ТОП 5 на Световното първенство в Бразилия според вас:

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
FLANKER
Мнения: 9084
Регистриран на: 14 апр 2013 09:40
Местоположение: София
Контакти:

ТОП 5 на Световното първенство в Бразилия според вас:

Мнениеот FLANKER » 10 юли 2014 21:18

Споделете кои пет отбора ви направиха най-голямо впечатление,съответно и кои пет ви разочароваха на Мондиал 2014.

Моите предложения(+):
1.Германия
2.Аржентина
3.Холандия
4.Коста Рика
5.Колумбия(Франция)
( -):
1.Испания
2.Русия
3.Англия
4.Италия
5.Португалия
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили „Титаник“.
Изображение

axlzzz
Мнения: 44
Регистриран на: 01 авг 2010 18:33
Контакти:

Re: ТОП 5:

Мнениеот axlzzz » 10 юли 2014 21:32

(+)
1.Германия
2.Швейцария
3.Чили
4.Мексико
5.Колумбия
-------------------
(-)
1.Испания
2.Бразилия
3.Белгия
4.Италия
5.Аржентина

Потребителски аватар
Red_Pride
Мнения: 4047
Регистриран на: 24 юли 2009 11:04
Контакти:

Re: ТОП 5 на Световното първенство в Бразилия според вас:

Мнениеот Red_Pride » 10 юли 2014 21:45

8-)
Германия
Коста Рика
Колумбия
Мексико
Алжир
:x
Испания
Италия
Бразилия
Англия
Португалия
Image

taz79
Мнения: 2
Регистриран на: 31 авг 2011 10:25
Контакти:

Re: ТОП 5 на Световното първенство в Бразилия според вас:

Мнениеот taz79 » 10 юли 2014 22:12

+
1. Германия
2. Аржентина
3. Холандия
4. Коста Рика
5. Колумбия
-
1.Англия
2. Испания
3. Италия
4. Русия
5. Португалия

nghcvth
Мнения: 3503
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: ТОП 5 на Световното първенство в Бразилия според вас:

Мнениеот nghcvth » 10 юли 2014 22:21

Впечатлиха ме:
Холандия, Германия, Коста Рика, Колумбия, Мексико, Чили (не съм ги подреждал, произволно са сложени)

Разочароваха:
Италия, Испания, Русия (тези 3 най- много)
Япония, Кот д` Ивоар, Уругвай (тези 3 в по- малка степен)
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Paralel
Мнения: 567
Регистриран на: 16 окт 2010 15:04
Контакти:

Re: ТОП 5 на Световното първенство в Бразилия според вас:

Мнениеот Paralel » 10 юли 2014 22:29

Аз ще направя топ 5 на изненадващо добре представителите се и респективно на изненадващо зле, защото за най-добрите отбори на първенството има финал, полуфинал и така нататък - всичко друго е ала-бала.

Добре:
1. Коста Рика - исторически успехи - 0; големи звезди - 0; успехи на треньора - 0. Да не говорим, че участваха в тъй наречената "Група на смъртта", която се оказа по скоро групата на провалите. Същевременно играха четвъртфинал, загубен от с дузпи от Холандия.
2. Холандия - отбор, който се състои от четирима застаряващи звезди и недоказани младоци, въпреки това - полуфинал, много добра игра и отпадане без загуба след продължения.
3.САЩ - никой не е очаквал точно американците да излязат от толкова сложно група, в която те бяха аутсайдери, още повече, че не успяха да загубят в редовно време от Белгия.
4.Германия - не може да се каже, че е чак толкова голяма изненада Бундестима да стигне до финал, но да победиш Португалия с 4 на 0 и Бразилия със 7 на 1 си е повод за гордост!
5.Колумбия - дойдоха на Световното без голямата си звезда Фалкао, но въпреки това играха уникален атакуващ и красив футбол и стигнаха до четвъртфинал.

Зле:
1.Испания - най-звездният отбор на първенството отпадна в групата след загуби с разлика от Холандия и Чили и трагична игра.
2.Англия - пореден провал и четвърто място в групата след 1 спечелена точка. А най-лошото е, че не се вижда и светлина в тунела.
3.Италия - на трето място, защото победиха Англия.
4.Русия - елементарна група, звезден треньор, домакини на следващото Световно и срамно ранно прибиране.
5.Португалия - слагам ги на пето място, защото все пак нямаха шанс да разкрият потенциала си - Пепе си изкара червен картон в началото на първия мач, малко след което се контузи Коентрао, а Роналдо очевидно играеше невъзстановен. Все пак записаха 4 точки в силна група.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ТОП 5 на Световното първенство в Бразилия според вас:

Мнениеот doktora25 » 10 юли 2014 23:31

Повечето от вас сигурно знаят, че аз съм доста пристрастен спрямо някои отбори, което обаче не ми пречи да давам в повечето случаи обективни, задълбочени и аргументирани анализи и прогнози. При така зададен въпрос обаче аз няма как да не се ръководя от своите пристрастия и положителните оценки ще ги дам на тези, които най-много са ме впечатлили от отборите, спрямо които съм бил безпристрастен, а отрицателните оценки ще ги поставя на разочарованията сред отборите на които съм симпатизирал. Успехите на "моите" отбори ме радват, но няма как да ме изненадат, същото се отнася и за провалите на антипатичните ми отбори (Бразилия, Англия, Португалия и Испания), а дори и нещо да ме е впечатлило в успехите на антипатичните ми отбори никога няма да си призная. 8-) Между другото на испанците им предричах провал от няколко години и в момента чувството е по-скоро на облекчение, отколкото на каквато и да е изненада.

И така:

Добре:
1. Коста рика. Няма какво да се аргументирам. Най-голямата и най-приятната изненада на турнира.
2. Колумбия. Много ги подценявах, но показаха наистина стойностни неща и надиграха всичките си противници.
3. Алжир. Оставиха много приятни впечатления, безапелационно излязоха от нелеката от тяхна гледна точка група, опитаха се да се надиграват с Германия и почти успяха.
4. Босна и Херцеговина Въпреки че не преминаха групата си, се понравиха с играта си особено срещу Аржентина, показаха самочувствие, но нелепият автогол от съблекалнята на практика ги лиши от възможността да оставят по-сериозна следа в турнира. Като за дебют на голямата сцена е добре.
5. Франция. Като изключим второто полувреме срещу Германия, в което много разочароваха, показаха че са млад отбор, който тепърва ще се развива и ще постига успехи; също така че постната продукция от миналите първенства и в квалификациите вече е в историята. Аз очаквах от тях пореден провал и да не минат групата си, но ето че ме опровергаха.

Искам да похваля също така играта на Хърватия и Швейцария, които показаха стойностни неща, но просто късметът и съдийският фактор им попречиха да заемат по-предно класиране, което повече щеше да им приляга.

Зле:
1. Русия. Голямо разочарование, никаква игра, длъжни бяха да излязат от тази група, която не бе сред най-тежките. Руснаците винаги трябва да си поставят много високи цели, още повече преди домакинството си. Не мога да приема че нямат поколение и че няма "материал", но трябва по най-бързия начин да се анализират проблемите, да се отстранят и да се намерят точните треньори.
2. Италия. Европейският вицешампион със същия треньор, почти същите футболисти и традициите си на световните финали най-малкото трябваше да играе четвъртфинал. Вместо това играха ужасно слабо, безидейно, приспивно и напълно заслужено напуснаха преждевременно надпреварата.
3. Япония. Очаквах много повече от тях. Разполагат с футболисти, показващи стойностни и интересни неща в Бундеслигата, на предишните първенства се представяха стабилно, а отборът като цяло не е сред най-възрастните. Освен това групата им беше от лесните. Всъщност иска ми се да се обособи трети център в световния футбол, който да е конкурентен на Европа и Латинска Америка и симпатиите ми ме теглят именно към Далечния Изток, регион, славещ се със силен колективизъм и отборен дух. Очаквам включване от Китай и КНДР през следващите години и Япония рано или късно да стане световен шампион. Просто го заслужават.
4. Южна Корея. Може би още живея със спомените си от 2002 - първото световно, което гледах и имам високи очаквания към тях. Повечето от нещата, които казах за Япония, важат и за Корея.
5. Уругвай. Не мога да кажа, че съм привърженик на Уругвай, но очаквах от тях много повече, предвид представянето им през последните години. Показаха, че са отбор зависим от 1 играч и на практика не надиграха никой от съперниците си.

И накрая все пак ще завърша с 5-те отбора, показали най-стойностните неща в турнира, без значение кой какво е очаквал и кой е бил изненадан.
1. Германия
2. Холандия
3. Колумбия
4. Аржентина
5. Колeбанията ми са между Чили, Мексико, Франция и Швейцария.
Последна промяна от doktora25 на 11 юли 2014 14:18, променено общо 2 пъти.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
radoslav_rashkov
Мнения: 1220
Регистриран на: 30 мар 2013 17:34
Skype: rado_rashkov
Контакти:

Re: ТОП 5 на Световното първенство в Бразилия според вас:

Мнениеот radoslav_rashkov » 10 юли 2014 23:36

Класиране Бразилия'2014 (първа колона),класация на ФИФА - 06.2014г. (втора колона) и разликата "очаквания-представяне":

GER ESP -22
ARG GER (0;+1)
HOL BRA (-1;0)
BRA POR -14
COL ARG (+3;+4)
FRA SUI -5
CRC URG -5
BEL COL +3
CHI ITA -13
MEX ENG -16
SUI BEL +3
URG GRE -3
ALG USA -1
USA CHI +5
GRE HOL (+11;+12)
NGR FRA +10
ECU CRO -2
POR RUS -6
CRO MEX +9
BIH BIH 0
CIV ALG +8
ITA CIV +1
ESP ECU +6
RUS CRC +17
GHA HON -6
ENG GHA +1
COR IRAN -1
IRAN NGR +12
JPN JPN 0
AUS CAM -2
HON COR +4
CAM AUS -2

Отличници: Коста Рика, Холандия, Нигерия, Франция, Мексико, Алжир и Еквадор
Двойкаджии: Испания, Англия, Португалия, Италия, Русия и Хондурас
Изображение

Steve Wayne
Мнения: 557
Регистриран на: 12 юли 2011 01:39
Контакти:

Re: ТОП 5 на Световното първенство в Бразилия според вас:

Мнениеот Steve Wayne » 11 юли 2014 01:48

Впечатлиха ме:
САЩ, Мексико, Коста Рика, Алжир, Чили

Разочарования :
Русия, Япония, Босна и Херцеговина, Испания, Италия

ShooterMan
Мнения: 7816
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ТОП 5 на Световното първенство в Бразилия според вас:

Мнениеот ShooterMan » 11 юли 2014 02:10

ПОЛОЖИТЕЛНИ:
1. Коста Рика - ето това е част от уникалния дух на Мондиала! Не кой знае колко стойностни играчи, но влагащи докрай сърцата си. В някои мачове Коста Рика показа добър футбол, но на критиците им казващи, че играели защитно - те играха с 3 световни шампиона в една група, а после срещнаха 2 европейски, единия от които е бил и трикратен финалист на Мондиали! Е, като изключим Гърция (където обаче бяха с 10 души) латиносите срещнаха все футболни колоси и не загубиха нито един мач!
2. Колумбия - показаха страхотен футбол и дадаха на света най-добрия млад играч - Хамес Родригез. Бяха и без Фалкао. Спря ги съдията и...антифутбола на Бразилия. Този отбор, обаче има голям потенциал, за мене можеха да стигнат до бронза съвсем заслужено и във всички случаи повече щяха да затруднят Германия.
3. Франция - една футболна сила, която беше отписана тотално. Да, ама не. Имат чудесна нова генерация момчета, които играят много добър футбол. Очаквам тепърва успехите на това френско поколение.
4.Холандия - също като Франция имат чудесни млади таланти и също като тях бяха отписани с лека ръка. Да, ама не, отново лаиците трябва да замълчат, лалетата също тепърва ще жънат успехи.
5. Аржентина - не, че играят нещо, но най-после се върнаха на голямата сцена. Щеше да е повече от обидно за тази велика футболна сила за пореден път да изхвърчи преди Финала. За разлика от предишни първенства ме впечатли отборния им дух.

ОТРИЦАТЕЛНИ:
1. Бразилия! Без никакво съмнение успяха да настроят срещу себе си всеки неутрален зрител. Постоянно бутани от реферите на фона на тоталното им игрово бездарие. Нещо повече - най-техничния отбор играе подчертано дърводелски футбол, отвратителен, грозен. За стандартите на Бразилия този отбор е истински позор и се надявам по-бързо да изметат 90% от нещастниците в него начело със Сколари разбира се.
2. Испания! - Като цяло се очакваше ерата на тики-така да приключи в Бразилия. Всички ги слагаха фаворити, но аз казах, че ще са до 1/8 или 1/4 финал. И да бяха минали групата си може би щяха поне да елиминират Бразилия, но в никакъв случай Колумбия. Ключовите им играчи са стари, железния вратар Касияс, плеймейкърът Шави, острието Вия, Пуйол отдавна е в пенсия, а това им бяха най-силните играчи. В добавка всичките играчи на Барселона, а знаем, че това е гръбнака на националния им отбор като Иниеста, Фабрегас, Алба, Пике и Педро имаха ужасно слаб сезон и просто продължиха низходящата линия и в Бразилия. Все пак - това е ново начало, Испания прелива от таланти, идва времето на Иско, Давид Силва да е по-основна фигура, може би Де Хея....В никакъв случай пред Испания няма черен хоризонт! Този провал беше нужен, за мене много от играчите на възраст не биваше изобщо да бъдат викани за този шампионат.
3. Италия! - жабарите винаги тръгват с мисъл за финал, но този път показаха тотална липса на игрови умения. На всичкото отгоре и треньорски - неадекватен отбор, също като Испания бяха дошли с пенсионерите....да, дали са много, ставали са шампиони, но 1-2 стигат, не 4-5+един гамен като Балотели. Лошото е, че нямат изявени таланти и за мене ще задълбаят още надолу...
4. Англия! - прогнозирах, че отпадат още в групата, но това, което показаха беше просто ОТЧАЙВАЩО! Те не само не са топ отбор, дори и средняк не са вече, буквално са аутсайдерите, фенерите на всеки Мондиал вече. Абсолютно неадекватен футбол, тотална анархия на терена, особено в защитата и халфовата линия. Моите уважение към Джерард, но заради неговите глупости Ливърпул изпусна спечелена титла....не може да заминеш на Мондиал с него начело и да го направиш крайъгълния камък на отбора. Просто стана за смях и тук, а не беше нужно, можеше и да си го спести този срам. Същото важи и за Лампард. Все пак са единствените в тази група от 3 световни шампиона, които РЕАЛНО спряха Коста Рика, макар и последните да играеха само за чест и слава накрая :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
5. Португалия! - отново пореден провал на голям шампионат, но този път дори не преминаха групите. Абсолютно объркан отбор. Анти-футболиста Пепе буквално им подписа отпадането още в първия мач с това 0:4. Имат добри играчи, но никакъв отбор....както винаги. Всички играят за Кристиано, а така просто не става. Аржентина обърна плочата и подчини Меси на отбора, защото се опариха от предния Мондиал, но португалците така и не си взеха поука! Да, Роналдо е гений, но не - не може да печели сам мачове, можа да направи разликата, но да заминеш за Мондиал с игра от типа - ритай към контузения Кристиано....просто беше несериозно и то много.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.


Върни се в “World Cup 2014”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта