по-продължителна издръжливост и менящи ритъма си, е друго. Точно на тази основа наблегна човекът. Съжалявам, че не мога да го обясня по-точно, но не съм специалист, човекът даде и примери, много ясно го обрисува.

Аз мога да ти го обясня ... при футбола нямаш равномерно натоварване . Имаш много на брой къси спринтове . При спринта организама изразходва рязко запаса си от кислород . И точно там ефедрина е най-полезен ... повишава способността на организма да усвоява повече кислород при вдишване . Иначе казано - организма се възстановява по-бързо между спринтовете . Естествено , не се приема само ефедрин . Заради страничните ефекти , специално за футболисти се дава заедно с калций , за да се избегне схващането на мускулите . Действието му е няколко часа . После си като изцеден .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...



Потребителски аватар
Robbery
Мнения: 1871
Регистриран на: 14 апр 2010 21:12
Контакти:

Re: СП 2014 | ФИНАЛ | Германия - Аржентина - 1:0 (aet)

Мнениеот Robbery » 16 юли 2014 15:19

Аз не знам с какво се е зобил Марадона като играч, понеже тогава основната ми цел е била да се науча да ползвам гърнето. :oops: Но ако търсите научно обяснение за действието на ефедрина мога да кажа някоя дума.

Ефедрина действа като агонист на адренорецепторите. По този начин повече норадреналин (хормон повишаващ работоспособността) достига до клетките и се повишава действието на т.нар. симпатикус. За организма това означава разширение на дихателните пътища и кръвоносни съдове (артерии), както и увеличение на сърдечните удари и налягане. По този начин повече кислород достига до организма и в частност мускулите, което ги прави по издъряливи. Особеността при ефедрина е сравнително дългото му време на разпад, което позволява действие в продължение на часове. За тези които имат желание по-точно описание могат да прочетат в този материал. http://www.drugbank.ca/drugs/DB01364

Офтопик:
Между другото някои от(Pseudo)ephedrin правят метамфетамин.(Crystal Meth)
не знам дали дон Диего не е гълтал някакви лекарства против настинка, които са съдържали Pseudoephedrin(ако ги е имало тогава).
Изображение


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта